*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 841188 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1946 στις: Νοέμβριος 01, 2010, 11:34:20 πμ »
παιδια, επειδη δεν εχω καταλαβει... αυτοι οι 157 αγγλικης που κληθηκαν την παρασκευη θα πανε ως ΑΚΩ ή ΑΜΩ;; και ποιος μας λεει οτι αν ειναι ΑΚΩ δεν θα ειναι ετσι κι οι επομενοι;; γιατι οι επομενοι που θα καλεσουν να ειναι ΑΜΩ;; υπαρχει κατι που δεν εχω δει;; μπερδευομαι... κι αν καταλαβα καλα, αν δουλεψουμε φετος, η προυπηρεσια μας θα υπαρχει αλλα θα προσμετρηθει μολις γινει ο επομενος ασεπ κι αν εχεις περασει τη βαση τοτε θα μετρησουν τα μορια που θα εχεις παρει δυο χρονια τωρα;;
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:30:15 »

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1947 στις: Νοέμβριος 01, 2010, 11:41:23 πμ »
παιδια, επειδη δεν εχω καταλαβει... αυτοι οι 157 αγγλικης που κληθηκαν την παρασκευη θα πανε ως ΑΚΩ ή ΑΜΩ;; και ποιος μας λεει οτι αν ειναι ΑΚΩ δεν θα ειναι ετσι κι οι επομενοι;; γιατι οι επομενοι που θα καλεσουν να ειναι ΑΜΩ;; υπαρχει κατι που δεν εχω δει;; μπερδευομαι... κι αν καταλαβα καλα, αν δουλεψουμε φετος, η προυπηρεσια μας θα υπαρχει αλλα θα προσμετρηθει μολις γινει ο επομενος ασεπ κι αν εχεις περασει τη βαση τοτε θα μετρησουν τα μορια που θα εχεις παρει δυο χρονια τωρα;;

Αυτοί που κλήθηκαν θα πάνε ως ΑΚΩ. Από το υπουργείο σε τηλ μου είπαν ότι θα είναι ΑΜΩ οι επόμενοι, αλλά το επιβεβαιώνει και ο Κ. Καψαλάκης στο facebook. Για το τελευταίο ερώτημά σου το λες σωστά. Αλλά αν δεν περάσεις στον ασεπ του 2012 και έχεις περάσει στους 2 προηγούμενους μετράει και πάλι.
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1948 στις: Νοέμβριος 01, 2010, 12:06:31 μμ »
παιδια, επειδη δεν εχω καταλαβει... αυτοι οι 157 αγγλικης που κληθηκαν την παρασκευη θα πανε ως ΑΚΩ ή ΑΜΩ;; και ποιος μας λεει οτι αν ειναι ΑΚΩ δεν θα ειναι ετσι κι οι επομενοι;; γιατι οι επομενοι που θα καλεσουν να ειναι ΑΜΩ;; υπαρχει κατι που δεν εχω δει;; μπερδευομαι... κι αν καταλαβα καλα, αν δουλεψουμε φετος, η προυπηρεσια μας θα υπαρχει αλλα θα προσμετρηθει μολις γινει ο επομενος ασεπ κι αν εχεις περασει τη βαση τοτε θα μετρησουν τα μορια που θα εχεις παρει δυο χρονια τωρα;;

Αυτοί που κλήθηκαν θα πάνε ως ΑΚΩ. Από το υπουργείο σε τηλ μου είπαν ότι θα είναι ΑΜΩ οι επόμενοι, αλλά το επιβεβαιώνει και ο Κ. Καψαλάκης στο facebook. Για το τελευταίο ερώτημά σου το λες σωστά. Αλλά αν δεν περάσεις στον ασεπ του 2012 και έχεις περάσει στους 2 προηγούμενους μετράει και πάλι.

ευχαριστω πολυ για την απαντηση και την αμεσοτητα! μαλιστα... δηλαδη εχω σοβαρες πιθανοτητες να με καλεσουν αφου ειμαι περιπου 80 ατομα κατω απο τον τελευταιο που καλεσαν σε αυτη τη φαση... ελπιζω μεσα στο μηνα να γινει κατι ή το σκεφτομαι πολυ συντομα και θα αργησει;; οποτε αν με καλεσουν θα ειμαι ΑΜΩ... γι αυτο ρωτησα για το ιδιωτικο, γιατι εχω καποιες ωρες σε ιδιωτικο κι απο ο,τι καταλαβαινω δεν θα μπορω να τα συνδυασω αρα θα πρεπει να φυγω απο το ενα... να ρωτησω και κατι αλλο μιας που βρηκα καλους ανθρωπους! μεχρι ποσες ωρες μπορει να δωσουν σε ΑΜΩ;; σε μας δεν εχουν παει αλλοι ετσι μαλλον, οποτε δεν ξερουμε, αλλα λεω μηπως καποιος εχει ακουσει απο αλλους... θελω να πω αξιζει να τα αφησεις ολα για να πας ΑΜΩ;
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος A06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1949 στις: Νοέμβριος 01, 2010, 12:09:12 μμ »
Πόσους ΑΜΩ θα πάρουν μήπως έχετε ακούσει?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:30:15 »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1950 στις: Νοέμβριος 01, 2010, 12:24:16 μμ »
παιδια, επειδη δεν εχω καταλαβει... αυτοι οι 157 αγγλικης που κληθηκαν την παρασκευη θα πανε ως ΑΚΩ ή ΑΜΩ;; και ποιος μας λεει οτι αν ειναι ΑΚΩ δεν θα ειναι ετσι κι οι επομενοι;; γιατι οι επομενοι που θα καλεσουν να ειναι ΑΜΩ;; υπαρχει κατι που δεν εχω δει;; μπερδευομαι... κι αν καταλαβα καλα, αν δουλεψουμε φετος, η προυπηρεσια μας θα υπαρχει αλλα θα προσμετρηθει μολις γινει ο επομενος ασεπ κι αν εχεις περασει τη βαση τοτε θα μετρησουν τα μορια που θα εχεις παρει δυο χρονια τωρα;;

Αυτοί που κλήθηκαν θα πάνε ως ΑΚΩ. Από το υπουργείο σε τηλ μου είπαν ότι θα είναι ΑΜΩ οι επόμενοι, αλλά το επιβεβαιώνει και ο Κ. Καψαλάκης στο facebook. Για το τελευταίο ερώτημά σου το λες σωστά. Αλλά αν δεν περάσεις στον ασεπ του 2012 και έχεις περάσει στους 2 προηγούμενους μετράει και πάλι.

ευχαριστω πολυ για την απαντηση και την αμεσοτητα! μαλιστα... δηλαδη εχω σοβαρες πιθανοτητες να με καλεσουν αφου ειμαι περιπου 80 ατομα κατω απο τον τελευταιο που καλεσαν σε αυτη τη φαση... ελπιζω μεσα στο μηνα να γινει κατι ή το σκεφτομαι πολυ συντομα και θα αργησει;; οποτε αν με καλεσουν θα ειμαι ΑΜΩ... γι αυτο ρωτησα για το ιδιωτικο, γιατι εχω καποιες ωρες σε ιδιωτικο κι απο ο,τι καταλαβαινω δεν θα μπορω να τα συνδυασω αρα θα πρεπει να φυγω απο το ενα... να ρωτησω και κατι αλλο μιας που βρηκα καλους ανθρωπους! μεχρι ποσες ωρες μπορει να δωσουν σε ΑΜΩ;; σε μας δεν εχουν παει αλλοι ετσι μαλλον, οποτε δεν ξερουμε, αλλα λεω μηπως καποιος εχει ακουσει απο αλλους... θελω να πω αξιζει να τα αφησεις ολα για να πας ΑΜΩ;

ωρομισθιος εως 4 ωρες
ΑΜΩ απο 5 εως 14 ωρες
ΑΚΩ απο 15 εως 24 ωρες

προσωπικη αποψη μονο στον τοπο σου αξιζει αμω. σκεψου το κ αλλιως, με το παλιο συστημα θα πηγαινες ωρομισθιος παντου? θα τα αφηνες ολα ?

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1951 στις: Νοέμβριος 01, 2010, 12:42:56 μμ »
δικιο εχεις... γι αυτο κι εβαλα μονο αττικη και πειραια και κορινθια-ευβοια... που ειναι κοντα... τι να πω βρε παιδια... ειδα οτι οι προηγουμενες δυο φασεις εγιναν με διαφορα 15 ημερων, ελπιζω να μας καλεσουν κι εμας σε κανα 20ημερο! πολλα φανταζομαι λετε;
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος natasa_aggl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1952 στις: Νοέμβριος 01, 2010, 12:56:56 μμ »
Βλεπω τωρα μαζεμενα τα μηνυματα ολων - γιατι ειπα το σ/κ να μην ξαναμπω, μην ξαναμαυρισει η ψυχη μου- και πραγματικα στενοχωριεμαι, ζουμε ολοι τραγικες καταστασεις.. επιλεξαμε εναν κλαδο σκεπτομενοι οτι θα υπαρχει επαγγελματικη αποκατασταση, και κοιταξτε τωρα τι μας κανουν... απιστευτο οτι δουλευαμε μεχρι τωρα ως ωρομισθιοι, μας εκμεταλλευονταν μεν (οικονομικα) αλλα εστω μαζευαμε μορια -για τα μορια δουλευαμε ολοι με 7,8 ευρω την ωρα- και τωρα απλα δε μας χρειαζονται αλλο!!! τι να πω... μια μουτζα χρειαζονται ολοι τους και μακαρι να μην τους ειχαμε αναγκη.. γιατι δυστυχως δε νομιζω οτι σε κανεναν μας αρεσει να δουλευει μια ζωη με ιδιαιτερα και επομενως ωραριο 3-10!!
πιστευω οτι οποιους ειναι να καλεσουν ΑΜΩ, θα τους καλεσουν μεσα στις επομενες 2 βδομαδες, αφου θα εχουν δει τι κενα εχουν απομεινει. στενοχωριεμαι πολυ που απ'ο,τι λετε ολοι, θα ειναι για ολοημερα. γιατι εγω οπως σας ειπα δουλευω 3-10 καθε μερα με ιδιαιτερα, και δε θα προλαβαινω να πηγαινω ολημερο. και μαλλον δεν αξιζει να αφησω καποια ιδαιτερα για αυτο το λογο, ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα.

Αποσυνδεδεμένος Santarosa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1953 στις: Νοέμβριος 01, 2010, 01:24:29 μμ »
Natassa έχεις απόλυτο δίκιο σε ο,τι λες.. Πλέον με την προυπηρεσία να μετράει μόνο για ΑΣΕΠ φέξε μου και γλίστρησα. Εμένα με κάλεσαν στη δεύτερη φουρνιά των αναπληρωτών μιας και είμαι σχετικά ψηλά στον πίνακα αλλά αρνήθηκα, δεν ήθελα να έρθουν τα πάνω-κάτω για 1 μόριο παραπάνω στον επόμενο ΑΣΕΠ οοοοοοοταν αυτός γίνει. Ίσως να αποδειχτεί χαζομάρα αλλά στην προκειμένη περίπτωση φάνταζε ως η καλύτερη λύση. Και σκέφτομαι τώρα η αφελής:  Μέχρι τώρα μια χαρά κάναμε όλοι τον προγραμματισμό μας, ωρομισθία με φροντιστήριο και ιδιαιτερα και ήμασταν οκ. Μέχρι Νοέμβριο οι περισσότεροι δουλεύαμε, τα περισσότερα κενά είχαν καλυφθεί. Τώρα και πολύς κόσμος θα μείνει απέξω και με μεγάλη καθυστέρηση γίνονται όλα. Ωραία λειτουργεί η αποκέντρωση με το Υπουργείο να προσπαθεί να καλύψει τα πάντα. Κάθε πέρυσι και καλύτερα. Και θα είναι πολύ αστείο με τόσα κενά στον κλάδο μας, τα οποία φέτος φαίνονται καθαρά πόσα είναι, να γίνουν πάλι του χρόνου καμια 15-20 διορισμοί μονίμων.

Αποσυνδεδεμένος stamatina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1954 στις: Νοέμβριος 01, 2010, 03:23:44 μμ »
συμφωνώ, κι εγώ .δεν θα πάω αναπληρώτρια.έφτασα μέχρι το υπουργείο σήμερα για να ζητήσω διευκρινίσεις. το συμπέρασμα από αυτά που έμαθα? του χρόνου θα πάρει πολούς αγγλικών αφού θα το μάθημα θα μπει από α' δημοτικού σε όλα. αν αρνηθείς πρώτη φορά δεν έχεις κυρώσεις για του χρόνου. σε περίπτωση που πας και μείνεις έγκυος και έχεις πρόβλημα δικαιούσαι μόνο αναρρωτική και τίποτα παραπάνω.τα μόρια είναι ελάχιστα και αααααν γίνει ασεπ θα μετρήσουν.και το καλύτερο? πληρωμή μέσω εσπα σημαίνει ότι θα αργούν "λίγο" αλλά δεν χάνονται.(αυτό έλειπε!) και τους είπα, ότι θέλετε να πάω επαρχία να ανοίξω σπίτι από την αρχή και τα χρήματα θα αργούν? και τι θα τρώω?ακρίδες? παράλογο! απορώ τελικά ποιός θα πάει με αυτές τις συνθήκες να δουλέψει μακριά από το σπίτι του. >:(

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1955 στις: Νοέμβριος 01, 2010, 04:08:26 μμ »
ακουτε πραγματα... ακου δηλαδη θα αργουν τα λεφτα! κανονικη ωρομισθια δηλαδη απλως δεν ειναι γιαννης, ειναι γιαννακης... τι ναπω, καλα εκανα κι εβαλα μονο κοντινες περιοχες... να ρωτησω κατι, ξερει κανεις που μπορω να βρω ποιες περιοχες ανηκουν σε καθε περιφερεια νομου; δηλαδη ποιες περιοχες εχει η α και η β ευβοιας;; που μπορω να το δω;
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1956 στις: Νοέμβριος 01, 2010, 04:25:10 μμ »
Συγχαρητήρια σε όσους κλήθηκαν και σε αυτές τις φάσεις!
του χρόνου θα πάρει πολούς αγγλικών αφού θα το μάθημα θα μπει από α' δημοτικού σε όλα.
Σήμερα στη Διημερίδα μας είπαν (και μας έδειξαν σε powerpoint) ότι στα υπόλοιπα σχολεία τα αγγλικά θα μπουν στην Α και Β το 2012-2013, όχι του χρόνου. Για του χρόνου σχεδιάζουν να εξοπλίσουν και τα 800 πιλοτικά με διαδραστικούς πίνακες. :P Άρα, αν δεν κάνουν πολλούς διορισμούς, λογικά θα καλέσουν τον ίδιο αριθμό αναπληρωτών. Ελπίζω πραγματικά να διορίσουν όσους χρειάζονται. Και είναι πολλοί!

Αποσυνδεδεμένος Tasa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Γυναίκα
  • EFL freaks
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1957 στις: Νοέμβριος 01, 2010, 04:47:44 μμ »
Ειναι περιεργο πραγματικα... Τοσα χρονια περιμενα μια θεση αναπληρωσης ή και διορισμου μεσω ασεπ κ τωρα ξαφνικά κ εγω δεν ειμαι σιγουρη αν θα παω. Περυσι σταματησα απο ωρομισθια οταν ειπαν για τις αλλαγες, μετα δεν εγινε ο ασεπ... δεν ξερεις τι ξημερωνει τελικα...

Αποσυνδεδεμένος linda

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1958 στις: Νοέμβριος 01, 2010, 06:25:40 μμ »
Καλησπέρα. Πήγα σήμερα να παρουσιαστώ στη διεύθυνση έτοιμη με τα χαρτιά μου( τα δικαιολογητικά εννοώ) και έχοντας την εντύπωση οτι θα μου δώσουν σχολεία να επιλέξω. Μου είπαν να δηλώσω με προτεραιότητα τις περιοχές που περιλαμβάνει η διεύθυνση, χωρίς καμιά αναφορά σε συγκεκριμένα σχολεία και μόλις δηλώσουν όλοι οι προσληφθέντες μέχρι την Τετάρτη που είναι η προθεσμία, τότε θα αποφασιστεί που θα πάμε. Τα δικαιολογητικά δεν τα πήρε.Ανέλαβα υπηρεσία και έφυγα. Μου είπε η κυρία οτι θα μετρήσουν κοινωνικά κριτήρια και προυπηρεσία για την τοποθέτηση.Όλα αυτά μετά από δικές μου ερωτήσεις, αφού σε οτι τη ρώταγα ή δεν ήξερε ή μου έλεγε μετά την τετάρτη θα σου πούμε, χώρια που με είχε μια ώρα να περιμένω, χωρίς να έχει κάποια άλλη ουσιαστική δουλειά. Επίσης νόμιζε οτι είμαστε ΑΜΩ. Όταν την πληροφόρησα οτι είμαστε ΑΚΩ, παραδέχτηκε οτι έχω δίκιο.
Έτσι είναι η διαδικασία; Γιατί εγώ από την εμπειρία μου ως ωρομίσθια παλιά, νόμιζα οτι θα πήγαινα σήμερα και θα μου έδιναν σχολεία να επιλέξω,θα έδινα τα δικαιολογητικά μου και γενικά περίμενα κάτι διαφορετικό. Ας μου απαντήσει όποιος έχει κάνει τη διαδικασία. Σόρρυ αν οτι ρωτάω φαίνεται χαζό, αλλά κι εγώ δεν ξέρω...

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1959 στις: Νοέμβριος 01, 2010, 07:01:14 μμ »
βρε παιδια, επειδη το συζηταω γενικως το θεμα κι ακρη δεν βγαζω... ειναι δυνατον να καλεσουν επιπλεον κοσμο, να ειναι για ΑΜΩ και να σου δωσουν ας πουμε 6 ωρες μονο;; και πως θα το κανεις αυτο;; θα ζησεις με τα 200 ευρω;;; και φανταζομαι δεν θα σου πουν ποσες ωρες θα εχεις απο την αρχη, οπως ειπε κι η linda, θα το φυλανε για εκπληξη... ομως γινεται εσυ να αφησεις τη δουλεια σου κι αυτοι να μην ξερουν να σου πουν αν αξιζει να αφησεις κατι αλλο για εξι ωρες ας πουμε;;
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 478
Σύνολο: 480

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.