*

Αποστολέας Θέμα: Αναγνώριση προϋπηρεσίας στον ΟΑΕΔ εκπαιδευτικών γενικής παιδείας  (Αναγνώστηκε 185756 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος SATELLITE

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Δωρεάν λογισμικό για όλους
satelite ή αλλιώς υπερμαχία στο λέω στα ίσια αφού αλλιώς δεν μπορείς να το καταλάβεις.εδώ μέσα συμμάχους δεν θα βρεις για την "ηθική νομιμοποιήση" μιας ευννοικής ρύθμισης υπερ σας.το αν θα γίνει πράξη αυτό είναι άλλο θέμα.για το συνήγορο σου τα έχω πει ...τα λεέι κάλα για σας, αλλά δεν μιλάει για τα κορόιδα που πάνε με το σταυρο στο χέρι και δίνουν ασεπ ...έτσι απλά για να ελπίζουν.παραέξω μέσω των ραδιοφωνικών και τηλεοπτικών εκπομπών σε ανυποψίαστους και άσχετους με το θέμα μπορείς να προσπαθήσεις να περάσεις τις οποεσδήποτε εντυπώσεις και καλά κάνεις.εγώ όμως αναρωτιέμαι όλοι αυτοί οι δημοσιογράφοι που λειτουργούν αμερόληπτα και στα πλαίσια της αμερόληπτης δημοσιογραφίας να καλέσουν και έναν εκπρόσωπο της αντίπερα όχθης πχ της πεα μόνο και μόνο για λόγους δεοντολογίας;εκτός και αν κάποιες συνεντεύξεις πληρώνονται.δεν πιστεύω οτι δεν έχεις ακούσει ποτέ για πληρωμένα ρεπορταζ; σίγουρα ποντάρεις στο οτι οι συνδικαλιστες της τα έχουν κάνει σκ....και οτι δεν υπάρχει μια οργανωμένη κίνήση ένας ενιαίος λόγος που θα μπορούσε να σας κοντραρει στα ίσια. η κίνηση του tsiarta ειναι φιλότιμη και πιστεύω οτι θα βρει εδώ μέσα πολύ μεγαλύτερη ανταπόκριση από αυτή που θα ήθελες!

Δεν απαντώ ποτέ σε προσωπικές ερωτήσεις αλλά κάπου χάσατε την μπάλλα ..

Για την διαδικτυακή παρουσία

καμία σχέση προφίλ του χρήστη SATELLITE από την 16η Μαΐου 2000

http://www.emarket.gr/profile.php?user_id=1273

με ενασχόληση αποκλειστικά εξειδικευμένες χρήσεις υλικού υπολογιστών

http://www.emarket.gr/feedback.php?id=1273&faction=show

ή από την 13η Ιουνίου 2005 ελεύθερης προσφοράς λογισμικού

http://clubs.pathfinder.gr/freeware 

με οποιαδήποτε φιλολογία.

Το δικαίωμά μου να ομιλώ ( δηλαδή να γράφω ) δεν σας υποχρεώνει να με λαμβάνετε και στα σοβαρά.
Προφανώς αυτό είναι αμοιβαίο....

Το μπλε υπονοούμενο αυτοδιαψεύδεται από την διεύθυνση του διαδικτυακού πρωτοκόλλου πλοήγησης του φυλλομετρητή  μου, η οποία θέλω να πιστεύω ότι καταγράφεται.

Τα υπόλοιπα σχόλια είναι προσωπικές απόψεις.
http://clubs.pathfinder.gr/freeware

Δωρεάν λογισμικό για όλους

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
.......παραέξω μέσω των ραδιοφωνικών και τηλεοπτικών εκπομπών σε ανυποψίαστους και άσχετους με το θέμα μπορείς να προσπαθήσεις να περάσεις τις οποεσδήποτε εντυπώσεις και καλά κάνεις.εγώ όμως αναρωτιέμαι όλοι αυτοί οι δημοσιογράφοι που λειτουργούν αμερόληπτα και στα πλαίσια της αμερόληπτης δημοσιογραφίας να καλέσουν και έναν εκπρόσωπο της αντίπερα όχθης πχ της πεα μόνο και μόνο για λόγους δεοντολογίας;εκτός και αν κάποιες συνεντεύξεις πληρώνονται.δεν πιστεύω οτι δεν έχεις ακούσει ποτέ για πληρωμένα ρεπορταζ; σίγουρα ποντάρεις στο οτι οι συνδικαλιστες της τα έχουν κάνει σκ....και οτι δεν υπάρχει μια οργανωμένη κίνήση ένας ενιαίος λόγος που θα μπορούσε να σας κοντραρει στα ίσια. ....

Δηλαδή κατηγορούμε και τους δημοσιογράφους τώρα? Από ότι ξέρω έχουν δοθεί πάρα πολλές συνεντεύξεις σε τηλεοράσεις , ραδιόφωνα, ηλεκτρονικές και έντυπες εφημερίδες.Ζήτησε κάποιος να παρέμβει και του το στέρησαν;

ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑ ΣΤΗΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (5-12-08), ΣΕΛΙΔΑ 11

http://files.eleftheria.gr/pdf/%7B772569A0-9309-43B0-8B63-57CBDADF7001%7D_5-12-08.pdf

Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ (6-12-08) ΣΕΛΙΔΑ 8:

http://files.eleftheria.gr/pdf/%7B15AE42C2-E68A-4F7A-AF03-FE6211EE26BD%7D_6-12-08.pdf



Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
zagoraki εσύ είπες για τους δημοσιογραφους.εγώ μια σκεψη έκανα, αποδείξεις δεν έχω.τώρα για το πόσο καλά παιδιά είναι όλοι οι δημοσιογράφοι και κατα πόσο είναι εύκολο σε έναν απλό πολίτη να βγει να μιλήσει για το πρόβλημα του σε μια δημοσιογραφική εκπομπή(όχι σε εκπομπες του στυλ δίνουμε την δυνατότητα πάρτε τηλέφωνο όλοι γιαι να τα πουμε) επιφυλλάσομαι να το συζητήσουμε σε άλλο post αν θέλεις.

Αποσυνδεδεμένος HomoPanus

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ευχαριστω πολυ!
Αψογο κειμενο, αρχιζει η προωθηση και η αντεπιθεση.

Συμβουλή: καλό είναι να ληφθεί υπόψη και η παρακάτω νομική επιχειρηματολογία:
(....)
Την κραταω τη συμβουλη σου.Ακου τωρα και την δικη μου Συμβουλη:

1. Δεν ειναι δυνατον ο αγωνας σας να στηριζεται ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΑΛΛΩΝ. Αν δεν το καταλαβετε αυτο τοσο το χειροτερο για σας και την εκβαση του αγωνα σας. Δεν ειναι ηθικο να μπεις ΕΣΥ στη δικη ΜΟΥ θεση. Μπορω να καταλαβω την αγωνια σας, αν θελεις ακομα και την αδικια για καποιους απο εσας που βρεθηκαν χωρις δουλεια. Δεν ειναι δικαιο και τιμιο να προσπαθησετε να εξαλειψετε αυτην την αδικια φερνοντας στη δικη σας θεση και καποιουσ αλλους που δεν εχουν ευθυνη και μαχονται χρονια ολοκληρα μ΄αεροπλανα και παπορια στα 4 σημεια της Ελλαδας μαζευοντας μορια.
Αν θελετε συμμαχους στον αγωνα σας, πρεπει να αλλαξετε την κατευθυνση και το στοχο του.Δεν ειναι δυνατον να θελετε να κοιτατε μονο την παρτη σας πατωντας επι πτωματων.ΚΑΙ ΜΗ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΦΡΑΣΗ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΗΠΩΣ Η ΑΛΗΘΕΙΑ? ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ. ΑΝ ΕΣΥ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗ ΘΕΣΗ ΓΙΝΕΣΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΕΧΘΡΟΣ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΟΛΕΜΗΣΩ ΜΕ ΚΑΘΕ ΝΟΜΙΜΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΘΩ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥ.(εννοειται πως οπου βαζω "εγω" ειναι ο οποιοσδηποτε βρισκεται στη θεση μου και οπου βαζω "εσυ" ο οποιοσδηποτε εποφθαλμια τη θεση μου)

2.Ζητειστε λοιπον να γινουν ΕΞΤΡΑ προσληψεις ως υπεραριθμοι ή δεν ξερω εγω ποιον αλλον τροπο μπορει η υπερμαχος των συμφεροντων σας να σκεφτει και προσπαθειστε γι αυτο. Οσο εχετε νοοτροπια εισβολεα θα ειμαστε απεναντι σας.

3.Ο Συνήγορος του Πολίτη ερευνά ατομικές διοικητικές πράξεις, παραλείψεις ή υλικές ενέργειες οργάνων των δημοσίων υπηρεσιών που παραβιάζουν δικαιώματα ή προσβάλλουν νόμιμα συμφέροντα φυσικών ή νομικών προσώπων. Εγω λοιπον θεωρω πως αν ΕΣΥ μου παρεις τη θεση ΜΟΥ παραβιαζεις τα συμφεροντα μου. Συνεπως λοιπον θα προσφυγω και γω στο ιδιο μεσο και οπου αλλου κρινω.

{4. Το 4ο σημειο ειναι οφ τοπικ και ζηταω προκαταβαλικα συγνωμη απο τους αντμιν και την κοινοτητα. Ειναι επι προσωπικου. Με ενοχλει πολυ το ψευδωνυμο που χρησιμοποιεις. Ειμαι και γω ΠΑΟΚτσης , πετσί, εχω ολη μου τη ζωη αφιερωμενη στον ΠΑΟΚ. Το να αντιπαρατιθεμαι -σε ενα ασχετο με τον ΠΑΟΚ φορουμ- με καποιον με το ψευδωνυμο "zagorakis" με φερνει σε πολυ δυσκολη θεση. Επιπλεον επιτρεψε μου να πω οτι με αυτο το ψευδωνυμο ΚΑΤΑΧΡΑΣΑΙ και αντιποιεις τον Αγιο Θοδωρο Ζαγορακη τον Λαμογιοκτονο. Αυτον που καθαρισε αυτους που λυμαινονταν τον ΠΑΟΚ για χρονια, αυτον που δεν ασχολειται με τον ΠΑΟΚ πατωντας επι πτωματων, που δεν θελει να θιξει αλλες ομαδες, αυτον που πρεσβευει οτι "το αδικον ουκ ευλογειται". Εννοειται οτι εχεις δικαιωμα να χρησιμοποιεις οτι εσυ κρινεις πως σε εκφραζει.Κοινως να με "γειωσεις". Εμενα ομως με ενοχλει, σου το λεω δημοσια και σε παρακαλω να το αλλαξεις, επικαλουμενος ΚΑΙ τη δικη σου ΠΑΟΚτσηδικη ιδιοτητα. Εκτος αν πραγματικα ονομαζεσαι Ζαγορακης οποτε οτι ειπα δεν ισχυει. }

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Δεν το ξέρατε για την προυπηρεσία?
Οι συναγωνιστές σου σε άλλο θέμα γιατί είπαν ότι γνώριζαν πως δε μετράει?


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος HomoPanus

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τελος τα περι ΠΑΟΚ απο μενα με το εξης: Εκτος απο την περιπτωση ΑΕΛ-Τσιγκοφ συμπαραστασης κλπ (να τα ακουνε αυτα ορισμενοι Λαρισαιοι που εχουν απωθημενα με τον ΠΑΟΚ  ;) ) να συμπληρωσω οτι 3-4 χρονια μετα ολες οι ομαδες εκτος αυτων του ΠΟΚ εκαναν απεργια και δεν κατεβαιναν στους αγωνες. Και μηδενιζονταν φυσικα.Την απεργια "εσπασε" ο Πανιωνιος ο οποιος "εκλεψε" το εισητηριο για το ΟΥΕΦΑ. Ο ΠΑΟΚ θυσιαστηκε στον αγωνα πληρωνοντας τον ακριβα. Και ηταν η μοναδικη ομαδα που πληρωσε τον αγωνα αυτον, αν θυμαμαι καλα.
Ομως οπως ειπες και συ "αλλο τοτε, αλλο τωρα" και τελος απο μενα η αναφορα μου στον ΠΑΟΚ, ξανα συγγνωμη για το οφ τοπικ.

Αν λοιπον ζητατε παρομοια αυτοθυσια απο εμας για εσας,
αν ζητατε να "μηδενισουμε" τη δουλεια μας και να ερθετε ΕΣΕΙΣ, να "κλεψετε" τις θεσεις μας,
αν μας ζητατε ουσιαστικα οχι να κανουμε απλα αυτοθυσια αλλα αυτοχειρια,
αν μας ζητατε να κανουμε επιδειξη "Σωκρατικης πρακτικης" πινοντας το κωνειο,

ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΟ!
To "σφαξε με αγά μου να αγιασω" πεθανε, τα κορόιδα τελειωσαν.

Προσπαθω να φανταστω Γυμναστες που δουλευουν σε Δημους, οικονομολογους που ειναι εισηγητες σε Νομαρχιακα Σεμιναρια, αλλες ειδικοτητες που ειναι σε κρατικα ΙΕΚ,φιλολογοι σε κρατικα μουσεια, κλπ να δικεδικουν και αυτοι αναγνωριση προυπηρεσιας και εισαγωγη στους πινακες. Με  την δικη σου λογικη και σε αυτους το κρατος πρεπει να δωσει την αναγνωριση της προυπηρεσιας. Οποτε, ΧΑΟΣ!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 25, 2009, 04:13:44 μμ από HomoPanus »

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Ευχαριστω πολυ!
Αψογο κειμενο, αρχιζει η προωθηση και η αντεπιθεση.

Συμβουλή: καλό είναι να ληφθεί υπόψη και η παρακάτω νομική επιχειρηματολογία:
(....)
Την κραταω τη συμβουλη σου.Ακου τωρα και την δικη μου Συμβουλη:

1. Δεν ειναι δυνατον ο αγωνας σας να στηριζεται ΣΕ ΒΑΡΟΣ ΑΛΛΩΝ. Αν δεν το καταλαβετε αυτο τοσο το χειροτερο για σας και την εκβαση του αγωνα σας. Δεν ειναι ηθικο να μπεις ΕΣΥ στη δικη ΜΟΥ θεση. Μπορω να καταλαβω την αγωνια σας, αν θελεις ακομα και την αδικια για καποιους απο εσας που βρεθηκαν χωρις δουλεια. Δεν ειναι δικαιο και τιμιο να προσπαθησετε να εξαλειψετε αυτην την αδικια φερνοντας στη δικη σας θεση και καποιουσ αλλους που δεν εχουν ευθυνη και μαχονται χρονια ολοκληρα μ΄αεροπλανα και παπορια στα 4 σημεια της Ελλαδας μαζευοντας μορια.
Αν θελετε συμμαχους στον αγωνα σας, πρεπει να αλλαξετε την κατευθυνση και το στοχο του.Δεν ειναι δυνατον να θελετε να κοιτατε μονο την παρτη σας πατωντας επι πτωματων.ΚΑΙ ΜΗ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΦΡΑΣΗ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΗΠΩΣ Η ΑΛΗΘΕΙΑ? ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ. ΑΝ ΕΣΥ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗ ΘΕΣΗ ΓΙΝΕΣΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΕΧΘΡΟΣ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΟΛΕΜΗΣΩ ΜΕ ΚΑΘΕ ΝΟΜΙΜΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΘΩ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥ.(εννοειται πως οπου βαζω "εγω" ειναι ο οποιοσδηποτε βρισκεται στη θεση μου και οπου βαζω "εσυ" ο οποιοσδηποτε εποφθαλμια τη θεση μου)

.

{4. Το 4ο σημειο ειναι οφ τοπικ και ζηταω προκαταβαλικα συγνωμη απο τους αντμιν και την κοινοτητα. Ειναι επι προσωπικου. Με ενοχλει πολυ το ψευδωνυμο που χρησιμοποιεις. Ειμαι και γω ΠΑΟΚτσης , πετσί, εχω ολη μου τη ζωη αφιερωμενη στον ΠΑΟΚ. Το να αντιπαρατιθεμαι -σε ενα ασχετο με τον ΠΑΟΚ φορουμ- με καποιον με το ψευδωνυμο "zagorakis" με φερνει σε πολυ δυσκολη θεση. Επιπλεον επιτρεψε μου να πω οτι με αυτο το ψευδωνυμο ΚΑΤΑΧΡΑΣΑΙ και αντιποιεις τον Αγιο Θοδωρο Ζαγορακη τον Λαμογιοκτονο. Αυτον που καθαρισε αυτους που λυμαινονταν τον ΠΑΟΚ για χρονια, αυτον που δεν ασχολειται με τον ΠΑΟΚ πατωντας επι πτωματων, που δεν θελει να θιξει αλλες ομαδες, αυτον που πρεσβευει οτι "το αδικον ουκ ευλογειται". Εννοειται οτι εχεις δικαιωμα να χρησιμοποιεις οτι εσυ κρινεις πως σε εκφραζει.Κοινως να με "γειωσεις". Εμενα ομως με ενοχλει, σου το λεω δημοσια και σε παρακαλω να το αλλαξεις, επικαλουμενος ΚΑΙ τη δικη σου ΠΑΟΚτσηδικη ιδιοτητα. Εκτος αν πραγματικα ονομαζεσαι Ζαγορακης οποτε οτι ειπα δεν ισχυει. }

Ζητώ συγνώμη από τους διαχειριστές που ίσως βγω εκτός θέματος για να απαντήσω πως δεν απαντώ σε προσωπικές ερωτήσεις που αφορούν το username που χρησιμοποιώ είτε είναι δικό μου, είτε το όνομα του μύθου της Εθνικής της Ελλάδας.

Επιστέφοντας στο θέμα μας, θα πρέπει συνάδελφε να σου εξηγήσω πως εγώ δεν έχω πρόβλημα για τη δική σου αντίδραση, ούτε με μια πιθανή σου προσφυγή, αλλά με την πολιτική ηγεσία του ΥΠΕΠΘ που μας χρησιμοποιεί.

Αποσυνδεδεμένος vag_fys

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 785
    • Προφίλ
Παιδιά τα πράγματα είναι απλά.
Πείτε μας 2 πραγματάκια.
1. Πως προσληφθήκατε την πρώτη φορά στον ΟΑΕΔ; (τις υπόλοιπες χρονιές είναι γνωστό)
2. Τι θα κάνατε αν μετά από χρόνια προσμονής και ενώ έφτανε η σειρά σας βλέπατε κάποια παιδάκια (από το πουθενά) να μπαίνουν μπροστά σας και να σας παίρνουν τις θέσεις;
Το μερτικό μου απ'τη χαρά
μου το'χουν πάρει άλλοι
γιατί είχα χέρια καθαρά
και μια καρδιά μεγάλη.

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Ποια πδσ?
Δεν είδες τι λέμε για την πδσ?
Διάβασε και κανένα άλλο θέμα εδώ μέσα και μετά πες μας αν αντιδράμε για την πδσ.
Όταν ήρθε η σειρά σου για αναπλήρωση αρνήθηκες.
Είχες νεογέννητο.
Σεβαστό.
Όσοι όμως παίρουν τα νεογέννητα και πάνε στις βραχονησίδες γιατί να μείνουν απ'έξω για να μπεις εσύ που σνόμπαρες την αναπλήρωση?


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος vag_fys

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 785
    • Προφίλ
Ας βρεθεί τρόπος χωρίς όμως φυσικά να αδικηθούνε άλλοι για να βολευτείτε εσείς.
Το μερτικό μου απ'τη χαρά
μου το'χουν πάρει άλλοι
γιατί είχα χέρια καθαρά
και μια καρδιά μεγάλη.

Αποσυνδεδεμένος Αγάπη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2282
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......της συννεφιάς ρηγόπουλο.....
    • Προφίλ
Εσύ κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις μάλλον.
Ρώτησα γιατί δεν έδωσες σε τόσους διαγωνισμούς του ασεπ,οπως όλος ο κόσμος.


Δε θέλω του κισσού το πλάνο ψήλωμα,σε ξένα αναστηλώματα δεμένο.
Θέλω να είμαι ένα καλάμι,ένα χαμόκλαδο,μα όσο ανεβαίνω,μόνος ν' ανεβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
υπήρχε διαφορά zst και μην κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις.στα επάλ του οαεδ οδηγουσε μόνο η προυπηρεσία απο τον οαεδ, η οποια μετρουσε και διπλή.αντίθετα στα επαλ του υπεπθ οδηγούσε και οδηγεί και ο ασεπ που περιφρονείτε.και δεν είστε μονο εσεις 40-50ρηδες που δεν μπορειτε να δώσετε γιατί δεν προλαβαίνετε.όλοι έχουν οικογενειακές υπωχρεώσεις....
Γράφεις zst:
...ξερεις καποιον πριν το 2001 να αφησε οικογενεια και να πηγε ωρομισθιος;
γιατι να παει αφου δε μετρουσε η προυπηρεσια; σκοπος μου ηταν να δειξω οτι η αλλαγη κανονων ειναι απαραδεκτη δε με καλεσαν ποτε το θα μπορουσα να παω ειναι δυνητικο φυσικος εισαι και δεν καταλαβαινεις τι ρωταω; κανεις πως δεν καταλαβαινεις....
ξερώ πολλούς οι οποιοι τρεχουν στην ακρη του κόσμου για ψίχουλα προυπηρεσίας.γιατί απο τη στιγμη που η προυπηρεσιά οδηγούσε στο διορισμό δεν την επεδίωξες όπως άλλοι συνάδελφοι σου οι οποίοι έκαναν και πδς;


Αποσυνδεδεμένος tsiartas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι επειδή θα βρεθούμε προ τετελεσμένου και επειδή δεν βλέπω να υπάρχει καμία άλλη κίνηση, έχω ετοιμάσει μία επιστολή - καταγγελία.

Παρακαλώ πολύ φροντίστε απλά να κυκλοφορήσει παντού η καταγγελία και να παραμένει κυρίαρχο θέμα αυτού του τόπικ, η ενεργοποίηση όλων των θιγμένων από τυχόν αναγνώριση της προϋπηρεσίας των εκπαιδευτικών του ΟΑΕΔ.

Δεν μπορούμε πλέον να λέμε, «θα το κάνουν άλλοι», «δεν θα γίνει τελικά», και διάφορα τέτοια.

Σίγουρα πρέπει να πάει ονομαστικά και στα συγκεκριμένα γραφεία:
Γραφείο Υπουργού Παιδείας: ΦΑΞ:2103442887 emai: minister@ypepth.gr
Διεύθυνση Προσωπικού Δ.Ε.Τμήμα Α’ (Διορισμών): ΦΑΞ:2103442867

Ας εκμεταλλευτούμε τη τεχνολογία και ας βομβαρδίσουμε με email και φαξ τα αντίστοιχα γραφεία.

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 756
Σύνολο: 759

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.