*

Αποστολέας Θέμα: Αναγνώριση προϋπηρεσίας στον ΟΑΕΔ εκπαιδευτικών γενικής παιδείας  (Αναγνώστηκε 185786 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
 Τώρα σκέφτηκα μήπως οι οαεδίτες που είχαν συμπληρώσει 30 μήνες προϋπηρεσία στις 30/6/2008 θα αποκτήσουν το δικαίωμα να ενταχθούν στο 30μηνο, οπότε οι διορισμοί τους θα είναι πέραν του 40% . Και αν βέβαια κάποιοι οαεδίτες έχουν επιτυχία σε ασεπ(θα υπάρχουν κάποιοι ) και διοριστούν με το 24μηνο, ούτε κι αυτοί   θα επηρεάσουν τον αριθμό των μη οαεδιτών του 40% .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος tsarlie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
    • Προφίλ
Άν έχουν σκεφτεί να το κάνουν έτσι νομίζω είναι καλό και δεν θα επηρεαστούν οι διορισμοί καθόλου. Προσωπικά δεν θέλω την ανεργία κανενός συναδέλφου , μακάρι να μην επηρεαστούν καθόλου οι πίνακες .

Αποσυνδεδεμένος e-mary

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
    • Προφίλ
Προς Lito

Και εγώ μέχρι το 1998 περιμενα 11 χρόνια στην επετηρίδα να έρθει η σειρά μου να διοριστώ . Και μόλις πλησίαζε  η σειρά του διορισμού μου ήρθε ο Αρσένης και την κατήργησε. Πόσα χρόνια θα ήμουν διορισμένος μέχρι σήμερα;
Ναι αλλα δεν πρεπει να διαφωνησεις στο οτι η αποκατασταση κοινωνικης αδικιας που επικαλεισαι μπορει ευκολα να μετατραπει σε παιχνιδι πολιτικων σκοπιμοτητων καθως η προσληψη μεσω ΟΑΕΔ δε γινεται μεσω πινακα αναπληρωτων και ωρομισθιων. Αυτο πρεπει να προσπαθησουμε να αποτρεψουμε ολοι ετσι ωστε να μη δημιουργηθει ακομα ενα μεσω αδιαφανων προσληψεων. Γι'αυτο οταν προωθειται τα δικαια αιτηματα σας σκεφτειται και ρυθμισεις για τους υπολοιπους που εφαγαν τα χρηματα τους και το χρονο τους σε φροντιστηρια για ΑΣΕΠ και μεταπτυχιακα για να καταληξουν πολλακις επιτυχοντες αλλα οχι διοριστεοι για να μην τους βρειτε απεναντι σας. Γιατι οσο θα μαλωνουμε μεταξυ μας σαν τα κοκορια για το ποιος αξιζει περισσοτερο την πολυποθητη θεση στο δημοσιο, τα βισματα θα τριβουν τα χερια τους!
σαν πλανοι, ομως κατοχοι της αληθειας, σα να φτανουμε στο θανατο, αλλα, δεστε, ζουμε..σα λυπουμενοι, αλλα παντοτε εχουμε χαρα, σαν φτωχοι, ομως πλουτιζουμε πολλους' σα να μην εχουμε τιποτε, ομως τα παντα κατεχουμε.
Αποστολος Παύλος (Β΄ Κορ. 6/ς: 4-10)

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
chemist πολύ αισιόδοξο αλλά και παραπλανητικό σε βρίσκω.Με κανέναν μα με κανέναν τρόπο δεν πρόκειται να αυξηθούν οι θέσεις ούτε μόνιμων αλλά ούτε και αναπληρωτών εκπαιδευτικών. μη πουλάς στον κόσμο φούμαρα. εδώ δεν έχουν να πληρώσουν τους ωρομισθίους....!όσον αφορα το 25 μαθητές ανά τάξη πρέπει καταρχήν να εγκριθεί από το λογιστήριο του κράτους, αλλά άτυπα ισχύει σε πάρα πολλά σχολεία(να μην πω σε όλα τα περιφεριακά και αρκετά πιο κάτω από 25-στο σχολείο που είμαι εγώ ωρομίσθιος είναι 17?τμημα σε τάξη γυμνασίου ) οπότε μην παραμυθιάζουμε τον κόσμο. πάντως σε ευχαριστούμε για τη γενναιδωρία σου. θα ήθελα η Ελλαδα να είχε εσένα υπουργο οικονομίας και οικονομικών!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Θα αυξηθεί ο αριθμός και μονίμων και αναπληρωτών μόνο και μόνο απο το γεγονός ότι θα τα τμήματα των μαθητών δεν θα ξεπερνούν τους 25. Το είπε ο υφυππουργός στην ΟΛΜΕ.

Ανακρίβεια.

Τα τμήματα των 25 μαθητών θα πραγματοποιηθούν ΜΟΝΟ αν συμφωνεί το Υπουργείο Οικονομίας (και σιγά μη συμφωνήσει να πληρώσει εξτρα διορισμούς). Το 'πιασες?

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Τώρα σκέφτηκα μήπως οι οαεδίτες που είχαν συμπληρώσει 30 μήνες προϋπηρεσία στις 30/6/2008 θα αποκτήσουν το δικαίωμα να ενταχθούν στο 30μηνο, οπότε οι διορισμοί τους θα είναι πέραν του 40% . Και αν βέβαια κάποιοι οαεδίτες έχουν επιτυχία σε ασεπ(θα υπάρχουν κάποιοι ) και διοριστούν με το 24μηνο, ούτε κι αυτοί   θα επηρεάσουν τον αριθμό των μη οαεδιτών του 40% .


κι εσύ πολύ αφελής είσαι

(με το συμπάθειο)

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Τώρα σκέφτηκα μήπως οι οαεδίτες που είχαν συμπληρώσει 30 μήνες προϋπηρεσία στις 30/6/2008 θα αποκτήσουν το δικαίωμα να ενταχθούν στο 30μηνο, οπότε οι διορισμοί τους θα είναι πέραν του 40% . Και αν βέβαια κάποιοι οαεδίτες έχουν επιτυχία σε ασεπ(θα υπάρχουν κάποιοι ) και διοριστούν με το 24μηνο, ούτε κι αυτοί   θα επηρεάσουν τον αριθμό των μη οαεδιτών του 40% .


Δυστυχώς συνάδελφε, 'η γλώσσα' προτρέχει της σκέψης στους περισσότερους εδώ μέσα, υπάρχουν και άλλα "κλειδιά" που η πρόεδρός μας πρότεινε για να σας προστατέψουμε αλλά με αυτήν την επίθεση θα της ζητήσουμε να μην το κάνει

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Άν έχουν σκεφτεί να το κάνουν έτσι νομίζω είναι καλό και δεν θα επηρεαστούν οι διορισμοί καθόλου. Προσωπικά δεν θέλω την ανεργία κανενός συναδέλφου , μακάρι να μην επηρεαστούν καθόλου οι πίνακες .

μας έπεισες,  τώρα θα βάλω τα κλάματα από τη συναδελφική αλληλεγγύη που μας δείχνεις.

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Τώρα σκέφτηκα μήπως οι οαεδίτες που είχαν συμπληρώσει 30 μήνες προϋπηρεσία στις 30/6/2008 θα αποκτήσουν το δικαίωμα να ενταχθούν στο 30μηνο, οπότε οι διορισμοί τους θα είναι πέραν του 40% . Και αν βέβαια κάποιοι οαεδίτες έχουν επιτυχία σε ασεπ(θα υπάρχουν κάποιοι ) και διοριστούν με το 24μηνο, ούτε κι αυτοί   θα επηρεάσουν τον αριθμό των μη οαεδιτών του 40% .


Δυστυχώς συνάδελφε, 'η γλώσσα' προτρέχει της σκέψης στους περισσότερους εδώ μέσα, υπάρχουν και άλλα "κλειδιά" που η πρόεδρός μας πρότεινε για να σας προστατέψουμε αλλά με αυτήν την επίθεση θα της ζητήσουμε να μην το κάνει

κακέ μπαμπούλα

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
zagoraki χ..... με το τι θα κάνετε και τι όχι.κάντε την υπερμαχια υπουργο παιδείας.Άρη τριζει η καρέκλα σου!

Αποσυνδεδεμένος tsarlie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
    • Προφίλ
Προς e-mary

Τα σχολεια του ΟΑΕΔ ήταν πάντα τσιφλίκια της κάθε κυβέρνησης και των διευθυντών.

Πιιστεύω ότι οι προσλήψεις έπρεπε να γίνονται πάντα με βάση την ημερομηνία κτήσης πτυχίου συν πρόσθετα προσόντα (μεταπτυχιακά , διδακτορικά )
Κατάργηση του ΑΣΕΠ που προσβάλλει την προσωπικότητα του πτυχιούχου ακυρώνοντας στην ουσία το πτυχίο.

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
zagoraki χ..... με το τι θα κάνετε και τι όχι.κάντε την υπερμαχια υπουργο παιδείας.Άρη τριζει η καρέκλα σου!

για την ακρίβεια, χ......με και η βάρκα έγειρε!

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Προς Lito

Και εγώ μέχρι το 1998 περιμενα 11 χρόνια στην επετηρίδα να έρθει η σειρά μου να διοριστώ . Και μόλις πλησίαζε  η σειρά του διορισμού μου ήρθε ο Αρσένης και την κατήργησε. Πόσα χρόνια θα ήμουν διορισμένος μέχρι σήμερα;
Ναι αλλα δεν πρεπει να διαφωνησεις στο οτι η αποκατασταση κοινωνικης αδικιας που επικαλεισαι μπορει ευκολα να μετατραπει σε παιχνιδι πολιτικων σκοπιμοτητων καθως η προσληψη μεσω ΟΑΕΔ δε γινεται μεσω πινακα αναπληρωτων και ωρομισθιων. Αυτο πρεπει να προσπαθησουμε να αποτρεψουμε ολοι ετσι ωστε να μη δημιουργηθει ακομα ενα μεσω αδιαφανων προσληψεων. Γι'αυτο οταν προωθειται τα δικαια αιτηματα σας σκεφτειται και ρυθμισεις για τους υπολοιπους που εφαγαν τα χρηματα τους και το χρονο τους σε φροντιστηρια για ΑΣΕΠ και μεταπτυχιακα για να καταληξουν πολλακις επιτυχοντες αλλα οχι διοριστεοι για να μην τους βρειτε απεναντι σας. Γιατι οσο θα μαλωνουμε μεταξυ μας σαν τα κοκορια για το ποιος αξιζει περισσοτερο την πολυποθητη θεση στο δημοσιο, τα βισματα θα τριβουν τα χερια τους!

Μην με αναγκάζετε να σας πω ποιοι και πότε σας και μας πούλησαν! Ο Υπουργός κάτι ξέρει περισσότερο από όλους μας

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Μήπως πρέπει να πούμε κι ευχαριστώ που μας σκεφτόσαστε;!
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 756
Σύνολο: 770

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.