*

Αποστολέας Θέμα: Για αναπληρωτές σε δύο πίνακες (ειδική κ γενική)  (Αναγνώστηκε 11834 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gogona

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
Ανοίγω αυτό το θέμα γιατί είμαι φιλόλογος ειδικής μεν (με μεταπτυχιακό), ωρομίσθια φέτος αλλά έχω δεύτερη- παράλληλη ειδικότητα ως μουσικός (ΤΕ 16) και θα ήθελα τη βοήθειά σας! Αν δηλώσω και με πάρουν αναπληρώτρια ως μουσικό θα μπορέσω να παραιτηθώ όταν με καλέσουν σαν φιλόλογο; (στην ειδική πάντα;) έχετε ακουστά κάποια περίπτωση παρόμοια; που μπορώ να ρωτήσω και να λάβ μια σοβαρή απάντηση (λέμε τώρα  ;D ;D) ευχαριστώ!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 17, 2013, 01:31:05 πμ από Lucinda »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Για αναπληρωτές σε δύο πίνακες (ειδική κ γενική)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:36:22 »

Αποσυνδεδεμένος aifos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Για αναπληρωτές σε δύο πίνακες (ειδική κ γενική)
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 14, 2010, 01:43:23 πμ »
Δεν γνωρίζω να σου απαντήσω αλλά πόσο πιθανό είναι να σε πάρουν ως αναπληρώτρια ως ΤΕ 16;

Αποσυνδεδεμένος gogona

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
Απ: Για αναπληρωτές σε δύο πίνακες (ειδική κ γενική)
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 14, 2010, 01:52:12 πμ »
 Υπάρχουν κάποιες πιθανότητες δεδομένου οτι κανείς δεν έχει μεταπτυχιακό στην ειδική...

Αποσυνδεδεμένος aifos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Για αναπληρωτές σε δύο πίνακες (ειδική κ γενική)
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 14, 2010, 01:59:12 πμ »
Μην ξεχνάς ότι προηγούνται οι ΠΕ 16 ότι προσόντα και αν έχουν. Πέρυσι είχαν μπει πολλοί ΠΕ 16. Φέτος λογικά θα είναι περισσότεροι. Μόνο οι ΤΕ  που είναι πολύ ψηλά στον πίνακα έχουν κάποιες πιθανότητες να είναι αναπληρωτές.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Για αναπληρωτές σε δύο πίνακες (ειδική κ γενική)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:36:22 »

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Απ: Για αναπληρωτές σε δύο πίνακες (ειδική κ γενική)
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 14, 2010, 03:17:14 μμ »
απο παντου μπορεις να παραιτηθεις.

Αποσυνδεδεμένος gogona

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
Απ: Για αναπληρωτές σε δύο πίνακες (ειδική κ γενική)
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 14, 2010, 05:13:42 μμ »
αλήθεια ermionoula...οι απαντήσεις που έλαβα από τηλ. στο υπουργείο και από τον προιστάμενο της βθμιας είναι )όπως γίνεται και στη γενική) μπορείς να παραιτηθείς αν σε καλέσουν από τη δεύτερη ειδικότητά σου...αλλά κανείς δεν έχει να μου δείξει κάποια εγκύκλιο ή σχετική ανακοίνωση...η μόνη που είδα είναι αυτή που επιτρέπει την μετακίνηση από γενική σε ειδική και αντίστροφα...ξέρει κανείς τί γίνεται με τις διπλές ειδικότητες...αν σε πάρουν από τη μια πως σε δείχνει το σύστημα; σε διάθεση και στην άλλη ή οτι σε έχουν πάρει; φοβάμαι μην με προσπεράσουν... :-\ :-\ έχει κανείς κάτι γραπτό;

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Απ: Για αναπληρωτές σε δύο πίνακες (ειδική κ γενική)
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 14, 2010, 05:27:25 μμ »
βασικα αν σε εχουν παρει ως αναπληρωτρια γιατι να παραιτηθεις? ως ωρομισθια κσταλαβαινω.

Αποσυνδεδεμένος gogona

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
Απ: Για αναπληρωτές σε δύο πίνακες (ειδική κ γενική)
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 14, 2010, 07:45:26 μμ »
βασικά ως φιλόλογος έχω δουλέψει και όλη μου η πορεία (ΑΣΕΠ κλπ) είναι σαν φιλόλογος...απλά επειδή ως μουσικός με μεταπτυχαικό στην ειδική υπάρχει περίπτωση να με πάρουν πρώτα ως μουσικό...και δεν θέλω να αποκλειστώ από φιλόλογος

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: Για αναπληρωτές σε δύο πίνακες (ειδική κ γενική)
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 15, 2010, 02:47:04 μμ »
Μία συγγενής μου, μαθηματικός, τελειώνει φέτος το μεταπτυχιακό της στην ειδική και ενδιαφέρεται να κάνει αίτηση τόσο στους μαθηματικούς όσο και στους ωδειακούς. Πήρε τηλ. στο υπουργείο και της είπαν ότι μάλλον γίνεται να τρέχει το όνομα της σε μια απο τις ειδικότητες, σε περίπτωση που έχει προσληφθεί στην άλλη. Μπορείς όμως να στηριχτείς σε μια εικασία?Gogona έχεις μάθει κάτι νεώτερο?

Αποσυνδεδεμένος anemos20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: Για αναπληρωτές σε δύο πίνακες (ειδική κ γενική)
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 09:51:30 μμ »
Εχω προσληφθεί απο τον πίνακα της ειδικής αγωγής και ενώ συμπληρώνω κανονικό ωράριο για να εξηπηρετήσουν κάποιον άλλον συνάδελφο της γενικης παιδειας με στέλνουν να κάνω και μερικές ωρες σε ΕΠΑΛ  δηλαδη να κάνω ωρες στην γενικη παιδεια.
Ξέρει να μου πει κάποιος αν αυτο ειναι νόμιμο ? Εχω το δικαίωμα να αρνηθω?

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Για αναπληρωτές σε δύο πίνακες (ειδική κ γενική)
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 09:56:44 μμ »
Εχω προσληφθεί απο τον πίνακα της ειδικής αγωγής και ενώ συμπληρώνω κανονικό ωράριο για να εξηπηρετήσουν κάποιον άλλον συνάδελφο της γενικης παιδειας με στέλνουν να κάνω και μερικές ωρες σε ΕΠΑΛ  δηλαδη να κάνω ωρες στην γενικη παιδεια.
Ξέρει να μου πει κάποιος αν αυτο ειναι νόμιμο ? Εχω το δικαίωμα να αρνηθω?
Ξέρω ότι το αντίθετο γίνεται όταν ο υποψήφιος είναι και στους δύο πίνακες, επομένως προφανώς και αυτό θα μπορεί να γίνει προκειμενου κάποιος να συμπληρώσει το ωράριό του. Κατάλαβαίνω βέβαια ότι οι συνθήκες και οι καταστάσεις στο ΕΠΑΛ είναι πολύ δυσκολότερες από το ειδικό. Σε λάθος δομές δίνεται το επίδομα..

Αποσυνδεδεμένος kasta1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Απ: Για αναπληρωτές σε δύο πίνακες (ειδική κ γενική)
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 10:03:53 μμ »
Όταν θέλουν να εξυπηρετήσουν κάποιον, όλα μπορούν να τα κάνουν!

Γνωρίζω περίπτωση δασκάλου γενικής αγωγής που στάλθηκε σε ειδικό σχολείο, στο οποίο δούλευε η αδερφή μου, χωρίς γνώσεις ειδικής αγωγής, καθώς πήρε απόσπαση και δεν υπήρχε άλλο κενό να τοποθετηθεί.

Εσύ όμως που είσαι της ειδικής αγωγής σίγουρα προηγείσαι και μπορείς να αρνηθείς! Κατ' ανάγκη απευθύνσου στο προϊστάμενο της Διεύθυνσής σου! Διεκδίκησέ το! Έχεις το νόμιμο προβάδισμα! Είναι η αδερφή μου της ειδικής αγωγής και το ξέρω! Κάθε χρονιά έδινε μάχη για τη θέση της στο ειδικό σχολείο. Όλο και κάποιον είχαν να βολέψουν...

Οπωσδήποτε προηγείσαι!!!

Αποσυνδεδεμένος rose-PEO2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Για αναπληρωτές σε δύο πίνακες (ειδική κ γενική)
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 10:04:34 μμ »
Εχω προσληφθεί απο τον πίνακα της ειδικής αγωγής και ενώ συμπληρώνω κανονικό ωράριο για να εξηπηρετήσουν κάποιον άλλον συνάδελφο της γενικης παιδειας με στέλνουν να κάνω και μερικές ωρες σε ΕΠΑΛ  δηλαδη να κάνω ωρες στην γενικη παιδεια.
Ξέρει να μου πει κάποιος αν αυτο ειναι νόμιμο ? Εχω το δικαίωμα να αρνηθω?
δεν κατάλαβα σε ποιο σχολείο είσαι???εισαι κι εσύ στο επαλ???

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Για αναπληρωτές σε δύο πίνακες (ειδική κ γενική)
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 10:07:08 μμ »
Όταν θέλουν να εξυπηρετήσουν κάποιον, όλα μπορούν να τα κάνουν!

Γνωρίζω περίπτωση δασκάλου γενικής αγωγής που στάλθηκε σε ειδικό σχολείο, στο οποίο δούλευε η αδερφή μου, χωρίς γνώσεις ειδικής αγωγής, καθώς πήρε απόσπαση και δεν υπήρχε άλλο κενό να τοποθετηθεί.

Εσύ όμως που είσαι της ειδικής αγωγής σίγουρα προηγείσαι και μπορείς να αρνηθείς! Κατ' ανάγκη απευθύνσου στο προϊστάμενο της Διεύθυνσής σου! Διεκδίκησέ το! Έχεις το νόμιμο προβάδισμα! Είναι η αδερφή μου της ειδικής αγωγής και το ξέρω! Κάθε χρονιά έδινε μάχη για τη θέση της στο ειδικό σχολείο. Όλο και κάποιον είχαν να βολέψουν...

Οπωσδήποτε προηγείσαι!!!
Δεν υπάρχει περίπτωση η Διεύθυνση να εξυπηρετήσει τον αναπληρωτή που θα τον έχει μόνο φέτος και όχι τον μόνιμο που ενδεχομένως τον έχει χρόνια.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159771
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 529
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 480
Σύνολο: 492

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.