*

Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΑΔΙΟΡΙΣΤΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΑΠΟ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ  (Αναγνώστηκε 6477 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΑΔΙΟΡΙΣΤΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΑΠΟ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 12:01:12 πμ »
kozzi1 δεν υπήρχα σε κανένα πίνακα και αν δεν είχα περάσει στον ΑΣΕΠ 2005 κατά πάσα πιθανότητα θα ήμουν άνεργη. Βλέπεις είμαι και σε ειδικότητα που δεν είναι και πρώτης γραμμής, ούτε υπάρχει ελπίδα να πάρουν σύνταξη κάποιοι και να ανοίξουν θέσεις.

Αφού διοριστείς καταλαβαίνεις -μέχρι τότε λες ας διοριστώ και τί στον κόσμο- ότι για να πας κοντά στις περιοχές που σε ενδιαφέρουν, αν είσαι από μεγάλη πόλη, θέλεις καμιά 12 χρόνια σε περιοχές με μόρια πολλά, και αν είσαι κανένας πληροφορηκάριος, καλλιτεχνικών και λοιπές "νέες" ειδικότητες. Καλή σύνταξη. Γιατί τα 90 μόρια δεν μαζεύονται εύκολα, και 3 παιδιά να έχεις πρέπει να υπάρχουν κενά.

Οπότε όσοι διοριστείτε διαλέξτε σοφά που θα μείνετε τα πρώτα τρία χρόνια. Τα μόρια είναι το παν.

Και οικογένεια να έχετε και συνυπηρέτηση να έχετε δεν μας σώζει τίποτα πια.
προσπαθω να καταλαβω τη σχεση αυτου του κομματιου με το "θεμα" αλλα μαλλον ειναι αργα, ειμαι και νηστικος...

μαστίζει ο ιός "εκτός θέματος" ...  ;)
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΑΔΙΟΡΙΣΤΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΑΠΟ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 12:03:55 πμ »
kozzi1 δεν υπήρχα σε κανένα πίνακα και αν δεν είχα περάσει στον ΑΣΕΠ 2005 κατά πάσα πιθανότητα θα ήμουν άνεργη. Βλέπεις είμαι και σε ειδικότητα που δεν είναι και πρώτης γραμμής, ούτε υπάρχει ελπίδα να πάρουν σύνταξη κάποιοι και να ανοίξουν θέσεις.

Αφού διοριστείς καταλαβαίνεις -μέχρι τότε λες ας διοριστώ και τί στον κόσμο- ότι για να πας κοντά στις περιοχές που σε ενδιαφέρουν, αν είσαι από μεγάλη πόλη, θέλεις καμιά 12 χρόνια σε περιοχές με μόρια πολλά, και αν είσαι κανένας πληροφορηκάριος, καλλιτεχνικών και λοιπές "νέες" ειδικότητες. Καλή σύνταξη. Γιατί τα 90 μόρια δεν μαζεύονται εύκολα, και 3 παιδιά να έχεις πρέπει να υπάρχουν κενά.

Οπότε όσοι διοριστείτε διαλέξτε σοφά που θα μείνετε τα πρώτα τρία χρόνια. Τα μόρια είναι το παν.

Και οικογένεια να έχετε και συνυπηρέτηση να έχετε δεν μας σώζει τίποτα πια.
προσπαθω να καταλαβω τη σχεση αυτου του κομματιου με το "θεμα" αλλα μαλλον ειναι αργα, ειμαι και νηστικος...

Τον πόνο μου λέω μην δίνεται σημασία!!!!
α, οκ τοτε !
με προχειρους υπολογισμους, η τριετια στη...Σκυρο θα μου δωσει περι τα 60 μορια...+ 15 περιπου απο τα ωρομισθιοαναπληρωτιλικια....75 ...αρχονταςςςςςςςςςςς

Αποσυνδεδεμένος GRETEL

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΑΔΙΟΡΙΣΤΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΑΠΟ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 12:07:42 πμ »
Ναι αλλά είναι και θέμα ΠΕ και τί κενά έχει εκεί που θέλεις να πας. Η ειδικοτητα μετράει. Οι θεολόγοι και οι φιλόλογοι, οι μαθηματικοί και οι φυσικοί παίρνουν αβέρτα συντάξεις και αδειάζουν και οργανικές. Πληροφορικοι, Γαλλικά, Καλλιτεχνικά, Γερμανικά? Και υπόλοιπα μονόωρα και καινούργια 25χρονα μαθήματα?

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΑΔΙΟΡΙΣΤΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΑΠΟ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 01:05:49 πμ »
Πάντως ξέρω πάρα πολύ καλά ότι στην κίνηση της συντονιστικής επιτροπής των αδιόριστων-διοριστέων, στην οποία και μετέχω, είναι πολλοί, πάρα πολλοί, από τη βόρεια Ελλάδα, τη νότια Ελλάδα, τα νησιά, την Κρήτη...  Υπάρχουν και συντονιστές σε κάθε κλάδο, δεν είσαι υποχρεωμένος να πας ο ίδιος (εκτός κι αν θες βέβαια).

Πάντως, με τον τίτλο του τόπικ τι ακριβώς εννοείτε; Καλείτε όσους θα διορίζονταν αλλά δε διορίστηκαν και έχουν προσληφθεί άλλοτε και (μάλλον) θα προσληφθούν και φέτος αναπληρωτές; Κάποιοι (βορειοελλαδίτες) διοριστέοι του ΑΣΕΠ που δεν πήγαν ποτέ αναπληρωτές έτσι αποκλείονται από την κίνησή σας. Ξανασκεφτείτε το... και κυρίως, ας μη διασπαζόμαστε. Δε θα καταφέρει κανείς τίποτα έτσι.     

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΑΔΙΟΡΙΣΤΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΑΠΟ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 01:09:54 πμ »
kozzi1 δεν υπήρχα σε κανένα πίνακα και αν δεν είχα περάσει στον ΑΣΕΠ 2005 κατά πάσα πιθανότητα θα ήμουν άνεργη. Βλέπεις είμαι και σε ειδικότητα που δεν είναι και πρώτης γραμμής, ούτε υπάρχει ελπίδα να πάρουν σύνταξη κάποιοι και να ανοίξουν θέσεις.

Αφού διοριστείς καταλαβαίνεις -μέχρι τότε λες ας διοριστώ και τί στον κόσμο- ότι για να πας κοντά στις περιοχές που σε ενδιαφέρουν, αν είσαι από μεγάλη πόλη, θέλεις καμιά 12 χρόνια σε περιοχές με μόρια πολλά, και αν είσαι κανένας πληροφορηκάριος, καλλιτεχνικών και λοιπές "νέες" ειδικότητες. Καλή σύνταξη. Γιατί τα 90 μόρια δεν μαζεύονται εύκολα, και 3 παιδιά να έχεις πρέπει να υπάρχουν κενά.

Οπότε όσοι διοριστείτε διαλέξτε σοφά που θα μείνετε τα πρώτα τρία χρόνια. Τα μόρια είναι το παν.

Και οικογένεια να έχετε και συνυπηρέτηση να έχετε δεν μας σώζει τίποτα πια.
προσπαθω να καταλαβω τη σχεση αυτου του κομματιου με το "θεμα" αλλα μαλλον ειναι αργα, ειμαι και νηστικος...

Τον πόνο μου λέω μην δίνεται σημασία!!!!
α, οκ τοτε !
με προχειρους υπολογισμους, η τριετια στη...Σκυρο θα μου δωσει περι τα 60 μορια...+ 15 περιπου απο τα ωρομισθιοαναπληρωτιλικια....75 ...αρχονταςςςςςςςςςςς

εγω τωρα μ'αυτα τα μορια το Λευκο τον Πυργο ουτε με τα κυαλια δεν τον βλεπω
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος baboulino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΑΔΙΟΡΙΣΤΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΑΠΟ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 02:40:26 πμ »
Πάντως ξέρω πάρα πολύ καλά ότι στην κίνηση της συντονιστικής επιτροπής των αδιόριστων-διοριστέων, στην οποία και μετέχω, είναι πολλοί, πάρα πολλοί, από τη βόρεια Ελλάδα, τη νότια Ελλάδα, τα νησιά, την Κρήτη...  Υπάρχουν και συντονιστές σε κάθε κλάδο, δεν είσαι υποχρεωμένος να πας ο ίδιος (εκτός κι αν θες βέβαια).

Πάντως, με τον τίτλο του τόπικ τι ακριβώς εννοείτε; Καλείτε όσους θα διορίζονταν αλλά δε διορίστηκαν και έχουν προσληφθεί άλλοτε και (μάλλον) θα προσληφθούν και φέτος αναπληρωτές; Κάποιοι (βορειοελλαδίτες) διοριστέοι του ΑΣΕΠ που δεν πήγαν ποτέ αναπληρωτές έτσι αποκλείονται από την κίνησή σας. Ξανασκεφτείτε το... και κυρίως, ας μη διασπαζόμαστε. Δε θα καταφέρει κανείς τίποτα έτσι.     

συμφωνώ με τη συνάδελφο...γιατί πάτε να διασπάσετε τα πλήθη??από πότε μια προσφυγή πάει ανά νομό και περιφέρεια??όντως η προσφυγή που ετοιμάζει η συντονιστική επιτροπή αδιορίστων διοριστέων έχει πάρα πολλούς από βόρεια ελλάδα και κρήτη κτλ...κτλ...για την αλήθεια από αυτά τα παιδιά ξεκίνησε και είμαστε ήδη πάνω από 300. το ότι δεν μπορείς να δεις αυτοπροσώπως το δικηγόρο δε σημαίνει και κάτι...μπορείς να του μιλήσεις αλλά και να συννενοηεθεις με τους συντονιστές καθημερινά με μαιλ...

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΑΔΙΟΡΙΣΤΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΑΠΟ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 10:56:05 πμ »
Εγώ GRETEL δεν έχω καταλάβει κάτι: Με ποιο έννομο συμφέρον θα συμμετάσχεις, ως μόνιμη, σε μία κίνηση αδιόριστων αναπληρωτών?  ??? ??? ???

Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος taggeo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΑΔΙΟΡΙΣΤΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΑΠΟ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ
« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 01:16:44 μμ »
Ρε παιδιά, ισχύει τελικά με την προσφυγή; Τι γίνεται, δεν κατάλαβα..

Έκανα εγγραφή για να μάθω λεπτομέρειες. Ποιοί συμμετέχουν; μονο αδιόριστοι ασεπ;

αν κατάλαβα καλά η Gretel ανέλαβε να συγκεντρώσει και ενημερώσει αυτούς που ενδιαφερονται απο θεσ/νικη και β.ελλάδα, όχι να συμμετεχει στη νομική διαδικασία.
Παίζει τίποτα που δεν έχω καταλάβει?

Είμαι απο τους λιγους πιστεύω που δεν εχουν κινηθει ακόμη δικαστικά και ενδιαφέρομαι εγώ και κάποιοι συνάδελφοι που γνωρίζω

Gretel επικοινώνησε μαζί μου για λεπτομερειες.

Αποσυνδεδεμένος marcy

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΑΔΙΟΡΙΣΤΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΑΠΟ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 01:24:48 μμ »
Η κίνηση της συντονιστικής επιτροπής δοριστέων αφορά όλους όσους κατοχύρωσαν δικαίωμα διορισμού φέτος απ'όλες τις κατηγορίες(ασεπ,24μηνο,40%,30μηνο)
Πληροφορίες: http://www.exetaseis-asep.com/index.php/forum
Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος dynamic

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΑΔΙΟΡΙΣΤΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΑΠΟ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ
« Απάντηση #23 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 02:27:31 μμ »
Η κίνηση της συντονιστικής επιτροπής δοριστέων αφορά όλους όσους κατοχύρωσαν δικαίωμα διορισμού φέτος απ'όλες τις κατηγορίες(ασεπ,24μηνο,40%,30μηνο)
Πληροφορίες: http://www.exetaseis-asep.com/index.php/forum

Από τους φιλολόγους που βρίσκονται μόνο στον πίνακα 40%  ποιοι κατοχύρωσαν δικαίωμα διορισμού φέτος ;

Αποσυνδεδεμένος GRETEL

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΑΔΙΟΡΙΣΤΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΑΠΟ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ
« Απάντηση #24 στις: Σεπτέμβριος 06, 2010, 10:24:26 μμ »
Sorry είπαμε όποιος θέλει στέλνει e-mail δημοκρατία έχουμε, ούτε καρτέλ, ούτε μονοπόλιο.

Δηλαδή υπάρχουν δικηγόροι αθήνας ή από όπου αλλού που λειτουργούνε έτσι?

Εγώ είπα στο εισαγωγικό μήνυμα ότι μόνιμη είμαι δεν λαμβάνω μέρος στη διαδικασία αυτή, απλά γνωρίζω συναδέλφους αναπληρωτές από θεσσαλονίκη που κάνανε προσφυγή και μαζεύτηκαν.

Δεν καταλαβαίνω πού είναι το πρόβλημα. Όποιος θέλει. Δεν είμαι δικηγόρος δεν παίρνω τη δουλειά κανενός.

Τί διασπάσεις λέτε? Δεν κατάλαβαίνω. Δηλαδή αν δεν καταθέσει ένας 500 προσφυγές και καταθέσουν 5 από 100 τρέχει τίποτα? Αποδυναμώνεται η προσφυγή?

Ελεος πια. Είπαμε όποιος γουστάρει. Ελεύθερο φόρουμ είναι. Τη γνώμη μου κατέθεσα, επειδή γνωρίζω άτομα που κάνανε προσφυγή και θέλουνε να είναι κοντά στους δικηγόρους τους.

Δημοκρατία έχουμε.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162181
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 694
Σύνολο: 710

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.