*

Αποστολέας Θέμα: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011  (Αναγνώστηκε 107293 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος belw

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 796
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #224 στις: Οκτώβριος 07, 2010, 12:14:26 πμ »
Παράθεση
Και για τις συνταξιοδοτήσεις τίποτα δε μου είπαν, πρέπει να περιμένουμε δήλωσαν, γιατί μεχρι τελευταία στιγμή δεν ξέρουν ποιος τελικά θα αποφασίσει να βγει στη σύνταξη και ποιος όχι.

Αυτο δηλαδη που λεγαμε για τις 8 Οκτωβριου.......

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:39:12 »

Αποσυνδεδεμένος ouffffffffffffff

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #225 στις: Οκτώβριος 07, 2010, 02:22:02 πμ »
Καλή τοποθέτηση στους νεοπροσληφθέντες& καλή υπομονή στους εναπομείναντες :)!!!!
Έχω την εξής απορία ???: Με σειρά στον εκκαθαρισμένο 392 μπορεί να ελπίζει κανείς για ΑΚΩ ή για ΑΜΩ ή επιβάλλεται αλλαγή πλεύσης;
Πιο εύκολα θα γίνουμε emo παρά ΑΜΩ... :(

Αποσυνδεδεμένος Ναστια

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #226 στις: Οκτώβριος 07, 2010, 07:14:57 πμ »
Καλημερα σε ολους!

Πηγα χθες στη Β'/ΘΜΙΑ β'Αθηνας για αναληψη και το μονο που εκανα ηταν να καταθεσω τα χαρτια μου και να υπογραψω
στο πρακτικο!
Κενα ακομα δεν γνωριζουν( ??? ??? ???) καθως δεν εχουν τοποθετησει τους αποσπασμενους της γ'φασης ,οι οποιοι προηγουνται.
Μου ειπαν να κατσω σπιτι μου και να τους καλεσω την Παρασκευη ή τη Δευτερα που θα εχουν μια καποια εικονα!!!!!!!

Ο νοων......νοειτω  :-X :-X :-X :-X

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #227 στις: Οκτώβριος 07, 2010, 09:02:56 πμ »
Πάντως συνάδελφοι και εγώ σκέφτομαι σοβαρά να αλλάξω πλεύση επαγγελματική ,ήδη κινούμαι προς αυτή την κατεύθυνση .Δεν νομίζω ότι είναι και ό,τι καλύτερο να μου τύχει στη ζωή μου να κάτσω 3 χρόνια στη βραχονησίδα με δύο παιδιά και με τέτοια ηθική και μισθολογική απαξίωση .Για παράδειγμα το έχω σίγουρο ότι θα αρνηθώ αν με προσλάβουν στον Έβρο ,γιατί τα 1300 ευρώ δε θα φτάνουν ούτε για τα εισητήρια .Παλιά έλεγες θα κάνω υπομονή ένα χρόνο θα πάρω τα μόρια θα διοριστώ.Τώρα με την μαύρη την κάργια που μας κατσικώθηκε δεν υπάρχει κίνητρο .Δυστυχώς ,γιατί αγαπώ πολύ την τάξη :'(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:39:12 »

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #228 στις: Οκτώβριος 07, 2010, 09:53:09 πμ »
Φαντάσου ότι εμένα (με δύο παιδιά,επίσης)με απέτρεπαν κι αυτά τα ένα-δυο χρόνια από το να επιδιώξω το δημόσιο!Και τώρα παρά τις μειώσεις και την τρίχρονη εξορία,το επιθυμώ διακαώς!!Διαστροφή;Αβυσσος η ψυχή του ανθρώπου....(Η αλήθεια είναι πως αν δε βασανιστείς και λίγο,δεν έχει νόημα! ;D ;D ;D)Αν σας αρέσει η τάξη,μην το βάζεται κάτω!Ολα παλεύονται!Εξάλλου μεχρι τα 70 που θα πάρουμε-αν ζούμε-σύνταξη,έχουμε μια ζωή μπροστά μας!Δεν αντέχεται να κάνει κάποιος κάτι που δε "γουστάρει" πραγματικά... ;)
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #229 στις: Οκτώβριος 07, 2010, 10:42:32 πμ »

........... αγαπώ πολύ την τάξη :'(


dina, μακάρι να κάνεις αυτό που αγαπάς. μη σκεπτεσαι ετσι. ολα θα παρουν το δρομο τους και σιγουρα  θα εισαι ευτυχισμενη..... ;)

σκεψου τι σου ειπε η ΤΥΧΕΡΟΥΛΑ  ;)
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #230 στις: Οκτώβριος 07, 2010, 10:45:01 πμ »
 και θελω να πω και κατι για τους τριτεκνους.
  παιδια ειναι μεγαλη αδικια αυτο που γινεται !! ειναι στην κυριολεξια αυτο που εχω ξαναπει.αλλος γαμ...αλλος την πληρωνει ! ειλικρινα δεν το καταλαβαινω και αν θελει καποιος ασ μου το εξηγησει.
  δηλαδη επειδη καποια την εχει δει κουνελλα πρεπει εγω και ο καθενας μας να την πληρωνουμε και να μας παιρνει την θεση????????
  με ποιο δικαιωμα?? και γιατι 20%??
  ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ! δηλαδη μπαινουν που μπαινουν χωρις ασεπ-ουσιαστικα- εμ θελουν και το 20%?
   αλλα βεβαια αν διαβαζαν για το ασεπ, δεν θα ειχαν χρονο για αλλα πραγματα!!
    ειναι και αυτο μια στασις---κυριολεκτικα και μεταφορικα--- , νιωθεται.
    οπως γραφει και ο καβαφης.
    ειλικρινα αν καποιος μπορει να μου δωσει να καταλαβω με ποια λογικη εφαρμοζεται αυτος ο ρατσισμος, ας με βοηθησει !!
Από τι στιγμή που μιλάς για αδικίες και άλλα φούμαρα να μην χρησιμοποιείς εκφράσεις του στυλ "αλλος γαμ...αλλος την πληρωνει !"
Δεν χρειάζεται να καταλάβεις κάτι: το λένε οι νόμοι του κράτους. Όλα τα προηγούμενα χρόνια το 20% στους αναπληρωτές το "είχαν" οι πολύτεκνοι. Όταν αποφασίστηκε οι πολύτεκνοι να διορίζονται κατευθείαν το 20% πήγε στους τρίτεκνους εκπαιδευτικούς.
Ποιός σου είπε ότι μπαίνουν χωρίς ΑΣΕΠ; Που μπαίνουν; Ουσιαστικά; ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ;
Εντάξει δημοκρατία έχουμε ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει αλλά μη λέμε και ψέματα.
Ρατσισμός;;;; Βαριές κουβέντες για νόμους του κράτους. Γιατί δεν πάς να κάνεις αίτηση ακύρωσης στον Άρειο Πάγο ή στα Ευρωπαϊκά Δικαστήρια;
Ρατσισμός; ΠΟΛΛΟΙ τρίτεκνοι είναι άνδρες....
Υπομονή θα γίνει ο ΑΣΕΠ με τον νέο νόμο και όλα αυτά θα καταργηθούν...

Αποσυνδεδεμένος pantofla

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #231 στις: Οκτώβριος 07, 2010, 11:11:21 πμ »
Πολλά τα κενά στα Γιάννενα αναφέρει ο Πρόεδρος της Τοπικής ΕΛΜΕ σύμφωνα με το epirusgate.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #232 στις: Οκτώβριος 07, 2010, 11:40:58 πμ »
 και θελω να πω και κατι για τους τριτεκνους.
  παιδια ειναι μεγαλη αδικια αυτο που γινεται !! ειναι στην κυριολεξια αυτο που εχω ξαναπει.αλλος γαμ...αλλος την πληρωνει ! ειλικρινα δεν το καταλαβαινω και αν θελει καποιος ασ μου το εξηγησει.
  δηλαδη επειδη καποια την εχει δει κουνελλα πρεπει εγω και ο καθενας μας να την πληρωνουμε και να μας παιρνει την θεση????????
  με ποιο δικαιωμα?? και γιατι 20%??
  ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ! δηλαδη μπαινουν που μπαινουν χωρις ασεπ-ουσιαστικα- εμ θελουν και το 20%?
   αλλα βεβαια αν διαβαζαν για το ασεπ, δεν θα ειχαν χρονο για αλλα πραγματα!!
    ειναι και αυτο μια στασις---κυριολεκτικα και μεταφορικα--- , νιωθεται.
    οπως γραφει και ο καβαφης.
    ειλικρινα αν καποιος μπορει να μου δωσει να καταλαβω με ποια λογικη εφαρμοζεται αυτος ο ρατσισμος, ας με βοηθησει !!
Από τι στιγμή που μιλάς για αδικίες και άλλα φούμαρα να μην χρησιμοποιείς εκφράσεις του στυλ "αλλος γαμ...αλλος την πληρωνει !"
Δεν χρειάζεται να καταλάβεις κάτι: το λένε οι νόμοι του κράτους. Όλα τα προηγούμενα χρόνια το 20% στους αναπληρωτές το "είχαν" οι πολύτεκνοι. Όταν αποφασίστηκε οι πολύτεκνοι να διορίζονται κατευθείαν το 20% πήγε στους τρίτεκνους εκπαιδευτικούς.
Ποιός σου είπε ότι μπαίνουν χωρίς ΑΣΕΠ; Που μπαίνουν; Ουσιαστικά; ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ;
Εντάξει δημοκρατία έχουμε ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει αλλά μη λέμε και ψέματα.
Ρατσισμός;;;; Βαριές κουβέντες για νόμους του κράτους. Γιατί δεν πάς να κάνεις αίτηση ακύρωσης στον Άρειο Πάγο ή στα Ευρωπαϊκά Δικαστήρια;
Ρατσισμός; ΠΟΛΛΟΙ τρίτεκνοι είναι άνδρες....
Υπομονή θα γίνει ο ΑΣΕΠ με τον νέο νόμο και όλα αυτά θα καταργηθούν...
Eνα παιδί (και κυρίως ένα επιπλέον παιδί-απόκτημα πολύτιμο-)είναι απόφαση ζωής!Δε νομίζω ότι υπάρχουν πολλοί που κάνουν ένα τρίτο παιδί μόνο και μόνο για να διοριστούν...Κάνω τρίτο παιδί σημαίνει ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ από κάθε άποψη να κάνω και να στηρίξω αυτό το παιδί...Αν ήταν έτσιι απλά τα παιδιά (από τη γέννηση ως το μεγάλωμά τους)όλοι οι αδιόριστοι εκπαιδευτικοί (όσοι έχουν μάλιστα δύο)θα ήταν τρίτεκνοι.Εννοείται πως συμφωνώ με πέρασμα από ασεπ αλλά δε νομίζω οτι πολλοί για 5 μόρια πια θα αποκτήσουν εύκολα τρίτο...Αποτελεί ένα κάποιο κίνητρο,για δημογραφικούς λόγους και πιστέψτε με είναι πολύ άδικο για όσους έχουν 2 αφού εξομοιώνει τις ανάγκες και τις δυσκολίες στο διάβασμα μ΄αυτούς που δεν έχουν κανένα...
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

Αποσυνδεδεμένος pupsi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 803
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όχι με λόγια, με έργα το άδικο πολέμα....
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #233 στις: Οκτώβριος 07, 2010, 11:48:01 πμ »
1) Τρίτεκνοι χωρίς ΑΣΕΠ διορίζονταν συμπληρώνοντας 30μηνο
2) Πολλοί έκαναν τρίτο παιδί  με αυτή την προοπτική και το λέω γιατί ήμουν μάρτυρας τέτοιων δηλώσεων και στ ατρία σχολεία που δούλεψα
3) Συμφωνώ να δίνεται μιά ποσοστοση αλλά εφόσον υπάρχει επιτυχία σε ΑΣΕΠ
4) Εξίσου υπάρχουν ανάγκες και σε οικογένειες με λιγότερα παιδιά
5) Πως να τα κάνεις τα παιδιά όταν κάθε χρονιά βρίσκεσαι και σε άλλη άκρη της χωρας;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος Lenazagor

  • Συλλέκτης Παραστάσεων
  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 858
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Lenazagor
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #234 στις: Οκτώβριος 07, 2010, 11:48:12 πμ »
Το θέμα της συγκεκριμένης συζήτησης είναι το "Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011"
Παρακαλούμε να παραμείνετε σε αυτό.

Ευχαριστούμε

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #235 στις: Οκτώβριος 07, 2010, 11:49:27 πμ »
Eνα παιδί (και κυρίως ένα επιπλέον παιδί-απόκτημα πολύτιμο-)είναι απόφαση ζωής!Δε νομίζω ότι υπάρχουν πολλοί που κάνουν ένα τρίτο παιδί μόνο και μόνο για να διοριστούν...Κάνω τρίτο παιδί σημαίνει ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ από κάθε άποψη να κάνω και να στηρίξω αυτό το παιδί...Αν ήταν έτσιι απλά τα παιδιά (από τη γέννηση ως το μεγάλωμά τους)όλοι οι αδιόριστοι εκπαιδευτικοί (όσοι έχουν μάλιστα δύο)θα ήταν τρίτεκνοι.Εννοείται πως συμφωνώ με πέρασμα από ασεπ αλλά δε νομίζω οτι πολλοί για 5 μόρια πια θα αποκτήσουν εύκολα τρίτο...Αποτελεί ένα κάποιο κίνητρο,για δημογραφικούς λόγους και πιστέψτε με είναι πολύ άδικο για όσους έχουν 2 αφού εξομοιώνει τις ανάγκες και τις δυσκολίες στο διάβασμα μ΄αυτούς που δεν έχουν κανένα...
Πέρασμα από ΑΣΕΠ γιατί;
Διορίζονται οι τρίτεκνοι; Όχι
Όλοι όσοι "προσλαμβάνονται" αναπληρωτές ή ωρομίσθιοι πρέπει να έχουν επιτυχία σε ΑΣΕΠ;;;;;;;
Όσο για τα μόρια του νόμου 3848 συμφωνώ απόλυτα: έπρεπε να προβλέπονται μόρια για όλες τις οικογενειακές καταστάσεις του εκπαιδευτικού όπως ακριβώς και στις τοποθετήσεις.

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #236 στις: Οκτώβριος 07, 2010, 11:54:50 πμ »
Το θέμα της συγκεκριμένης συζήτησης είναι το "Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011"
Παρακαλούμε να παραμείνετε σε αυτό.

Ευχαριστούμε
Ζητούμε συγγνώμη.Εχετε δίκιο.
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

void

  • Επισκέπτης
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #237 στις: Οκτώβριος 07, 2010, 11:55:07 πμ »
Το θέμα της συγκεκριμένης συζήτησης είναι το "Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011"
Παρακαλούμε να παραμείνετε σε αυτό.

Ευχαριστούμε
παντα ειναι εντος θεματος αυτη η συζητηση,ιδιαιτερα οταν οσοι ταλαιπωρουνται αδιοριστοι ακομη το παθαινουν γι'αυτον ακριβως το λογο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162181
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 704
Σύνολο: 721

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.