*

Αποστολέας Θέμα: ΑΜΩ Μακριαααα  (Αναγνώστηκε 3825 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ΑΜΩ Μακριαααα
« στις: Νοέμβριος 18, 2010, 11:22:47 πμ »
Γεια σας. Με ειδοποιησαν σημερα οτι με παιρνουν ΑΜΩ σε περιοχη 2.5 ωρες μακρια απο τον τοπο κατοικιας μου. Μου ειπαν οτι θα ειμαι σε 3-4 ολοημερα σχολεια, με 14 ωρες συνολο.
Πειτε γνωμες ρε παιδια αν αξιζει να τρεχω σαν το Βεγγο 3-4 φορες (φανταζομαι) την εβδομαδα 2.5 ωρες να παω κι αλλες τοσες να γυρισω???
1) Αν αρνηθω τη θεση (πριν υπογραψω οτιδηποτε), ξερει κανείς αν θα εχω καποια επιπτωση? π.χ. του χρονου για τους πινακες?
2) Επισης, επειδη εχω 0 προυπηρεσια αλλα εχω παιδαγωγικη επαρκεια (κουφό?!), μηπως αξιζει να παω να κανω μια ωρα σε καποιο σχολειο και μετα να παραιτηθω? Το σκεφτομαι για του χρονου, δηλ. αν θα προσμετρηθει η προυπηρεσια απο φετος?
3) Υπαρχει αλλο τροπος να βρω ΜΙΑ ωρα καπου?

Αν ειχα μια ωρα θα ειχα παει ΑΚΩ   :'( :'( :'(
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 18, 2010, 11:27:49 πμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΜΩ ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:07:41 »

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΜΩ ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 18, 2010, 11:28:17 πμ »
Γεια σας. Με ειδοποιησαν σημερα οτι με παιρνουν ΑΜΩ σε περιοχη 2.5 ωρες μακρια απο τον τοπο κατοικιας μου. Μου ειπαν οτι θα ειμαι σε 3-4 ολοημερα σχολεια, με 14 ωρες συνολο.
Πειτε γνωμες ρε παιδια αν αξιζει να τρεχω σαν το Βεγγο 3-4 φορες (φανταζομαι) την εβδομαδα 2.5 ωρες να παω κι αλλες τοσες να γυρισω???
1) Αν αρνηθω τη θεση (πριν υπογραψω οτιδηποτε), ξερει κανείς αν θα εχω καποια επιπτωση? π.χ. του χρονου για τους πινακες?
2) Επισης, επειδη εχω 0 προυπηρεσια αλλα εχω παιδαγωγικη επαρκεια (κουφό?!), μηπως αξιζει να παω να κανω μια ωρα σε καποιο σχολειο και μετα να παραιτηθω? Το σκεφτομαι για του χρονου, δηλ. αν θα προσμετρηθει η προυπηρεσια απο φετος?
3) Υπαρχει αλλο τροπος να βρω ΜΙΑ ωρα καπου?

Αν ειχα μια ωρα θα ειχα παει ΑΚΩ   :'( :'( :'(
Γιατί δήλωσες για ΑΜΩ περιοχή στην οποία θα δυσκολευόσουν να πας;
1) Εφόοσον είσαι αναπληρωτής θα έχεις τις προβλεπόμενες επιπτώσεις σε περίπτωση άρνησης, δηλαδή διαγράφεσαι από τον φετινό πίνακα.
2) Οι πίνακες έχουν κλειδώσει από προυπηρεσία, οπότε και να δουλέψεις θα παραμείνεις στον πίνακα της μηδενικής.
3) Δεν γνωρίζω.

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΜΩ ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑ
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 18, 2010, 11:35:35 πμ »
Γιατί δήλωσες για ΑΜΩ περιοχή στην οποία θα δυσκολευόσουν να πας;
1) Εφόοσον είσαι αναπληρωτής θα έχεις τις προβλεπόμενες επιπτώσεις σε περίπτωση άρνησης, δηλαδή διαγράφεσαι από τον φετινό πίνακα.
2) Οι πίνακες έχουν κλειδώσει από προυπηρεσία, οπότε και να δουλέψεις θα παραμείνεις στον πίνακα της μηδενικής.
3) Δεν γνωρίζω.

Ευχαριστω Green.
1) Δεν ηξερα οτι οι ΑΜΩ θα ηταν οι περισυνοι ωρομισθιοι. Δεν ειχα δηλωσει την περιοχη αυτη. Αλλα εκανα την βλακεια και ειχα βαλει τικ στο κουτι που ελεγε για οποιαδηποτε αλλη περιοχη αν δεν προσληφθω στην προτιμηση...κατι τετοιο τελος παντων.
Μεγαλη εξαπατηση παντως οι ΑΜΩ... Ετσι αναγκαζουν να πας θες δε θες...
Κοιτα εγω χορηγο δεν εχω να μου βαζει βενζινες κι αλλα εξοδα (βλ. γονεις), αρα μαλλον θα παρω τηλ οτι δεν παω...
Αλλα ας δω και καμια αλλη απαντηση μιας και πολυ εμπειρια στο θεμα αναπληρωτες, ωρομισθιοι δεν εχω, αφου φετος ξεκινησα να ασχολουμαι..

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΜΩ Μακριαααα
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 18, 2010, 11:40:19 πμ »
Γεια σας. Με ειδοποιησαν σημερα οτι με παιρνουν ΑΜΩ σε περιοχη 2.5 ωρες μακρια απο τον τοπο κατοικιας μου. Μου ειπαν οτι θα ειμαι σε 3-4 ολοημερα σχολεια, με 14 ωρες συνολο.
Πειτε γνωμες ρε παιδια αν αξιζει να τρεχω σαν το Βεγγο 3-4 φορες (φανταζομαι) την εβδομαδα 2.5 ωρες να παω κι αλλες τοσες να γυρισω???
1) Αν αρνηθω τη θεση (πριν υπογραψω οτιδηποτε), ξερει κανείς αν θα εχω καποια επιπτωση? π.χ. του χρονου για τους πινακες?
2) Επισης, επειδη εχω 0 προυπηρεσια αλλα εχω παιδαγωγικη επαρκεια (κουφό?!), μηπως αξιζει να παω να κανω μια ωρα σε καποιο σχολειο και μετα να παραιτηθω? Το σκεφτομαι για του χρονου, δηλ. αν θα προσμετρηθει η προυπηρεσια απο φετος?
3) Υπαρχει αλλο τροπος να βρω ΜΙΑ ωρα καπου?
Αν ειχα μια ωρα θα ειχα παει ΑΚΩ   :'( :'( :'(
3) τι εννοείς να βρεις μια ώρα; Να σου δώσουν μια ώρα παραπάνω για να "γίνεις" ΑΚΩ; Ο νόμος προβλέπει ότι έχεις προτεραιότητα, αν προκύψει κενό, να "πάρεις εσύ την ώρα (ή τις ώρες).
Φυσικά πριν από εσένα μπορεί να έχουν προτεραιότητα προηγούμενοι ΑΜΩ...
Αν ρωτάς πως θα μπορούσες να αποκτήσεις 1 ώρα προϋπηρεσία, ο τρόπος που λες (να πας σε ένα σχολείο και μετά να παραιτηθείς) είναι ένας τρόπος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΜΩ Μακριαααα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:07:41 »

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΜΩ Μακριαααα
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 18, 2010, 11:47:16 πμ »
3) τι εννοείς να βρεις μια ώρα; Να σου δώσουν μια ώρα παραπάνω για να "γίνεις" ΑΚΩ; Ο νόμος προβλέπει ότι έχεις προτεραιότητα, αν προκύψει κενό, να "πάρεις εσύ την ώρα (ή τις ώρες).
Φυσικά πριν από εσένα μπορεί να έχουν προτεραιότητα προηγούμενοι ΑΜΩ...
Αν ρωτάς πως θα μπορούσες να αποκτήσεις 1 ώρα προϋπηρεσία, ο τρόπος που λες (να πας σε ένα σχολείο και μετά να παραιτηθείς) είναι ένας τρόπος.

Οχι, για ΑΚΩ. Εννοω να βρω μια ωρα προυπηρεσια γιατι με την παιδαγωγικη επαρκεια που εχω θα προηγουμαι ολων που εχουν μονο προυπηρεσια.
Με την πιθανοτητα να ανοιξουν οι πινακες φετος (δεν το αποκλειω με το μπαχαλο που υπαρχει!) να εχω τουλαχιστον 1 ωρα + παιδαγωικη επαρκεια --> ψηλααα στον πινακα σε σχεση με τωρα που ειμαι...
Αλλο που σκεφτηκα ειναι να παω σε καποιο ιδιωτικο να πω θελω μια ωρα γι'αυτο και γι'αυτο και ΑΝ πετυχω σε ξηγημενο διευθυντη να το κανω ετσι...
δεν ξερω...

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: ΑΜΩ Μακριαααα
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 18, 2010, 03:31:28 μμ »
Με τα μέχρι τώρα δεδομένα η προϋπηρεσία πλέον δεν μετρά στους πίνακες. Άρα είτε κάνεις 1 ώρα φέτος είτε όχι, θα είσαι στην ίδια θέση του χρόνου
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος AsepHunter

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
    • Προφίλ
Απ: ΑΜΩ Μακριαααα
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 18, 2010, 04:10:23 μμ »
Γεια σας. Με ειδοποιησαν σημερα οτι με παιρνουν ΑΜΩ σε περιοχη 2.5 ωρες μακρια απο τον τοπο κατοικιας μου. Μου ειπαν οτι θα ειμαι σε 3-4 ολοημερα σχολεια, με 14 ωρες συνολο.
Πειτε γνωμες ρε παιδια αν αξιζει να τρεχω σαν το Βεγγο 3-4 φορες (φανταζομαι) την εβδομαδα 2.5 ωρες να παω κι αλλες τοσες να γυρισω???
1) Αν αρνηθω τη θεση (πριν υπογραψω οτιδηποτε), ξερει κανείς αν θα εχω καποια επιπτωση? π.χ. του χρονου για τους πινακες?
2) Επισης, επειδη εχω 0 προυπηρεσια αλλα εχω παιδαγωγικη επαρκεια (κουφό?!), μηπως αξιζει να παω να κανω μια ωρα σε καποιο σχολειο και μετα να παραιτηθω? Το σκεφτομαι για του χρονου, δηλ. αν θα προσμετρηθει η προυπηρεσια απο φετος?
3) Υπαρχει αλλο τροπος να βρω ΜΙΑ ωρα καπου?

Αν ειχα μια ωρα θα ειχα παει ΑΚΩ   :'( :'( :'(
Αγαπητέ συνάδελφε αυτά τα περί ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗΣ ΕΠΑΡΚΕΙΑΣ (ΠΕ) είναι τελείως κουφά!!
Γιατί εμείς οι άλλοι δεν έχουμε επάρκεια;;
Μήπως εννοείς ότι θα μπείς στους πίνακες μετά το 2014 από τη στιγμή που θα ισχύσει η νέα ρύθμιση περί ΠΕ;
Και πάλι δεν είσαι εξασφαλισμένος. Η ΠΕ θα σου δίνει τη δυνατότητα να δώσεις ΑΣΕΠ και αν πετύχεις τότε ναί θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα ελάχιστα μόρια που θα πάρεις από την προϋπηρεσία για να πάρεις σειρά στους πίνακες του ΑΣΕΠ.....

Αποσυνδεδεμένος thymiaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
    • Προφίλ
Απ: ΑΜΩ Μακριαααα
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 18, 2010, 04:14:53 μμ »
Φίλε "κορόιδο" από που έχεις την παιδαγωγική επάρκεια, αν επιτρέπετε ;

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΜΩ Μακριαααα
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 18, 2010, 04:28:00 μμ »
Φίλε "κορόιδο" από που έχεις την παιδαγωγική επάρκεια, αν επιτρέπετε ;

Απο ασπαιτε. Γιατι?

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2550
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: ΑΜΩ Μακριαααα
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 19, 2010, 03:21:21 μμ »
Φίλε "κορόιδο" από που έχεις την παιδαγωγική επάρκεια, αν επιτρέπετε ;

Απο ασπαιτε. Γιατι?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 19, 2010, 07:12:49 μμ από anneta »
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: ΑΜΩ Μακριαααα
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 19, 2010, 05:09:18 μμ »
Φίλε "κορόιδο" από που έχεις την παιδαγωγική επάρκεια, αν επιτρέπετε ;

Απο ασπαιτε. Γιατι?

Διότι αν έχεις διαβάσει την προκήρυξη στην ΑΣΠΑΙΤΕ δικαιούνται να κάνουν τα χαρτιά τους οι έχοντες προϋπηρεσία!!!! Εσυ, τι ειδικότητα είσαι?


anneta μήπως μπερδεύεσαι?
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2550
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: ΑΜΩ Μακριαααα
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 19, 2010, 07:06:29 μμ »
Φίλε "κορόιδο" από που έχεις την παιδαγωγική επάρκεια, αν επιτρέπετε ;

Απο ασπαιτε. Γιατι?

Διότι αν έχεις διαβάσει την προκήρυξη στην ΑΣΠΑΙΤΕ δικαιούνται να κάνουν τα χαρτιά τους οι έχοντες προϋπηρεσία!!!! Εσυ, τι ειδικότητα είσαι?


anneta μήπως μπερδεύεσαι?

λες βρε geok ?
Λάθος προκήρυξη διάβαζα στη σελίδα της ασπαιτε?
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: ΑΜΩ Μακριαααα
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 19, 2010, 07:09:03 μμ »
Μήπως μπερδεύεσαι με την προκήρυξη των αναπληρωτών για το ΕΠΠΑΙΚ που βγήκε κατά το Σεπτέμβριο. Η αρχική (Ιούνιος) για το ΕΠΠΑΙΚ, που τους αφορούσε όλους, δεν νομίζω να είχε τέτοιο περιορισμό...
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2550
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: ΑΜΩ Μακριαααα
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 19, 2010, 07:12:23 μμ »
Μήπως μπερδεύεσαι με την προκήρυξη των αναπληρωτών για το ΕΠΠΑΙΚ που βγήκε κατά το Σεπτέμβριο. Η αρχική (Ιούνιος) για το ΕΠΠΑΙΚ, που τους αφορούσε όλους, δεν νομίζω να είχε τέτοιο περιορισμό...

Για να το λες εσύ , έτσι θα είναι κι όλας.
(Οποτε σβήνω το μηνυμα πιο πάνω)
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 515
Σύνολο: 532

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.121 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.