*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ  (Αναγνώστηκε 266197 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eviL

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • ΠΕ Ο6
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #784 στις: Φεβρουάριος 02, 2011, 12:00:00 μμ »
ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΝΗΚΩ ΜΕ ΠΗΡΑΝ.ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΠΗΡΑ ΤΗΛ. Κ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑ ΠΕΡΙ ΤΙΝΟΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ.ΜΟΥ ΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ Κ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ Κ ΤΟ ΜΚ.ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΡΟΣΘΕΘΟΥΝ 2 ΟΡΟΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ.ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΤΗΛ. ΓΙ΄ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ.ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΘΑ ΔΩ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:51:59 »

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #785 στις: Φεβρουάριος 02, 2011, 12:07:23 μμ »
ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΝΗΚΩ ΜΕ ΠΗΡΑΝ.ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΠΗΡΑ ΤΗΛ. Κ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑ ΠΕΡΙ ΤΙΝΟΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ.ΜΟΥ ΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ Κ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ Κ ΤΟ ΜΚ.ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΡΟΣΘΕΘΟΥΝ 2 ΟΡΟΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ.ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΤΗΛ. ΓΙ΄ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ.ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΘΑ ΔΩ...

Παρακαλούμε να μην γράφετε με κεφαλαίους χαρακτήρες και να μετατρέψετε το προηγούμενο μήνυμα σας.

Ευχαριστούμε πολύ!

Αποσυνδεδεμένος eviL

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • ΠΕ Ο6
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #786 στις: Φεβρουάριος 02, 2011, 07:08:31 μμ »
Συγνώμη δεν ήξερα οτι πρέπει να γράφω με μικρά γράμματα.....καθότι είμαι νέο μέλος  :) :)

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #787 στις: Φεβρουάριος 02, 2011, 08:08:16 μμ »
ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΝΗΚΩ ΜΕ ΠΗΡΑΝ.ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΠΗΡΑ ΤΗΛ. Κ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑ ΠΕΡΙ ΤΙΝΟΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ.ΜΟΥ ΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ Κ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ Κ ΤΟ ΜΚ.ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΡΟΣΘΕΘΟΥΝ 2 ΟΡΟΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ.ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΤΗΛ. ΓΙ΄ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ.ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΘΑ ΔΩ...
Εν αναμονή, λοιπόν........ Αν έχεις νέα, ενημέρωσε. :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:51:59 »

Αποσυνδεδεμένος renaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #788 στις: Φεβρουάριος 04, 2011, 06:35:24 μμ »
καλησπερα!Στις 31/01 παρουσιαστηκα ως αναπληρωτρια κανονικου ωραριου στη β/θμια και ειμαι αγγλικης.οι ωρες ομως που εχω ειναι 18 την εβδομαδα.γινεται αυτο?στον ιδιο πινακα με τις προσληψεις ειχε διευκρινιζε αν εισαι ΑΜΩ.εμενα δεν ελεγε τιποτα αρα ειμαι κανονικου?και επισης ειμαι μεσω ΕΣΠΑ?αν παρω στην διευθυνση θα μου πουν?

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #789 στις: Φεβρουάριος 04, 2011, 07:48:02 μμ »
και γω  παρουσιαστηκα ως κανονικου αλλα στην πορεια εμαθε οτι υπαρχουν 18 ωρες μονο στο σχολειο. Η διευθυντρια ομως της καλυψε τις ωρες βαζοντας μου 6 ωρες ενισχυτικη που αλλοτε γινονται αλλοτε δεν γινονται. Μιλα με τον διευθυντη του σχολειου...

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10852
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #790 στις: Φεβρουάριος 05, 2011, 12:37:29 πμ »
καλησπερα!Στις 31/01 παρουσιαστηκα ως αναπληρωτρια κανονικου ωραριου στη β/θμια και ειμαι αγγλικης.οι ωρες ομως που εχω ειναι 18 την εβδομαδα.γινεται αυτο?στον ιδιο πινακα με τις προσληψεις ειχε διευκρινιζε αν εισαι ΑΜΩ.εμενα δεν ελεγε τιποτα αρα ειμαι κανονικου?και επισης ειμαι μεσω ΕΣΠΑ?αν παρω στην διευθυνση θα μου πουν?

Συνάδελφοι ο νόμος λέει ότι μέχρι τις 16 ώρες είσαι ΑΜΩ. Από 17 ώρες και πάνω είσαι ΑΚΩ ακόμα κι αν δε σου δίνουν καμία άλλη ώρα για να συμπληρώσεις μέχρι τις 21 ή 24 ανάλογα αν ανήκεις στη δευτεροβάθμια ή στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση. Ειρήνη δεν είσαι μέσω ΕΣΠΑ. Είσαι αναπληρώτρια κανονικού ωραρίου (ΑΚΩ) που πληρώνεται από τον προϋπολογισμό του κράτους. Αυτό φαίνεται και από τη σελίδα του Υπ. Παιδείας:

http://www.minedu.gov.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=2130%3A27-01-11-proslipseis-anapliroton-deyterobathmias-ekpaideysis&catid=135%3Aprotobathmia-kai-deyterobathmia&Itemid=142&lang=el

Όταν κάποιος προσλαμβάνεται μέσω ΕΣΠΑ το γράφει, όπως οι προσλήψεις που έγιναν μια εβδομάδα πριν από τις δικές σας. Δες εδώ που τους ξεκαθαρίζει ότι η προσλήψεις τους είναι μέσω ΕΣΠΑ:

http://www.minedu.gov.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=2103%3A21-01-11-proslipseis-ekpaideytikon-aisthitikis-agogis-moysikis-sta-dimotika-sxoleia-me-eniaio-anamorfomeno-ekpaideytiko-programma-kai-sta-oloimera-dimotika-sxoleia-tis-protobathmias-ekpaideysis&catid=135%3Aprotobathmia-kai-deyterobathmia&Itemid=142&lang=el

Καλό ξεκίνημα στο νέο σου διορισμό. Εύχομαι γρήγορη προσαρμογή στις Κυκλάδες. Σε ποιο νησί της Γ Κυκλάδων διδάσκεις;

Αποσυνδεδεμένος matchpoint

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #791 στις: Φεβρουάριος 05, 2011, 09:53:27 μμ »
Μια απορια .Αν αρνηθω να παω αναπληρωτης λογω μεγαλης αποστασης και οικογενειακου κολληματος τι επιπτωσεις θα εχω;Με διαγραφουν απο τους πινακες;

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #792 στις: Φεβρουάριος 05, 2011, 11:14:52 μμ »
ναι για φέτος :-\
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος dimitra mpourika

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #793 στις: Φεβρουάριος 20, 2011, 02:55:01 μμ »
paidia emas stin pella kathusteroun tis plirwmes kai tou ianouariou..kaneis ennoeitai den gnwrizei tpt..gnwrizei kaneis giati pali den plirwnomaste??epipleon oson afora sta kathikonta twn parallilwn stiriksewn gnwrizei kaneis an epitrepetai na kanoume anaplirwseis se alles takseis??giati ematha oti einai paranomo..
euxaristw ek twn proterwn :D

Αποσυνδεδεμένος nikonana

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 409
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #794 στις: Φεβρουάριος 20, 2011, 03:27:50 μμ »
Και εγώ δεν έχω πληρωθεί ακόμα τον Ιανουάριο.
Όσο για τις αναπληρώσεις απαγορεύονται!!!Πρέπει να κάνουμε μόνο παράλληλη στήριξη και τίποτα άλλο.

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #795 στις: Φεβρουάριος 20, 2011, 03:32:36 μμ »
στη δ αθηνας στα ολοημερα για ιανουαριο εχουν πληρωσει αγγλικα και πληροφορικη ακομα τπτ

Αποσυνδεδεμένος kimolia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #796 στις: Φεβρουάριος 20, 2011, 04:59:08 μμ »
β ξένη γλώσσα απλήρωτοι από Δεκέμβριο........

Αποσυνδεδεμένος spasiklaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #797 στις: Φεβρουάριος 21, 2011, 08:17:54 πμ »
Eίναι απλό το θέμα, όσο η παιδεία λειτουργεί με λεφτά ΕΣΠΑ και όσο παγιώνονται "επιδοτούμενες" ευέλικτες εργασιακές σχέσεις τόσο παγιώνεται η καθυστέρηση στις πληρωμές. Πρακτικά να το δει κανείς, για να ακολουθηθεί η διαδικασία του παραλόγου, να συγκεντρωθούν σωστά τα παρουσιολόγια στα σωστά έντυπα, που αλλάζουν κάθε τρεις και λίγο, να υπογραφούν, να παραδοθούν στις διευθύνσεις, να περαστούν σε υπολογιστές, να εγκριθούν, να προωθηθούν, να ξαναεγκριθούν από τις οικονομικές αρχές και να εκταμιευτούν τα χρήματα, να πιστωθούν και να εμφανιστούν τα χρήματα χρειάζονται τουλάχιστον 45 μέρες και με την άψογη οργάνωση που χαρακτηρίζει τις περισσότερες δημόσιες υπηρεσίες και την "υπευθυνότητα" που διέπει του "υπεύθυνους" κάντε το 2 μήνες στην καλύτερη.
Άρα όσο πληρωνόμαστε από ΕΣΠΑ με τη γνωστή διαδικασία μισθό στην ώρα μας αποκλείεται να δούμε....το θέμα είναι να υπάρχει κάποια ροή χρημάτων και κάποια ενημέρωση και να μην επαναληφθούν τα έκτροπα των προηγούμενων ετών, απλήρωτοι τον Αύγουστο. Καθώς γενικεύεται η λειτουργία της παιδείας με κονδύλια και προγράμματα ΕΣΠΑ κά μην εκπλαγείτε αν σε λίγο και οι μόνιμοι πληρώνονται καθυστερημένα, ΑΝ συνεχίσουν να υπάρχουν μόνιμοι τώρα που άνοιξε ο δρόμος για τις συγχωνεύσεις και την κατάργηση διορισμών.

Τουλάχιστον στη σελίδα της B'Aθήνας δημοσιεύουν πότε κατέθεσαν για έγκριση τη μισθοδοσία μας.
O  μεγαλύτερος δάσκαλος όλων των εποχών είχε μόνο 12 μαθητές και σε μένα βάζουν τουλάχιστον 25 στην τάξη!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161770
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 425
Σύνολο: 438

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.