*

Αποστολέας Θέμα: Αναγνώριση προϋπηρεσίας στον ΟΑΕΔ εκπαιδευτικών γενικής παιδείας  (Αναγνώστηκε 184516 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
bikini δεν καταλαβα το προβλημα σου!ασχοληθηκα μαζι σου;μηπως κ εσυ εισαι η σουπερμαχια;;;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
bikini δεν καταλαβα το προβλημα σου!ασχοληθηκα μαζι σου;μηπως κ εσυ εισαι η σουπερμαχια;;;;;

 ???  ???  ???  ???
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος jonas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Αρκετά! Αμφισβητείτε τώρα και την ικανότητά μας ως καθηγητές, σε εμάς τους πρώην εκπαιδευτικούς του ΟΑΕΔ.
Πάει πολύ ε? έχεις βγει από τα ρούχα σου. Ε σκέψου τώρα πως νιώθουν όλοι αυτοί που θα καπελώσετε

Παράθεση
Είμαι φιλόλογος, 42 χρονών,που περίμενα υπομονετικά να διοριστώ με την επετηρίδα, δουλεύοντας σε φροντιστήρια, όταν ο Αρσένης το 1997-1998 μου είπε ότι δεν αξίζω το πτυχίο που μου έδωσε ο ίδιος και έπρεπε να δώσω ΑΣΕΠ, τη στιγμή που άρχισαν να με παίρνουν αναπληρώτρια. Χωρισμένη και με 2 μωρά με πήραν στα ΤΕΕ του ΟΑΕΔ, με επετηρίδα όπου υπολογιζόταν η προϋπηρεσία από το ΥΠΕΠΘ. Δούλεψα σκληρά για 7 χρόνια ως ωρομίσθια αν και με 21 ώρες, λειψά ένσημα, πρωί και απόγευμα , έβγαλα 2 φορές έφηβο βουλευτή και μαθητές μου πέρασαν στο πανεπιστήμιο, ώσπου ένα ωραίο πάλι πρωί μας πέταξαν στο δρόμο. Αναγκάστηκα να δώσω ΑΣΕΠ το 2007, πέρασα και διορίστηκα από τον ΑΣΕΠ 41 πια χρονών. Ποιοί είστε όλοι εσείς που με θεωρείτε ακατάλληλη για το σχολείο; Γνωρίζετε τι έχει περάσει ο καθένας από εμάς για να φτάσει εδώ, χωρίς να παρακαλέσει για να πάρει ώρες ενισχυτικής, επειδή δεν θέλει να χρωστά τίποτα σε κανένα και γιατί σέβεται το πτυχίο που πήρε πριν 20 χρόνια και τον εαυτό του;

Ο κάθε ένα έχει περάσει τα δικά του, δε σημαίνει ότι μόνο εσύ έχεις περάσει δύσκολα για αυτό μην κλαίγεσαι. Αν θες να κάνεις κάτι γράψε ένα σενάριο και στείλτο στον Ξανθόπουλο να το κάνει ταινία

Αποσυνδεδεμένος ammy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
  Μarko νομίζω ότι έχεις δίκιο στο ότι οι κάθε φορά κυβερνώντες μεταφέρουν το πρόβλημα στις ομάδες που ανταγωνίζονται τελικά για μια δουλίτσα για να μη βλέπουν ποιος και τι πραγματικά δημιούργησε το πρόβλημα. Σίγουρα όμως δεν αντέχω αυτό με την ηλικία των οαεδιρτών που έχει τονιστεί και από άλλους στο φόρουμ ως επιχείρημα για να διοριστούν (όχι ότι δεν είναι αλλά παρουσιάζουν όλους τους άλλους που αγωνίζονται με ΑΣΕΠ πιο μικρούς σε ηλικία  και πιοε εύκολο το να έχουν τακτοποιηθεί).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Ρε συ Μάρκο, μήπως είσαι κανένα άλλο ψευδώνυμο της υπερμαχίας; έχω γίνει πολύ καχύποπτος πια!Θέλω ομώς να μου πεις κινητοποίηση για ποιο πράγμα;

Τα μόνα κοινά που έχω με τον Μάρκο είναι τα παναθηναϊκά  αισθήματα και η μηχανή (και αυτό εξαρτάται από τα κυβικά)

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Αρκετά! Αμφισβητείτε τώρα και την ικανότητά μας ως καθηγητές, σε εμάς τους πρώην εκπαιδευτικούς του ΟΑΕΔ. Είμαι φιλόλογος, 42 χρονών,που περίμενα υπομονετικά να διοριστώ με την επετηρίδα, δουλεύοντας σε φροντιστήρια, όταν ο Αρσένης το 1997-1998 μου είπε ότι δεν αξίζω το πτυχίο που μου έδωσε ο ίδιος και έπρεπε να δώσω ΑΣΕΠ, τη στιγμή που άρχισαν να με παίρνουν αναπληρώτρια. Χωρισμένη και με 2 μωρά με πήραν στα ΤΕΕ του ΟΑΕΔ, με επετηρίδα όπου υπολογιζόταν η προϋπηρεσία από το ΥΠΕΠΘ. Δούλεψα σκληρά για 7 χρόνια ως ωρομίσθια αν και με 21 ώρες, λειψά ένσημα, πρωί και απόγευμα , έβγαλα 2 φορές έφηβο βουλευτή και μαθητές μου πέρασαν στο πανεπιστήμιο, ώσπου ένα ωραίο πάλι πρωί μας πέταξαν στο δρόμο. Αναγκάστηκα να δώσω ΑΣΕΠ το 2007, πέρασα και διορίστηκα από τον ΑΣΕΠ 41 πια χρονών. Ποιοί είστε όλοι εσείς που με θεωρείτε ακατάλληλη για το σχολείο; Γνωρίζετε τι έχει περάσει ο καθένας από εμάς για να φτάσει εδώ, χωρίς να παρακαλέσει για να πάρει ώρες ενισχυτικής, επειδή δεν θέλει να χρωστά τίποτα σε κανένα και γιατί σέβεται το πτυχίο που πήρε πριν 20 χρόνια και τον εαυτό του;
filelar

Μην προσπαθείς να  πείσεις  στους συναδέλφους που γράφουν εδώ " ότι δεν είμαστε ελέφαντες". Είναι φανερή η εμπάθεια που τρέφουν για μας και δεν μας κάνει καλό να θυμόμαστε και  να χαλιόμαστε.Επίσης καλό είναι να έχουμε στο μυαλό μας πως όσοι γράφουν εδώ δεν είναι όλη η εκπαιδευτική κοινότητα. Υπάρχουν συνάδελφοι είτε αυτοί ανήκουν στο μόνιμο προσωπικό είτε στο έκτακτο που ξεχωρίζουν.

Αποσυνδεδεμένος jonas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Μην προσπαθείς να  πείσεις  στους συναδέλφους που γράφουν εδώ " ότι δεν είμαστε ελέφαντες".
κανείς δεν είπε ότι είστε ελέφαντες. Φυσικά μπορεί και να ισχύει δεν ξέρω, δεν σας έχω δει και από κοντά.
Αυτό που είστε όμως και εσύ προσωπικά είναι ΔΙΠΡΟΣΩΠΟΙ. Δε νομίζω πως το να λες την αλήθεια είναι ενάντια στους κανόνες του φόρουμ. Διότι τόσο καιρό είχες άλλο ψευδώνυμο και ξαφνικά μόλις πέρασε το Ν/Σ αποκαλύφθηκες ίσως από τη χαρά σου. Το ερώτημα όμως είναι γιατί να αποκαλυφθείς. Προφανώς είχες ανάγκη να "την πεις" στους άλλους που διαφωνούσαν μαζί σου. Αυτό δείχνει μαζί κομπλεξισμό αλλά και απίστευτο θράσος. Προφανώς ήθελες αναγνώριση, να αναγνωρίσουν όλοι τους αγώνες σου. Θα είχε ενδιαφέρον να σε δούμε να διδάσκεις σε μια τάξη, αν μπεις ποτέ φυσικά, γιατί ή σε γραφειάκι σε κόβω ή σε καμιά ΟΛΜΕ. Βλέπεις είστε και μεγάλοι όλοι, άνω των 40 που να μπείτε σε τάξη, έχετε παλιώσει πριν καν διοριστείτε!!!!

Παράθεση
Είναι φανερή η εμπάθεια που τρέφουν για μας και δεν μας κάνει καλό να θυμόμαστε και  να χαλιόμαστε.
Εμπάθεια??? καλό αυτό. Όταν δεν έχεις τίποτα να μπεις τότε όλοι είναι εμπαθείς.

Παράθεση
Επίσης καλό είναι να έχουμε στο μυαλό μας πως όσοι γράφουν εδώ δεν είναι όλη η εκπαιδευτική κοινότητα.
XAXA, καλό, προφανώς θα εννοείς τα μέλη της ΠΕΑ και της ΟΛΜΕ. Ναι αυτοί μπορεί να είναι μαζί σας. Αλλά δεν έχει σημασία τι λέμε εμείς. Όταν θα πας σε σχολείο θα καταλάβεις τι λέει η υπόλοιποι εκπαιδευτική κοινότητα και πως νιώθουν για αυτό που κάνατε. Έχεις και σπάνιο όνομα, θα σε πάρουν χαμπάρι αμέσως, βλέπεις στην πράγματική ζωή δεν μπορεί να κρυφτείς όπως εδώ στο φόρουμ κορόιδευες τον κόσμο.



Αποσυνδεδεμένος achilles

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Καλημέρα σε όλους.
Αυτές τις μέρες γίνονται οι συνελεύσεις των τοπικών ΕΛΜΕ για την ανάδειξη εκπροσώπων για το συνέδριο της ΟΛΜΕ στις 26 Ιουνίου.Για τη Φλώρινα (όπου είναι το σχολείο μου) γνωρίζω πως η συνέλευση και ψηφοφορία θα γίνει  την ερχόμενη Τρίτη.
Προτείνω να δώσουμε το παρών στις συνελεύσεις αυτές για να γίνει γνωστό το θέμα μας.
Οι συνάδελφοι αναπληρωτές του σχολείου μου θα ετοιμάσουμε ψήφισμα το οποίο θα επιδώσουμε στους εκπροσώπους και θα επιδιώξουμε να φτάσει στο συνέδριο, θα παραστούμε και οι ίδιοι στο συνέδριο. Νομίζω ότι θα ήταν καλό να αντιδράσουμε μαζικά.

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
. Όταν θα πας σε σχολείο θα καταλάβεις τι λέει η υπόλοιποι εκπαιδευτική κοινότητα και πως νιώθουν για αυτό που κάνατε. Έχεις και σπάνιο όνομα, θα σε πάρουν χαμπάρι αμέσως, βλέπεις στην πράγματική ζωή δεν μπορεί να κρυφτείς όπως εδώ στο φόρουμ κορόιδευες τον κόσμο.

ΑΠΑΝΤΗΣΗ:

Δεν κρύβομαι από κανέναν.Όσο για τις απειλές..... :o
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 07, 2009, 01:32:17 μμ από zagorakis »

Αποσυνδεδεμένος bobo1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "La fille de l' artiste avec un bateau"
    • Προφίλ

προφανώς θα εννοείς τα μέλη της ΠΕΑ και της ΟΛΜΕ. Ναι αυτοί μπορεί να είναι μαζί σας.

jonas τα μελη της ΠΕΑΕ

(εμας που δε μας αρεσει να κοματικοποιουμαστε ξεχναμε τα αρχικα της ΠΕΑΕ  ;D
ξερεις οσοι εχουν την ταμπελα καποιου κομματος εχουν την εντυπωση οτι εκπροσωπουν και μεγαλο μερος της εκπαιδευτικης κοινοτητας  :o μιλαμε για μεγαλη επαρση......!)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 07, 2009, 02:09:06 μμ από bobo1 »

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
αναρωτιεμαι,εμεις που περιμεναμε τοοοσα χρονια υπομονετικα στους πινακες αναπληρωτων,διορισμου τι ειμαστε;δεν θα τον πω τον χαρακτηρισμο,πολυφοριεται ηδη

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
αναρωτιεμαι,εμεις που περιμεναμε τοοοσα χρονια υπομονετικα στους πινακες αναπληρωτων,διορισμου τι ειμαστε;δεν θα τον πω τον χαρακτηρισμο,πολυφοριεται ηδη

Περήφανοι

...που περιμένουμε τη σειρά μας, δίνουμε ΑΣΕΠ, προσλαμβανόμαστε ωρομίσθιοι και αναπληρωτές στα αναγνωρισμένα σχολεία του ΥπΕΠΘ και διοριζόμαστε με το κεφάλι ψηλά!
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος θάνος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Π.Ε.Α.Ε
    • Προφίλ

προφανώς θα εννοείς τα μέλη της ΠΕΑ και της ΟΛΜΕ. Ναι αυτοί μπορεί να είναι μαζί σας.

jonas τα μελη της ΠΕΑΕ

(εμας που δε μας αρεσει να κοματικοποιουμαστε ξεχναμε τα αρχικα της ΠΕΑΕ  ;D
ξερεις οσοι εχουν την ταμπελα καποιου κομματος εχουν την εντυπωση οτι εκπροσωπουν και μεγαλο μερος της εκπαιδευτικης κοινοτητας  :o μιλαμε για μεγαλη επαρση......!)

Αγαπητή συναδέλφισσα συνεχίζεις να κατακρίνεις ανθρώπους που ούτε γνωρίζεις ,ούτε ξέρεις τι αγώνες κάνουν.
Αυτοί που σου πανε οτι η ΠΕΑΕ είναι μαγαζάκι του καθενός στα παν λάθος.
Κι αν νομίζεις ότι η ΠΕΑΕ κομματικοποιείται είσαι βαθιά νυχτωμένη.
Άφησε λοιπόν την εύκολη κριτική και άλλη φορά να φιλτράρεις καλύτερα ό,τι σου λένε.
ΚΑΙ στην τελική αν νομίζεις ότι έχεις στοιχεία πέρα από μια δήλωση μιας συναδέλφου των ΟΑΕΔιτων, πες τα και σε μας για να τα μάθουμε.
Είδαλλως σταμάτα να είσαι εμπαθής και πριν κρίνεις, φρόντιζε να μαθαίνεις το ποιόν του καθενός.
Με λύπη μου στο λέω ότι ούτε γνώση έχεις ούτε αυτι.
Και πες μας λίγο που είδες την έπαρση.
Και ποιού κόμματος ταμπέλα έχουμε..
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 07, 2009, 03:15:07 μμ από θάνος »

Αποσυνδεδεμένος bobo1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "La fille de l' artiste avec un bateau"
    • Προφίλ

Αγαπητή συναδέλφισσα συνεχίζεις να κατακρίνεις ανθρώπους που ούτε γνωρίζεις ,ούτε ξέρεις τι αγώνες κάνουν.
Αυτοί που σου πανε οτι η ΠΕΑΕ είναι μαγαζάκι του καθενός στα παν λάθος.
Κι αν νομίζεις ότι η ΠΕΑΕ κομματικοποιείται είσαι βαθιά νυχτωμένη.
Άφησε λοιπόν την εύκολη κριτική και άλλη φορά να φιλτράρεις καλύτερα ό,τι σου λένε.
ΚΑΙ στην τελική αν νομίζεις ότι έχεις στοιχεία πέρα από μια δήλωση μιας συναδέλφου των ΟΑΕΔιτων, πες τα και σε μας για να τα μάθουμε.
Είδαλλως σταμάτα να είσαι εμπαθής και πριν κρίνεις, φρόντιζε να μαθαίνεις το ποιόν του καθενός.
Με λύπη μου στο λέω ότι ούτε γνώση έχεις ούτε αυτι.
Και πες μας λίγο που είδες την έπαρση.
Και ποιού κόμματος ταμπέλα έχουμε..

Οταν θα περασεις παιδια στο πανεπιστημιο οσα περασα εγω μεχρι τωρα,τοτε θα αποκτησεις καλυτερη αντιληψη για την εκπαιδευση κσι θα καταλαβεις τί σημαινει αγωνας.Τωρα ,αγωνες σαν τους δικους σας τους τελευταιους ...να μας λειπουν!!!Εγω αγωνιζομαι φιλε κι οχι εσυ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160928
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 738
Σύνολο: 751

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.