*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση  (Αναγνώστηκε 138046 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #798 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 10:31:48 μμ »
Πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι είχαμε τη στήριξη όλων των αιρετών και των προϊσταμένων που ήταν σημερα στη διευθυνση και όχι μόνο μας στήριξαν, αλλά μπήκαν και μπροστά!
Μπράβο,αυτό είναι πολύ καλό...Και σου λέω αναμένουμε πολλά ακόμα....Αυτά τα πράγματα δεν έχουν ξαναγίνει....
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:12:08 »

Αποσυνδεδεμένος doraki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #799 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 10:33:34 μμ »
Τελικά λέγανε ότι θα είναι δύσκολη η φετινή χρονιά...., αλλά πιστεύω ότι θα είναι χειρότερη απ' ό,τι φανταζόμασταν οι περισσότεροι! Δυστυχώς!

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #800 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 10:40:09 μμ »
Τους βολεύει η αναπλήρωση και η ωρομισθία....Πρέπει να δώσουμε δυναμικό παρόν σε όλα φέτος,ο κόμπος έφτασε στο χτένι....Περισσότερες οργανικές και διορισμοί άμεσα..Όταν υπάρχουν κενά,διορίζουμε...Απλό είναι.....
Χειρότερη;;Αυτοί όπως πάνε στο τέλος θα παρουσιαζόμαστε στην Αθήνα και θα μας στέλνουν στη ........Νίσυρο!!!!
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος doraki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #801 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 10:41:16 μμ »
Lila, πολλά λέμε και μας βλέπω στη...Γιάρο!  :P ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:12:08 »

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #802 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 10:46:55 μμ »
Lila, πολλά λέμε και μας βλέπω στη...Γιάρο!  :P ;D ;D ;D
Αυτοί που τα κάνουν πού πρέπει να πάνε;;;Είναι και ιστορικό το νησί.Αυτοί να ξέρουν τι τους γίνεται και να κάνουν σωστά τη δουλειά τους..Για φαντάσου που θα ήμασταν εμείς αν δεν κάναμε σωστά τη δουλειά μας....όχι στη Γυάρο...στο κελί 33!!!! >:( >:(
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος raniasop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 330
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #803 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 10:49:35 μμ »
Doraki δηλαδή αύριο θα είστε και εσείς για να ξαναδηλώσετε;Για να ξέρουμε πόσο νωρίς να πάμε.Πάντως πέρυσι ήμουν στο γ' γραφείο και υπήρχαν πολλά παράπονα από τότε.Αν μπεις στο σύλλογο Αλ.Δελμούζος θα δεις τα χάλια του συγκεκριμένου γραφείου.Τουλάχιστον όμως μας γνωστοποιούσαν τα κενά και δεν πηγαίναμε στα τυφλά.Τώρα το κατήργησαν και αυτό;Καήκαμε...

Αποσυνδεδεμένος vasoula_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #804 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 10:51:32 μμ »
Μόλις μίλησα με τον Καψαλάκη και μου είπε οτι δεν υπάρχει περίπτωση να μην πάρουν τουλάχιστον 500 νηπιαγωγους ακόμα.Τον ρωτησα για μενα κ ηταν βεβαιος οτι θα με καλεσουν.
Υπομονή κ επιμονή λοιπον!  ;)

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #805 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 10:53:40 μμ »
Παιδια να σας ρωτησω,στη λιστα των σχολειων ανατολικης αττικης,στην κατηγορια μορια,η κατηγοριποιηση γινεται με Α,Β,Γ.Αυτα τα γραμματα ειναι οι πινακες που ανηκουμε?Ευχαριστω!
[/q


Ως αναπληρώτρια εκτός από τα μόρια που παίρνεις κάθε μήνα, σου δίνει και το σχολείο μόρια. Αυτά τα γράμματα είναι τα μόρια που δίνει το κάθε σχολείο στη χρονιά. Δηλαδή αν πας σε σχολείο που έχει Α σου δίνει ένα μόριο το σχολείο , σε Β σου δίνει δύο μόρια, σε Γ τρία μόρια κλπ. Αυτά τα μόρια θα σου χρειαστούν όταν γίνεις μόνιμη στις μεταθέσεις. Τώρα δεν παίζουν ιδιαίτερο ρόλο. Πρόσεξε, ξαναλέω δεν είναι τα μόρια που παίρνει ο αναπληρωτής κάθε μήνα. Εκεί έχουμε ένα μόριο το μήνα που με το καινούργιο σύστημα μετασχηματίζεται σε 0,10, 0,15, 0,20 κλπ.

Αποσυνδεδεμένος doraki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #806 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 10:55:17 μμ »
Doraki δηλαδή αύριο θα είστε και εσείς για να ξαναδηλώσετε;Για να ξέρουμε πόσο νωρίς να πάμε.Πάντως πέρυσι ήμουν στο γ' γραφείο και υπήρχαν πολλά παράπονα από τότε.Αν μπεις στο σύλλογο Αλ.Δελμούζος θα δεις τα χάλια του συγκεκριμένου γραφείου.Τουλάχιστον όμως μας γνωστοποιούσαν τα κενά και δεν πηγαίναμε στα τυφλά.Τώρα το κατήργησαν και αυτό;Καήκαμε...
Αν δεν είμαστε αύριο...θα είμαστε μεθαύριο....δεν ξέρω αν θα πάνε όλοι, πάντως να ξέρεις ότι επικρατεί, ενα μπάχαλο...Εγώ ήμουν πρωτη στα μόρια και κατέληξα να καλύπτω κενό που δεν υπήρχε ουσιαστικά κι αυτό μέχρι το Δεκέμβρη...!Πάντως καλού, κακού, κράτα ένα αντίγραφο των δηλώσεών σου! Κι αν θες στείλε μου μην. να σου πω τα στοιχεία μου αν θες κάποια βοήθεια.

Αποσυνδεδεμένος bambino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #807 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 10:57:34 μμ »
Μόλις μίλησα με τον Καψαλάκη και μου είπε οτι δεν υπάρχει περίπτωση να μην πάρουν τουλάχιστον 500 νηπιαγωγους ακόμα.Τον ρωτησα για μενα κ ηταν βεβαιος οτι θα με καλεσουν.
Υπομονή κ επιμονή λοιπον!  ;)
Vasoula μηπως μπορεις να μου πεις τι θεση εχεις? Για να δω τι ελπιδες εχω κι εγω....

Αποσυνδεδεμένος doraki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #808 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 10:58:21 μμ »
Lila, πολλά λέμε και μας βλέπω στη...Γιάρο!  :P ;D ;D ;D
Αυτοί που τα κάνουν πού πρέπει να πάνε;;;Είναι και ιστορικό το νησί.Αυτοί να ξέρουν τι τους γίνεται και να κάνουν σωστά τη δουλειά τους..Για φαντάσου που θα ήμασταν εμείς αν δεν κάναμε σωστά τη δουλειά μας....όχι στη Γυάρο...στο κελί 33!!!! >:( >:(

Δε διαφωνώ καθόλου μαζί σου! Το θέμα είναι ότι πρέπει να τους πιέζουμε μπας και φιλοτιμηθούν να κάνουν κι αυτοί κάποια στιγμή τη δική τους!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 14, 2010, 11:12:36 μμ από doraki »

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #809 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 11:14:50 μμ »
Μόλις μίλησα με τον Καψαλάκη και μου είπε οτι δεν υπάρχει περίπτωση να μην πάρουν τουλάχιστον 500 νηπιαγωγους ακόμα.Τον ρωτησα για μενα κ ηταν βεβαιος οτι θα με καλεσουν.
Υπομονή κ επιμονή λοιπον!  ;)
Τι θέση έχεις;
Αυτοί που τα κάνουν πού πρέπει να πάνε;;;Είναι και ιστορικό το νησί.Αυτοί να ξέρουν τι τους γίνεται και να κάνουν σωστά τη δουλειά τους..Για φαντάσου που θα ήμασταν εμείς αν δεν κάναμε σωστά τη δουλειά μας....όχι στη Γυάρο...στο κελί 33!!!! >:( >:(
Μη σας στείλουν στη Σιβηρία δε λες, αλειμμένες με πίσσα και πούπουλα!
Τελικά λέγανε ότι θα είναι δύσκολη η φετινή χρονιά...., αλλά πιστεύω ότι θα είναι χειρότερη απ' ό,τι φανταζόμασταν οι περισσότεροι! Δυστυχώς!
Εδώ ακριβώς θέλω να παραθέσω την ατάκα του διδύμου Καμπουράκη και Οικονομέα στην υπουργό μας σήμερα το πρωί, μετά την από κοινού συμφωνία της υπουργού με τη ΔΟΕ ότι τα κενά είναι πολύ λιγότερα φέτος και ότι η κατάσταση είναι πολύ καλύτερη από πέρυσι. Καμπουράκης και Οικονομέας: "Φαίνεται τελικά ότι κάνατε καλή δουλειά στο υπουργείο φέτος"...!!! ::) ::) ::)
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος vasoula_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #810 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 11:20:51 μμ »
Μόλις μίλησα με τον Καψαλάκη και μου είπε οτι δεν υπάρχει περίπτωση να μην πάρουν τουλάχιστον 500 νηπιαγωγους ακόμα.Τον ρωτησα για μενα κ ηταν βεβαιος οτι θα με καλεσουν.
Υπομονή κ επιμονή λοιπον!  ;)
Vasoula μηπως μπορεις να μου πεις τι θεση εχεις? Για να δω τι ελπιδες εχω κι εγω....
Στον αρχικό πίνακα 1649...Εσυ?

Αποσυνδεδεμένος doraki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #811 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 11:22:01 μμ »

Εδώ ακριβώς θέλω να παραθέσω την ατάκα του διδύμου Καμπουράκη και Οικονομέα στην υπουργό μας σήμερα το πρωί, μετά την από κοινού συμφωνία της υπουργού με τη ΔΟΕ ότι τα κενά είναι πολύ λιγότερα φέτος και ότι η κατάσταση είναι πολύ καλύτερη από πέρυσι. Καμπουράκης και Οικονομέας: "Φαίνεται τελικά ότι κάνατε καλή δουλειά στο υπουργείο φέτος"...!!! ::) ::) ::)
[/quote]

Πάλι καλά που δεν πήγαν στο Χασαπόπουλο...! Αυτός είναι τόσο κολλημμένος που θα μας απέλυε κιόλας για τις "φήμες" που κυκλοφορούμε για την "άριστη" λειτουργία των σχολείων! :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159846
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 564
Σύνολο: 574

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.