*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 850111 φορές)

0 μέλη και 21 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος A06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3094 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 11:40:31 πμ »
ξέρουμε αν θα πάρει ΑΜΩ Ή ΑΚΩ?...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:38:48 »

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3095 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 11:41:32 πμ »
λιγη σοβαροτητα συναδελφοι
δηλαδη ο αναπληρωτης που 2 χρονια ηταν στη δονουσα και την χαλκη και δεν μπορουσε με κανενα τροπο να παει ΠΕΚ δεν διοριστηκε η δεν θα διοριστει. ας μην το συνεχισουμε εδω αλλο αυτο το θεμα.
δεν μας απασχολουν τα ΠΕΚ εδω

Αγαπητέ μου Κωστή, ούτε σοβαρότητα μου λείπει ούτε ...ματάκια και καταλαβαίνω μια χαρά τι διαβάζω. Και δεν έχει νόημα να επιμένω, ξέρω πολύ καλά τι μου γίνεται, δεν φταίω εγώ, αν άλλα ισχύουν εδώ κι άλλα εκεί και ΕΑΝ παραπληροφορούν και γιατί παραπληροφορούν. Προσπαθώ να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας τόση ώρα...

Τα έγγραφα που μου έδωσε η διευθύντρια (και όχι μία φορά) να διαβάσω, έτσι έλεγαν, ότι ΗΜΑΣΤΑΝ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να τα παρακολουθήσουμε, αν όχι την τρέχουσα χρονιά, οπωσδήποτε την επόμενη (σε σχολείο της υπαίθρου στο Νομό Ηρακλείου αυτό).

Αλλιώς, πραγματικά άλλο χαβά δεν είχα απ'το να αφιερώσω δύο ολόκληρα σαββατοκύριακά μου στην ...πατρίδα, ειδικά μάλιστα μέσα στη μεγαλύτερη κακοκαιρία του χειμώνα.
Αυτά. Δεν μπορώ εγώ να απολογηθώ για άλλους. Λέω απλά τι έζησα, μη βρω και τον μπελά μου από πάνω!

Αρκουδίτσα, μη στεναχωριέσαι. Εσύ καταθέτεις αυτό που είδες/άκουσες. Τώρα, ο άλλος αν δε θέλει να τα πιστέψει, δικό του θέμα. Υπόψη ως προς το συγκεκριμένο θέμα, απ' όσο γνωρίζω εγώ από τη δική μου εμπειρία, ΔΕΝ είναι υποχρεωτικά. Τώρα δε ξέρω αν υπάρχει περιθώριο να διαφέρει αυτό από Νομό σε Νομό. Εν πάσει περιπτώσει, με το μπάχαλο που επικρατεί, δε θα μου προκαλούσε έκπληξη.
Ευχαριστώ, Γιάννη, εντάξει, δεν στενοχωρήθηκα και πολύ, ε, λίγο προς την ...κατάθλιψη μου'ρθε, αλλά θα το ξεπεράσω, πού θα πάει!  ;D ;D ;D
Απλά δίνω ΜΕΓΑΛΗ προσοχή σε ό,τι γράφω και γράφω κάτι μόνο όταν είμαι απολύτως βέβαιη, ειδικά εδώ στο pde, ώστε να είναι ακριβή τα όσα λέω, για να μην παραπληροφορώ άθελά μου και πάρω κανέναν στον λαιμό μου.
Και γι'αυτό μου την έδωσε ο συγκεκριμένος χαρακτηρισμός.

Ε, τι να κάνω, αυτό έζησα, αυτό λέω, άλλο θα πω;
Ο νόμος επίσης λέει να γίνονται τα ΠΕΚ εντός εργασιακού ωραρίου, αλλά μας έβαλαν σαββατοκύριακα, αυτό δεν το λαμβάνει υπόψη του κανένας; Ότι άλλα λέει ο νόμος κι άλλα ισχύουν στην πραγματικότητα; Δεν ξέρεις τελικά τι να κάνεις και τι να μην κάνεις... Τέλος πάντων...

Γιώτα, το ξέρω ότι σου χρωστάνε τον διορισμό σου, απλά, φαντάσου, να μη σε διορίσουν, λέει, επειδή δεν είχες παρακολουθήσει τα ΠΕΚ!  ;D ;D ;D Λέμε τώρα (αυτό όντως είναι υπόθεση, βάσιμη μεν στο Ελλαδιστάν, υπόθεση δε.)

Αυτοί, παιδί μου, δεν βλέπουν τι χρωστάν αυτοί, αλλά τι τους χρωστάνε αυτωνών!
Γι'αυτό, άμα εμένα προσωπικά μου ζητούν ένα, κάνω δύο, για να'μαι μέσα, γιατί είναι ... άντε να μην πω τι είναι και παρόλο που θα'χω δίκιο, θα με κόψει η λογοκρισία...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2011, 11:51:54 πμ από Joanna Bear »
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3096 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 11:44:47 πμ »
ξέρουμε αν θα πάρει ΑΜΩ Ή ΑΚΩ?...
Το λογικό θα είναι να πάρει πρώτα ΑΚΩ και μετά ΑΜΩ (ας ελπίσουμε δηλαδή να μη γίνει και σε μας φέτος αυτό που έγινε πέρυσι στους καθηγητές Γαλλικών και Γερμανικών).

Αποσυνδεδεμένος sofikititi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3097 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 11:49:46 πμ »
καλημερα σε ολους!σημερα εμαθα οτι στον νομο που ενδιαφερομαι να παω και στο σχολειο που ημουν περυσι( που ειναι πιλοτικο) εστειλαν μια μονιμη,,,,νεοδιοριστη!!ελεος, την ειχαν 3 βδομαδες και την εστειλαν τωρα!!!συμφωνα με τα στοιχεια που ειχαν δωσει ο νομος ειχε γυρω στα 40 κενα, εκτος των πιλοτικων!!!τι γινεται ρε παιδια???αν αρχισουν και στελνουν τους μονιμους και στα πιλοτικα, πανε οι θεσουλες!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:38:48 »

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3098 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 11:56:51 πμ »
Τουλάχιστον να γίνει αυτή η πρώτη φάση να πάρουμε μια ιδέα (όσο γίνεται) για το τι να περιμένουμε.

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3099 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 12:01:24 μμ »
Καθως φαινεται γλλιτωσαν τα χρηματα του Σεπτεμβριου για εμας που δεν ειμαστε "βασικες" ειδικοτητες .Μαλλον παμε για τελη του μηνα ,μετα τις αποσπασεις ...... :(
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος A06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3100 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 12:02:58 μμ »
καλημερα σε ολους!σημερα εμαθα οτι στον νομο που ενδιαφερομαι να παω και στο σχολειο που ημουν περυσι( που ειναι πιλοτικο) εστειλαν μια μονιμη,,,,νεοδιοριστη!!ελεος, την ειχαν 3 βδομαδες και την εστειλαν τωρα!!!συμφωνα με τα στοιχεια που ειχαν δωσει ο νομος ειχε γυρω στα 40 κενα, εκτος των πιλοτικων!!!τι γινεται ρε παιδια???αν αρχισουν και στελνουν τους μονιμους και στα πιλοτικα, πανε οι θεσουλες!!!!
Παράθεση
Σε ποιο νομό αν επιτρεπεται?

Αποσυνδεδεμένος constantina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3101 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 12:08:20 μμ »
και εγω μολις μιλησα με την πρωτοβαθμια του νομου που με ενδιαφερει και μου ειπαν πως κενα δεν υπαρχουν μαλλον γιατι διεθεσε η βθμια καποιους για να καλυψουν τα κενα... :(

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3102 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 12:10:16 μμ »
Συναδελφοι αν σας ειναι ευκολο διευκρινιστε και για ποιο νομο μιλατε καθε φορα ωστε να εχουμε εστω μια εικονα
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος constantina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3103 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 12:13:21 μμ »
Ν ευβοια

Αποσυνδεδεμένος sofikititi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3104 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 12:21:27 μμ »
εγω μιλουσα για ηρακλειο!!αρκουδιτσα αν εσυ εχεις κανενα γνωστο στην αθμια παρε να μαθεις αν υπαρχουν ακομη κενα και αν ειναι εντος πολης???

http://www.darksface.com/profiles/blogs/5190533:BlogPost:285754?ref=nf

και δειτε κι αυτο!!!!ετσι, για να ελαφρυνω το κλιμα!!γιωτα αφιερωμενο στο παιδακι σου για τις ωρες που δεν θα τρωει!!!

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3105 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 12:22:45 μμ »
Λοιπον διαβασα και το εξης θεικο στην ιστοσελιδα του Μπρατη ....Η Β' φαση των δασκαλων δεν ειναι η πραγματικη Β' φαση αλλα ειναι η φαση Χριστοφιλοπουλου διοτι η Ανατολικη Αττικη ειναι η εκλογικη περιφερεια της εν λογω Υφυπουργου.Οσοι λοιπον ειστε απο Κοζανη να αναμενεται την φαση Διαμαντοπουλου ! Τυχερακηδες....... ;D
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3106 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 12:25:12 μμ »
εγω μιλουσα για ηρακλειο!!αρκουδιτσα αν εσυ εχεις κανενα γνωστο στην αθμια παρε να μαθεις αν υπαρχουν ακομη κενα και αν ειναι εντος πολης???

http://www.darksface.com/profiles/blogs/5190533:BlogPost:285754?ref=nf

και δειτε κι αυτο!!!!ετσι, για να ελαφρυνω το κλιμα!!γιωτα αφιερωμενο στο παιδακι σου για τις ωρες που δεν θα τρωει!!!
Μην ανησυχείς, κενά υπάρχουν, αιρετός εδώ ανακοίνωσε προ ολίγων ημερών ότι τα κενά Πρωτοβάθμιας στο Ηράκλειο είναι 7 εντός και 25 εκτός πόλης. Για τη Δευτεροβάθμια δεν έχω ιδέα. Πάντως λίγα μου ακούγονται για τα Δημοτικά, αλλά πρέπει να'ναι αυτά που λέει "καλά" κενά, μάλλον δεν συμπεριλαμβάνονται τα ολοήμερα και όσα θα προκύψουν σίγουρα. Σχεδόν όλα τα ολοήμερα, λέει, της υπαίθρου είναι κλειστά ακόμη.
Παρ'όλ'αυτά, παίρνω η έρμη στην Πρωτοβάθμια πόση ώρα τώρα, τη μια μιλά και την άλλη δεν το σηκώνουν, σε διάφορα νούμερα αυτό. Θα ξαναπροσπαθήσω.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2011, 12:29:22 μμ από Joanna Bear »
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος popbat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3107 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 12:28:30 μμ »
παιδια τι πριξιμο τρωμε καθε μερα τουμπανο εχουμε γινει

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 718
Σύνολο: 725

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.