*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 849795 φορές)

0 μέλη και 22 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pkft

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1652 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 12:20:49 μμ »


Μήπως εννοούν ότι οι 12 ώρες θα χρηματοδοτούνται από το πρόγραμμα ΕΣΠΑ ως ΑΜΩ (μέσα και οι αργίες,μισθός 550ευρώ), ενώ οι υπόλοιπες ώρες θα χρηματοδοτούνται από τον κρατικό προϋπολογισμό ως ωρομίσθιοι στην πρωτοβάθμια και γι' αυτές τις ώρες θα τηρείται το παρουσιολόγιο;  ::)  :o

Και οι ΑΜΩ υπογράφουν παρουσιολόγιο--οι αργίες δεν είναι μέσα. Και όχι, αυτό που λες δεν ισχύει. Όσοι κληθήκαμε σε κάποια μέρη, κληθήκαμε  επειδή δηλώσαμε ότι επιθυμούμε να δουλέψουμε μόνο ως αναπληρωτές εκεί. Ούτε ως ΑΜΩ ούτε ως ωρομίσθιοι.
[/quote]
Αυτό που λες για τους ΑΜΩ από πού προκύπτει?Έχεις δει μισθοδοσία κάποιου ΑΜΩ ή το υποθέτεις επειδή συμπληρώνουν παρουσιολόγιο?Αυτό δε σημαίνει ότι είναι και ωρομίσθιοι πάντως.Εγώ καταλαβαίνω ότι θα πληρώνονται τα 15/24(μέγιστο) του μισθού του κανονικού αναπληρωτή(άρα μέσα αργίες κτλ.),οπότε το παρουσιολόγιο ίσως χρειάζεται για να ελέγχουν ότι όντως δουλεύουν 15 ώρες τη βδομάδα.
Λογικά και για τους 431 της Αγγλικής θέλουν να ελέγχουν ότι όντως δουλεύουν 24 ώρες και ότι τηρείται έτσι η οδηγία που έδωσαν(να συμπληρώνουν 24ωρο ακόμα και σε άλλο σχολείο).
Δεν έχει ειλικρινά καμία λογική να πληρώνονται όλοι οι παραπάνω σαν ωρομίσθιοι,γιατί όπως είπες και εσύ πριν οι διορισμοί έγιναν μόνο από τον πίνακα των αναπληρωτών.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:27:23 »

Αποσυνδεδεμένος bellaspir

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1653 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 12:46:59 μμ »
Δηλαδή, την 28η Οκτωβρίου που το σχολείο είναι κλειστό θα υπογράψω παρουσιολόγιο; Ότι, και καλά, δούλεψα όσες ώρες έχω εκείνη την ημέρα; Και το ίδιο θα κάνω κατά τη διάρκεια των διακοπών; Θα υπογράφω παρουσιολόγιο για ώρες που δεν έχω δουλέψει;  Αν θες, διάβασε την απόφαση. Γράφει ότι δεν προσληφθήκαμε ως αναπληρωτές αλλά ως εκπαιδευτικοί με χρήση των πινάκων αναπληρωτών και ότι θα πληρωνόμαστε κατ' αναλογίαν. Αν ήταν διαφορετικά τα πράγματα, δεν θα χρειάζονταν όλες αυτές οι διευκρινίσεις. Θα έγραφε απλώς ότι θα πληρωνόμαστε με το μισθό του αναπληρωτή. Τώρα, το κατά πόσο είναι παράνομο να μας προσλαμβάνουν από τον πίνακα των αναπληρωτών, αυτό είναι άλλο θέμα, αλλά αυτή είναι η ουσία.

Αποσυνδεδεμένος xristina_sk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1654 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 01:13:39 μμ »
Απάτη μου μυρίζει...Όταν κάναμε τα χαρτιά μας οι κατηγορίες ήταν οι εξής: ΑΚΩ-ΑΜΩ-ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΣ-ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΣ για Ολοήμερο. Δεν υπήρχε καμία αίτηση για Εκπαιδευτικός προγράμματος ΕΣΠΑ, ούτε κάναμε αίτηση να ενταχθούμε σε πίνακα Έκπαιδευτικών του Προγράμματος ΕΣΠΑ. Επίσης όταν ανακοινώθηκε το καινούργιο νομοσχέδιο δεν υπήρχε πουθενά αναφορά σε κάτι τέτοιο. Έρχονται τώρα και μας βγάζουν από τον πίνακα ΑΚΩ (ο ΑΑ είναι αυτός από τον Πίνακα αναπληρωτών-όχι από τους πίνακες του Ολοήμερου)  και μας λένε ότι θα δουλέψουμε στο Ολοήμερο. Και πώς πρέπει να δουλέψουμε 24 ώρες στο Ολοήμερο; Δηλαδή σε πόσα σχολεία ο κάθε ένας για να έχουμε το πλήρες ωράριο; Σε 6; Το 12ωρο βγαίνει με 3. Μετά όταν θα γίνει η Β Φάση ΑΚΩ εμάς θα μας προσπεράσουν άτομα που θα είναι πιο κάτω από εμάς στον πίνακα; Εμείς είμαστε Ωρομίσθιοι με άλλο όνομα. Αλλιώς προς τι το παρουσιολόγιο;

Αποσυνδεδεμένος bellaspir

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1655 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 01:24:00 μμ »
Ακριβώς αυτό. Αν είμαστε αναπληρωτές, προς τι το παρουσιολόγιο. Ο αναπληρωτής λαμβάνει ΜΙΣΘΟ, δεν πληρώνεται βάσει ωρών. Όσον αφορά το ωράριο, για να συμπληρωθεί το 24ωρο καλύπτουμε ώρες και στο πρωινό. Διότι όπως λέει η απόφαση, "δεν επιτρέπεται η απασχόληση των συγκεκριμένων εκπαιδευτικών με μειωμένο ωράριο διδασκαλίας". Εξακολουθεί όμως και είναι παράνομο να παίρνει άτομα από τον πίνακα των αναπληρωτών. Ας έπαιρνε από τους πίνακες των ωρομισθίων. Διότι άλλες είναι οι προτιμήσεις μας στον έναν πίνακα και άλλες στον άλλο.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 15, 2010, 01:26:21 μμ από bellaspir »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:27:23 »

Αποσυνδεδεμένος fgtn

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1656 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 02:07:15 μμ »
Παντως σημερα το διευκρινησα στο σχολειο που πηγα οτι πρεπει να κανουμε μονο σε ολοημερα και οχι στα πρωινα γιατι το εσπα δικαιολογει τα λεφτα για τα ολοημερα. Ομως το προγραμμα μονο στα ολοημερα δε βγαινει, γι'αυτο τωρα θα αρχισουν τα πανηγυρια!!!! Εγω φοβαμαι μηπως το υπυργειο κανει ανακληση αποφασης. Κανονικα κανενας απο τους προσληφθεντες δεν πρεπει να κανει σε πρωινο για το λογο που ανεφερα πιο πανω.Γιατι η πραξη προσληψης γραφει καθαρα για ολοημερα.Τωρα τι θα γινει ειναι αγνωστο...........

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1657 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 02:08:59 μμ »
Ακριβώς αυτό. Αν είμαστε αναπληρωτές, προς τι το παρουσιολόγιο. Ο αναπληρωτής λαμβάνει ΜΙΣΘΟ, δεν πληρώνεται βάσει ωρών. Όσον αφορά το ωράριο, για να συμπληρωθεί το 24ωρο καλύπτουμε ώρες και στο πρωινό. Διότι όπως λέει η απόφαση, "δεν επιτρέπεται η απασχόληση των συγκεκριμένων εκπαιδευτικών με μειωμένο ωράριο διδασκαλίας". Εξακολουθεί όμως και είναι παράνομο να παίρνει άτομα από τον πίνακα των αναπληρωτών. Ας έπαιρνε από τους πίνακες των ωρομισθίων. Διότι άλλες είναι οι προτιμήσεις μας στον έναν πίνακα και άλλες στον άλλο.
Να σε ρωτήσω κάτι; Μίλησες με κάποιον υπεύθυνο και τα λες όλα αυτά ή απλά είναι δικά σου συμπεράσματα; Γιατί καλό θα ήταν να μην σπέρνουμε τον πανικό (κάτι που θα έπρεπε να κάνω εγώ λόγω του nickname μου ;)).
Μίλησα το πρωί με το Υπουργείο και επί 10' μου εξηγούσε ο υπάλληλος την κατάσταση:
δε λεγόμαστε αναπληρωτές γιατί πληρωνόμαστε από το ΕΣΠΑ και δεν υπάρχει αυτός ο όρος. Αλλά είμαστε αναπληρωτές με όλα τα δικαιώματα και τις υποχρεώσεις (το τόνισε) των αναπληρωτών. Αναπληρώνουμε εκπαιδευτικούς που είναι σε άδεια κλπ. Τα μόρια είναι τα ίδια. Όσο για τον μισθό, είναι ίδιος, αν και (όπως είπε) θα έπρεπε να παίρνουμε περισσότερα μιας και είμαστε μέσω ΕΣΠΑ αλλά...... (και το προσπέρασε :-\). Αφού έχουμε τα ίδια δικαιώματα-υποχρεώσεις, άρα και οι αργίες είναι μέσα και ό,τι έχουν οι υπόλοιποι αναπληρωτές. Πράγματι, μου είπε για το παρουσιολόγιο το οποίο χρησιμοποιείται για να δουν οι ιθύνοντες του προγράμματος ότι δουλεύουμε 24 ώρες και όχι λιγότερες. Τόνισε με έμφαση ότι πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να δουλεύουμε 24 ώρες (αυτή είναι η βασική διαφορά με τους άλλους αναπληρωτές) μιας και η Ευρώπη πληρώνει για 24ωρα. Θα γίνονται επισταμένοι έλεγχοι και σε περίπτωση που κάποιοι εκπαιδευτικοί δουλεύουν λιγότερο, οι Ευρωπαίοι θα ζητήσουν τα χρήματα πίσω.

Και αν δε με πιστεύετε --> 210 3443327. Εμένα με κάλυψε πλήρως.
Επί τη ευκαιρία, παρουσιάστηκα σήμερα στο σχολείο. Είναι 18 ώρες πρωινό και 6 ολοήμερο.

Αποσυνδεδεμένος bellaspir

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1658 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 02:49:40 μμ »
Ακριβώς αυτό. Αν είμαστε αναπληρωτές, προς τι το παρουσιολόγιο. Ο αναπληρωτής λαμβάνει ΜΙΣΘΟ, δεν πληρώνεται βάσει ωρών. Όσον αφορά το ωράριο, για να συμπληρωθεί το 24ωρο καλύπτουμε ώρες και στο πρωινό. Διότι όπως λέει η απόφαση, "δεν επιτρέπεται η απασχόληση των συγκεκριμένων εκπαιδευτικών με μειωμένο ωράριο διδασκαλίας". Εξακολουθεί όμως και είναι παράνομο να παίρνει άτομα από τον πίνακα των αναπληρωτών. Ας έπαιρνε από τους πίνακες των ωρομισθίων. Διότι άλλες είναι οι προτιμήσεις μας στον έναν πίνακα και άλλες στον άλλο.
Να σε ρωτήσω κάτι; Μίλησες με κάποιον υπεύθυνο και τα λες όλα αυτά ή απλά είναι δικά σου συμπεράσματα; Γιατί καλό θα ήταν να μην σπέρνουμε τον πανικό (κάτι που θα έπρεπε να κάνω εγώ λόγω του nickname μου ;)).
Μίλησα το πρωί με το Υπουργείο και επί 10' μου εξηγούσε ο υπάλληλος την κατάσταση:
δε λεγόμαστε αναπληρωτές γιατί πληρωνόμαστε από το ΕΣΠΑ και δεν υπάρχει αυτός ο όρος. Αλλά είμαστε αναπληρωτές με όλα τα δικαιώματα και τις υποχρεώσεις (το τόνισε) των αναπληρωτών. Αναπληρώνουμε εκπαιδευτικούς που είναι σε άδεια κλπ. Τα μόρια είναι τα ίδια. Όσο για τον μισθό, είναι ίδιος, αν και (όπως είπε) θα έπρεπε να παίρνουμε περισσότερα μιας και είμαστε μέσω ΕΣΠΑ αλλά...... (και το προσπέρασε :-\). Αφού έχουμε τα ίδια δικαιώματα-υποχρεώσεις, άρα και οι αργίες είναι μέσα και ό,τι έχουν οι υπόλοιποι αναπληρωτές. Πράγματι, μου είπε για το παρουσιολόγιο το οποίο χρησιμοποιείται για να δουν οι ιθύνοντες του προγράμματος ότι δουλεύουμε 24 ώρες και όχι λιγότερες. Τόνισε με έμφαση ότι πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να δουλεύουμε 24 ώρες (αυτή είναι η βασική διαφορά με τους άλλους αναπληρωτές) μιας και η Ευρώπη πληρώνει για 24ωρα. Θα γίνονται επισταμένοι έλεγχοι και σε περίπτωση που κάποιοι εκπαιδευτικοί δουλεύουν λιγότερο, οι Ευρωπαίοι θα ζητήσουν τα χρήματα πίσω.

Και αν δε με πιστεύετε --> 210 3443327. Εμένα με κάλυψε πλήρως.
Επί τη ευκαιρία, παρουσιάστηκα σήμερα στο σχολείο. Είναι 18 ώρες πρωινό και 6 ολοήμερο.

Δεν σπέρνω κανέναν πανικό, απλώς ενημερώνω κόσμο που αγνοεί κάποια πράγματα. Έχουμε προσληφθεί με άλλο εργασιακό καθεστώς, άγνωστο ακόμα. Οι αυθαιρεσίες που γίνονται φέτος είναι πάρα πολλές και καλό θα ήταν να μην δεχόμαστε τα πάντα τόσο καλοπροαίρετα. Χαίρομαι που μίλησες με υπάλληλο του υπουργείου, του οποίου η απάντηση είναι πράγματι καθησυχαστική, αλλά θα μπορούσε επωνύμως να μου υπογράψει τα όσα λέει; Γιατί η απόφαση της Χριστοφιλοπούλου ΑΛΛΑ λέει. Το ότι σου τόνισε με έμφαση ότι πρέπει να δουλεύουμε 24ωρο, δεν σε προβλημάτισε; Οι αναπληρωτές την περίοδο των διακοπών ΔΕΝ δουλεύουν 24ωρο. Πληρώνονται όμως για 24ωρο γιατί έχουν μισθό. Εκεί είναι η διαφορά. Αφού λοιπόν θα γίνονται έλεγχοι για το αν θα δουλεύουμε 24 ώρες, τι θα δηλώσει το υπουργείο την περίοδο των Χριστουγέννων; Ότι τα σχολεία λειτούργησαν κανονικά γι αυτό και το προσωπικό που προσλάβαμε μέσω ΕΣΠΑ έχει συμπληρώσει πλήρες ωράριο; Με άλλα λόγια, μεθαύριο 28η Οκτωβρίου θα υπογράψεις ότι έκανες τις ώρες σου κανονικά; Στο εύχομαι, όπως το ίδιο εύχομαι και για μένα. Επαναλαμβάνω, δεν έχω καμία διάθεση να σπείρω τον πανικό. Προφορικώς όμως δεν μπορεί να με καλύψει κανένας. Γραπτώς, ναι. Και μέχρι να βγει μια διευκρινιστική απόφαση όσον αφορά το εργασιακό μας καθεστώς δεν μπορώ να επαναπαυτώ επειδή επιτέλους κλήθηκα αναπληρώτρια.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 15, 2010, 03:06:40 μμ από bellaspir »

Αποσυνδεδεμένος avatar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1659 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 04:42:23 μμ »
ΒΓΗΚΑΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ ......113 ΑΤΟΜΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;D

Αποσυνδεδεμένος AsepHunter

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1660 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 05:30:13 μμ »
ΑΙΣΧΟΣ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΜΕ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ

ΑΦΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΕΜΑΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΡΟΜΙΣΘΙΟΥΣ (ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΓΙΑΛΑΝΤΖΙ) ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΠΑ.
ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΑΝ Κ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ (Κ ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΙΑ) ΣΑΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΑΚΩ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ 2 ΗΜΕΡΩΝ...

ΟΥΤΕ Η ΙΤΑΛΙΚΗ ΜΑΦΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΙ...

Αποσυνδεδεμένος avatar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1661 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 05:43:06 μμ »
τι εννοείες ''αναπληρωτές γιαλαντζί''??δεν θα πληρώνεστε και δεν θα μοριοδοτείστε κανονικά???δεν το καταλαβα αυτο που είπες??

Αποσυνδεδεμένος marilou18

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1662 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 05:45:21 μμ »
μου χουν πέσει τ'αυτιά έτσι;;;;;!!!!και κανονικοί αναπληρωτές και 21 ωρίτσες και καλύτερες θέσεις!!!Όπως και να χει...Congratzzzz!!!
btw μου έδωσαν το πρόγραμμα κ έχω 24 στο πρωινό αλλά το σχολείο χρειάζεται άλλη μια ΑΚΩ! Απ'ότι φαίνεται θα χουμε να περιμένουμε κι άλλα!
All the world's a stage and all the men and women merely players; they have their exits and their entrances. And one man in his time plays many parts, his acts being seven ages.

Αποσυνδεδεμένος bellaspir

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1663 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 05:47:57 μμ »
ΑΙΣΧΟΣ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΜΕ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ

ΑΦΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΕΜΑΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΡΟΜΙΣΘΙΟΥΣ (ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΓΙΑΛΑΝΤΖΙ) ΑΠΟ ΤΟ ΕΣΠΑ.
ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΑΝ Κ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ (Κ ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΙΑ) ΣΑΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΑΚΩ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ 2 ΗΜΕΡΩΝ...

ΟΥΤΕ Η ΙΤΑΛΙΚΗ ΜΑΦΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΙ...

Ψυχραιμία. Δεν κάλεσαν μόνο εμάς μέσω ΕΣΠΑ, έχουν ήδη καλέσει και άλλες ειδικότητες. Άσε που και όσους συνεχίζει να καλεί κανείς δεν ξέρει ακόμα από πού ακριβώς θα τους πληρώσει. Αυτό που έχει σημασία είναι να αποσαφηνιστούν οι λόγοι ύπαρξης του παρουσιολογίου και να ξεκαθαριστεί επισήμως το αν έχει σχέση με τη μισθοδοσία μας.

Αποσυνδεδεμένος AsepHunter

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1664 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 05:53:31 μμ »
τι εννοείες ''αναπληρωτές γιαλαντζί''??δεν θα πληρώνεστε και δεν θα μοριοδοτείστε κανονικά???δεν το καταλαβα αυτο που είπες??

www.alfavita.gr/downit.php?id=11831
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 15, 2010, 05:57:54 μμ από AsepHunter »

Αποσυνδεδεμένος AsepHunter

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1665 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 06:03:44 μμ »
Καθόλου ψυχραιμία..........
Έχουν κλειθεί άτομα που ακολουθούν στους πίνακες σε καλύτερες θέσεις με διαφορά 2 ημερών
με καθεστώς σαφώς πιο προνομιακό απ' ότι εμείς.

Ντροπή τους

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 720
Σύνολο: 721

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.