*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 850858 φορές)

0 μέλη και 26 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος renaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2002 στις: Νοέμβριος 05, 2010, 02:28:15 μμ »
στο νησι μου παντως,κυκλαδες,δεν εχει κανενα κενο!σε αλλες περιοχες που αρνηθηκαν καποιοι ακω λογικα θα παρουν αμω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:35:50 »

Αποσυνδεδεμένος A06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2003 στις: Νοέμβριος 05, 2010, 02:32:17 μμ »
Και ποσοι να αρνήθηκαν, 2,3,...10......Δυσκολα τα βλεπω!!Μακαρι βέβαια να έχεις δικιο renaki, και να παρουν αρκετο κοσμο!!!

Αποσυνδεδεμένος xristina_sk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2004 στις: Νοέμβριος 05, 2010, 03:06:30 μμ »
Που θα βρουμε ενημερωση για τα ΠΕΚ; Δε το σκεφτομαι να παω.Μαλλον έχασα και την ημερομηνια έτσι κι αλλιώς plus δεν ενημερώθηκα από πουθενά. Τα ΠΕΚ δεν είναι μόνο για νεοδιόριστους;

Αποσυνδεδεμένος lisaspenser

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2005 στις: Νοέμβριος 05, 2010, 07:47:13 μμ »
ανακοίνωση που αφορα το εργασιακο καθεστως των ΕΣΠΙΤΩΝ

http://www.esos.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=10026:to-ergasiako-kathestos-ton-ekpaideitikon-pou-proslambanontai-gia-tin-ilopoiisi-ton-prakseon-tou-ep-ekpaideisi-kai-dia-biou-mathisi&Itemid=1796

λέτε να παρουμε σειρα σιγα σιγα οσον αφορα στην πληρωμη μας?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:35:50 »

Αποσυνδεδεμένος AsepHunter

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2006 στις: Νοέμβριος 06, 2010, 03:45:00 μμ »

Καλησπέρα
Πιστεύετε τελικά ότι ισχύουν αυτά τα τραγικά που αναγράφονται στο σύνδεσμο
http://www.alfavita.gr/artro.php?id=13750
ή οι δηλώσεις της Υπουργού αναφορικά με τους (Χ)ΕΣΠΙΤΕΣ αναπληρωτές;;

Αποσυνδεδεμένος sofiam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2007 στις: Νοέμβριος 06, 2010, 04:35:54 μμ »
Νομίζω ότι αυτό που αναφέρεται στη σελίδα 18, ότι δηλαδή ο μισθός των ΕΣΠΑ υπολογίζεται με βάση της μέρες εργασίας, πρέπει να αφορά όσους προσέλαβαν με μειωμένο ωράριο. Για όσους είναι ΑΚΩ πρέπει να ισχύουν αυτά που έλεγαν από το υπουργείο για πλήρη δικαιώματα εργασίας αντίστοιχα με των κανονικών αναπληρωτών.

Αποσυνδεδεμένος elli84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2008 στις: Νοέμβριος 06, 2010, 04:38:23 μμ »
Νομίζω ότι αυτό που αναφέρεται στη σελίδα 18, ότι δηλαδή ο μισθός των ΕΣΠΑ υπολογίζεται με βάση της μέρες εργασίας, πρέπει να αφορά όσους προσέλαβαν με μειωμένο ωράριο. Για όσους είναι ΑΚΩ πρέπει να ισχύουν αυτά που έλεγαν από το υπουργείο για πλήρη δικαιώματα εργασίας αντίστοιχα με των κανονικών αναπληρωτών.

Που το βασιζεις αυτο?Γιατι δεν λεει κατι τετοιο.Μακαρι ωστοσο να εχεις δικιο!!

Αποσυνδεδεμένος sofiam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2009 στις: Νοέμβριος 06, 2010, 04:52:22 μμ »
Όχι, δε λέει κάτι τέτοιο. Είναι προσωπική μου εκτίμηση. Δεν πιστεύω ότι θα έκαναν κάτι τόσο απροκάλυπτα παράνομο. Μας πήραν από τον πίνακα των αναπληρωτών και "χάσαμε" τοποθέτηση σε κάποια δευτεροβάθμια που θα μας έδινε πλήρη δικαιώματα σε μισθό και μόρια. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι είναι τόσο ανίδεοι και ότι θα μας αδικούσαν τόσο κατάφωρα όταν μάλιστα μπορούμε να κινηθούμε δικαστικά και να δικαιωθούμε.

Αποσυνδεδεμένος elli84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2010 στις: Νοέμβριος 06, 2010, 04:59:03 μμ »
Όχι, δε λέει κάτι τέτοιο. Είναι προσωπική μου εκτίμηση. Δεν πιστεύω ότι θα έκαναν κάτι τόσο απροκάλυπτα παράνομο. Μας πήραν από τον πίνακα των αναπληρωτών και "χάσαμε" τοποθέτηση σε κάποια δευτεροβάθμια που θα μας έδινε πλήρη δικαιώματα σε μισθό και μόρια. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι είναι τόσο ανίδεοι και ότι θα μας αδικούσαν τόσο κατάφωρα όταν μάλιστα μπορούμε να κινηθούμε δικαστικά και να δικαιωθούμε.

Οχι πως δεν τους εχω ικανους αλλα τελοσπαντων!!Μακαρι να ειναι ετσι τα πραγματα γιατι διαφορετικα και γω δεν μπορω να καταλάβω με ποιο δικαιωμα χρησιμοποιηθηκε ο πινακας αναπληρωτων.Το θεμα ειναι τι μπορουμε να κανουμε σε περιπτωση που τα πραγματα ειναι ετσι και πρεπει να το κανουμε γρηγορα γιατι απο βδομαδα θα μας καλεσουν να υπογραψουμε τη συμβαση.

Αποσυνδεδεμένος lisaspenser

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2011 στις: Νοέμβριος 06, 2010, 05:13:17 μμ »
εγω παντως, εαν με καλεσουν να υπογραψω τη συμβαση κ αυτη δεν αναφερει κανονικο μισθο οπως το μισθο των αναπληρωτων, δεν προκειται να υπογραψω. θα απαραιτηθω.
ημουν τοσα χρονια ωρομισθια κ φετος που χαρηκα που με πηραν αναπληρωτρια θα μαι ημερομισθια???
τι μα..κιες ειναι αυτες?
δε ντρεπονται λιγο?
ελπιζω, συναδελφοι, να μην ειμαι απο τους λιγους που δε θα το δεχθουν...

Αποσυνδεδεμένος sofiam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2012 στις: Νοέμβριος 06, 2010, 05:22:42 μμ »
Το μόνο που βρήκα είναι στην αρχή και το παραθέτω

Τα εργασιακά, μισθολογικά και ασφαλιστικά δικαιώματα των ανωτέρω εκπαιδευτικών είναι
αντίστοιχα με εκείνα των αναπληρωτών πλήρους ή μειωμένου ωραρίου των αντίστοιχων
ειδικοτήτων που αμείβονται από τον τακτικό προϋπολογισμό

Οπότε ζητάμε να λέει ξεκάθαρα η σύμβαση την αμοιβή μας και ότι είμαστε πλήρους ωραρίου. Διαφορετικά δεν υπογράφουμε και ζητάμε από τα συνδικαλιστικά όργανα να πάρουν θέση

Αποσυνδεδεμένος stamatina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2013 στις: Νοέμβριος 06, 2010, 05:54:49 μμ »
 :) με αυτά που βλέπω όλο και περισσότερο χαίρομαι που δεν πήγα στην κρήτη αναπληρώτρια. τουλάχιστον θα πεινάω στο σπίτι μου! εχθές τους έστειλα και το φαξ με την υπεύθυνη δήλωση και πραγματικά θα το σκεφτώ πολύ για το αν θα ασχοληθώ με το ζήτημα ξανά αφού ούτε επαγγελματική αποκατάσταση είναι αλλά ούτε και μοριοδοτεί σκεφτείτε τον αριθμό των αναπληρωτών που κάλεσε.είναι προφανές ! ψάχνουν για μ....ες!!!!

Αποσυνδεδεμένος bellaspir

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2014 στις: Νοέμβριος 06, 2010, 07:38:24 μμ »
Όχι, δε λέει κάτι τέτοιο. Είναι προσωπική μου εκτίμηση. Δεν πιστεύω ότι θα έκαναν κάτι τόσο απροκάλυπτα παράνομο. Μας πήραν από τον πίνακα των αναπληρωτών και "χάσαμε" τοποθέτηση σε κάποια δευτεροβάθμια που θα μας έδινε πλήρη δικαιώματα σε μισθό και μόρια. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι είναι τόσο ανίδεοι και ότι θα μας αδικούσαν τόσο κατάφωρα όταν μάλιστα μπορούμε να κινηθούμε δικαστικά και να δικαιωθούμε.

Οχι πως δεν τους εχω ικανους αλλα τελοσπαντων!!Μακαρι να ειναι ετσι τα πραγματα γιατι διαφορετικα και γω δεν μπορω να καταλάβω με ποιο δικαιωμα χρησιμοποιηθηκε ο πινακας αναπληρωτων.Το θεμα ειναι τι μπορουμε να κανουμε σε περιπτωση που τα πραγματα ειναι ετσι και πρεπει να το κανουμε γρηγορα γιατι απο βδομαδα θα μας καλεσουν να υπογραψουμε τη συμβαση.

Το έγραφε η απόφαση που βγήκε 2 μέρες αφότου κάλεσαν τη β' φάση. "πρόσληψη εκπαιδευτικών (ούτε αναπληρωτές δεν μας αποκαλούν) με χρήση των πινάκων αναπληρωτών". Και δυστυχώς ο οδηγός υλοποίησης αφορά και όσους είναι πλήρους ωραρίου. Όχι μόνο τους ΑΜΩ. Επίσης, μην ξεχνάτε ότι ο μισθός των αναπληρωτών είναι 980 ευρώ. Στα 1200+ φτάνει με τα επιδόματα. Τα οποία για τους ΕΣΠΙΤΕΣ είναι φυσικά εκτός (και μάλλον επίσης αργίες και διακοπές).

Αποσυνδεδεμένος lisaspenser

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2015 στις: Νοέμβριος 06, 2010, 08:22:20 μμ »
ρε παιδια, διαβασα το εγγραφο αλλα δεν ειδα να λεει πουθενα οτι ειναι για μας της αγγλικης.
εγω βλεπω οτι ειναι για την αισθητικη αγωγη και για τμηματα ενταξης.
για ριξτε μια ματια ξανα, μηπως ειναι κατι που δεν ειδα?

http://www.alfavita.gr/artro.php?id=13750

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 805
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 798
Σύνολο: 808

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.