*

Αποστολέας Θέμα: Ηλικίες 40 - 45+, κλειδωμένοι και αδιόριστοι...  (Αναγνώστηκε 16818 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Ηλικίες 40 - 45+, κλειδωμένοι και αδιόριστοι...
« Απάντηση #56 στις: Αύγουστος 17, 2010, 05:43:46 μμ »
...τι ωραια ....  επιτελους το θεμα που ονειρευομουν ν ανοιξω αλλα δεν τολμουσα... μπρρρρρρρρρρ !!!!

αργα το πηρα ειδηση βεβαια!
...και τι ωραια που ειναι να σας αγναντευω απο τα 1220 μ. υψομετρο στον ολυμπο !!
παρακαλουνται θερμως, ψαρια και λοιπα ζωντανα , γεννημενα μετα την 1-1-1970 , να ΜΗΝ απασχολουν το χωρο περιφερομενα ασκοπως.....

 :P :P :P
καλημερα.


... από εκεί θα σαλτάρεις στην περίπτωση (βεβαιότητα, κατ' εμέ) ατυχούς αποτελέσματος ...!

Και 45, και κλειδωμένος και αδιόριστος ..., στον καιάδα ..., στην καλύτερη στον Αϊ Στράτη...  ;)

Οι 42, κατ' εξαίρεση, με συμπληρωματικούς διορισμούς τον Οκτώβρη, στις πρωτεύουσες των νομών όπου κατοικούν, ως παραδείγματα άοκνου επιμονής, επιμονής, εγκαρτέρησης ...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 17, 2010, 05:55:05 μμ από aristos2 »
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ηλικίες 40 - 45+, κλειδωμένοι και αδιόριστοι...
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:14:34 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ηλικίες 40 - 45+, κλειδωμένοι και αδιόριστοι...
« Απάντηση #57 στις: Αύγουστος 17, 2010, 06:36:03 μμ »
αστεια αστεια αν καποιος διοριστει στα 45 του ποσων χρονων θα βγει σε συνταξη?

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Ηλικίες 40 - 45+, κλειδωμένοι και αδιόριστοι...
« Απάντηση #58 στις: Αύγουστος 17, 2010, 06:46:52 μμ »
αστεια αστεια αν καποιος διοριστει στα 45 του ποσων χρονων θα βγει σε συνταξη?

Στο εξης ο νεοδιόριστος θα ασφαλίζεται στο ΙΚΑ.  Λαμβάνουμε λοιπόν υπόψη και τα χρόνια που έχει δουλέψει σε φροντιστήρια ή σε άλλες δουλειές στον ιδιωτικό τομέα.
Θα έλεγα με τα σημερινά δεδομένα: 70 - 80 χρονών...
Και μιλάμε για πρόωρη σύνταξη... 8) 8)
Ή διαφορετικά: Τι να την κάνει τη σύνταξη; ???

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ηλικίες 40 - 45+, κλειδωμένοι και αδιόριστοι...
« Απάντηση #59 στις: Αύγουστος 17, 2010, 06:52:13 μμ »
εχεις δικαιο!!! ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ηλικίες 40 - 45+, κλειδωμένοι και αδιόριστοι...
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:14:34 »

Αποσυνδεδεμένος spasiklaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
    • Προφίλ
Απ: Ηλικίες 40 - 45+, κλειδωμένοι και αδιόριστοι...
« Απάντηση #60 στις: Αύγουστος 17, 2010, 07:10:45 μμ »
Nα κατοχυρώνουμε δικαίωμα σύνταξης (αναπηρίας) στις 10 επιτυχίες ΑΣΕΠ οι έχοντες ανήλικο τέκνο και στις 15 οι μη έχοντες ανήλικο τέκνο. Με συμφέρει γιατί έχω ήδη 5 επιτυχίες...
Αστειεύομαι!

Είμαι ΠΕ05, με 5 επιτυχίες ΑΣΕΠ (δηλαδή σχεδόν σε όλους τους ΑΣΕΠ που έχουν γίνει εκτός του πρώτου που δεν έδωσα γιατί ήμουν εκτός Ελλάδος) και 4 χρόνια ωρομισθία χάρη στην καλή μου βαθμολογία στο ΑΣΕΠ (που να μην έσωνα, θα είχα βρει αλλού δουλειά και τώρα δε θα έγραφα εδώ...)
Πιστεύω ότι ένας τρόπος να αποδοθεί δικαιοσύνη σε όσους στήριξαν την αξιοκρατία εξαρχής είναι να αθροίζονται όλοι οι βαθμοί που έχει πάρει κάποιος σε όλα τα ΑΣΕΠ που έχει δώσει και σε αυτό το άθροισμα να μπαίνουν οι υπόλοιπες προσαυξήσεις από προϋπηρεσίες. Έτσι οι μεγαλύτεροι ευνοούνται γιατί έχουν περισσότερα ΑΣΕΠ στο ενεργητικό τους και δε χάνουν τη θέση επειδή στο τελευταίο ΑΣΕΠ κάποιος νεοσσός έγραψε λίγο καλύτερα από τον βετεράνο που λόγω πρεσβυωπίας πια έχασε μια ερώτηση. Ανταμοίβονται όσοι έδιναν σταθερά και συμμετείχαν σταθερά στους διαγωνισμούς και πετύχαιναν καλή βαθμολογία χωρίς να είναι στους διοριστέους. Μετριάζεται ο παράγων τύχη διότι δεν κρίνεται η σειρά σου μόνο από μια μέρα που ακυρώνει προηγούμενες επιτυχίες. Όσοι απέκτησαν την προϋπηρεσία από τα παράθυρα χωρίς ΑΣΕΠ βρίσκοντια πιο πίσω από τους άλλους που έδιναν και ΑΣΕΠ παράλληλα.
Κατά τη γνώμη μου λοιπόν θα έπρεπε να υπάρχει μόνο ένας πίνακας διορισμών ανά διετία στον οποίο να αθροίζονται: Όλοι οι ΑΣΕΠ (ακόμη και οι κάτω από τη βάση) + μόρια προϋπηρεσίας+κοινωνικά κριτήρια+ λοιπά προσόντα*.
Μόνο έτσι πετιούνται απ'έξω οι αλεξιπτωτιστές.

* Αν και κατέχω μεταπτυχιακό[/u] και αυτό που λέω δε με συμφέρει έχω κάποιες αμφιβολίες κατά πόσο είναι δίκαιο να πριμοδοτείται με τόσες μονάδες το μεταπτυχιακό τη στιγμή που μιλάμε για γραπτό διαγωνισμό και όποιος έχει παραπάνω σπουδές λογικά ούτως ή άλλως θα γράψει καλύτερα. Αν δε γράψει κάτι πάει στραβά με τον ίδιο και το μεταπτυχιακό του ή με τα θέματα (πολύ σύνηθες!) Δεν έχει όλος ο κόσμος την οικονομική άνεση να τον στείλει ο μπαμπάς ένα χρόνο έξω για μάστερ και να γυρίσει με 3 μοριάκια στις αποσκευές του...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 17, 2010, 07:13:09 μμ από spasiklaki »
O  μεγαλύτερος δάσκαλος όλων των εποχών είχε μόνο 12 μαθητές και σε μένα βάζουν τουλάχιστον 25 στην τάξη!!

Αποσυνδεδεμένος antoniat

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: Ηλικίες 40 - 45+, κλειδωμένοι και αδιόριστοι...
« Απάντηση #61 στις: Αύγουστος 18, 2010, 12:31:23 πμ »
Συμφωνω μαζι σου απολυτα.ειμαι τεσσερις συνεχομενες φορες επιτυχουσα στον διαγωνισμο του ασεπ και τι εχω καταφερει;καθε χρονο ελπιζω για το καλυτερο και συνεχως ψηφιζονται νεες διαταξεις που τα αναιρουν ολα...την προηγουμενη χρονια με καλεσαν αναπληρωτρια στον Αι Στρατη και αναγκαστηκα να αρνηθω γιατι ο μικρος μου γιος επαθε το καλοκαιρι μια ασθματικη κριση και επρεπε να ειμαστε Αθηνα για παν ενδεχομενο.φετος δεν τολμησα να δηλωσω ναι σε ολα,για να μην αρνηθω για δευτερη φορα.το αποτελεσμα;δεν ξερω καν αν θα εργαστω.και οπως δειχνουν τα πραγματα,θα αναγκαστω να ξαναδωσω για αλλη μια φορα στον επομενο διαγωνισμο...

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Ηλικίες 40 - 45+, κλειδωμένοι και αδιόριστοι...
« Απάντηση #62 στις: Αύγουστος 18, 2010, 12:51:05 πμ »
Συμφωνω μαζι σου απολυτα.ειμαι τεσσερις συνεχομενες φορες επιτυχουσα στον διαγωνισμο του ασεπ και τι εχω καταφερει;καθε χρονο ελπιζω για το καλυτερο και συνεχως ψηφιζονται νεες διαταξεις που τα αναιρουν ολα...την προηγουμενη χρονια με καλεσαν αναπληρωτρια στον Αι Στρατη και αναγκαστηκα να αρνηθω γιατι ο μικρος μου γιος επαθε το καλοκαιρι μια ασθματικη κριση και επρεπε να ειμαστε Αθηνα για παν ενδεχομενο.φετος δεν τολμησα να δηλωσω ναι σε ολα,για να μην αρνηθω για δευτερη φορα.το αποτελεσμα;δεν ξερω καν αν θα εργαστω.και οπως δειχνουν τα πραγματα,θα αναγκαστω να ξαναδωσω για αλλη μια φορα στον επομενο διαγωνισμο...
Αν πήγαινες αναπληρώτρια, θα διοριζόσουν φέτος;

Αποσυνδεδεμένος spasiklaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
    • Προφίλ
Απ: Ηλικίες 40 - 45+, κλειδωμένοι και αδιόριστοι...
« Απάντηση #63 στις: Αύγουστος 18, 2010, 11:08:46 πμ »
Eίναι σαφές το προβάδισμα που δίνεται στην προϋπηρεσία όταν μετράνε όλα τα μόρια από κάθε χρονιά προϋπηρεσίας (και όχι μόνο η χρονιά με τα περισσότερα μόρια) ενώ από ΑΣΕΠ μετράει μόνο ο μεγαλύτερος βαθμός της τελευταίας 4ετίας και ακυρώνονται όλες οι προηγούμενες επιτυχίες.
Έτσι με μια-δυο χρονιές "παρ'ολίγο μόνιμος-αναπληρωτής" διορίζεσαι ενώ με τρεις φορές "παρολίγο διοριστέος" μένεις με την επιτυχία στο χέρι...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 18, 2010, 12:43:00 μμ από spasiklaki »
O  μεγαλύτερος δάσκαλος όλων των εποχών είχε μόνο 12 μαθητές και σε μένα βάζουν τουλάχιστον 25 στην τάξη!!

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Ηλικίες 40 - 45+, κλειδωμένοι και αδιόριστοι...
« Απάντηση #64 στις: Αύγουστος 18, 2010, 02:51:13 μμ »
Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί όλοι και πρώτα από όλους το υπουργείο ,λιθοβολείτε την προυπηρεσία .Παιδιά η προυπηρεσία του εκπαιδευτικού δεν αποκτιέται εύκολα ,όπως του εφοριακού ή του τραπεζικού ακόμα και του γιατρού ,αν θέλετε. Η κοπέλα πιο πάνω την έστειλαν στον Αη -Στράτη. Εμένα σε μια πόλη της επαρχίας ,μακριά από τα παιδιά μου .Έξοδα ,αδιέξοδα ; Πολλά .Το χειρότερο είναι ότι θα ξαναπάμε αναπληρωτές για δυο χρόνια και μετά πάλι ΑΣΕΠ. Είναι λογική αυτή ;

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Απ: Ηλικίες 40 - 45+, κλειδωμένοι και αδιόριστοι...
« Απάντηση #65 στις: Αύγουστος 18, 2010, 04:03:31 μμ »
Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί όλοι και πρώτα από όλους το υπουργείο ,λιθοβολείτε την προυπηρεσία .Παιδιά η προυπηρεσία του εκπαιδευτικού δεν αποκτιέται εύκολα ,όπως του εφοριακού ή του τραπεζικού ακόμα και του γιατρού ,αν θέλετε. Η κοπέλα πιο πάνω την έστειλαν στον Αη -Στράτη. Εμένα σε μια πόλη της επαρχίας ,μακριά από τα παιδιά μου .Έξοδα ,αδιέξοδα ; Πολλά .Το χειρότερο είναι ότι θα ξαναπάμε αναπληρωτές για δυο χρόνια και μετά πάλι ΑΣΕΠ. Είναι λογική αυτή ;

καμαρωστε - ΠΑΛΙ- ....

" ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΔΙΟΡΙΣΤΩΝ ΠΟΛΥΤΕΚΝΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ

Δυστυχώς για ακόμη μια φορά η κυβέρνηση δια μέσω των προθέσεων του Υπουργού Παιδείας επιβεβαίωσε τον εμπαιγμό και την κοροϊδία κατά του πολυτεκνικού κόσμου και ειδικότερα των πολύτεκνων εκπαιδευτικών.

Ουσιαστικά κατήργησε τον μοναδικό νόμο που λειτούργησε με καθαρά δημογραφικά κριτήρια, δίνοντας πάντα θετικά αποτελέσματα από την ημέρα που θεσπίστηκε έως και σήμερα (οι αριθμοί αποδεικνύουν του λόγου το αληθές και είναι στη διάθεση οποιουδήποτε δύσπιστου «καλοθελητή») . Δυστυχώς όπως διαφαίνεται δεν υπάρχει διάθεση για πραγματική επίλυση του προβλήματος.

Εξαπατήθηκαν 600 και πλέον νέες πολύτεκνες οικογένειες που κάνανε το λάθος να πιστέψουν στην συνέχεια και στην αξιοπιστία των νόμων της πολιτείας και αποφάσισαν παρά τις δύσκολες και αντίξοες οικονομικές συνθήκες να επιβαρύνουν τον οικογενειακό τους προϋπολογισμό και να αποκτήσουν το 4ο τους παιδί, αναμένοντας να τύχουν των όποιων ευεργετημάτων τους έδινε και τους προέτρεπε η ίδια η πολιτεία.

Είναι τουλάχιστον προκλητικό στην αίτηση περιοχών διορισμού να δηλώνονται 20 και 30 κενές θέσεις και να διορίζεται μόνο ένας πολύτεκνος και μάλιστα μακριά από την οικογένεια του ως τιμωρία …, κατά παράβαση των νόμων!! Αυτό από μόνο του δείχνει την ιδιοτέλεια και την στάση του Υπουργείου Παιδείας απέναντι μας.

Κάνουμε ύστατη έκκληση στον κ. Πρωθυπουργό να μεριμνήσει άμεσα για την επίλυση του θέματος και να καλύψει όλες τις άμεσα θιγόμενες οικογένειες οι οποίες στηρίζουν ουσιαστικά την συνέχεια του έθνους, προσφέροντας Ελληνόπουλα….στην τρίτη πιο γηρασμένη χώρα του κόσμου!!!

Θα ήταν εγκληματική και εθνικά απαράδεκτη οποιαδήποτε αδιαφορία προς επίλυση του θέματος. Θα ήταν διπλά εγκληματικό, η Κυβέρνηση και οι ιθύνοντες να μας σύρουν στα δικαστήρια και να ταλαιπωρήσουν και ψυχικά αλλά και οικονομικά τις οικογένειες και τα παιδιά μας. Θα είναι προσβολή για το σύνταγμα και όλες τις νομοθετημένες διαπιστώσεις του ελληνικού Κοινοβουλίου η κατάλυση κάθε μέτρου πρόνοιας και κοινωνικής παροχής όταν το ίδιο το σύνταγμα των ελλήνων αναφέρει στο άρθρο 21 παρ. 2 «Οι πολύτεκνες οικογένειες… έχουν δικαίωμα ειδικής φροντίδας από το κράτος» και ειδικότερα παρ. 5 «Ο σχεδιασμός και εφαρμογή δημογραφικής πολιτικής καθώς και λήψη όλων των αναγκαίων μέτρων αποτελεί υποχρέωση του κράτους».

Ελπίζουμε πως έστω και την ύστατη στιγμή ο κ. Πρωθυπουργός και το Υπουργείο Παιδείας θα υλοποιήσουν τις υποσχέσεις και τις δεσμεύσεις τους απέναντί μας και θα προβούν στο διορισμό όλων των πολύτεκνων εκπαιδευτικών που υπέβαλλαν αίτηση φέτος ώστε να ισχύσει στην πράξη και όχι στα λόγια η λεγόμενη μεταβατική περίοδος

Η ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ "


...και τσιμουδια εσυ, που εβλεπες το πλοιο αλλα και το απαγορευτικο ...

σκασμος κι εσυ, που αφησες τα παιδια σου ( λιγοτερα των 4, ας προσεχες! )για να ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ ...!

εσυ ΔΕΝ προσφερεις Ελληνοπουλα , ΔΕ στηριζεις τη συνεχεια του ...εθνους..!

ουτε εκανες το 4ο παιδι - χρυσο γραμματιο προς εξαργυρωση ! ...τσιμουδια τωρα !!

εσας ΔΕ σας τιμωρησε τοσο σκληρα το κρατος ωστε να μη σας στειλει σε σχολειο στο ιδιο τετραγωνο που ειναι και το σπιτι σας, αλλα στο διπλανο Δημο και να χρειαζεται να παιρνετε ΚΑΘΕ μερα το ποδηλατο για να φτασετε στο σχολειο - αν δεν ειχατε αδεια ανατροφης...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 18, 2010, 04:07:33 μμ από kozzi1 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Ηλικίες 40 - 45+, κλειδωμένοι και αδιόριστοι...
« Απάντηση #66 στις: Αύγουστος 18, 2010, 04:42:33 μμ »
εδω ελευθεροι/ρες κλαιγονται για τη....τοποθετηση (μακρια απο τη πλατεια της περιοχης τους), οι πολυτεκνοι -που εχουν καποιο δικιο πανω σε αυτο- δεν θα κλαιγονται..!!

 
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Ηλικίες 40 - 45+, κλειδωμένοι και αδιόριστοι...
« Απάντηση #67 στις: Αύγουστος 18, 2010, 04:57:32 μμ »
Oυδείς πλέον αχάριστος του ευεργετηθέντος ..., και οι πολύτεκνοι εκπαιδευτικοί από ευεργεσία ...(!), χρόνια τώρα!

Το θλιβερό δεν είναι ότι ενοχλούνται που ... μια πρόκληση περιορίζεται - γιατί δεν παύει, με τα 10 μόρια που τους παρέχει το νέο σύστημα, έναντι μηδενός του 2τεκνου και κάτω - αλλά που επισήμως αποδέχονται τη χρησιμοποίηση της γέννησης στ΄όνομα του διορισμού ...

Άλλη μια απόδειξη πως η κρίση της εποχής είναι, πρωτίστως, η θ ι κ ή ...!
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ηλικίες 40 - 45+, κλειδωμένοι και αδιόριστοι...
« Απάντηση #68 στις: Αύγουστος 18, 2010, 05:04:59 μμ »
Ντροπή τους!!! Μεγάλη ξεφτίλα...δεν έχω λόγια! Λυπάμαι τα παιδιά τους!
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος sirea

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Ηλικίες 40 - 45+, κλειδωμένοι και αδιόριστοι...
« Απάντηση #69 στις: Αύγουστος 18, 2010, 05:14:31 μμ »
Ντροπή τους!!! Μεγάλη ξεφτίλα...δεν έχω λόγια! Λυπάμαι τα παιδιά τους!

Έχετε το θάρρος να το πείτε και στους ίδιους όταν κάνετε μάθημα στα παιδιά τους;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162198
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 677
Σύνολο: 689

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.068 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.