*

Αποστολέας Θέμα: Ε φάση  (Αναγνώστηκε 43947 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Rinaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 429
    • Προφίλ
Απ: Ε φάση
« Απάντηση #70 στις: Οκτώβριος 23, 2010, 05:13:22 μμ »
Καλημερα!  :)
Εχω μια απορια...τον Σεπτεμβρη αν δεν μας παρουν φετους τι θεση θα εχουμε..με τι θεση θα ξεκινησουμε??  :-\
Λογικα θα ξαναδωσουμε ασεπ ετσι δεν ειναι??
καλημέρα ρινάκι!από τη στιγμή που δεν θα δώσουμε ΑΣΕΠ φέτος η σειρά μας στους πίνακες εξαρτάται από τον αριθμό των μόνιμων προσλήψεων που θα γίνουν και από τον αριθμό των αιτήσεων των αναπληρωτών..ακόμα κ αν δεν σε καλέσουν που δεν στο εύχομαι σίγουρα θα έχεις καλύτερη σειρά..τώρα το πότε θα γίνει ο νέος ασεπ...λένε για αρχές του 12 αλλά κάτσε να δούμε..τα πάντα ρει :)
Σευχαριστω  :)

Οποτε..το σεπτεμβρη ναι μεν θα βελτιωθει η θεση αν φυγουν οι προσληψεις αλλα...θα χειροτερψει αφου θα κανουν αιτηση ανπλρωσης κ οι κοπελες που τις καλεσαν φετος αναπληρωτριες ετσι δεν ειναι?? αρα θα παμε παλι στο 1000και?
Και στον ασεπ του 2012 θα πρεπει παλι να ξαναδωσουμε?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ε φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:36:08 »

Αποσυνδεδεμένος jioannio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ε φάση
« Απάντηση #71 στις: Οκτώβριος 23, 2010, 05:20:36 μμ »
Ναι karina μου, πρέπει να το άκουσα και εγώ αυτό που λες, αν είδαμε την ίδια εκπομπή στο ΣΚΑΪ.
Είχε βγει ο Κάτσικας και είπε ότι από 25 Οκτωβρίου έως 10 Νοεμβρίου υπολογίζει να πάρουν περίπου
400 αναπληρωτές Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης (δηλ. νηπιαγωγοί - δάσκαλοι και ειδικότητες μαζί).
Αυτό το "μαζί" λίγο προβληματίζει, αν σκεφτούμε ότι οι δάσκαλοι θα καταλάβουν και πάλι τις περισσότερες
θέσεις.....

Αποσυνδεδεμένος L.C.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Ε φάση
« Απάντηση #72 στις: Οκτώβριος 23, 2010, 08:47:04 μμ »
Ναι karina μου, πρέπει να το άκουσα και εγώ αυτό που λες, αν είδαμε την ίδια εκπομπή στο ΣΚΑΪ.
Είχε βγει ο Κάτσικας και είπε ότι από 25 Οκτωβρίου έως 10 Νοεμβρίου υπολογίζει να πάρουν περίπου
400 αναπληρωτές Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης (δηλ. νηπιαγωγοί - δάσκαλοι και ειδικότητες μαζί).
Αυτό το "μαζί" λίγο προβληματίζει, αν σκεφτούμε ότι οι δάσκαλοι θα καταλάβουν και πάλι τις περισσότερες
θέσεις.....

να υπολογιζουμε καμια 100 νηπιαγωγους....μπορει να λεω κ πολλους  ::)  μην αγχωνεστε κοριτσια (κ αγορια) κ του χρονου εδω θα ειμαστε να μετραμε αντιστροφα, να ελπιζουμε, να απογοητευομαστε...για φετος ΤΕΛΟΣ!!!

Αποσυνδεδεμένος ananas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Ε φάση
« Απάντηση #73 στις: Οκτώβριος 23, 2010, 09:52:56 μμ »
Ι σως έως την άλλη παρασκευή για κάποιες από τις κατηγορίες να γίνει 5η φάση

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ε φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:36:08 »

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ε φάση
« Απάντηση #74 στις: Οκτώβριος 23, 2010, 10:11:29 μμ »
Καλημερα!  :)
Εχω μια απορια...τον Σεπτεμβρη αν δεν μας παρουν φετους τι θεση θα εχουμε..με τι θεση θα ξεκινησουμε??  :-\
Λογικα θα ξαναδωσουμε ασεπ ετσι δεν ειναι??
καλημέρα ρινάκι!από τη στιγμή που δεν θα δώσουμε ΑΣΕΠ φέτος η σειρά μας στους πίνακες εξαρτάται από τον αριθμό των μόνιμων προσλήψεων που θα γίνουν και από τον αριθμό των αιτήσεων των αναπληρωτών..ακόμα κ αν δεν σε καλέσουν που δεν στο εύχομαι σίγουρα θα έχεις καλύτερη σειρά..τώρα το πότε θα γίνει ο νέος ασεπ...λένε για αρχές του 12 αλλά κάτσε να δούμε..τα πάντα ρει :)
Σευχαριστω  :)

Οποτε..το σεπτεμβρη ναι μεν θα βελτιωθει η θεση αν φυγουν οι προσληψεις αλλα...θα χειροτερψει αφου θα κανουν αιτηση ανπλρωσης κ οι κοπελες που τις καλεσαν φετος αναπληρωτριες ετσι δεν ειναι?? αρα θα παμε παλι στο 1000και?
Και στον ασεπ του 2012 θα πρεπει παλι να ξαναδωσουμε?

Το όλο μπάχαλο έγινε γιατί δεν έκανε τις προσλήψεις που έπρεπε.Σκέψου ότι φέτος δουλεύουν αναπληρωτές τέταρτη χρονιά άνθρωποι που κατοχύρωναν δικαίωμα διορισμού φέτος αλλά δεν διορίστηκαν.Όλοι αυτοί είναι αναγκαστικά από πάνω σου ενώ θα έπρεπε να είχαν διοριστεί(και βέβαια να καλυτερέψουν όλες οι θέσεις στον ενιαίο).Δυστυχώς η καινούρια ηγεσία του υπουργείου κρατούσε μια ωρολογιακή βόμβα που έσκασε και μας πήρε όλους παραμάζωμα......Και έτσι ενώ είχαμε μπει όλοι σε μια σειρά,χάσαμε το μπούσουλα.
Τώρα για να σου απαντήσω αν θα πρέπει να ξαναδώσεις ασεπ είναι λίγο δύσκολο.Εξαρτάται τι βαθμούς έγραψες(αν έδωσες πάνω από μια φορές).Σε κάθε περίπτωση ρίσκαρέ το.Μπορεί να γράψεις καλύτερα το 12....
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος karina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
    • Προφίλ
Απ: Ε φάση
« Απάντηση #75 στις: Οκτώβριος 23, 2010, 10:30:13 μμ »
Καλημερα!  :)
Εχω μια απορια...τον Σεπτεμβρη αν δεν μας παρουν φετους τι θεση θα εχουμε..με τι θεση θα ξεκινησουμε??  :-\
Λογικα θα ξαναδωσουμε ασεπ ετσι δεν ειναι??
καλημέρα ρινάκι!από τη στιγμή που δεν θα δώσουμε ΑΣΕΠ φέτος η σειρά μας στους πίνακες εξαρτάται από τον αριθμό των μόνιμων προσλήψεων που θα γίνουν και από τον αριθμό των αιτήσεων των αναπληρωτών..ακόμα κ αν δεν σε καλέσουν που δεν στο εύχομαι σίγουρα θα έχεις καλύτερη σειρά..τώρα το πότε θα γίνει ο νέος ασεπ...λένε για αρχές του 12 αλλά κάτσε να δούμε..τα πάντα ρει :)
Σευχαριστω  :)

Οποτε..το σεπτεμβρη ναι μεν θα βελτιωθει η θεση αν φυγουν οι προσληψεις αλλα...θα χειροτερψει αφου θα κανουν αιτηση ανπλρωσης κ οι κοπελες που τις καλεσαν φετος αναπληρωτριες ετσι δεν ειναι?? αρα θα παμε παλι στο 1000και?
Και στον ασεπ του 2012 θα πρεπει παλι να ξαναδωσουμε?

να χειροτερέψει δεν νομίζω γιατί αυτές που κάλεσαν ήταν ήδη μπροστά μας εκτός από καποιες τρίτεκνες..το θέμα είναι πόσους θα πάρει μόνιμους... αν πάρει  π.χ. πάλι γυρω στους 300 θα κατέβουμε λογικά γύρω στις 300 θέσεις..εντωμεταξύ δεν έχω καταλάβει ακόμα τι γίνεται με την προυπηρεσία..όσο για τον ασέπ έτσι όπως τα έχουν πει από τη στιγμή που κατάργησαν το 24μηνο μου φαίνεται ότι θα δίνουμε και θα ξαναδίνουμε μέχρι να γίνουμε μόνιμες..δεν θα προκυρήσσονται και θέσεις οπότε όπως καταλαβαίνεις δεν θα ξέρουμε πόσους θα σκοπεύουν να πάρουν!!!!αλλά είπαμε κατσε να δουμε γιατί ζούμε την εποχή της ανατροπής!!! :)

Αποσυνδεδεμένος karina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
    • Προφίλ
Απ: Ε φάση
« Απάντηση #76 στις: Οκτώβριος 23, 2010, 10:35:57 μμ »
Ναι karina μου, πρέπει να το άκουσα και εγώ αυτό που λες, αν είδαμε την ίδια εκπομπή στο ΣΚΑΪ.
Είχε βγει ο Κάτσικας και είπε ότι από 25 Οκτωβρίου έως 10 Νοεμβρίου υπολογίζει να πάρουν περίπου
400 αναπληρωτές Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης (δηλ. νηπιαγωγοί - δάσκαλοι και ειδικότητες μαζί).
Αυτό το "μαζί" λίγο προβληματίζει, αν σκεφτούμε ότι οι δάσκαλοι θα καταλάβουν και πάλι τις περισσότερες
θέσεις.....
ναι την ίδια λέμε...και μένα το μαζί με προβλημάτισε..κενά υπάρχουν..λεφτά δεν υπάρχουν..άντε να δούμε!!!

Αποσυνδεδεμένος ananas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Ε φάση
« Απάντηση #77 στις: Οκτώβριος 23, 2010, 11:03:17 μμ »
σημασία έχει να υπάρχουν κενά και να που να μην βολεύονται με μετακινήσεις τότε δεν μπορούν να κάνουν αλλιώς θ κάνουν προσλήψεις αναπληρωτων

Αποσυνδεδεμένος Rinaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 429
    • Προφίλ
Απ: Ε φάση
« Απάντηση #78 στις: Οκτώβριος 24, 2010, 12:00:39 πμ »
Καλημερα!  :)
Εχω μια απορια...τον Σεπτεμβρη αν δεν μας παρουν φετους τι θεση θα εχουμε..με τι θεση θα ξεκινησουμε??  :-\
Λογικα θα ξαναδωσουμε ασεπ ετσι δεν ειναι??
καλημέρα ρινάκι!από τη στιγμή που δεν θα δώσουμε ΑΣΕΠ φέτος η σειρά μας στους πίνακες εξαρτάται από τον αριθμό των μόνιμων προσλήψεων που θα γίνουν και από τον αριθμό των αιτήσεων των αναπληρωτών..ακόμα κ αν δεν σε καλέσουν που δεν στο εύχομαι σίγουρα θα έχεις καλύτερη σειρά..τώρα το πότε θα γίνει ο νέος ασεπ...λένε για αρχές του 12 αλλά κάτσε να δούμε..τα πάντα ρει :)
Σευχαριστω  :)

Οποτε..το σεπτεμβρη ναι μεν θα βελτιωθει η θεση αν φυγουν οι προσληψεις αλλα...θα χειροτερψει αφου θα κανουν αιτηση ανπλρωσης κ οι κοπελες που τις καλεσαν φετος αναπληρωτριες ετσι δεν ειναι?? αρα θα παμε παλι στο 1000και?
Και στον ασεπ του 2012 θα πρεπει παλι να ξαναδωσουμε?

να χειροτερέψει δεν νομίζω γιατί αυτές που κάλεσαν ήταν ήδη μπροστά μας εκτός από καποιες τρίτεκνες..το θέμα είναι πόσους θα πάρει μόνιμους... αν πάρει  π.χ. πάλι γυρω στους 300 θα κατέβουμε λογικά γύρω στις 300 θέσεις..εντωμεταξύ δεν έχω καταλάβει ακόμα τι γίνεται με την προυπηρεσία..όσο για τον ασέπ έτσι όπως τα έχουν πει από τη στιγμή που κατάργησαν το 24μηνο μου φαίνεται ότι θα δίνουμε και θα ξαναδίνουμε μέχρι να γίνουμε μόνιμες..δεν θα προκυρήσσονται και θέσεις οπότε όπως καταλαβαίνεις δεν θα ξέρουμε πόσους θα σκοπεύουν να πάρουν!!!!αλλά είπαμε κατσε να δουμε γιατί ζούμε την εποχή της ανατροπής!!! :)

Αφου οι κοπελες που πηραν φετος αναπληρωτριες ειναι πριν απο εμας κ τον σεπτεμβρη θα μπουν στον πινακα πριν απο εμας  ??? γιατι αλλιως αν δεν μπουν πριν απο εμας κι εγω ειμαι παλι στο 100πχ που ειμαι τωρα κ τον σεπτεμβρη τοτε αν κατεβουμε 300 θεσεις οπως τοτε θα ειμαι μεσα στις 300 διοριστεες..!! που δεν γινεται.. :-\   :) μαλλον τα εχω κανει μπαχαλο στο μυαλο μου και γενικα ειναι ενα μπαχαλο...το μονο σιγουρο τελικα μαλλον ειναι οτι τις εετασεις παλι δεν τις γλυτωνουμε!

Αποσυνδεδεμένος sonias

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
    • Προφίλ
Απ: Ε φάση
« Απάντηση #79 στις: Οκτώβριος 24, 2010, 12:06:19 πμ »
παιδια ΚΑΙ το παν/μιο στο ρεθυμνο ειναι υπο καταληψη για το νεο νομοσχεδιο, και για το προβλημα των μη αποσπασμενων νηπιαγωγων
κενα υπαρχουν πολλα, λεφτα δεν θελουν (οχι δεν εχουν) να διαθεσουν για την προσχολικη


Αποσυνδεδεμένος pandwra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
    • Προφίλ
Απ: Ε φάση
« Απάντηση #80 στις: Οκτώβριος 24, 2010, 12:40:19 μμ »
απο τη στιγμή που έκαναν αποσπάσεις σε ΠΥΣΠΕ και θα κάνουν και σε Πανεπιστήμια θα υπάρξουν περισσότερα κενά απο αυτά που διαδίδουν ότι υπάρχουν. Από την άλλη πλευρά σας το ξαναείπα ειναι δυνατόν λίγο πριν από εκλογές να διαδίδουν ότι ο σχεδιασμός τους δεν εχει λειτουργήσει και ότι υπάρχουν πολλά κενά? Νομίζω ότι έχοουμε ακόμα αρκετες φάσεις μπροστά μας εκ των οποίων οι δυο επόμενες θα είναι με τριψήφιο αριθμό (εστω και 100).

Αποσυνδεδεμένος L.C.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Ε φάση
« Απάντηση #81 στις: Οκτώβριος 24, 2010, 06:26:38 μμ »
απο τη στιγμή που έκαναν αποσπάσεις σε ΠΥΣΠΕ και θα κάνουν και σε Πανεπιστήμια θα υπάρξουν περισσότερα κενά απο αυτά που διαδίδουν ότι υπάρχουν. Από την άλλη πλευρά σας το ξαναείπα ειναι δυνατόν λίγο πριν από εκλογές να διαδίδουν ότι ο σχεδιασμός τους δεν εχει λειτουργήσει και ότι υπάρχουν πολλά κενά? Νομίζω ότι έχοουμε ακόμα αρκετες φάσεις μπροστά μας εκ των οποίων οι δυο επόμενες θα είναι με τριψήφιο αριθμό (εστω και 100).
 

ΑΜΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ.....

Αποσυνδεδεμένος pandwra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
    • Προφίλ
Απ: Ε φάση
« Απάντηση #82 στις: Οκτώβριος 25, 2010, 11:16:20 πμ »
Καλημέρα σε όλους στην alfavita και στο esos ανέβηκε το παρακάτω:
Απορρόφηση επιτυχόντων
http://www.esos.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=9855:aporrofisi-epitixonton&Itemid=1796
δείτε κι εσείς μήπως αποκρυπτογραφήσουμε τι εννοούν...


Αποσυνδεδεμένος Rinaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 429
    • Προφίλ
Απ: Ε φάση
« Απάντηση #83 στις: Οκτώβριος 25, 2010, 11:48:29 πμ »
Καλημέρα σε όλους στην alfavita και στο esos ανέβηκε το παρακάτω:
Απορρόφηση επιτυχόντων
http://www.esos.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=9855:aporrofisi-epitixonton&Itemid=1796
δείτε κι εσείς μήπως αποκρυπτογραφήσουμε τι εννοούν...


Αν και δεν ειναι να εμπιστευεται κανεις τπτ αποσα λενε ειδικα εν οψη εκλογων..."λογικα" μπορει να μας πιανει κι εμας σε ενα βαθμο..αν απο το υπουργειο οικονομικων εχουν εξασφαλιστει πιστωσεις..αν καταλαβα σωστα. Βεβαια το μονο σιγουρο ειναι οτι αναφερεται σε παρα πολλες ειδικοτητες που εχουν να κανουν με ασεπ οχι μονο σε εκπαιδευτικους.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161377
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 512
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 473
Σύνολο: 484

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.