*

Αποστολέας Θέμα: νεότερα για ΠΕΟ7  (Αναγνώστηκε 199078 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος christa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #420 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 10:57:35 μμ »
Δεν  είναι  δικές  μου  αξίες  αλλά  αξίες  που  υποχρεούται  ο  κάθε  εκπαιδευτικός  να  προσφέρει  στους  μαθητές. Γι  αυτό  ίσως  δεν  μπορείς  να  ενταχτείς  στον  εκπαιδευτικό  κόσμο.Αυτός  που  επιλέγει  αυτό  το  επάγγελμα  θα  πρέπει  να  τις  διαθέτει  (  δεν  το  λέω  εγώ  αλλά  η  παιδαγωγική  επιστήμη ).

Και μόνο το γεγονός, οτι κρίνεις ξενόγλωσσο συνάδελφο για ένα ορθογραφικό λάθος, χωρίς να ξέρεις καν, τί ποιότητα έχει το μάθημά του, τί δυσκολίες αντιμετωπίζει σε καθημερινή βάση απ' το σύστημα και από "συναδέλφους" σαν κι εσένα, φανερώνει αφ' ενός πόσο κοντόφθαλμος/η είσαι και αφ' ετέρου με αναγκάζει να μην ασχοληθώ περαιτέρω μαζί σου, καθώς επιβεβαιώνεις περίτρανα, οτι καλά κάνουμε και θεωρούμε τους δασκάλους κομπλεξικούς χωρίς διαθεση αποδοχης του καινοτόμου στο τσιφλικι τους... :-\
Καλό σου βράδυ και θα' ταν καλύτερο να μην το συνεχίσεις γιατί εχούμε την αγωνία μας :-\

Μία ενταγμένη (και κύριως απογοητευμένη) στον εκπαιδευτικό κόσμο εδώ και χρόνια (ίσως και πιο μπροστά απο σένα)!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:32:05 »

Αποσυνδεδεμένος Anastasia-ΠΕ07

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #421 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 11:00:44 μμ »
τώρα που αναφέρθηκε.....ξέρετε τί ώρα θα βγούν????εσείς που μάλλον έχετε κάνει κι άλλες φορές τα χαρτιά σας λογικά θα ξέρετε,ε????
Γιατί στα τέλη του μισθού μου περισσεύει ακόμα μήνας???οεο???Γιατι?????????

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #422 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 11:08:41 μμ »
Τι εννοεις? Οι αναπληρωτες? καλε Αναστασια εδω δεν ξερουμε καν αν θα βγουν.... Εγω παντως περισυ θυμαμαι ειχα παψει να περιμενω και με πηραν τελη Οκτωβρη μια Παρασκευη και το μαθα στο ασχετο το βραδυ. ( γυρω στις 11μμ ειχε ανακοινωθει)

Αποσυνδεδεμένος papia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #423 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 11:09:53 μμ »
Sophia ,  Κανένα    μάθημα  στο  δημοτικό  δεν  ξεχωρίζει  από  την  εκπαιδευτική  πράξη. Αν  δεν  το  γνωρίζεις  αυτό  καλύτερα  να  αλλάξεις  επάγγελμα   ή  να  φροντίσεις  να  μάθεις  κάτι  από  παιδαγωγική  αν  θέλεις  να  την  υπηρετήσεις. Μόνο  στην  Ελλάδα  είμαστε  ότι  δηλώνουμε. Εσύ  δηλώνεις  εκπαιδευτικός  χωρίς  να  είσαι.  Γι  αυτό  δεν  θα  ταιριάξεις  ποτέ  με  τους  εκπαιδευτικούς.Θα  χαρώ  παρα  πολύ  να  μη  μου  απαντήσεις. Αρκετά  ασχολήθηκα  μαζί  σου.!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:32:05 »

Αποσυνδεδεμένος Anastasia-ΠΕ07

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #424 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 11:15:57 μμ »
Σοφάκι μου από την προηγούμενη βδομάδα μου λένε ότι οι αναπληρωτές θα βγαίνανε αυτήν την βδομάδα πριν 2 μέρες είπαν για σήμερα, σήμερα λένε περιένουμε όπου ναναι.....
Έχω ακόμα μια απορία....ξέρω ότι αν σε πάρουν ωρομίσθιο σε παίρνουν τηλ. από την Β/βαθμια  ισχύει το ίδιο και για τους αναπληρωτές?
Γιατί στα τέλη του μισθού μου περισσεύει ακόμα μήνας???οεο???Γιατι?????????

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #425 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 11:18:22 μμ »
Sophia ,  Κανένα    μάθημα  στο  δημοτικό  δεν  ξεχωρίζει  από  την  εκπαιδευτική  πράξη. Αν  δεν  το  γνωρίζεις  αυτό  καλύτερα  να  αλλάξεις  επάγγελμα   ή  να  φροντίσεις  να  μάθεις  κάτι  από  παιδαγωγική  αν  θέλεις  να  την  υπηρετήσεις. Μόνο  στην  Ελλάδα  είμαστε  ότι  δηλώνουμε. Εσύ  δηλώνεις  εκπαιδευτικός  χωρίς  να  είσαι.  Γι  αυτό  δεν  θα  ταιριάξεις  ποτέ  με  τους  εκπαιδευτικούς.Θα  χαρώ  παρα  πολύ  να  μη  μου  απαντήσεις. Αρκετά  ασχολήθηκα  μαζί  σου.!!!

χαχχα! εχεις δικιο οτι αρκετα τα ειπαμε... αλλα λυσε μου μια τελευταια απορια.. πως ακριβως κρινεις οτι δεν ειμαι καλη εκπαιδευτικος? Με ενδιαφερει πολυ.

Αποσυνδεδεμένος christa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #426 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 11:19:14 μμ »
Sophia ,  Κανένα    μάθημα  στο  δημοτικό  δεν  ξεχωρίζει  από  την  εκπαιδευτική  πράξη. Αν  δεν  το  γνωρίζεις  αυτό  καλύτερα  να  αλλάξεις  επάγγελμα   ή  να  φροντίσεις  να  μάθεις  κάτι  από  παιδαγωγική  αν  θέλεις  να  την  υπηρετήσεις. Μόνο  στην  Ελλάδα  είμαστε  ότι  δηλώνουμε. Εσύ  δηλώνεις  εκπαιδευτικός  χωρίς  να  είσαι.  Γι  αυτό  δεν  θα  ταιριάξεις  ποτέ  με  τους  εκπαιδευτικούς.Θα  χαρώ  παρα  πολύ  να  μη  μου  απαντήσεις. Αρκετά  ασχολήθηκα  μαζί  σου.!!!

Sophia μην απαντήσεις...ο καθένας φανερωνει με τα λεγόμενά του το επίπεδό του και μας αποδεικνύει γι ακόμα μια φορά, τι σόι δάσκαλοι, ουπς καλλιεργημένος εκπαιδευτικός ήθελα να πώ (πλήρως ταιριασμένος με το συνάφι του)διδάσκουν τα παιδιά μας!!!!!

Sophia καλά αποτελέσματα, καλή τοποθέτηση και δείξε κατανόηση σε όσους αναγκαστείς να συνεργαστείς!!

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #427 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 11:20:01 μμ »
Σοφάκι μου από την προηγούμενη βδομάδα μου λένε ότι οι αναπληρωτές θα βγαίνανε αυτήν την βδομάδα πριν 2 μέρες είπαν για σήμερα, σήμερα λένε περιένουμε όπου ναναι.....
Έχω ακόμα μια απορία....ξέρω ότι αν σε πάρουν ωρομίσθιο σε παίρνουν τηλ. από την Β/βαθμια  ισχύει το ίδιο και για τους αναπληρωτές?

οχι ανακοινωνεται στο ιντερνετ και απλα σου λενε που παρουσιαζεσαι και ποτε!

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #428 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 11:22:23 μμ »
Νέο ρεκόρ επισκέψεων για την alfavita.gr το Σεπτέμβριο 2010

χαχχαχαχαχαχαχ! Γιατι αραγε?

Αποσυνδεδεμένος Anastasia-ΠΕ07

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #429 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 11:22:53 μμ »
α, ωραία δηλαδή βλέπω τα αποτελέσματα παίρνω στην Β/βαθμια και ρωτάω σε ποιο σχολείο πρέπει να εμφανιστώ?καλο και αυτό...!!!!
Γιατί στα τέλη του μισθού μου περισσεύει ακόμα μήνας???οεο???Γιατι?????????

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #430 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 11:32:13 μμ »
α, ωραία δηλαδή βλέπω τα αποτελέσματα παίρνω στην Β/βαθμια και ρωτάω σε ποιο σχολείο πρέπει να εμφανιστώ?καλο και αυτό...!!!!

Οχι ακριβως... βλεπεις τα αποτελεσματα μαζευεις τα πραγματακια σου πας στην β βαθμια κανεις καποιες χαρτουρες και μετα πας στα σχολεια. Τι σειρα περιπου εισαι τωρα?

Αποσυνδεδεμένος Anastasia-ΠΕ07

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #431 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 11:34:34 μμ »
Απ'την αρχή ή από το τέλος την θέλεις την σειρά? Είναι η πρώτη χρονιά που κάνω τα χαρτια μου. Δήλωσα μόνο ΑΚΩ και ωρομίσθια και μόνο Ροδόπη δεν έχω πολλές ελπίδες....δυστυχώς
Γιατί στα τέλη του μισθού μου περισσεύει ακόμα μήνας???οεο???Γιατι?????????

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #432 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 11:38:49 μμ »
Απ'την αρχή ή από το τέλος την θέλεις την σειρά? Είναι η πρώτη χρονιά που κάνω τα χαρτια μου. Δήλωσα μόνο ΑΚΩ και ωρομίσθια και μόνο Ροδόπη δεν έχω πολλές ελπίδες....δυστυχώς

κοιτα περισυ πηραν 50 ατομα ΑΚΩ. Φετος μαλλον περιμενουμε λιγοτερους... Οπως και ναχει τα καλυτερα ευχομαι...

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #433 στις: Οκτώβριος 01, 2010, 11:40:10 μμ »
Sophia ,  Κανένα    μάθημα  στο  δημοτικό  δεν  ξεχωρίζει  από  την  εκπαιδευτική  πράξη. Αν  δεν  το  γνωρίζεις  αυτό  καλύτερα  να  αλλάξεις  επάγγελμα   ή  να  φροντίσεις  να  μάθεις  κάτι  από  παιδαγωγική  αν  θέλεις  να  την  υπηρετήσεις. Μόνο  στην  Ελλάδα  είμαστε  ότι  δηλώνουμε. Εσύ  δηλώνεις  εκπαιδευτικός  χωρίς  να  είσαι.  Γι  αυτό  δεν  θα  ταιριάξεις  ποτέ  με  τους  εκπαιδευτικούς.Θα  χαρώ  παρα  πολύ  να  μη  μου  απαντήσεις. Αρκετά  ασχολήθηκα  μαζί  σου.!!!

Sophia μην απαντήσεις...ο καθένας φανερωνει με τα λεγόμενά του το επίπεδό του και μας αποδεικνύει γι ακόμα μια φορά, τι σόι δάσκαλοι, ουπς καλλιεργημένος εκπαιδευτικός ήθελα να πώ (πλήρως ταιριασμένος με το συνάφι του)διδάσκουν τα παιδιά μας!!!!!

Sophia καλά αποτελέσματα, καλή τοποθέτηση και δείξε κατανόηση σε όσους αναγκαστείς να συνεργαστείς!!

Τι να πω ρε παιδια... κριμα πραγματικα!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 424
Σύνολο: 424

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.192 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.