*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση  (Αναγνώστηκε 326732 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Emili83

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #462 στις: Αύγουστος 31, 2010, 12:09:28 πμ »
annoula1983 δεν ειπε κανεις οτι δε θα μετραει η προυπηρεσια αλλα ο συντελεστης μας νοιαζει..
γιατι αν εγω κ εσυ εχουμε τον ιδιο βαθμο ασεπ και εγω εχω δυο χρονια προυπηρεσια κ εσυ οχι αλλα εσυ εχεις αριστη ξενη γλωσσα και εγω οχι θα διοριστεις εσυ!!!
δεν ειναι αυτο υποτιμηση της προυπηρεσίας;
Θα σου πω την προσωπική μου γνώμη και μόνο και δεν θέλω να παρεξηγηθεί κανένας εδώ μέσα. Όπως μετράει η προϋπηρεσία έτσι πρέπει να μετράνε και όλα τα υπόλοιπα. Ανήκω στην γενιά των παιδιών με 3 γλώσσες άριστα, μεταπτυχιακό και την προϋπηρεσία μου φυσικά. Ήρθε η ώρα να τα χρησιμοποιήσω από να τα έχω κρεμασμένα στον τοίχο. Όπως και στους υπόλοιπους διαγωνισμούς μετράνε αυτά τα προσόντα καιρός είναι να μετρήσουνε και σε εμάς.

Καταρχην, συμφωνω με atherina. annoula1983 οντως ηρθε η ωρα να εκμεταλευτεις τα πτυχια των 3 γλωσσων που εχεις κ φυσικά και το μεταπτυχιακο σου, αλλα μαλλον ξεχνάς κατι σημαντικό...την ειδικότητα σου. Εισαι νηπιαγωγός. Ουτε Αγγλικα θα πας να μαθεις στα νήπια, ουτε Γαλλικά, ουτε Κινέζικα! Πιο ουσιαστικο απο την καθημερινη επαφη με τα παιδια μεσα στην ταξη δεν υπαρχει. Οσες ξενες γλώσσες και αν γνωρίζεις , δεν θα σε κανουν καλυτερη παιδαγωγο, ουτε εμπειρη για να αντιμετωπιζεις σημαντικες καταστασεις και συμπεριφορες των παιδιων μεσα στο σχολειό. Οσο για το μεταπτυχιακο συμφωνω οτι πρεπει να μοριοδοτειται εφοσον  σχετιζεται με την ειδικοτητα μας.  Αλλα δε μπορω να διανοηθω οτι τα Αγλικα και η Πληροφορικη μοριοδοτουνται με 2 και 3 μορια και η προυπηρεσια με 0,1. Δεν μπορεις να συγκρίνεις τα κριτήρια πρόσληψης των εκαπιδευτικων με τα κριτηρια προσληψης των αλλων διαγωνισμων. Δεν θα πας να δουλεψεις ουτε σε ενα γραφειο , ουτε σε μια επιχειρηση ωστε να απαιτουνται κ να χρειαζονται αυτα τα προσοντα. Η διδακτικη εμπειρια ειναι το α και το ω και αυτο θα επρεπε να ήταν το πρωταρχικο και σημαντικότερο κριτηριο για να δουλεψεις , εφοσον βεβαια ειχες περασει στον ασεπ. Οχι αυτο  το μπαχαλο που εχει γινει τωρα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:22:35 »

Αποσυνδεδεμένος lena!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 467
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #463 στις: Αύγουστος 31, 2010, 12:15:24 πμ »
αντε να ειναι 4000 το πολυ οι δασκαλοι να μην ειναι οι υπολοιπο αναπληρωτες νηπιαγωγοι ??? :P
Και οι ειδικότητες; και η ειδική αγωγή; αλλά και μόνο δασκάλους και νηπιαγωγούς να αφορά ο αριθμός αυτός (όπως λένε κάποιοι), αν είχαν σκοπό να πάρουν άτομα γιατί αν βγει η Χριστοφιλοπούλου να πει ότι δεν θα χρειαστεί να προσλάβουν όλους τους αναπληρωτές για τους οποίους έχουν δεσμεύσει πιστωσεις; Για τα μάτια του κόσμου ειναι αυτος ο αριθμός. Άλλο ένα επικοινωνιακο παιχνίδι.

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #464 στις: Αύγουστος 31, 2010, 12:17:20 πμ »
επικοινωνιακο παιχνιδι με πιστωσεις ?
δεν νομιζω
χριστοφιλοπουλου -διαμαντοπουλου κονταροχτυπιουνται οποτε αλλα λεει μια αλλα λεει η αλλη !
πρεπει να κανουμε υπομονη αλλα ξερω οτι δεν αντεχουμε αλλο μας τρωει ολους


ευχομαι καθε μερα να ειναι 3000 με 4000 οι νηπιαγωγοι δεν αντεχω αλλο !!!!!
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος lena!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 467
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #465 στις: Αύγουστος 31, 2010, 12:19:58 πμ »
Το βλέπουμε από τελείως διαφορετική οπτική... :) :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:22:35 »

Αποσυνδεδεμένος MairyLiscious

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Never give up!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #466 στις: Αύγουστος 31, 2010, 12:25:17 πμ »
ισως εγω παρα ειμαι αισιοδοξη και ονειροπολα  ;)
Μαθαίνω σημαίνει οικοδομώ γνώσεις αλληλεπιδρώντας με τους άλλους.

Αποσυνδεδεμένος vik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #467 στις: Αύγουστος 31, 2010, 12:50:13 πμ »
Emili83 συμφωνώ και επαυξάνω, αλλά αυτή τη στιγμή βράζουμε όλοι στο ίδιο καζάνι από τους "μηδενικής προϋπηρεσίας" μέχρι τους μόνιμους που θα βγουν(;) στη σύνταξη στα 70 τους. τα προβλήματα της παιδείας σε όλες τις βαθμίδες δεν έχουν τέλος... ζω την ίδια αγωνία τέτοιες μέρες χρόνια τώρα, τα μάτια μου έχουν γίνει ορθογώνια και μπλε (από την οθόνη) και τα νεύρα μου κουρέλια. φέτος ήλπιζα ότι θα διοριστώ από τον πίνακα, αλλά αντιμετωπίζω το ενδεχόμενο 4ου ασεπ... συνιστώ σε όλους ψυχραιμία. το μόνο που δε χρειαζόμαστε είναι φαγωμάρα μεταξύ μας. από Σεπτέμβρη ... απάντηση να πάρουν μ' ενότητα κι αγώνα!
a good traveller has do fixed plans ant is not intent on arriving (Lao Che)

Αποσυνδεδεμένος giota.pat.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 208
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #468 στις: Αύγουστος 31, 2010, 01:05:35 πμ »

Υπάρχει και το 30μηνο μην το ξεχνάς......Αυτό που θα συμβεί του χρόνου είναι ότι όσοι θα διοριστούν θα είναι από 24μηνο και 30μηνο (αφού οι ασεπίτες έφυγαν τώρα). Το θέμα είναι πόσοι θα διοριστούν.......
Από το μεθεπόμενο χρόνο θα διορίζονται αποκλειστικά και μόνο όσοι γράφουν στον ΑΣΕΠ (σημείωση:όσοι έχουμε προϋπηρεσία θα προστίθεται στον βαθμό του γραπτού μας). Κερδισμένοι βγαίνουμε......

Δεν έχουν φύγει όλοι οι Ασεπίτες. Υπάρχουν πολλά άτομα ακόμα να διοριστούν απο Ασεπ νηπιαγωγών

Από τον τελευταίο γραπτό διαγωνισμό διορίστηκαν όλοι οι "διοριστέοι"

Κάνεις πολύ μεγάλο λάθος. ΔΕΝ έχουν φύγει όλοι οι διοριστέοι. Υπάρχουν ακόμα περιπου 100 άτομα, ένα απο το οποίο είμαι και εγώ.

Αποσυνδεδεμένος Boldini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όχι άλλο κάρβουνο(ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #469 στις: Αύγουστος 31, 2010, 01:21:33 πμ »
annoula1983 δεν ειπε κανεις οτι δε θα μετραει η προυπηρεσια αλλα ο συντελεστης μας νοιαζει..
γιατι αν εγω κ εσυ εχουμε τον ιδιο βαθμο ασεπ και εγω εχω δυο χρονια προυπηρεσια κ εσυ οχι αλλα εσυ εχεις αριστη ξενη γλωσσα και εγω οχι θα διοριστεις εσυ!!!
δεν ειναι αυτο υποτιμηση της προυπηρεσίας;
Θα σου πω την προσωπική μου γνώμη και μόνο και δεν θέλω να παρεξηγηθεί κανένας εδώ μέσα. Όπως μετράει η προϋπηρεσία έτσι πρέπει να μετράνε και όλα τα υπόλοιπα. Ανήκω στην γενιά των παιδιών με 3 γλώσσες άριστα, μεταπτυχιακό και την προϋπηρεσία μου φυσικά. Ήρθε η ώρα να τα χρησιμοποιήσω από να τα έχω κρεμασμένα στον τοίχο. Όπως και στους υπόλοιπους διαγωνισμούς μετράνε αυτά τα προσόντα καιρός είναι να μετρήσουνε και σε εμάς.

Καταρχην, συμφωνω με atherina. annoula1983 οντως ηρθε η ωρα να εκμεταλευτεις τα πτυχια των 3 γλωσσων που εχεις κ φυσικά και το μεταπτυχιακο σου, αλλα μαλλον ξεχνάς κατι σημαντικό...την ειδικότητα σου. Εισαι νηπιαγωγός. Ουτε Αγγλικα θα πας να μαθεις στα νήπια, ουτε Γαλλικά, ουτε Κινέζικα! Πιο ουσιαστικο απο την καθημερινη επαφη με τα παιδια μεσα στην ταξη δεν υπαρχει. Οσες ξενες γλώσσες και αν γνωρίζεις , δεν θα σε κανουν καλυτερη παιδαγωγο, ουτε εμπειρη για να αντιμετωπιζεις σημαντικες καταστασεις και συμπεριφορες των παιδιων μεσα στο σχολειό. Οσο για το μεταπτυχιακο συμφωνω οτι πρεπει να μοριοδοτειται εφοσον  σχετιζεται με την ειδικοτητα μας.  Αλλα δε μπορω να διανοηθω οτι τα Αγλικα και η Πληροφορικη μοριοδοτουνται με 2 και 3 μορια και η προυπηρεσια με 0,1. Δεν μπορεις να συγκρίνεις τα κριτήρια πρόσληψης των εκαπιδευτικων με τα κριτηρια προσληψης των αλλων διαγωνισμων. Δεν θα πας να δουλεψεις ουτε σε ενα γραφειο , ουτε σε μια επιχειρηση ωστε να απαιτουνται κ να χρειαζονται αυτα τα προσοντα. Η διδακτικη εμπειρια ειναι το α και το ω και αυτο θα επρεπε να ήταν το πρωταρχικο και σημαντικότερο κριτηριο για να δουλεψεις , εφοσον βεβαια ειχες περασει στον ασεπ. Οχι αυτο  το μπαχαλο που εχει γινει τωρα!

συμφωνώ
υπάρχουν και πολλά άλλα προσόντα που μπορούν να πιστοποιηθούν
γιατί δεν μοριοδοτούνται και αυτά;

Αποσυνδεδεμένος Μαφαλντα

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #470 στις: Αύγουστος 31, 2010, 01:45:20 πμ »
ενταξει να ξερουμε μια ξενη γλωσσα.ενταξει να ξερουμε και απο υπολογιστες αφου πολλα νηπιαγωγεια κανουν πολλα πραγματα με υπολογιστες και καποιες νηπιαγωγοι ειναι ασχετες(δεν το λεω με κακια) ειδικα οι παλιοτερες και βαριουνται και να μαθουν...αφου θελει να μας αντιμετωπισει σαν ολους τους δημοσιους υπαλληλους, να ισχυει και η εντοπιοτητα,να μας στελνει σε σχολεια μεσα στον νομο της μονιμης κατοικιας μας!!!!!!!!τα λεφτα που θα χρειαστουμε για να τακτοποιηθουμε οταν φευγουμε ισοδυναμουν σε αρκρτους μισθους νομιζω............καλη τυχη σε ολους μας!!!!!

Αποσυνδεδεμένος sonias

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #471 στις: Αύγουστος 31, 2010, 01:50:18 πμ »
καλησπέρα
είναι σωστό το σκεπτικό μου? :
1600 - 1700 άτομα αναπληρωτές όπως πέρυσι και προπερσι
περυσι εφτασαν τα 700 άτομα οι μονιμοι, φέτος έχει πάρει 350 μονιμους, μένουν άλλοι 300 πες που κανονικά θα είχαν μόνιμο διορισμό αλλά θα μπουν αναπληρωτές φτάνουμε στους 2000
πόσοι είναι αυτοί που βγήκαν στη σύνταξη από τους 11500? 500?μήπως ξέρει κανείς να ενημερώσει?
νομίζω μπορουμε να μιλάμε πάνω από  2000 αναπληρωτές, οχι ομως 2800 (μακαρι βεβαια)
ας σχολιάσει κάποιος, δεν ξέρω αν υπολογίζω σωστά

Αποσυνδεδεμένος annoula1983

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #472 στις: Αύγουστος 31, 2010, 01:59:29 πμ »
annoula1983 δεν ειπε κανεις οτι δε θα μετραει η προυπηρεσια αλλα ο συντελεστης μας νοιαζει..
γιατι αν εγω κ εσυ εχουμε τον ιδιο βαθμο ασεπ και εγω εχω δυο χρονια προυπηρεσια κ εσυ οχι αλλα εσυ εχεις αριστη ξενη γλωσσα και εγω οχι θα διοριστεις εσυ!!!
δεν ειναι αυτο υποτιμηση της προυπηρεσίας;
Θα σου πω την προσωπική μου γνώμη και μόνο και δεν θέλω να παρεξηγηθεί κανένας εδώ μέσα. Όπως μετράει η προϋπηρεσία έτσι πρέπει να μετράνε και όλα τα υπόλοιπα. Ανήκω στην γενιά των παιδιών με 3 γλώσσες άριστα, μεταπτυχιακό και την προϋπηρεσία μου φυσικά. Ήρθε η ώρα να τα χρησιμοποιήσω από να τα έχω κρεμασμένα στον τοίχο. Όπως και στους υπόλοιπους διαγωνισμούς μετράνε αυτά τα προσόντα καιρός είναι να μετρήσουνε και σε εμάς.

Καταρχην, συμφωνω με atherina. annoula1983 οντως ηρθε η ωρα να εκμεταλευτεις τα πτυχια των 3 γλωσσων που εχεις κ φυσικά και το μεταπτυχιακο σου, αλλα μαλλον ξεχνάς κατι σημαντικό...την ειδικότητα σου. Εισαι νηπιαγωγός. Ουτε Αγγλικα θα πας να μαθεις στα νήπια, ουτε Γαλλικά, ουτε Κινέζικα! Πιο ουσιαστικο απο την καθημερινη επαφη με τα παιδια μεσα στην ταξη δεν υπαρχει. Οσες ξενες γλώσσες και αν γνωρίζεις , δεν θα σε κανουν καλυτερη παιδαγωγο, ουτε εμπειρη για να αντιμετωπιζεις σημαντικες καταστασεις και συμπεριφορες των παιδιων μεσα στο σχολειό. Οσο για το μεταπτυχιακο συμφωνω οτι πρεπει να μοριοδοτειται εφοσον  σχετιζεται με την ειδικοτητα μας.  Αλλα δε μπορω να διανοηθω οτι τα Αγλικα και η Πληροφορικη μοριοδοτουνται με 2 και 3 μορια και η προυπηρεσια με 0,1. Δεν μπορεις να συγκρίνεις τα κριτήρια πρόσληψης των εκαπιδευτικων με τα κριτηρια προσληψης των αλλων διαγωνισμων. Δεν θα πας να δουλεψεις ουτε σε ενα γραφειο , ουτε σε μια επιχειρηση ωστε να απαιτουνται κ να χρειαζονται αυτα τα προσοντα. Η διδακτικη εμπειρια ειναι το α και το ω και αυτο θα επρεπε να ήταν το πρωταρχικο και σημαντικότερο κριτηριο για να δουλεψεις , εφοσον βεβαια ειχες περασει στον ασεπ. Οχι αυτο  το μπαχαλο που εχει γινει τωρα!
Επειδή δεν έχετε καταλάβει σε τι χρόνια μπαίνουμε επιτρέψτε μου να σας υπενθυμίσω ότι ζούμε στην εποχή της εργασιακής εξειδίκευσης. Στο εξωτερικό εγώ θα είχα δουλειά και εσείς θα ήσασταν άνεργες......Όσο για τις ξένες γλώσσες, τα παιδαγωγικά άρθρα που έχω διαβάσει εγώ (στην αγγλική κυρίως γλώσσα) εσύ δεν θα τα δεις ούτε στον ύπνο σου!!!!!! Και αυτά τα άρθρα περιέχουν νέες μεθόδους, παιδαγωγικές που στην Ελλάδα επίσης δεν έχουν δει πολλοί.....Επιπλέον, και τώρα μιλώ προσωπικά τελείως, δεν σκοπεύω να μείνω νηπιαγωγός μια ζωή......Στα 55 μας όλες θα έχουμε βαρέσει κόκκινο και τότε να μας δω πως θα μπαίνουμε στην τάξη για μάθημα. Αυτά είναι προσόντα που θα χρησιμοποιηθούν καταλλήλως....
Το μεταπτυχιακό μου φυσικά και είναι στην ειδικότητα.
Όσο για την προϋπηρεσία μου:20 μήνες και κάτι μέρες και βάζω στοίχημα ότι είναι περισσότερη από τη δική σου........ και φυσκά και έχω δώσει ΑΣΕΠ
Αααααα και η αξιολόγηση έρχεται έρχεται........εκεί θα τα ξαναχρειαστώ τα κορνιζαρισμένα πτυχία
Και αν ο ΑΣΕΠ των εκπαιδευτικών διαφέρει από τους άλλους λόγω προϋπηρεσίας θα μπορούσες αγαπητή μου να μου απαντήσεις για πιο λόγο 2-3 κολλητές μου διορίστηκαν στα 24 τους λόγω γραπτού βαθμού με την πρώτη;;;;;;;;;Αφού δεν είχαν εμπειρία διδακτική γιατί τις διόρισαν;;;;;;Όπως και τα υπόλοιπα κορίτσια;;;;;
Σκάσε και κολύμπα!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #473 στις: Αύγουστος 31, 2010, 02:01:49 πμ »
καλησπέρα
είναι σωστό το σκεπτικό μου? :
1600 - 1700 άτομα αναπληρωτές όπως πέρυσι και προπερσι
περυσι εφτασαν τα 700 άτομα οι μονιμοι, φέτος έχει πάρει 350 μονιμους, μένουν άλλοι 300 πες που κανονικά θα είχαν μόνιμο διορισμό αλλά θα μπουν αναπληρωτές φτάνουμε στους 2000
πόσοι είναι αυτοί που βγήκαν στη σύνταξη από τους 11500? 500?μήπως ξέρει κανείς να ενημερώσει?
νομίζω μπορουμε να μιλάμε πάνω από  2000 αναπληρωτές, οχι ομως 2800 (μακαρι βεβαια)
ας σχολιάσει κάποιος, δεν ξέρω αν υπολογίζω σωστά
500 βγήκαν στη σύνταξη πέρυσι, φέτος βγήκαν 800
710 διορίστηκαν πέρυσι, φέτος 350
1766 αναπληρωτές πέρυσι, φέτος ;
1628 μη τρίτεκνους και 138 τρίτεκνους
μέχρι τη θέση 1667 του πίνακα πήρε πέρυσι, φέτος ;

Οπότε υπολογίζοντας όλο τον παραπάνω συρφετό φέτος θα πάρει περίπου μέχρι τη θέση 2288.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 31, 2010, 02:08:52 πμ από Demetroula »
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος annoula1983

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #474 στις: Αύγουστος 31, 2010, 02:05:57 πμ »

Υπάρχει και το 30μηνο μην το ξεχνάς......Αυτό που θα συμβεί του χρόνου είναι ότι όσοι θα διοριστούν θα είναι από 24μηνο και 30μηνο (αφού οι ασεπίτες έφυγαν τώρα). Το θέμα είναι πόσοι θα διοριστούν.......
Από το μεθεπόμενο χρόνο θα διορίζονται αποκλειστικά και μόνο όσοι γράφουν στον ΑΣΕΠ (σημείωση:όσοι έχουμε προϋπηρεσία θα προστίθεται στον βαθμό του γραπτού μας). Κερδισμένοι βγαίνουμε......

Δεν έχουν φύγει όλοι οι Ασεπίτες. Υπάρχουν πολλά άτομα ακόμα να διοριστούν απο Ασεπ νηπιαγωγών

Από τον τελευταίο γραπτό διαγωνισμό διορίστηκαν όλοι οι "διοριστέοι"

Κάνεις πολύ μεγάλο λάθος. ΔΕΝ έχουν φύγει όλοι οι διοριστέοι. Υπάρχουν ακόμα περιπου 100 άτομα, ένα απο το οποίο είμαι και εγώ.
Όπως λέμε και στη Θεσσαλονίκη: Πλάκα με κάνεις;;;;;;;;
Και για ποιο λόγο, αν επιτρέπετε, δεν σας κάλεσαν;;;;
Σκάσε και κολύμπα!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος vasoula_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα Α' φάση
« Απάντηση #475 στις: Αύγουστος 31, 2010, 02:28:37 πμ »

Υπάρχει και το 30μηνο μην το ξεχνάς......Αυτό που θα συμβεί του χρόνου είναι ότι όσοι θα διοριστούν θα είναι από 24μηνο και 30μηνο (αφού οι ασεπίτες έφυγαν τώρα). Το θέμα είναι πόσοι θα διοριστούν.......
Από το μεθεπόμενο χρόνο θα διορίζονται αποκλειστικά και μόνο όσοι γράφουν στον ΑΣΕΠ (σημείωση:όσοι έχουμε προϋπηρεσία θα προστίθεται στον βαθμό του γραπτού μας). Κερδισμένοι βγαίνουμε......


Δεν έχουν φύγει όλοι οι Ασεπίτες. Υπάρχουν πολλά άτομα ακόμα να διοριστούν απο Ασεπ νηπιαγωγών

Από τον τελευταίο γραπτό διαγωνισμό διορίστηκαν όλοι οι "διοριστέοι"

Κάνεις πολύ μεγάλο λάθος. ΔΕΝ έχουν φύγει όλοι οι διοριστέοι. Υπάρχουν ακόμα περιπου 100 άτομα, ένα απο το οποίο είμαι και εγώ.
Όπως λέμε και στη Θεσσαλονίκη: Πλάκα με κάνεις;;;;;;;;
Και για ποιο λόγο, αν επιτρέπετε, δεν σας κάλεσαν;;;;
Γιατί δεν διόρισαν όπως όφειλαν όλους τους Ασεπίτες που είχαν κατοχυρώσει δικαίωμα διορισμου.Τους μισούς φέτος κ τους άλλους μισούς του χρόνου...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159425
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 320
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 252
Σύνολο: 256

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.