*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 850906 φορές)

0 μέλη και 31 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2058 στις: Νοέμβριος 09, 2010, 06:05:57 μμ »
Προς planety : Χωρίς να είμαι 100% σίγουρη νομίζω πως επειδή θεωρείσαι αναπληρωτής ακόμα και ένας ΑΜΩ με 5 ώρες (έλεοςςςς) μάλλον δεν επιτρέπεται να εργάζεται αλλού. Με αυτή την ηλίθια λογική του υπουργείου, είτε περιμένεις και ρισκάρεις να μείνεις άνεργος (όπως έκανα εγώ), ή αποφασίζεις όταν σου έρθει η πρόσληψη τι θα κάνεις....Ειλικρινά έχουν σπάσει τα νεύρα μου με την όλη κατάσταση και θα θελα να ξέρω τουλάχιστον πότε έχουν σκοπό να ανακοινώσουν προσλήψεις ΑΜΩ. Κοντεύουμε μέσα Νοέμβρη.....  :(

ευχαριστω για την απαντηση! ηλπιζα να μην παρω αυτη την απαντηση βεβαια, αλλα πιθανοτατα ετσι οπως τα λες θα ειναι, λες και θα μπορουσαμε να ζησουμε με πεντε ωρες... αλλα παιδια, απορω, υπαρχει λογικη στο να δωσουν σε καποιον κατω απο δεκα ωρες; μου φαινεται αρκετα κουλο για να το κανουν ακομα κι αυτοι, αν και ποτε μην λες ποτε... αλλα δεν μπορει να μην το σκεφτονται αυτο, πως θα ζησει ο αλλος;; δεν καταλαβαινω...
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:44:16 »

Αποσυνδεδεμένος SilverPhoenix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2059 στις: Νοέμβριος 09, 2010, 07:10:46 μμ »
Δεν τους νοιαζει...οταν ακουγα εγω κι ολοι οι αλλοι στο ιδιο γραφειο περισυ απο το γραφειο που υπαγομουν-ωρομισθια ολοημερο-οτι ο αρμοδιος επιτροπος που επρεπε να υπογραψει να πληρωθουμε ειχε παρει αδεια απο τη σημαια ολες τις διακοπες του Πασχα κι ειχε φυγει διχως να νοιαστει να βαλει μια υπογραφη να πληρωθουμε που ημαστε απληρωτοι μηνες επι μηνων...Εσυ τι λες, τους νοιαζει;

Και φετος, πηγα να αναλαβω ΑΚΩ-και τελικα δεν ανελαβα ακομα, ελλειψει κενων- και οι ωρες εβγαιναν να παω σε 3-5 σχολεια, οχι μονο εγω, κι αρκετοι αλλοι συναδελφοι διαφορων ειδικοτητων. Απαντηση γραφειων στο ευλογο ερωτημα ' μα πως θα παμε σε 3 και 4 και 5 σχολεια το ενα στη μια ακρη το αλλο στην αλλη για 2-3 ωρες μαθημα ανα σχολειο;' 'Δικο σας προβλημα αυτο'.

Τα σχολια δικα σας...
Dream a little dream of me...

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2060 στις: Νοέμβριος 09, 2010, 07:40:05 μμ »
αχ Θεε μου... οι ανθρωποι ειναι για φαπες...απλως...
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2061 στις: Νοέμβριος 09, 2010, 07:44:10 μμ »
Για τους ΑΜΩ εμαθα ότι οι συμβασεις τους διαφερουν απο των ΑΚΩ και παρόμοια η χρηματοδότηση τους. Ως αποτέλεσμα οι πληρωμες τους θα μοιάζουν δυστυχώς κατά πολύ με των ωρομίσθιων όσον αφορά τη συχνότητα.
Κενά υπάρχουν πάρα πολλά. Φέτος τοποθετήθηκα (πρώτη φορά αναπληρωτρια) σε σχολείο για 12 ωρες αγγλικά και με διαθεση σε γειτονικό για 4 ωρες αγγλικά και 5 ιστορία, Αλλά η διευθυνση δήλωσε ότι δεν πρόκειται να καλύψει τα κενά σε φιλολόγους και έτσι φεύγω από το σχολείο που ειμαι με διάθεση για να καλύψω ιστορία στο δικό μου. Το άλλο σχολείο μένει στον αέρα και δεν εννοώ μόνο τις 9 ωρες που εκανα εγω...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 09, 2010, 07:54:07 μμ από aghathi »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:44:16 »

Αποσυνδεδεμένος sofiam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2062 στις: Νοέμβριος 09, 2010, 07:47:34 μμ »
Και εγώ τίιποτα φέτος....Ομως δεν ελπιζω γιατι πλεον δεν νομίζω να υπάρχουν κενά. Εύχομαι του χρονου να συνταξιοδοτηθουν περισσότεροι ή να γινουν όλα τα δημοτικά πιλοτικά ολοήμερα.... Προς το παρον λοιπον, μονο ιδιαιτερα!!!
Παιδιά, κενά υπάρχουν! Μόνο στο σχολείο του γιου μου χρειάζονται καθηγήτρια αγγλικών για 6 ώρες στο ολοήμερο. Το κενό υπάρχει από την αρχή της χρονιάς και ακόμη δεν έχει καλυφθεί. Και μιλάμε για Θεσσαλονίκη! Επίσης είχα αναφέρει παραπάνω ότι, όταν παρουσιάστηκα στην Β φάση, μου είπαν από το γραφείο ότι εκτός από το κενό στο σχολείο του γιου μου υπάρχουν και άλλα πολλά κενά στα ολοήμερα. Υπομονή. Σίγουρα θα καλέσουν και άλλα άτομα.

Αποσυνδεδεμένος dynamite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 298
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2063 στις: Νοέμβριος 09, 2010, 08:26:14 μμ »
Και εγώ τίιποτα φέτος....Ομως δεν ελπιζω γιατι πλεον δεν νομίζω να υπάρχουν κενά. Εύχομαι του χρονου να συνταξιοδοτηθουν περισσότεροι ή να γινουν όλα τα δημοτικά πιλοτικά ολοήμερα.... Προς το παρον λοιπον, μονο ιδιαιτερα!!!
Παιδιά, κενά υπάρχουν! Μόνο στο σχολείο του γιου μου χρειάζονται καθηγήτρια αγγλικών για 6 ώρες στο ολοήμερο. Το κενό υπάρχει από την αρχή της χρονιάς και ακόμη δεν έχει καλυφθεί. Και μιλάμε για Θεσσαλονίκη! Επίσης είχα αναφέρει παραπάνω ότι, όταν παρουσιάστηκα στην Β φάση, μου είπαν από το γραφείο ότι εκτός από το κενό στο σχολείο του γιου μου υπάρχουν και άλλα πολλά κενά στα ολοήμερα. Υπομονή. Σίγουρα θα καλέσουν και άλλα άτομα.

Σε ποιά περιοχή ακριβώς της Θεσσαλονίκης είναι το κενό αυτό των 6 ωρών γιατί εγώ σήμερα που κάλεσα την Πρωτοβάθμια Δυτ. Θεσσαλονίκης μου είπαν πως όλα τα Γ Θεσσαλονικης έχουν καλυφθεί και πως υπάρχουν κενά ελάχιστα σε περιοχές Δ και Ε..... Ε που πήγαινα πέρσυ ήταν 180 χιλιόμετρα πηγαινε-έλα... Οπότε τι να περιμένουμε πια? Είναι δυνατόν να έχουν καλυφθεί όλα?
Always look on the bright side of things....

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 614
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2064 στις: Νοέμβριος 09, 2010, 11:54:31 μμ »
κενά υπάρχουν, μην απελπίζεστε! την προηγούμενη εβδομάδα με  κάλεσαν ββάθμια α' αθήνας και ενώ ήταν να παρουσιαστούμε 2 στη δική μου ειδικότητα πήγα μόνο εγώ. τελικά ανακοίνωσαν 1 μόνο κενό -κατά τα λεγόμενα τους- το πιο επείγον ενώ υπήρχαν κι άλλα(πληθυντικός). Κάτι αντίστοιχο συνέβη και σε άλλες 2-3 ειδικότητες. ΑΚΩ θα ξανακαλέσουν, απλώς θα είναι λίγοι κάθε φορά.
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος sofiam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2065 στις: Νοέμβριος 10, 2010, 06:52:12 πμ »
Και εγώ τίιποτα φέτος....Ομως δεν ελπιζω γιατι πλεον δεν νομίζω να υπάρχουν κενά. Εύχομαι του χρονου να συνταξιοδοτηθουν περισσότεροι ή να γινουν όλα τα δημοτικά πιλοτικά ολοήμερα.... Προς το παρον λοιπον, μονο ιδιαιτερα!!!
Παιδιά, κενά υπάρχουν! Μόνο στο σχολείο του γιου μου χρειάζονται καθηγήτρια αγγλικών για 6 ώρες στο ολοήμερο. Το κενό υπάρχει από την αρχή της χρονιάς και ακόμη δεν έχει καλυφθεί. Και μιλάμε για Θεσσαλονίκη! Επίσης είχα αναφέρει παραπάνω ότι, όταν παρουσιάστηκα στην Β φάση, μου είπαν από το γραφείο ότι εκτός από το κενό στο σχολείο του γιου μου υπάρχουν και άλλα πολλά κενά στα ολοήμερα. Υπομονή. Σίγουρα θα καλέσουν και άλλα άτομα.

Σε ποιά περιοχή ακριβώς της Θεσσαλονίκης είναι το κενό αυτό των 6 ωρών γιατί εγώ σήμερα που κάλεσα την Πρωτοβάθμια Δυτ. Θεσσαλονίκης μου είπαν πως όλα τα Γ Θεσσαλονικης έχουν καλυφθεί και πως υπάρχουν κενά ελάχιστα σε περιοχές Δ και Ε..... Ε που πήγαινα πέρσυ ήταν 180 χιλιόμετρα πηγαινε-έλα... Οπότε τι να περιμένουμε πια? Είναι δυνατόν να έχουν καλυφθεί όλα?

Sorry αλλά τώρα μπήκα και είδα το μήνυμα.Το κενό υπάρχει στην Γ Θεσσαλονίκης στις Συκιές. Μήπως εννοούσαν ότι καλύφθηκαν οι θέσεις στον πρωινό κύκλο και είναι δύσκολο να πάρουν ΑΚΩ γιατί δεν μπορεί να συμπληρωθεί πλήρες ωράριο μόνο σε ολοήμερο?

Αποσυνδεδεμένος renaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2066 στις: Νοέμβριος 10, 2010, 09:43:57 πμ »
καλημερα!πηρα τηλ στο υπουργειο για το ποτε θα ξανακαλεσουν ακω-αμω και κλασσικα δεν εχουν καμια ενημερωση προς το παρον μου ειπαν..

Αποσυνδεδεμένος dynamite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 298
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2067 στις: Νοέμβριος 10, 2010, 12:06:07 μμ »
καλημερα!πηρα τηλ στο υπουργειο για το ποτε θα ξανακαλεσουν ακω-αμω και κλασσικα δεν εχουν καμια ενημερωση προς το παρον μου ειπαν..

Καλημέρα! Καλά την παλεύουν??? Πέρασαν 2 εβδομάδες απ'τους τελευταίους, πόσο ακόμα πια? ουυυυυυφφφφφφφφφφ...  >:(
Always look on the bright side of things....

Αποσυνδεδεμένος dynamite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 298
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2068 στις: Νοέμβριος 10, 2010, 12:07:44 μμ »
Και εγώ τίιποτα φέτος....Ομως δεν ελπιζω γιατι πλεον δεν νομίζω να υπάρχουν κενά. Εύχομαι του χρονου να συνταξιοδοτηθουν περισσότεροι ή να γινουν όλα τα δημοτικά πιλοτικά ολοήμερα.... Προς το παρον λοιπον, μονο ιδιαιτερα!!!
Παιδιά, κενά υπάρχουν! Μόνο στο σχολείο του γιου μου χρειάζονται καθηγήτρια αγγλικών για 6 ώρες στο ολοήμερο. Το κενό υπάρχει από την αρχή της χρονιάς και ακόμη δεν έχει καλυφθεί. Και μιλάμε για Θεσσαλονίκη! Επίσης είχα αναφέρει παραπάνω ότι, όταν παρουσιάστηκα στην Β φάση, μου είπαν από το γραφείο ότι εκτός από το κενό στο σχολείο του γιου μου υπάρχουν και άλλα πολλά κενά στα ολοήμερα. Υπομονή. Σίγουρα θα καλέσουν και άλλα άτομα.

Tα κενά μου είπαν είναι για το ολοήμερο..... Τωρα τι ακριβώς συμβαίνει ποιος ξέρει.....Πάντως η κυρία στο τηλ. ήταν ξεκάθαρη Δ' και Ε' Θεσσαλονίκης.....  :(

Οχι, δυστυχως ρωτωντας επίμονα σε ποια μέρη είναι τα κενά είπαν τα Δ' και Ε' Θεσσαλονίκης και μάλιστα ολοήμερα . Τώρα τι να υποθέσουμε δεν ξέρω...  :(

Σε ποιά περιοχή ακριβώς της Θεσσαλονίκης είναι το κενό αυτό των 6 ωρών γιατί εγώ σήμερα που κάλεσα την Πρωτοβάθμια Δυτ. Θεσσαλονίκης μου είπαν πως όλα τα Γ Θεσσαλονικης έχουν καλυφθεί και πως υπάρχουν κενά ελάχιστα σε περιοχές Δ και Ε..... Ε που πήγαινα πέρσυ ήταν 180 χιλιόμετρα πηγαινε-έλα... Οπότε τι να περιμένουμε πια? Είναι δυνατόν να έχουν καλυφθεί όλα?

Sorry αλλά τώρα μπήκα και είδα το μήνυμα.Το κενό υπάρχει στην Γ Θεσσαλονίκης στις Συκιές. Μήπως εννοούσαν ότι καλύφθηκαν οι θέσεις στον πρωινό κύκλο και είναι δύσκολο να πάρουν ΑΚΩ γιατί δεν μπορεί να συμπληρωθεί πλήρες ωράριο μόνο σε ολοήμερο?

« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 10, 2010, 01:10:52 μμ από dynamite »
Always look on the bright side of things....

Αποσυνδεδεμένος dynamite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 298
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2069 στις: Νοέμβριος 10, 2010, 01:15:41 μμ »
Προς sofiam : Κατι έκανα λάθος στην απάντηση πριν....  :-[ Ηθελα να απαντησω λοιπον και δεν περάστηκε δε ξερω γιατι πως τα κενά μου είπαν ότι είναι σε ολοήμερο στην Δ' και Ε' Θεσσαλονίκης.... Τώρα πως γίνεται να υπάρχουν κενά και σε σχολείο στις Συκιές και να μη το λένε, δεν το καταλαβαίνω....
Always look on the bright side of things....

Αποσυνδεδεμένος Tasa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Γυναίκα
  • EFL freaks
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2070 στις: Νοέμβριος 11, 2010, 03:22:15 μμ »
Καλημερα σε ολους. Ειμαι απο τους 157, και δεν εχω υπογραψει ακομη σύμβαση, δεν εχουν ερθει τα χαρτια λεει... Υπάρχει κανείς πιο τυχερός?

Αποσυνδεδεμένος maraki_1981

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2071 στις: Νοέμβριος 11, 2010, 11:16:02 μμ »
εμεις ειμαστε στους 431 και τιποτα ακομα. φεεετα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 805
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 791
Σύνολο: 807

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.