*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις νεοδιόριστων  (Αναγνώστηκε 221342 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος andrkouts

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #322 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 01:12:20 μμ »
Κατανοητό..
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:15:38 »

Αποσυνδεδεμένος efffiiiii

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #323 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 03:40:25 μμ »
και δε χρειαζεται αντικατασταση!!!efffiii καλο ταξιδι!!told ya!!!!!

Εχθές ήταν η μόνη μέρα που είπα πως δε θα μπώ γιατί ήμουν εξοργισμένη πλέον...και βγήκαν...μάλλον θα έπρεπε να το κάνω νωρίτερα....εμένα με αντικατέστησαν ήδη και εχω φύγει από εχθές.............ευχομαι να την πήρες και εσυ!!!!!!που την πηρες φαντάζομαι....καλή συνέχεια σε όλους παιδιά........θα τα λέμε

Αποσυνδεδεμένος dimdimel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 05
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #324 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 03:52:46 μμ »
Καλα ρε παιδια, πώς την πήρατε όλοι? Μόνο εγω δεν την πήρα? Νεοδιόριστη μεν, δεν εβαλα μεσο αλλά είχα λόγους υγείας γονέων! Υπηρξε νεοδιοριστη της ειδικοτητάς μου στην ίδια περιοχή η οποια πάει εκεί που ήθελε! Τί γίνεται? Νιώθω τελείως κορόιδο!

Αποσυνδεδεμένος vama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 688
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #325 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 04:44:58 μμ »
dimdimel  όπως έχω αναφέρει και σε άλλο σημείο οι λόγοι υγείας γονέων μετράνε ελάχιστα έως καθόλου.
Αποσπάσεις παίρνουν πάντα οι γυναίκες των στρατιωτικών ,αστυνομικών κ.τ.λ, όσοι έχουν σοβαρούς λόγους υγείας οι ίδιοι και συνήθως όσοι έχουν παιδιά. Τα άλλα είναι ασήμαντα.Όσοι έχουν "μέσο" 'οπως καταλαβαίνεις δεν χρειάζονται λόγους για να πάρουν απόσπαση.   
Εγώ δεν είμαι νεοδιόριστη, είχα συνυπηρέτηση  με τον συζυγό μου εκπαιδευτικό επίσης διορισμένο και λόγους υγείας γονέων και απόσπαση δεν πήρα στην 1η φάση.Πήρα όμως στη 2η αφού μίλησα με τον αιρετό ο οποίος "εξεπλάγην" που δεν πήρα λόγω συνυπηρέτησης .Την πήρα ξεκάθαρα εξαιτίας του αιρετού ο οποίος μου είπε οτι θα έδινε το όνομά μου.
Τέλος να σου πω ότι και περισυ δεν πήρα απόσπαση παρόλο που υπήρχαν οι ίδιοι λόγοι.Απλά πέρισυ δεν είχα μιλήσει με αιρετό. Και έμεινα μακρια από το σπίτι μου όλη τη χρονιά.Επειδή όμως φέτος δεν αντεχα πάλι να υποστώ τα ίδια άλλαξα τακτική.

Απλά στα γράφω ολα συτα για να καταλάβεις πως λειτουργούν τα πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:15:38 »

Αποσυνδεδεμένος vama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 688
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #326 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 04:53:59 μμ »
alexcat αν έχεις τηλέφωνο του διευθυντή σου θα μπορούσες να επικοινωνήσεις μαζί του να του πεις οτι πήρες απόσπαση μήπως σε απαλλάξει και δεν χρειαστεί να πας.
Διαφορετικά θα πρέπει να πας κανονικά στο σχολείο σου και θα φύγεις όταν σε απαλλάξει ο διευθυντής ή ο προϊστάμενος.
Βέβαια και να μην πας -όπως προτείνουν κάποιοι συνάδελφοι- δεν πρόκειται να σε τιμωρήσουν με κάποιο τρόπο αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι είναι και σωστό.

Αποσυνδεδεμένος greekfrixos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #327 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 05:03:08 μμ »
δεν γίναν αποσπάσεις υπεραρίθμων. αυτές είναι συζύγων στρατιωτικών, με προβλήματα υγείας κ.α.
άρα τι ανάγκες υπηρεσίας;

Και μόνο το γεγονός οτι ο πίνακας Γ είναι φίσκα στους γυμναστές μας οδηγεί με ασφάλεια στο συμπέρασμα οτι πρόκειται για υπεράριθμους.

Αποσυνδεδεμένος vama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 688
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #328 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 06:24:44 μμ »
Ο πίνακας Γ2 είναι ο πίνακας των υπεραρίθμων.
Το γράφει ξεκάθαρα οτι θεμελιώνουν δικαίωμα για μετάθεση ενώ στους υπόλοιπους δεν γράφει τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος efffiiiii

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #329 στις: Σεπτέμβριος 26, 2009, 09:11:51 μμ »
Καλα ρε παιδια, πώς την πήρατε όλοι? Μόνο εγω δεν την πήρα? Νεοδιόριστη μεν, δεν εβαλα μεσο αλλά είχα λόγους υγείας γονέων! Υπηρξε νεοδιοριστη της ειδικοτητάς μου στην ίδια περιοχή η οποια πάει εκεί που ήθελε! Τί γίνεται? Νιώθω τελείως κορόιδο!
δυστυχώς η αναξιιορατία ζει και βασιλευει...εγω συγκεκριμενα την πηρα γιατι ο σύζυγός μου είναι σε σώματα ασφαλείας...αν και αναρωτιέμαι γιατί να μην ισχύει και το ίδιο για συνηπηρέτηση 2 εκπαιδευτικών...λες και εμάς (ως εκπαιδευτικούς)δεν μας στέλνουν όπου να΄ναι.ενα αυτό. οσον αφορά τώρα το θέμα υγείας των γονέων,επίσης απαράδεκτο...πρέπει δηλαδή ένας γονιός να έχει 67% αναπηρία για να χρειάζεται το παιδί του κοντά του? αυτός που έχει 50% είναι προφανώς περδίκι...τι να πω...ότι και να πω παραπέρα είναι κοινοτοπο. πάντως για να νοιώσεις καλύτερα όσα άτομα από την περιοχή μου δεν είχαν λόγους αλλα μόνο μέσον (και μάλιστα δυνατό πίστευαν) δεν την πήραν την απόσπαση....

Αποσυνδεδεμένος alexcat

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #330 στις: Σεπτέμβριος 27, 2009, 12:15:33 μμ »
Σ' ευχαριστώ πολύ Vama. Θα κατέβω, έχω και από την πρώτη ώρα μάθημα. Δε μου φαινότανε κι εμένα σωστό.

Αποσυνδεδεμένος dimdimel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 05
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #331 στις: Σεπτέμβριος 27, 2009, 03:57:04 μμ »
Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες και την συμπαράσταση! Efffiiiii, ειχα πιστοποιητικο υγείας γονέα με 67% αναπηρία αλλά... απο οτι φαίνεται ο΄θτε αυτό είναι σημαντικό!!! Ξέρετε αν θα υπάρξει κι άλλη φάση αποσπάσεων να μιλήσω κι εγώ με κανέναν αιρετό?

Αποσυνδεδεμένος lemon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #332 στις: Σεπτέμβριος 27, 2009, 04:41:40 μμ »
Ναι, θα υπαρξει.

Αποσυνδεδεμένος antrianna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #333 στις: Σεπτέμβριος 28, 2009, 12:30:28 πμ »
Να ρωτησω κατι?στον πινακα αναπληρωτων ειναι ειδικη κατηγορια εκτος απο μεσογειακη πολυτεκνους και σκληρυνση και οσοι εχουν οι δικοι τους κατι τετοιο?π.χ. αν οι γονεις εχουν σκληρυνση ή μεσογειακη μπαινεις μπροστα στον πινακα και θεωρεισαι ειδικη κατηγορια?παρακαλω ενδιαφερει μια φιλη μου που εχει γονιο με προβληματα αναλογα και θελουμε να μας απαντησετε αν ξερετε εγκυρα ομως.

Αποσυνδεδεμένος ewatt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #334 στις: Σεπτέμβριος 28, 2009, 12:44:49 πμ »
Έχεις γράψει στους μόνιμους και ρωτάς για αναπληρωτή! Σε ποια κατηγορία είναι τελικά?
Πάντως για αναπληρωτές πρέπει ο ίδιος να είναι ειδική κατηγορία, όχι συγγενικό πρόσωπο.

Αποσυνδεδεμένος vama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 688
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #335 στις: Σεπτέμβριος 28, 2009, 03:53:55 μμ »
Όσοι δεν πήραν απόσπαση μπορούν να κάνουν αίτηση επανεξέτασηςτης αίτησης αποσπασης τους σε οποιαδήποτε Δευτεροβάθμια όπου θα αναφέρουν τον αριθμό πρωτοκόλλου της αίτησης απόσπασης και συνοπτικά ξανα τους λόγους για τους οποίους αιτούνται απόσπαση. ΄
Δικαιολογητικά δεν χρειάζεται να προσκομίσετε ξανά.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161403
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 555
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 480
Σύνολο: 500

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.