*

Αποστολέας Θέμα: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!  (Αναγνώστηκε 38385 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 03, 2010, 08:54:28 μμ »
μα πως ειναι δυνατον να διοριζονται 32 θεολογοι και απο εμας 13?

έλα ντε...γι αυτό και όλοι μας πέσαμε από τα σύννεφα...ακόμα και οι γυμναστές είναι 23...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:27:45 »

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 03, 2010, 08:55:59 μμ »
και μαλιστα φετος με τα 800 δημοτικα

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #30 στις: Αύγουστος 03, 2010, 09:03:05 μμ »
Παιδιά, τελευταία ελπίδα η Πρωτοβάθμια... Για να περιμένουμε λίγο ακόμα... Ξέρετε, κι αυτή πεθαίνει τελευταία η άτιμη...
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #31 στις: Αύγουστος 03, 2010, 09:17:31 μμ »
το 13 φαντάζομαι κανείς δεν το περίμενε...μα ούτε καν τους μισούς από την β φουρνιά του ασεπ δεν πήρε...μακάρι να μας περιμένει καμιά ευχάριστη έκπληξη στην γωνία...αν και δεν το βλέπω...
πόσες θέσεις είχαν βγάλει στον ασεπ του 08 μήπως θυμάται κανείς?

καπου στους 280 δεν ηταν?? δεν θυμαμαι το ακριβες νουμερο..
μα κ στην α βαθμια ποσους θα παρει?? (ποσους ειχε παριε περσι?) τι να πει κανεις!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:27:45 »

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #32 στις: Αύγουστος 03, 2010, 09:20:18 μμ »
Το πρόγραμμα σταθερότητας που ανακοινώθηκε τον Ιανουάριο του 2010 (εκεί που έλεγε ότι παγώνουν οι διορισμοί εκτός από υγεία, ασφάλεια και παιδεία κι ότι σε μας η αναλογία θα είναι θα είναι 1:1) το λέει ξεκάθαρα σε έναν πίνακα: 3.000 διορισμοί εκπαιδευτικών. 2.825 στη σημερινή εγκύκλιο συν οι ειδικές κατηγορίες... 3.000.  

Δεν ξέρω, όσο περνάει η ώρα είμαι όλο και περισσότερο απαισιόδοξη σχετικά με επιπλέον διορισμούς στην Α/θμια. Μακάρι, τι να πω, μακάρι...

Υ.Γ. 228 ήταν όλοι οι διοριστέοι του ΑΣΕΠ 08. Πέρυσι διορίστηκαν 114, δηλαδή οι μισοί.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 03, 2010, 09:22:15 μμ από solil »

Αποσυνδεδεμένος sofikititi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #33 στις: Αύγουστος 03, 2010, 09:33:07 μμ »
oufff!! και παλι ουυφφφφ!!!εγω απεχω αρκετα απο διορισμο αλλα ηλπιζα οτι θα μπω αναπληρωτρια!!!!τι να σας πω βρε παιδια κι εσας???? υπομονη κουραγιο και προσωπικα πιστευω οτι δε θα λυθει το προβλημα μεσω της δικαστικης οδου!!!

ας αφησουμε τα σχολεια μια εβδομαδα μονο χωρις να παμε και θα σου πω εγω τι εχει να γινει!!!!!!ποσες διαμαρτυριες θα ξεκινησουν!!!

να δω τι εναρξη σχολικη θα κανουμε και με ποσα κενα,,, αποκλειεται να υπηρχαν μονο 13 κενα σε ολη την Ελλαδα!!!!!
αδυνατω να το πιστεψω,,,,,,,,

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #34 στις: Αύγουστος 03, 2010, 09:36:52 μμ »
Πέρυσι πήρε και όλο το 24μηνο=158 άτομα και τους μισούς από 40%=78 άτομα. Δηλαδή σύνολο 350 άτομα και φέτος θέλει μόνο 13?

σε κάποιες περιφέρειες δουλεύουν και με μηδενική προϋπηρεσία και τώρα έχεο μόνο 13 κενά? ???
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 03, 2010, 09:39:13 μμ από Beth »

Αποσυνδεδεμένος dreamy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #35 στις: Αύγουστος 03, 2010, 09:37:55 μμ »
Stoxos htan na adeiasoyn oi pinakes nomizw oti ta katafere kaneis de tha ksanasxolithei.....me 13 atoma kathe xrono tha dioristw sta 65 k an!!!!!(sorry alla exei mplokarei to plhktrologio k grafei mono agglika)

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #36 στις: Αύγουστος 03, 2010, 09:40:47 μμ »
Stoxos htan na adeiasoyn oi pinakes nomizw oti ta katafere kaneis de tha ksanasxolithei.....me 13 atoma kathe xrono tha dioristw sta 65 k an!!!!!(sorry alla exei mplokarei to plhktrologio k grafei mono agglika)

έτσι είναι...ο σκοπός της αυτός ήταν και όπως φαίνεται θα το πετύχει...

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #37 στις: Αύγουστος 03, 2010, 09:58:41 μμ »
παιδια, παντως στην δικη μου περιοχη υπήρχαν παντα υπεραριθμοι αγγλικοι που τους εκανε πασα η δευ/θμια στην πρωτο/θμια και παλι δεν μπορουσε να τους τοποθετησει καπου. Υπήρχαν/Υπαρχουν 3-4 αγγλικοι σε γραφεια της δευτ/ θμιας της περιοχης και καθονται και μαλίστα περυσι εσταλησαν ακομα και στη δημ βιβλιοθηκη για να καλυψουν ωραριο. επισης να θυμησω - το εχω ξαναγραψει - ο διευθυντης της δευ/θμις της περιοχης μας , εβγαζε κενα αγγλικων χωρις να υπαρχουν για να εξυπηρετησει το κομμα!!! αν εχει γινει αυτο γενικως......, και αν εχει συμμαζεψει - λεω τωρα εγω- αυτα που τοσα χρονια , ηταν ασυμαζευτα, τοτε ειναι δυσκολα τα πραγματα για μας!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 03, 2010, 10:00:20 μμ από catwoman »

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #38 στις: Αύγουστος 03, 2010, 10:07:22 μμ »
παιδια, παντως στην δικη μου περιοχη υπήρχαν παντα υπεραριθμοι αγγλικοι που τους εκανε πασα η δευ/θμια στην πρωτο/θμια και παλι δεν μπορουσε να τους τοποθετησει καπου. Υπήρχαν/Υπαρχουν 3-4 αγγλικοι σε γραφεια της δευτ/ θμιας της περιοχης και καθονται και μαλίστα περυσι εσταλησαν ακομα και στη δημ βιβλιοθηκη για να καλυψουν ωραριο. επισης να θυμησω - το εχω ξαναγραψει - ο διευθυντης της δευ/θμις της περιοχης μας , εβγαζε κενα αγγλικων χωρις να υπαρχουν για να εξυπηρετησει το κομμα!!! αν εχει γινει αυτο γενικως......, και αν εχει συμμαζεψει - λεω τωρα εγω- αυτα που τοσα χρονια , ηταν ασυμαζευτα, τοτε ειναι δυσκολα τα πραγματα για μας!!!
Πάντως στην Κρήτη και μάλιστα Ηράκλειο που'μαι γω, εάν έμεναν κάποιοι χωρίς να δουλέψουν έστω ως ωρομίσθιοι, θα ήταν από δική τους επιλογή, εάν π.χ. ήταν εκτός πόλης το σχολείο και δεν είχαν αμάξι ή τη διάθεση να μπουν σ'αυτήν τη διαδικασία. Σχεδόν όλοι δουλεύαμε, υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρχουν κενά. Και, αν δεν κάνω λάθος, δεν διόρισε Ηράκλειο ούτε έναν!
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος geochem

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1020
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #39 στις: Αύγουστος 03, 2010, 10:21:26 μμ »
οι δευτεροβάθμιες είναι γεμάτες από ξενόγλωσσους.ακόμα και οι περιοχές που δόθηκαν για διορισμό δεν έχουν πραγματικά κενά

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #40 στις: Αύγουστος 03, 2010, 10:24:07 μμ »
Κενά υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρχουν.
Δεν ξέρω τι γίνεται στη δική σου περιοχή, εδώ υπάρχουν πραγματικά οργανικά κενά.
Όλο αυτό που γίνεται είναι απλώς εμπαιγμός και προκαλεί, προκαλεί πολύ.
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Αγγλικοί ! Ο μεγάλος χαμένος!!!!
« Απάντηση #41 στις: Αύγουστος 03, 2010, 10:25:52 μμ »
παιδια, παντως στην δικη μου περιοχη υπήρχαν παντα υπεραριθμοι αγγλικοι που τους εκανε πασα η δευ/θμια στην πρωτο/θμια και παλι δεν μπορουσε να τους τοποθετησει καπου. Υπήρχαν/Υπαρχουν 3-4 αγγλικοι σε γραφεια της δευτ/ θμιας της περιοχης και καθονται και μαλίστα περυσι εσταλησαν ακομα και στη δημ βιβλιοθηκη για να καλυψουν ωραριο. επισης να θυμησω - το εχω ξαναγραψει - ο διευθυντης της δευ/θμις της περιοχης μας , εβγαζε κενα αγγλικων χωρις να υπαρχουν για να εξυπηρετησει το κομμα!!! αν εχει γινει αυτο γενικως......, και αν εχει συμμαζεψει - λεω τωρα εγω- αυτα που τοσα χρονια , ηταν ασυμαζευτα, τοτε ειναι δυσκολα τα πραγματα για μας!!!

Μα και βεβαια υπαρχουν κ αυτες οι περιπτωσεις (κ ξερω για την περιοχη σου καθως ηταν διορισμενη φιλη μου εκει κ χειροτερα γινονται με παρα πολλους υπεραριθμους στην επομενη περιοχη της μεταθεσης της). Αλλα πως γινεται ομως σε κυκλαδες, δωδεκανησα, δυτικη μακεδονια να δουλευουν κ με μηδενικη προυπηρεσια απο οκτωβρη?
γιατι προκηρυξε τοσες θεσεις? που ειναι ο σωστη διαχειριση του ανθρωπινου δυναμικου απο τις διευθυνσεις τοσα χρονια? γιατι τα δικα τους ρουσφετια να τα πληρωνουν αλλοι τωρα? (κ φαντασου εξοργιζομαι εγω που τον διορισμο ουτε με κυαλια δεν τον βλεπω, δεν μπορω να φανταστω τι θα εκανα αν ημουν στην θεση σας)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161408
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 599
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 583
Σύνολο: 602

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.