*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 850369 φορές)

0 μέλη και 21 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sofikititi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4130 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 02:28:35 μμ »
χαχαχαχαχα!!!!και τι φταιω εγω????περυσι παρουσιαστηκα στο σχολειο την ημερα της γιορτης μου!!!!!οχιιιιι,,,,, φετος τα γενεθλια μου θα τα κανω οπου θελω εγω με τους δικους μου ανθρωπους!!!!γιωτα παλι γενεθλια με ξενους ανθρωπους σε αγνωστο περιβαλλον?????δε λεεειιιιιιιιιιιιιιιι.......
Εχω την εντυπωση οτι στην εγκυκλιο δινει 5 μερες προθεσμια,,ας το τσεκαρει οποιος την εχει προχειρη!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:36:38 »

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4131 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 03:15:37 μμ »
To πρόγραμμα για το οποίο έγραφε η σύμβασή μου ότι είχα προσληφθεί, ήταν η Ενίσχυση της Ξενόγλωσσης Εκπαίδευσης στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση (μέσω ΕΣΠΑ). Αυτό που κατάργησαν και τώρα πάλι τροποποίησαν. (Άλλαξε ο Μανολιός κι έβαλε τα ρούχα αλλιώς, δηλαδή.)

Για τα portfolios και τα σχετικά, μας ενημέρωσαν στα ΠΕΚ.


Α εντάξει. Ναι και μένα αυτό πρέπει να έγραφε πάνω η σύμβαση αν και ήμουν κυρίως σε ολοήμερα. Αρα 961 τα ΕΑΕΠ συν αυτά τα 350 κάτι. Απλά πρέπει να λάβουμε υπόψιν μας και τα ολοήμερα που κλείσανε αλλά και τις συγχωνεύσεις. Οι συγχωνεύσεις ακόμα δεν είμαι σίγουρη αν ήταν κάτι καλό για εμάς (μιλάω μόνο για τις προσλήψεις) δηλ. στα γυμνάσια λύκεια χάνουμε θέσεις αλλά στα δημοτικά μπορεί να δημιουργήθηκαν νέες θέσεις.
Α! όσο για την ενημέρωση για τα portfolios έγινε σε όλους μας ενημέρωση (διάλεξη) στον νομό που ήμουν, στο τέλος περίπου της χρονιάς (για το Ευρωπαικό portfolio συγκεκριμένα). Απ 'οτι νομίζω φέτος μας είχαν πει οτι θα μοιραστεί στους μαθητές. Θα μου πείτε εδώ βιβλία δεν έχουν σιγά μην μοιράστηκε το Ευρωπαικό portfolio...

Αποσυνδεδεμένος Sofia_P

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4132 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 05:40:02 μμ »
να ρωτησω λιγο γιατι εχω μπερδευτει...ο μπρατης σημερα ειπε
Δημήτρης Μπράτης
ΑΠΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΕΧΕΙ ΖΗΤΗΘΕΙ Η ΕΠΙΚΑΙΡΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΚΕΝΩΝ ΕΙΔ.ΑΓΩΓΗΣ Π.Ε. Η Β ΦΑΣΗ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΗΣ ΕΡΧΟΜΕΝΗΣ ΒΔΟΜΑΔΑΣ.ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ Η ΠΡΟΣΛΗΨΗ 48 ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΚΑΙ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΤΗΣ ΒΘΜΙΑΣ...ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΙΔ. ΑΓΩΓΗΣ

οι υπολοιπες ειδικοτητες ποιες μπορει να ειναι? ειμαστε και εμεις?? η απο την αναμονη του ποτε θα μας παρουν τα εχω κανει μπαχαλο?? :p  :o

Αποσυνδεδεμένος tat21

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Patience is a virtue. Right?
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4133 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 06:11:06 μμ »
Σοφακι μου εσυ θα κανεις πιο νωρις τα γενεθλια σου...κατα προτιμηση μεσα σ'αυτη τη βδομαδα και ποια ειχε πει οτι εχει αβαφα μαλλια? tat21 εσυ ησουν? γρηγορα κομμωτηριο! αντε γιατι πρεπει να μου μεινει και λιγη φαια ουσια στον πανω οροφο!!!

Πάω να βάψω το μαλλί τώρα!!!
...where's when I was young and we didn't give a damn, cause we were raised to see life as fun and take it if we can..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:36:38 »

Αποσυνδεδεμένος aphrodite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση! ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4134 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 07:24:18 μμ »
να ρωτησω λιγο γιατι εχω μπερδευτει...ο μπρατης σημερα ειπε
Δημήτρης Μπράτης
ΑΠΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΕΧΕΙ ΖΗΤΗΘΕΙ Η ΕΠΙΚΑΙΡΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΚΕΝΩΝ ΕΙΔ.ΑΓΩΓΗΣ Π.Ε. Η Β ΦΑΣΗ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΗΣ ΕΡΧΟΜΕΝΗΣ ΒΔΟΜΑΔΑΣ.ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ Η ΠΡΟΣΛΗΨΗ 48 ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΚΑΙ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΤΗΣ ΒΘΜΙΑΣ...ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΙΔ. ΑΓΩΓΗΣ

οι υπολοιπες ειδικοτητες ποιες μπορει να ειναι? ειμαστε και εμεις?? η απο την αναμονη του ποτε θα μας παρουν τα εχω κανει μπαχαλο?? :p  :o
Αυτά αφορούν αποκλειστικά την ειδική αγωγή. Για τις ειδικότητες στην Π.Ε. αναφέρθηκε νωρίτερα σήμερα και μίλησε για τέλος αυτής της βδομάδας ή αρχές της επόμενης. Πάντως μέχρι και αύριο μαζεύουν κενά. Προσωπικά, προτιμώ την Πέμπτη. Όπως και πέρσι (άλλος μήνας βέβαια αλλά τι τα θες...)! Προλαβαίνουν και οι τσούπρες από δω να πάνε κομμωτήριο!!  8)

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4135 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 07:34:06 μμ »
ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ, ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΜΕΛΕΤΑ ΔΡΑΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΚΟΠΗ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ - 600 ΣΧΟΛΕΙΑ ΥΠΟ ΚΑΤΑΛΗΨΗ
Ετοιμάζεται εφεδρεία και για εκπαιδευτικούς

Δραστικές περικοπές στους διορισμούς των αναπληρωτών εκπαιδευτικών μελετά το υπουργείο Παιδείας. Μετά τις συγχωνεύσεις των σχολικών μονάδων, που έγιναν για την εξοικονόμηση πόρων, η ηγεσία του υπουργείου Παιδείας αναμένεται να προχωρήσει και σε εξοικονόμηση προσωπικού.

«Η εφεδρεία προβλέπεται και για τους εκπαιδευτικούς, αλλά σε επόμενη φάση», δήλωσε η υφυπουργός Παιδείας Εύη Χριστοφιλοπούλου, μιλώντας στο ραδιόφωνο Real FM χθες το πρωί. «Προτεραιότητά μας είναι η σωστή αξιοποίηση των εκπαιδευτικών και μπορεί να υπάρξει, παρότι κάποιοι συνδικαλιστές βάζουν εμπόδια».

Με εξαίρεση πάντως τον κλάδο των καθηγητών Φυσικής Αγωγής, που πράγματι πλεονάζουν καθώς διορίστηκε μεγάλος αριθμός το 2004 για το πρόγραμμα «Ολυμπιακή Παιδεία», στις υπόλοιπες ειδικότητες δεν υπάρχουν υπεράριθμοι διδάσκοντες, καθώς τα τελευταία χρόνια συνταξιοδοτήθηκε μεγάλος αριθμός εκπαιδευτικών.

Για εκείνες τις περιπτώσεις των εκπαιδευτικών που οι ώρες διδασκαλίας που έχουν δεν καλύπτονται από το υποχρεωτικό ωράριο, το υπουργείο Παιδείας εξετάζει το ενδεχόμενο να τους μετακινεί από σχολείο σε σχολείο -ακόμη και σε γειτονικό νομό αν χρειάζεται- για να καλύψουν το ωράριο ή να αναλαμβάνουν υποχρεωτικά και δεύτερη διδασκαλία συναφών μαθημάτων, εφόσον έχουν και δεύτερο πτυχίο σε άλλη ειδικότητα.

Οι γυμναστές

Για τους γυμναστές που πλεονάζουν, πάντως, η πρόταση του υπουργείου Παιδείας είναι να μετακινηθούν σε διάφορους δήμους της χώρας ώστε να αξιοποιηθούν σε προγράμματα υγείας και άθλησης.

Στο μέτωπο των καταλήψεων τώρα, η εβδομάδα αυτή θεωρείται καθοριστική, καθώς εάν οι μαθητές συνεχίσουν τις κινητοποιήσεις, οι εκπαιδευτικοί θα κληθούν να κάνουν μαθήματα τις αργίες, τα Σάββατα και τις διακοπές των Χριστουγέννων, όπως προβλέπει η σχετική εγκύκλιος του υπουργείου Παιδείας. Τα υπό κατάληψη σχολεία παραμένουν γύρω στα 600 σε όλη τη χώρα, ενώ το Συντονιστικό Αγώνα Σχολείων Αθήνας καλεί τους μαθητές από σχολεία όλης της χώρας σε συγκρότηση Πανελλαδικού Συντονιστικού, στις 9 Οκτωβρίου.

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4136 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 07:34:59 μμ »
Εγω το εβαψα και εγινα κουκλα ..... ;D ;D ;D
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4137 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 07:45:38 μμ »
τα φρυδια τα εβγαλες?
λογικα ο Μπρατης αναφερεται σε ολες της ειδικοτητες της β/βαθμιας ειδικης αγωγης, αυτο συμπεριλαμβανει και μας. το αν θα χρειαστουν ομως στην ειδικη αναπληρωτες αγγλικων ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο.
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4138 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 07:53:42 μμ »
Παντως μεχρι τωρα εχουν παρει 2 αγγλικων ειδικης αγωγης .
Τα φρυδια Γιωτα μαλλον τα παραεβγαλα .....και τωρα θελουν γεμισμα...με μολυβι
(απο τον ενθουσιασμο μου για τις πιθανες προσληψεις μας την πληρωσαν τα φρυδια μου χεχεχε) ;D ;D
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4139 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 07:54:08 μμ »
τα φρυδια τα εβγαλες?
λογικα ο Μπρατης αναφερεται σε ολες της ειδικοτητες της β/βαθμιας ειδικης αγωγης, αυτο συμπεριλαμβανει και μας. το αν θα χρειαστουν ομως στην ειδικη αναπληρωτες αγγλικων ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο.
τι μ.....εκανα και δεν παρακολουθησα πριν απο χρονια το σεμιναριο ειδικης αγωγης.θα ημουν τωρα και σε εκεινους τους πινακες ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4140 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 07:56:09 μμ »
τελικα εχουν καταντησει οι πινακες μνημειο πεσοντων.........σε λιγο η διαμαντοπουλου θα κανει προσκλητηριο νεκρων δηλαδη αναπληρωτων και θα φωναζουμε ο ενας για τον αλλο παρων. ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4141 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 07:57:32 μμ »
τα φρυδια τα εβγαλες?
λογικα ο Μπρατης αναφερεται σε ολες της ειδικοτητες της β/βαθμιας ειδικης αγωγης, αυτο συμπεριλαμβανει και μας. το αν θα χρειαστουν ομως στην ειδικη αναπληρωτες αγγλικων ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο.
τι μ.....εκανα και δεν παρακολουθησα πριν απο χρονια το σεμιναριο ειδικης αγωγης.θα ημουν τωρα και σε εκεινους τους πινακες ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D


Αλλο επρεπε να πεις τι @@@ που εκανα που δεν εμαθα να βγαζω φρυδια και να φτιαχνω μαλλι να τα οικονομησω ..... ;D ;D
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4142 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 07:59:18 μμ »
τα φρυδια τα εβγαλες?
λογικα ο Μπρατης αναφερεται σε ολες της ειδικοτητες της β/βαθμιας ειδικης αγωγης, αυτο συμπεριλαμβανει και μας. το αν θα χρειαστουν ομως στην ειδικη αναπληρωτες αγγλικων ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο.
τι μ.....εκανα και δεν παρακολουθησα πριν απο χρονια το σεμιναριο ειδικης αγωγης.θα ημουν τωρα και σε εκεινους τους πινακες ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D


Αλλο επρεπε να πεις τι @@@ που εκανα που δεν εμαθα να βγαζω φρυδια και να φτιαχνω μαλλι να τα οικονομησω ..... ;D ;D
τι να κανω, ειμαι αντρας και μαλιστα απο τους φανατικους............και εδω την πατησα ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4143 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 08:00:45 μμ »
αμ κι εσυ δεν βλεπεις οτι μονο οι "αντρακλες" πανε μπροστα σ αυτο τον τοπο ?? ;D ;D ;D ;D
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 793
Σύνολο: 801

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.