*

Αποστολέας Θέμα: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010  (Αναγνώστηκε 441461 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #2436 στις: Σεπτέμβριος 11, 2010, 11:21:28 πμ »
Αναπληρωτες να μετακινησουν;;; Πως ειναι δυνατον να ειναι υπεραριθμοι οι αναπληρωτες; Αφου υποτιθεται οτι τους καλουν γιατι υπαρχουν κενα!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
SOS
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:30:48 »

Αποσυνδεδεμένος JN

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
SOS
« Απάντηση #2437 στις: Σεπτέμβριος 11, 2010, 11:34:44 πμ »
Παιδιά εχω το εξης προβλημα. Διορίστηκα αναπληρώτρια κανονικού ωραρίου όμως ειμαι στον τέταρτο μήνα μιας προβληματικής εγκυμοσύνης, οπότε θα πάρω άδεια επαπειλούμενης κύησης. Μου είπαν ότι αν κατά την διάρκεια της άδειας μου καλυφθεί η θέση μου στο σχολείο απο κάποιον μόνιμο τότε θα χάσω την θέση μου. Απαντήστε παρακαλώ οτι ξέρετε.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: ’ντρας
    • Προφίλ
Απ: SOS
« Απάντηση #2438 στις: Σεπτέμβριος 11, 2010, 11:36:49 πμ »
Παιδιά εχω το εξης προβλημα. Διορίστηκα αναπληρώτρια κανονικού ωραρίου όμως ειμαι στον τέταρτο μήνα μιας προβληματικής εγκυμοσύνης, οπότε θα πάρω άδεια επαπειλούμενης κύησης. Μου είπαν ότι αν κατά την διάρκεια της άδειας μου καλυφθεί η θέση μου στο σχολείο απο κάποιον μόνιμο τότε θα χάσω την θέση μου. Απαντήστε παρακαλώ οτι ξέρετε.
Τι αγχώνεσαι Σαββατιάτικα;
Δεν μπορούν να σε διώξουν πριν από το τέλος Ιουνίου.
Μήπως εννοούν ότι θα χάσεις την τοποθέτηση στο συγκεκριμένο σχολείο;
Έτσι όταν με το καλό γεννήσεις και μετά την άδεια γυρίσεις θα πρέπει να σε τοποθετήσουν σε άλλο σχολείο.

Παιδιά για τέτοια σοβαρά ζητήματα καλό θα είναι να επικοινωνείτε και τους νομικούς συμβούλους της ΟΛΜΕ ή κάποιον από την τοπική ΕΛΜΕ.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 11, 2010, 11:41:12 πμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #2439 στις: Σεπτέμβριος 11, 2010, 11:53:49 πμ »
Παιδιά εχω το εξης προβλημα. Διορίστηκα αναπληρώτρια κανονικού ωραρίου όμως ειμαι στον τέταρτο μήνα μιας προβληματικής εγκυμοσύνης, οπότε θα πάρω άδεια επαπειλούμενης κύησης. Μου είπαν ότι αν κατά την διάρκεια της άδειας μου καλυφθεί η θέση μου στο σχολείο απο κάποιον μόνιμο τότε θα χάσω την θέση μου. Απαντήστε παρακαλώ οτι ξέρετε.


Καλημέρα και με το καλό το μωράκι σου...
Πέρυσι στο σχολείο μου είμασταν 2 αναπληρώτριες και η έγκυος συνάδελφος έφυγε μετά τα Χριστούγεννα με επαπειλούμενη. Τις έλεγαν διάφορα, αλλά τίποτα δεν ισχύει... τη θέση θα την καλύψουν είτε με μόνιμο είτε με συνδυασμό  μόνιμου και ωρομίσθιου. Αυτό γίνεται χρόνια τώρα. Δεν χάνεις τα μόρια σου... μην αγχώνεσαι... πρόσεχε το μωράκι σου και μη φοβάσαι.
Together we stand!!! Divided we fall...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:30:48 »

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #2440 στις: Σεπτέμβριος 11, 2010, 12:07:12 μμ »
Αναπληρωτες να μετακινησουν;;; Πως ειναι δυνατον να ειναι υπεραριθμοι οι αναπληρωτες; Αφου υποτιθεται οτι τους καλουν γιατι υπαρχουν κενα!!

Έχουν μόνιμους υπεράριθμους λένε και κάλεσαν και 11 αναπληρωτές. Όσο για τα κενά ρώτα το υπουργείο που ασκεί εξορθολογιστική πολιτική!  :o

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #2441 στις: Σεπτέμβριος 11, 2010, 12:12:04 μμ »
Αααααααααα.... Μαααλιστα...... Δε μου εχει συμβει να με μετακινησουν απο μια περιοχη σε αλλη και ελπιζω να μην ειναι φετος η πρωτη φορα! (πολλες οι καινοτομιες αλλωστε φετος..) Ειδικα για μετακινηση σε αλλο νομο.. Ε, οχι !! Μηπως να αλλαξουμε και χωρα;;;;; Αν και νομιζω οτι θα μεταναστευσω εκουσιως σε λιγο!! Ζητανε ακομα ανθρακωρυχους;

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #2442 στις: Σεπτέμβριος 11, 2010, 12:20:05 μμ »
Αααααααααα.... Μαααλιστα...... Δε μου εχει συμβει να με μετακινησουν απο μια περιοχη σε αλλη και ελπιζω να μην ειναι φετος η πρωτη φορα! (πολλες οι καινοτομιες αλλωστε φετος..) Ειδικα για μετακινηση σε αλλο νομο.. Ε, οχι !! Μηπως να αλλαξουμε και χωρα;;;;; Αν και νομιζω οτι θα μεταναστευσω εκουσιως σε λιγο!! Ζητανε ακομα ανθρακωρυχους;

Στη Χιλή!!  :o :o

Αποσυνδεδεμένος PANDORAKI

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #2443 στις: Σεπτέμβριος 11, 2010, 12:58:49 μμ »
Συναδελφοι, να κανω μια ερωτηση;;;Με πηραν αναπλωρωτρια στην ’ Αχαϊας και θα μας τοποθετησουν μετα τη Δευτερα, αφου θα εχουν παρουσιαστει ολοι...στο μεταξυ ομως, πρεπει να βρω σπιτι..υπαρχει-αναρωτιεμαι-περιπτωση να τοποθετησουν καποιον αναπληρωτη στη β ή στη γ πχ αχαΐας, ενω ειναι στην ’;;;

Στην Ξάνθη προσλήφθηκαν 2 αναπληρωτές στην Α Ξάνθης και επειδή δεν υπήρχαν κενά μέσα στην Α Ξάνθης(Είχαν πάρει ιστορίες οι Ξενων γλωσσών και κάποιοι ζήτησαν βελτιώσεις εντός Πυσδε),πήραν τις μισές ώρες  στην Α ξάνθης και τις μισές σε ένα χωριό της Β Ξάνθης που ήταν σε κοντινή απόσταση.Με απόφαση του ΠΥΣΔΕ μπορεί να συμβεί αυτό και δεν μπορείς να πεις και τίποτε.Η χαρακτηριστική απάντηση του σχολικού συμβούλου ήταν:"κοπελιά θέλεις να δουλουλέψεις ή όχι;"Λες και μας κάνανε χάρη.Σε όλες τις δευτεροβάθμιες πάντως επικρατεί πανικός.Πολλοι συνάδελφοι δεν έχουν τοποθετηθεί ακόμα γιατί δεν παρουσιάστηκαν όλοιΣυνέβη και στον Έβρο.Στην Ξάνθη τοποθετηθήκαμε την Παρασκευή αισίως.Πάντως μόλις με είδανε οι φιλόλογοι στο σχολείο χαρήακνε πάρα πολύ γιατί τους είχαν ενημερώσει πως αν δεν έρθει αναπληρωτής τις ώρες θα τις πάρουν ως υπερωρίες .Κόβουν από παντού ενώ υπάρχουν ανάγκες. >:(  Τα πράγματα είναι τραγικά.Γίνονται πολλές αυθαιρεσίες και λόγω της κατάστασης δεν μπορείς να πεις κουβέντα.Απλά σκύβεις το κεφάλι και χαίρεσαι που σε προσλάβανε στην α φάση με κανονικό ωράριο και θα μπορε΄ςι να τα βγάλεις πέρα.Καλό κουράγιο και καλή αναμονή στους υπόλοιπους.Ελπίζω όλα να πάνε καλύτερα και να εμφανιστού κι άλλα κενά λόγω συνταξιοδότησης.

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #2444 στις: Σεπτέμβριος 11, 2010, 01:36:19 μμ »
Αααααααααα.... Μαααλιστα...... Δε μου εχει συμβει να με μετακινησουν απο μια περιοχη σε αλλη και ελπιζω να μην ειναι φετος η πρωτη φορα! (πολλες οι καινοτομιες αλλωστε φετος..) Ειδικα για μετακινηση σε αλλο νομο.. Ε, οχι !! Μηπως να αλλαξουμε και χωρα;;;;; Αν και νομιζω οτι θα μεταναστευσω εκουσιως σε λιγο!! Ζητανε ακομα ανθρακωρυχους;

Στη Χιλή!!  :o :o

Ε, οχι και στα εγκατα της γης!!  :D  :D

Δεν ειχα ιδεα οτι κανουνε τετοια κουλα στους αναπληρωτες και σε τετοιο βαθμο! Ελπιζω στην Αθηνα να εχει αρκετα κενα και να μη.. μας στειλουν , κυριολεκτικα και μεταφορικα!!! Τελος παντων οι καιροι ειναι χαλεποι και ας ειμαστε ευχαριστημενοι που ημασταν στην πρωτη φαση. Μακαρι να κληθουν και οι υπολοιποι συναδελφοι αμεσα να ηρεμησουν οι ανθρωποι!

Αποσυνδεδεμένος EVA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • ΠΕ 02 και ΠΕ 70
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #2445 στις: Σεπτέμβριος 11, 2010, 05:11:07 μμ »
Συναδελφοι, να κανω μια ερωτηση;;;Με πηραν αναπλωρωτρια στην ’ Αχαϊας και θα μας τοποθετησουν μετα τη Δευτερα, αφου θα εχουν παρουσιαστει ολοι...στο μεταξυ ομως, πρεπει να βρω σπιτι..υπαρχει-αναρωτιεμαι-περιπτωση να τοποθετησουν καποιον αναπληρωτη στη β ή στη γ πχ αχαΐας, ενω ειναι στην ’;;;

Στην Ξάνθη προσλήφθηκαν 2 αναπληρωτές στην Α Ξάνθης και επειδή δεν υπήρχαν κενά μέσα στην Α Ξάνθης(Είχαν πάρει ιστορίες οι Ξενων γλωσσών και κάποιοι ζήτησαν βελτιώσεις εντός Πυσδε),πήραν τις μισές ώρες  στην Α ξάνθης και τις μισές σε ένα χωριό της Β Ξάνθης που ήταν σε κοντινή απόσταση.Με απόφαση του ΠΥΣΔΕ μπορεί να συμβεί αυτό και δεν μπορείς να πεις και τίποτε.Η χαρακτηριστική απάντηση του σχολικού συμβούλου ήταν:"κοπελιά θέλεις να δουλουλέψεις ή όχι;"Λες και μας κάνανε χάρη.Σε όλες τις δευτεροβάθμιες πάντως επικρατεί πανικός.Πολλοι συνάδελφοι δεν έχουν τοποθετηθεί ακόμα γιατί δεν παρουσιάστηκαν όλοιΣυνέβη και στον Έβρο.Στην Ξάνθη τοποθετηθήκαμε την Παρασκευή αισίως.Πάντως μόλις με είδανε οι φιλόλογοι στο σχολείο χαρήακνε πάρα πολύ γιατί τους είχαν ενημερώσει πως αν δεν έρθει αναπληρωτής τις ώρες θα τις πάρουν ως υπερωρίες .Κόβουν από παντού ενώ υπάρχουν ανάγκες. >:(  Τα πράγματα είναι τραγικά.Γίνονται πολλές αυθαιρεσίες και λόγω της κατάστασης δεν μπορείς να πεις κουβέντα.Απλά σκύβεις το κεφάλι και χαίρεσαι που σε προσλάβανε στην α φάση με κανονικό ωράριο και θα μπορε΄ςι να τα βγάλεις πέρα.Καλό κουράγιο και καλή αναμονή στους υπόλοιπους.Ελπίζω όλα να πάνε καλύτερα και να εμφανιστού κι άλλα κενά λόγω συνταξιοδότησης.

Αναφέρεσαι στο σχολικό σύμβουλο των φιλολόγων του συγκεκριμένου νομού;Αν ναι, ο άνθρωπος είναι απερίγραπτος.Μην πω κάτι χειρότερο και διαγραφώ.’σχετος, με ύφος εκατό καρδιναλίων.Τις ώρες που κάλυψαν σε συγκεκριμένο γυμνάσιο της περιοχής(ώρες ιστορίας) τις έδωσαν σε καθηγήτρια γαλλικών, ακούστηκε.Με τις ευλογιες πάντα του συμβούλου, αφού δεν κάνει τίποτα για το συγκεκριμένο θέμα.

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #2446 στις: Σεπτέμβριος 11, 2010, 06:16:30 μμ »
ΣΤΗΝ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΠΕΡΙΟΧΕΣ Α ΚΑΙ Β ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΗΚΑΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 71 ΦΙΛΟΛΟΓΟΙ ΣΤΗΝ Α ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΕ ΔΙΑΘΕΣΗ
ΚΑΙ 29 ΣΤΗ Β ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΕ ΔΙΑΘΕΣΗ

ΣΥΝΟΛΟ 90 ΦΙΛΟΛΟΓΟΙ ΣΕ ΔΙΑΘΕΣΗ!!!! ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΕΣ

Αποσυνδεδεμένος jimmouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #2447 στις: Σεπτέμβριος 11, 2010, 06:23:22 μμ »
ΣΤΗΝ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΠΕΡΙΟΧΕΣ Α ΚΑΙ Β ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΗΚΑΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 71 ΦΙΛΟΛΟΓΟΙ ΣΤΗΝ Α ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΕ ΔΙΑΘΕΣΗ
ΚΑΙ 29 ΣΤΗ Β ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΕ ΔΙΑΘΕΣΗ

ΣΥΝΟΛΟ 90 ΦΙΛΟΛΟΓΟΙ ΣΕ ΔΙΑΘΕΣΗ!!!! ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΕΣ

Πως γινεται αυτο αφου στους προσληφθεντες που ηταν μονο 11... Για ολη την Θεσ/νικη...

Αποσυνδεδεμένος dimik

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 805
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #2448 στις: Σεπτέμβριος 11, 2010, 06:27:52 μμ »
100 συναδελφε....(71+29)
οχι οτι το κανει καλύτερο...αλλα μη μας πουνε τιποτα οι συανδελφοι μαθηματικοί... ;)

Αποσυνδεδεμένος jimmouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: A΄ Φάση Αναπληρωτών φιλολογων 2010
« Απάντηση #2449 στις: Σεπτέμβριος 11, 2010, 06:35:08 μμ »
100 συναδελφε....(71+29)
οχι οτι το κανει καλύτερο...αλλα μη μας πουνε τιποτα οι συανδελφοι μαθηματικοί... ;)
Αυτοι οι 100 δεν πιστευω μν απο αναπληρωτες....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159792
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 455
Σύνολο: 466

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.125 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.