*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμή αναπληρωτών  (Αναγνώστηκε 149263 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΟΡΑΤΙΟΣ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 17, 2010, 12:49:47 μμ »
  Από Κιλκίς μας είπαν πως ούτε έγκριση πιστώσεων έχει γίνει ακόμη ούτε το πρόγραμμα πληρωμής των αναπληρωτών τους έχει σταλεί.Πρόσθεσαν δε ότι απ΄τη στιγμή που θα σταλεί χρειάζονται 10 μέρες για να το οργανώσουν...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:36:42 »

Αποσυνδεδεμένος Ελένη Ο2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02..........
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 17, 2010, 01:20:27 μμ »

Καλημέρα!!!!Υπηρετώ σε σχολείο στον Έβρο ( 6 οκτ η πρόσληψη) και θα πληρωθώ κανονικά τον Οκτώβρη..ούτε ο διευθυντής δε το πίστευε..

περίπου 1050 ευρώ για 25 μέρες ..όχι ολόκληρο μήνα :D :D :Dεπέλεξα και τράπεζα της αρεσκείας μου και όχι την αγροτική..γρήγορα κινείται ..

ο ακριτικός Έβρος....ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ :D
Πώς ξέρεις ότι θα πληρωθείς κανονικά; Στο είπαν στη Διεύθυνση; Έδωσες αριθμό λογαριασμού όταν πρωτοπαρουσιάστηκς ή πιο αργά; Άντε να δούμε κι εμείς του ΕΣΠΑ. Αριθμό λογαριασμού δεν ζήτησαν γιατί δεν ξέρουν σε ποια τράπεζα θα πληρωθούμε. :P


Την Τετάρτη υπέγραψα στη μισθοδοτική κατάσταση όπου αναγραφόταν ο μισθός μου για τις 25 μέρες.Εγώ έδωσα αριθμό λογαριασού της εθνικής.
Γι΄αυτόν το μήνα όμως θα μου τα δώσει τα χρήματα στο χέρι ο διευθυντής... ;D ο διευθυντής του σχολείου με ενημέρωσε ότι θα πληρωθώ μαζί με τους μόνιμους.

Αποσυνδεδεμένος zamanfou78

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 17, 2010, 05:31:38 μμ »
Καλησπερα ! Φεύγω άρον-άρον αναπληρώτρια ΠΕ06 για Ορεινή Αρκαδία αύριο το πρωί, κ δεν έχω ιδέα τί είδους δικαιολογητικά πρέπει να έχω όταν θα παρουσιαστώ. Μπορώ να τα βρώ κάπου γραμμένα??? Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 17, 2010, 06:09:45 μμ »
Καλησπερα ! Φεύγω άρον-άρον αναπληρώτρια ΠΕ06 για Ορεινή Αρκαδία αύριο το πρωί, κ δεν έχω ιδέα τί είδους δικαιολογητικά πρέπει να έχω όταν θα παρουσιαστώ. Μπορώ να τα βρώ κάπου γραμμένα??? Ευχαριστώ!

αντίγραφο πτυχίου
φωτοτυπία ταυτότητας
αποδεικτικό ΑΦΜ (φωτοτυπία εκκαθαριστικού)
πιστοποιητικό υγείας, αν δεν έχεις το βγάζεις και τους το δίνεις και μετά από ένα μάνα
αντίγραφο λογαριασμού της τράπεζας με την οποία συνεργάζεται κάθε πρωτοβάθμια/δευτεροβάθμια, αν δεν έχεις θα σου πουν αυτοί σε ποια τράπεζα να βγάλεις
πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης αν είσαι εγγαμος ή/και με παιδιά
αριθμό μητρώου ΙΚΑ σε φωτοτυπία του βιβλιαρίου υγείας + αριθμό ΑΜΚΑ, αν δεν έχεις θα πας να βγάλεις αριθμό μητρώου ΙΚΑ και ΑΜΚΑ
βεβαιώσεις προϋπηρεσίας, αν υπάρχουν

Αν πας απλές φωτοτυπίες απ' όσα ζητάνε καλό θα είναι να έχεις και τα πρωτότυπα μαζί

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:36:42 »

Αποσυνδεδεμένος karas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 17, 2010, 06:13:51 μμ »
Καλησπερα ! Φεύγω άρον-άρον αναπληρώτρια ΠΕ06 για Ορεινή Αρκαδία αύριο το πρωί, κ δεν έχω ιδέα τί είδους δικαιολογητικά πρέπει να έχω όταν θα παρουσιαστώ. Μπορώ να τα βρώ κάπου γραμμένα??? Ευχαριστώ!

Καλή αρχή να έχεις...στην ίδια κατάσταση είμαι και σε καταλαβαίνω...άρον άρον αύριο ταξιδεύω...Να πάνε όλα καλά για όλους μας :D

Αποσυνδεδεμένος zamanfou78

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 17, 2010, 06:55:57 μμ »
Καλησπερα ! Φεύγω άρον-άρον αναπληρώτρια ΠΕ06 για Ορεινή Αρκαδία αύριο το πρωί, κ δεν έχω ιδέα τί είδους δικαιολογητικά πρέπει να έχω όταν θα παρουσιαστώ. Μπορώ να τα βρώ κάπου γραμμένα??? Ευχαριστώ!

Καλή αρχή να έχεις...στην ίδια κατάσταση είμαι και σε καταλαβαίνω...άρον άρον αύριο ταξιδεύω...Να πάνε όλα καλά για όλους μας :D
Τρελό άγχος, τρελό βρισίδι από τη φροντιστηριούχο σήμερα το πρωί που φεύγω έτσι ξαφνικά κ της αφήνω 20 ώρες στον αέρα, κ καμία ιδέα για το πού θα μείνω κ άν θα μου αφήσουν περιθώριο να ψάξω για σπίτι έστω για 2 μέρες πριν αρχίσουν τα μαθήματα.......

Αποσυνδεδεμένος karas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 17, 2010, 06:59:19 μμ »
Αυτό που λες με απασχολεί και εμένα....θα μας δώσουν δυο μέρες να τακτοποιηθούμε ή θα παρουσιαζόμαστε σαν τρελοί κάθε μέρα στο σχολείο για μάθημα; Οποιος έχει προηγούμενη εμπειρία ας μας διαφωτίσει...Όσο για τη φροντιστηριούχο τι να κάνουμε; να αρνηθείς διορισμό για τις 20 ώρες της; Δεν πάμε καλά.

Αποσυνδεδεμένος operonio

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 17, 2010, 08:42:28 μμ »
Οι φροντιστηριούχοι κοιτάζουν την "εξασφαλισμένη" δουλίτσα τους και τα χρήματα που χάνουν... Κι εγώ τα ίδια πέρασα πριν 15 μέρες... Μην στεναχωριέσαι!!!!

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 17, 2010, 09:40:00 μμ »
Εμεις βοιωτία συμπληρώσαμε το κανονικό έγγραφο που μας δίνουν κάθε χρόνο.Δεν ξέρουμε τίποτα για ενιαία αρχή πληρωμών.Μισθοδοτικές κατστάσεις δεν ήρθαν και μιλάμε για πρώτο κύμα.Απο τα λίγα που καταλαβαίνω μιλάμε η Βοιωτία είναι εντελώς ανοργάνωτη.Για πληρωμήούτε λόγος ακόμη.Κάτια σε ποιο νομό είσαι;

Είμαι στο νομό Ευρυτανίας και από τη διδε πήραμε και υπογεγραμμένη την απόφαση του Υπουργείου για την πρόσληψή μας. Ακόμη από την Πέμπτη έχω υπογράψει τις μισθοδοτικές καταστάσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 17, 2010, 09:45:03 μμ από katiafil »

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 17, 2010, 09:43:31 μμ »
Καλησπερα ! Φεύγω άρον-άρον αναπληρώτρια ΠΕ06 για Ορεινή Αρκαδία αύριο το πρωί, κ δεν έχω ιδέα τί είδους δικαιολογητικά πρέπει να έχω όταν θα παρουσιαστώ. Μπορώ να τα βρώ κάπου γραμμένα??? Ευχαριστώ!

Καλή αρχή να έχεις...στην ίδια κατάσταση είμαι και σε καταλαβαίνω...άρον άρον αύριο ταξιδεύω...Να πάνε όλα καλά για όλους μας :D
Τρελό άγχος, τρελό βρισίδι από τη φροντιστηριούχο σήμερα το πρωί που φεύγω έτσι ξαφνικά κ της αφήνω 20 ώρες στον αέρα, κ καμία ιδέα για το πού θα μείνω κ άν θα μου αφήσουν περιθώριο να ψάξω για σπίτι έστω για 2 μέρες πριν αρχίσουν τα μαθήματα.......

Εγώ παρουσιάστηκα Τρίτη και Τετάρτη πήγα για μάθημα κανονικά, όσο για σπίτι δυο βδομάδες έμεινα σε ξενοδοχείο, μέχρι να βρω διαμέρισμα... :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος ρενια

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #24 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 12:24:00 μμ »
καλημερα μην ξεφευγουμε απο το θεμα το οποιο ειναι η πληρωμες ας γραψει ο καθενας τι νεα εχει σχετικα με τις πληρωμες

Αποσυνδεδεμένος luojo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #25 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 01:33:08 μμ »
Πόσα είναι τα χρήματα παιδιά για φέτος? θα μάθουμε?

Αποσυνδεδεμένος gioulitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα ζουζούνια μου - ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #26 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 02:42:38 μμ »
billimember εγώ ήμουν αναπληρώτρια πέρυσι στη Βοιωτία - πρωτοβάθμια, έκανα ανάληψη υπηρεσίας 28 Σεπτεμβρίου και πληρώθηκα 17 Δελεμβρίου. Ελπίζω φέτος να μην κάνουν τα ίδια πάλι.

Φέτος είμαι Χίο, μίλησα με το γραφείο σήμερα και μου είπαν για τέλος Οκτωβριου, θέλω να πιστεύω πως έτσι θα γίνει. Αυτά παίδες. Άντε καλές πληρωμές να έχουμε.  :D

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #27 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 02:56:16 μμ »

Καλημέρα!!!!Υπηρετώ σε σχολείο στον Έβρο ( 6 οκτ η πρόσληψη) και θα πληρωθώ κανονικά τον Οκτώβρη..ούτε ο διευθυντής δε το πίστευε..

περίπου 1050 ευρώ για 25 μέρες ..όχι ολόκληρο μήνα :D :D :Dεπέλεξα και τράπεζα της αρεσκείας μου και όχι την αγροτική..γρήγορα κινείται ..

ο ακριτικός Έβρος....ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ :D
Πώς ξέρεις ότι θα πληρωθείς κανονικά; Στο είπαν στη Διεύθυνση; Έδωσες αριθμό λογαριασμού όταν πρωτοπαρουσιάστηκς ή πιο αργά; Άντε να δούμε κι εμείς του ΕΣΠΑ. Αριθμό λογαριασμού δεν ζήτησαν γιατί δεν ξέρουν σε ποια τράπεζα θα πληρωθούμε. :P


Την Τετάρτη υπέγραψα στη μισθοδοτική κατάσταση όπου αναγραφόταν ο μισθός μου για τις 25 μέρες.Εγώ έδωσα αριθμό λογαριασού της εθνικής.
Γι΄αυτόν το μήνα όμως θα μου τα δώσει τα χρήματα στο χέρι ο διευθυντής... ;D ο διευθυντής του σχολείου με ενημέρωσε ότι θα πληρωθώ μαζί με τους μόνιμους.

Θα ήταν ενδιαφέρον πάντως να μας ενημέρωνες για το πότε και το πώς θα πληρωθείς, γιατί το σύστημα μισθοδοσίας των αναπληρωτών δεν έχει λειτουργήσει ακόμα.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161415
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 614
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 555
Σύνολο: 565

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.068 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.