*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΠΑΙΤΕ και παρατυπίες στο ΕΠΠΑΙΚ  (Αναγνώστηκε 35079 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΧΑΡΑ 08

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
ΑΣΠΑΙΤΕ και παρατυπίες στο ΕΠΠΑΙΚ
« στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 11:57:58 μμ »
Γειά σας παιδιά,
 θα ήθελα να συζητήσουμε για την λειτουργία του εππαικ της ασπαιτε. Πόσο αξιοκρατική είναι η επιλογή των υποψηφίων στο πρόγραμμα μέσω μοριοδότησης; Εδώ και οκτώ χρόνια κάνω αίτηση και δεν μπορώ μπω! Πέρυσι πήγα και σε πολιτικό γραφείο βουλευτή του νομού μου! Εκεί συνάντησα και μία γνωστή μου με το ίδιο αίτημα! Το αποτέλεσμα ήταν να μας απορρίψουν και τις δυο! Μετά την ανάρτιση των πινάκων αναπληρωτών εκείνη βρέθηκε μέσα σ' αυτούς που έχουν παιδαγωγική κατάρτιση, χωρίς να έχει κάνει μεταπτυχιακό στις επιστήμες της αγωγής, γιατί μιλούσα συχνά με την μητέρα της και θα μου το έλεγε... Αντίθετα είχε και παράπονο  που δεν πήρανε την κόρη της στην ασπαιτε... Δεν έχουμε την ίδια ειδικότητα γι' αυτό και δεν το έψαξα, αν και δεν θα έβγαζα  ακρή... 'Ομως με πνίγει η αδικία!!! Η συγκεκριμένη δεν έχει ποτέ διαβάσει για ΑΣΕΠ και με 9 μόρια που τα πήρε με ΠΔΣ παρανόμως, θα διοριστεί τρία χρόνια μετά το πτυχίο! Και σίγουρα δεν θα είναι η μόνη...
Δεν θα έπρεπε το υπουργείο να βάλει μια τάξη σ' αυτό το μπάχαλο;
Και έρχονται μετά όλοι αυτοί που πήραν το πιστοποιητικό μ' αυτόν τρόπο να διεκδικούν διορισμό και να τα βάζουν με τους 24μηνίτες + ΑΣΕΠ που μπαίνουν στην ΑΣΠΑΙΤΕ με βάση την προυπηρεσία τους στον ενιαίο δηλ. αξιοκρατικότατα!!!
Θα ήθελα να ακούσω γνώμες και απόψεις!
Συμφωνείτε με όλα αυτά;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2010, 11:57:15 πμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΠΑΙΤΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΥΠΙΕΣ ΣΤΟ ΕΠΠΑΙΚ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:03:24 »

Αποσυνδεδεμένος sfdtn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΠΑΙΤΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΥΠΙΕΣ ΣΤΟ ΕΠΠΑΙΚ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 11:23:30 μμ »
Αποκτάτε προϋπηρεσία αναξιοκρατικά πηγαίνοντας στα γραφεία των βουλευτών, καταργείτε τα νόμιμα προσόντα και τη θεωρείτε τώρα ως το βασικό προσόν για το διορισμό μας στο δημόσιο. Δεν έχει συμβεί σε κανένα κράτος να μην λαμβάνουν σχεδόν καθόλου υπόψη την περαιτέρω μόρφωση μεταπτυχιακών, διδακτορικών, γλωσσών, και βαθμό πτυχίου και να δίνουν βαρύτητα στην προϋπηρεσία την οποία δεν απέκτησαν αξιοκρατικά. Για όσους δεν κατάλαβαν αναφέρομαι στον καινούργιο νόμο του ΑΣΕΠ.

Αναφορικά με το διαγωνισμό ΕΠΠΑΙΚ της ΑΣΠΑΙΤΕ, είναι αξιοκρατικότατος και δίκαιος και προσπαθείτε να καταργήσετε τους λίγους αξιοκρατικούς διαγωνισμούς που έχουν απομείνει αφήνοντας στο περιθώριο αυτούς που έφαγαν τα χρόνια τους στα θρανία και φυσικά σπουδάζοντας δεν μπορούσαν να κάνουν ταυτόχρονα και την προϋπηρεσία τους. Όχι μόνο θα έπρεπε να ληφθούν υπόψη τα προσόντα αλλά και ο χρόνος που σπαταλήθηκε για να αποκτηθούν θα έπρεπε να ληφθεί ως χρόνος προϋπηρεσίας επομένως αυτοί που έχουν προσόντα αδικούνται διπλά και τριπλά, ένα γιατί έφαγαν τα χρόνια τους στα θρανία, δεύτερο γιατί όχι μόνο δεν είχαν έσοδα δουλεύοντας αλλά ξοδεύτηκαν σπουδάζοντας, τρίτο γιατί σπουδάζοντας δεν μπορούσαν να αποκτήσουν προϋπηρεσία. Ποιος τα έλαβε υπόψη αυτά;

Αποσυνδεδεμένος Ioannis!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΠΑΙΤΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΥΠΙΕΣ ΣΤΟ ΕΠΠΑΙΚ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 04:30:35 μμ »
Αγαπητή Χαρά, δε θα αναφερθώ στο θέμα, άλλωστε έχω γράψει σχετικά και αλλού. Θα παραθέσω όμως ένα άρθρο που βρήκα και πιστεύω πως τα λέει όλα και από εκείνους που έχουν τον πρώτο λόγο.



ΠΕΑΕ: Ο παραλογισμός της ΑΣΠΑΙΤΕ και της παιδαγωγικής επιμόρφωσης των εκπαιδευτικών ειδικοτήτων

στις Αύγουστος 30, 2010, 12:26:00 μμ

Ο παραλογισμός της ΑΣΠΑΙΤΕ και της παιδαγωγικής επιμόρφωσης των εκπαιδευτικών τεχνικών ειδικοτήτων
 
Για σας είναι χαρτιά και αριθμοί, για εμάς είναι μεροκάματο και ζωή
 

Ο τρόπος που για άλλη μια φορά προκήρυξε θέσεις η ΑΣΠΑΙΤΕ, αλλά και το γεγονός ότι η απόκτηση του τίτλου σπουδών της δεν είναι τίποτα άλλο παρά ένας φραγμός στο διορισμό εκατοντάδων εκπαιδευτικών αποδεικνύεται και φέτος.
Για άλλη μια φορά οι θέσεις με βάση την προϋπηρεσία που η ΑΣΠΑΙΤΕ προκήρυξε είναι απειροελάχιστες και σαφώς αναντίστοιχες των πραγματικών αναγκών των εκπαιδευτικών και των σχολείων. Δεδομένου ότι θεωρείται απαραίτητη προϋπόθεση για διορισμό των εκπαιδευτικών τεχνικών ειδικοτήτων δεν είναι δυνατό να αποκλείονται στην πραγματικότητα εκπαιδευτικοί με προϋπηρεσία και να οδηγούμαστε σε καταστάσεις κατά τις οποίες συνάδελφοι που δουλεύουν χρόνια στην εκπαίδευση να μένουν στο παρελθόν αναγκαστικά ελαστικά εργαζόμενοι και με το νέο νόμο άνεργοι. Τα «τυπικά προσόντα» υπολογίζονται περισσότερο από την προϋπηρεσία, ενώ ο αριθμός των θέσεων δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα των χιλιάδων που βρίσκονται στους πίνακες. Επίσης, για τους διορισμούς με το 40% εκτός ΑΣΕΠ, η ΑΣΠΑΙΤΕ ζητούσε 24 μήνες και επιτυχία στον ΑΣΕΠ …δηλαδή για να διοριστείς εκτός ΑΣΕΠ (40%) έπρεπε τελικά να δώσεις ΑΣΕΠ για να μπεις στην ΑΣΠΑΙΤΕ.
Η ΑΣΠΑΙΤΕ σε πλήρη συνεργασία με το Υπουργείο Παιδείας προκηρύσσοντας ελάχιστες θέσεις καταδικάζει σε ανεργία τους εκπαιδευτικούς, σε μη λειτουργία τα σχολεία. Και πώς θα καλυφθούν τα κενά; Μήπως δε θα καλυφθούν και απλώς θα βουλώσουν κάποιες τρύπες με αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου;;; Η ερώτηση ρητορική.
Επιπλέον, για άλλη μια φορά επαναλαμβάνεται αντίστοιχος παραλογισμός και στην ειδική αγωγή. Οι συνάδελφοι τεχνικών ειδικοτήτων που κατέθεσαν τα χαρτιά τους έχουν ήδη την επιμόρφωση που απαιτείται με βάση το Υπουργείο (μεταπτυχιακά, σεμινάρια) και παρόλα αυτά ζητείται και η ΑΣΠΑΙΤΕ ως απαραίτητο προσόν και «πιο πάνω» από την προϋπηρεσία Η ΑΣΠΑΙΤΕ, λοιπόν, δεν παίρνει ανθρώπους με προϋπηρεσία με αποτέλεσμα στους πίνακες της ειδικής αγωγής να καταλήγουν πάνω από τους ανθρώπους με προϋπηρεσία.
Μετά το ανελέητο εμπόριο που στήθηκε με τα σεμινάρια που στην πραγματικότητα υποχρεώθηκαν χιλιάδες εκπαιδευτικοί να «επιμορφωθούν» με δικό τους κόστος από ιδιωτικούς φορείς, στις τεχνικές ειδικότητες συνυπολογίζεται και η ΑΣΠΑΙΤΕ με τέτοιο τρόπο που να αποκλείει ανθρώπους που χρόνια τώρα δουλεύουν στα σχολεία ειδικής αγωγής.
Το Υπουργείο και τα φερέφωνά του απέδειξαν με τον πιο ξεκάθαρο τρόπο τον στόχο τους. Διαρκώς τα απαιτούμενα προσόντα αυξάνονται για θέσεις που μειώνονται και χρησιμοποιούνται ως φραγμός για το διορισμό εκπαιδευτικών και την κάλυψη των πραγματικών αναγκών στα σχολεία.  
 
Ψ                              Απαιτούμε άμεσα το άνοιγμα των θέσεων στην ΑΣΠΑΙΤΕ αντίστοιχα με τις ανάγκες που υπάρχουν και την πρόσληψη των εκπαιδευτικών με βάση και την προϋπηρεσία.
Ψ                              Οποιαδήποτε παιδαγωγική επιμόρφωση οφείλει να γίνεται μετά τον διορισμό των εκπαιδευτικών με ευθύνη του Υπουργείου Παιδείας, πριν μπουν στην τάξη με πλήρη μισθολογικά και συνταξιοδοτικά δικαιώματα στα πλαίσια εκπαιδευτικής άδειας
 
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΕΝΩΣΗ ΑΔΙΟΡΙΣΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ
panenadekp@gmail.com, 6994027752, Τ.Θ. 3785, Τ.Κ. 10210
(τηλ. υπεύθυνου τεχνικών ειδικοτήτων: 6946779538)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 06, 2010, 04:35:26 μμ από Ioannis! »
«Άνευ της παιδαγωγικής ταύτης μορφώσεως, οσονδήποτε και αν είναι φιλολογικώς πεπαιδευμένος ο μέλλων διδάσκαλος, κινδυνεύει διπλούν τινά κίνδυνον…».

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΠΑΙΤΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΥΠΙΕΣ ΣΤΟ ΕΠΠΑΙΚ
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 04:59:52 μμ »
Έλεος δεν ντρέπεσετ να πάτε σε γραφεία βουλευτών, να παρακαλάτε ουσαιστικά να βγάλουν ψεύτικα αποτελέσματά στους πίνακες κατάταξης της ΑΣΠΑΙΤΕ, δίνοντάς σας επιπλέον μόρια που δεν τα αξίζετε. Δεν ξέρω αν γίνεται αυτό, πραγματικά για μένα θα έπρεπε να απολυθούν άμεσα όσοι καθηγητές και προσωπικό της ΑΣΠΑΙΤΕ εμπλέκεται, αν εμπλέκεται. Έχουν ακουστεί πάντως κατά καιρούς διάφορα. Για μένα έπρεπε ο ΑΣΕΠ να ελέγχει την διαδικασία, μιας και θεωρείται τόσο απαραίτητο προσόν στην εκπαίδευση και στις προσλήψεις.

Η ΑΣΠΑΙΤΕ κανονικά θα έπρεπε να βγάζει και τα μόρια και των άλλων υποψηφίων και όχι μόνο αυτών που μπαίνουν και επιτέλους ας αυξήσει και στα περιφερειακά της τμήματα τον αριθμό εισακτέων και όχι μόνο Αθήνα και Θεσσαλονίκη.

Στα αλήθεια ξέρει κανείς πότε θα βγάλουν τα αποτελέσματα επιλογής του ΕΠΠΑΙΚ;;;

Πάντως πραγματικά ΝΤΡΟΠΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΠΑΝΕ ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΓΙΑ ΑΛΛΟΙΩΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ. Πραγματικά αν υπάρχουν πολιτικοί που το κάνουν αυτό ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΚΡΕΜΑΣΤΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΔΕΝΤΡΑ ΤΩΝ ΠΛΑΤΕΙΩΝ!!!!!!!!! Να μου πεις εδώ έφαγαν τα χρήματα όλα, αυτό δεν μπορούν να κάνουν;;;

AN και έτσι που πάει η κατάσταση της χώρας θα τις βγάλουν τις κρεμάλες στις πλατείες και τότε: ΟΡΓΗ ΛΑΟΥ - ΟΡΓΗ ΘΕΟΥ!!!!!!!

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 06, 2010, 05:10:17 μμ από giannios »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΠΑΙΤΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΥΠΙΕΣ ΣΤΟ ΕΠΠΑΙΚ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:03:24 »

Αποσυνδεδεμένος tsikoman

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΠΑΙΤΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΥΠΙΕΣ ΣΤΟ ΕΠΠΑΙΚ
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 05:23:38 μμ »
είναι η τρίτη χρονιά που περιμένω τα αποτελέσματα της Ασπέτε.
μέσα σε αυτά τα τρία χρόνια δεν έμεινα στάσιμος, ξενιτεύτηκα 600χλμ μακριά για να κάνω το δύο ετών μεταπτυχιακό μου (παίζει να είμαι και ο μόνος στη σχολή μου που με πήραν αξιοκρατικά), άφησα την δουλειά μου, δεν έπιασα νέα αφού αφιερώθηκα στις σπουδές μου, αναβάθμισα τα πτυχία των δύο ξένων γλωσσών μου, αφιέρωσα πάρα πολύ χρόνο (χρόνια) στα θρανία σε διάβασμα και εργασίες.
περιμένω φέτος να εισαχθώ πρώτος βάση μοριοδότησης στην ασπαίτε στην ειδικότητά μου και οι ελεύθερες θέσεις είναι έξι, απο δύο που ήταν πέρισυ.
αν ούτε φέτος δε με πάρουν, θα πηδηχτώ απο το παράθυρο αφού πρώτα πηδήξω όλους εσάς απο το παράθυρο που παίρνετε τις θέσεις χωρίς να τις αξίζετε, χωρίς να έχετε πασχίσει για το κάτι παραπάνω και αποβλέποντας μόνο στη λαμογιά.

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΠΑΙΤΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΥΠΙΕΣ ΣΤΟ ΕΠΠΑΙΚ
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 05:29:43 μμ »
Είναι τελείως παράλογη πάντως και η μοριοδότηση της ΑΣΠΑΙΤΕ. Θεωρούν δηλαδή ότι ένας διδάκτορας μπορεί να καταρτιστεί παιδαγωγικά καλύτερα από έναν που δεν έχει διδακτορικό ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟ ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ;; Μα αφού ολοι σε κοινά τμήματα θα είναι, ποιος ο λόγος να μοριοδοτούνται μεταπτυχιακά ειδικότητας;;; Θα θεωρούσα πάντως πιο λογικό να μοριοδοτούν παιδαγωγικές καταρτίσεις αν έχει κάποιος ή μόρια από διαγωνισμούς ΑΣΕΠ.

Δεν θα ήταν άσχημο να ισχύει ένας γραπτός διαγωνσιμός σε κάποιο ή κάποια παιδαγωγικά μαθήματα για εισαγωγή στο ΕΠΠΑΙΚ, μιας και όλοι θα κριθούν και θα αξιολογηθούν στα παιδαγωγικά τα οποία αυτά θα διδαχθούν.

Αποσυνδεδεμένος tsikoman

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΠΑΙΤΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΥΠΙΕΣ ΣΤΟ ΕΠΠΑΙΚ
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 05:34:32 μμ »
Θα θεωρούσα πάντως πιο λογικό να μοριοδοτούν παιδαγωγικές καταρτίσεις αν έχει κάποιος ή μόρια από διαγωνισμούς ΑΣΕΠ.

Δεν θα ήταν άσχημο να ισχύει ένας γραπτός διαγωνσιμός για εισαγωγή κάποιο παιδαγωγικό μάθημα, μιας και όλοι θα κριθούν και θα αξιολογηθούν στα παιδαγωγικά τα οποία αυτά θα διδαχθούν.

να μπούν και αυτά που λές
και αυτά που δε λές: ετήσια σεμινάρια, συμμετοχή σε ημερίδες και οτιδήποτε δείχνει ζήλο για την απόκτηση της παιδαγωγικής κατάρτισης.

Τη βεβαίωση της παιδαγωγικής κατάρτισης την παίρνουν και άτομα που απλά θέλουν επιπλέον επιμόρφωση. Δεν έχουν σκοπό να ασχοληθούν με την εκπαίδευση, στερώντας έτσι θέσεις απο καποιους που το έχουν σκοπό.

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΠΑΙΤΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΥΠΙΕΣ ΣΤΟ ΕΠΠΑΙΚ
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 05:43:31 μμ »
Ελπίζω φέτος να αφήσουν να μπει και κανένας που δεν έχει διδακτορικό, μιας και στην ειδικοτητά μου μόνο διδάκτορες έμπαιναν.

Για μια παιδαγωγική κατάρτιση φτάσαμε να θες διδακτορικό για να την πάρεις. Το θεωρώ απλά την απόλυτη ξεφτίλα που μόνο στην Ελλάδα γίνεται.

Αποσυνδεδεμένος tsikoman

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΠΑΙΤΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΥΠΙΕΣ ΣΤΟ ΕΠΠΑΙΚ
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 05:46:07 μμ »
Ελπίζω φέτος να αφήσουν να μπει και κανένας που δεν έχει διδακτορικό, μιας και στην ειδικοτητά μου μόνο διδάκτορες έμπαιναν.

Για μια παιδαγωγική κατάρτιση φτάσαμε να θες διδακτορικό για να την πάρεις. Το θεωρώ απλά την απόλυτη ξεφτίλα που μόνο στην Ελλάδα γίνεται.

ναι, έτσι είναι.

και υπάρχουν ειδικότητες στην ασπαίτε που δεν θέλουν ούτε μια γλώσσα για να μπείς παρά μόνο με βαθμό πτυχίου,
και άλλες όπως η δική σου που θέλουν διδακτορικό. απίστευτο, αδιανόητο και ακατανόητο.

Αποσυνδεδεμένος rolls

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΠΑΙΤΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΥΠΙΕΣ ΣΤΟ ΕΠΠΑΙΚ
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 06:12:35 μμ »
Παιδια με αγχωσατε......Πιστευα πως ειναι αξιοκρατικα τα πραγματα στην ασπαιτε....Φετος ηλπιζα οτι θα μπω κι εγω αφου, οπως ειπε και ο συναδελφος παραπανω, αφιερωσα 2 χρονια για το μεταπτυχιακο, εμεινα χωρις δουλεια αυτα τα 2 χρονια και ο μονος που συντηρουσε ο σπιτι μας ηταν ο αντρας μου. 2 χρονια για να μαζεψω μορια, για να εχω σχεδον σιγουρη την εισαγωγη μου στο εππαικ, 2 χρονια ταλαιπωρια και οικονομικες δυσκολιες...για να μου παρει καποιος τη θεση επειδη εχει μεσο?????Τι λετε ρε παιδια?????? Απελπιστηκα............Τσαμπα δηλαδη τοσος κοπος που εριξα?????????

Αποσυνδεδεμένος tsikoman

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΠΑΙΤΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΥΠΙΕΣ ΣΤΟ ΕΠΠΑΙΚ
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 06:22:10 μμ »
Παιδια με αγχωσατε......Πιστευα πως ειναι αξιοκρατικα τα πραγματα στην ασπαιτε....Φετος ηλπιζα οτι θα μπω κι εγω αφου, οπως ειπε και ο συναδελφος παραπανω, αφιερωσα 2 χρονια για το μεταπτυχιακο, εμεινα χωρις δουλεια αυτα τα 2 χρονια και ο μονος που συντηρουσε ο σπιτι μας ηταν ο αντρας μου. 2 χρονια για να μαζεψω μορια, για να εχω σχεδον σιγουρη την εισαγωγη μου στο εππαικ, 2 χρονια ταλαιπωρια και οικονομικες δυσκολιες...για να μου παρει καποιος τη θεση επειδη εχει μεσο?????Τι λετε ρε παιδια?????? Απελπιστηκα............Τσαμπα δηλαδη τοσος κοπος που εριξα?????????

όχι δεν ήταν αυτός ο σκοπός μας.
μην απελπίζεσαι.
απλά υπάρχουν και οι περιπτώσεις που κάποιοι λίγοι, χρησιμοποιούν αθέμιτα μεσα, τα οποία όμως, όπως φαίνεται, δεν αποδίδουν.
σίγουρα θα ανταμοιφθείς.

Αποσυνδεδεμένος rolls

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΠΑΙΤΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΥΠΙΕΣ ΣΤΟ ΕΠΠΑΙΚ
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 06:36:26 μμ »
Μακαρι φιλε tsikoman, γιατι πλεον δεν εχουμε πολλες επιλογες....Κι αυτα τα αποτελεσματα πολυ αργουν....

Αποσυνδεδεμένος tsikoman

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΠΑΙΤΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΥΠΙΕΣ ΣΤΟ ΕΠΠΑΙΚ
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 07:24:45 μμ »
Κι αυτα τα αποτελεσματα πολυ αργουν....

στις 16/9 θα ξέρουμε!

Αποσυνδεδεμένος lena777

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΠΑΙΤΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΥΠΙΕΣ ΣΤΟ ΕΠΠΑΙΚ
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 08:18:42 μμ »
Κι αυτα τα αποτελεσματα πολυ αργουν....

στις 16/9 θα ξέρουμε!

Είναι σίγουρο αυτό; Τι πληροφορίες έχεις; Γιατί είμαι να σκάσω από την αναμονή!
Μέρες ολόκληρες επιχειρούσα ν'αγνοήσω τη φωνή της καρδιάς μου, αλλά ήταν όλο και πιο ισχυρή.
Στην πιο απόκρυφη γωνιά της ψυχής μου υπήρχα ακόμα και πίστευα στα όνειρα.

Πάολο Κοέλιο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 155
Σύνολο: 155

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.