*

Αποστολέας Θέμα: Πανελλήνιες μετά από χρόνια  (Αναγνώστηκε 188884 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος δασκαλίτσα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #84 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 03:34:54 πμ »
μου είπαν οτι παίρνουν μόνο με μέσο κ έγινα χάλια..αληθεύει???

Ο καθένας θα πει τη μα*ακία του για να σε τρομάξει.Ακους εκεί μέσο...Ποτέ δεν έχω ακούσει για μέσο στις κατατακτήριες και κάποιοι γνωστοί μου που έδωσαν κατατακτήριες΄για διάφορες σχολές,τα πράγματα ήταν εντελώς αξιοκρατικά.Τώρα αν βρήκαν καινούργιο τροπάρι με βίσματα και εκεί,αυτό δε το ξέρω.
Εσύ δεν έχεις να χάσεις κάτι,όπως και να χει!Προχώρα και μην ακούς κανέναν και τίποτα!
(οι θέσεις που ανοίγονται γενικά δεν είναι πολλές..περιορισμένες θα έλεγα...)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:17:49 »

Αποσυνδεδεμένος anastasia25

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #85 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 12:48:21 μμ »
να είσαι καλά!! κ μακάρι να υπάρχει αξιοκρατία... :-\ εγώ πάντως θα προσπαθήσω γιατί μου αρέσει κ θα ήθελα πολυ να περάσω κ να τελείωσω την σχολή.. :-[ εσύ σπουδάζεις ήδη στο παιδαγωγικό? σε ποιο πανεπιστήμιο είσαι? ψάχνω ένα βιβλίο των μαθηματικών και δεν μπορώ με τίποτα να το βρώ πουθενά , ''Εισαγωγή στα μαθηματικά. Τόμος Α. Αλγεβρα. θεόδωρος Εξαρχακος (1991) '' Μήπως γνωρίζει καποιος ή εσύ που θα μπορούσα να απευθυνθώ? υπάρχουν σημειωσείς ή κατι που θα μπορούσε κανείς να με βοηθήσει... αχχ... βρίσκομαι και σε νησί!!! ευχαριστώ πολύυυυυυυυυυυυ για το κουράγιο πάντως!!!  πολυυυυυυυυ  ;)

Αποσυνδεδεμένος δασκαλίτσα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #86 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 01:01:59 μμ »
να είσαι καλά!! κ μακάρι να υπάρχει αξιοκρατία... :-\ εγώ πάντως θα προσπαθήσω γιατί μου αρέσει κ θα ήθελα πολυ να περάσω κ να τελείωσω την σχολή.. :-[ εσύ σπουδάζεις ήδη στο παιδαγωγικό? σε ποιο πανεπιστήμιο είσαι? ψάχνω ένα βιβλίο των μαθηματικών και δεν μπορώ με τίποτα να το βρώ πουθενά , ''Εισαγωγή στα μαθηματικά. Τόμος Α. Αλγεβρα. θεόδωρος Εξαρχακος (1991) '' Μήπως γνωρίζει καποιος ή εσύ που θα μπορούσα να απευθυνθώ? υπάρχουν σημειωσείς ή κατι που θα μπορούσε κανείς να με βοηθήσει... αχχ... βρίσκομαι και σε νησί!!! ευχαριστώ πολύυυυυυυυυυυυ για το κουράγιο πάντως!!!  πολυυυυυυυυ  ;)

Εγώ σπουδάζω στο Παιδαγωγικό Αθήνας και είμαι τριτοετής.
Φυσικά και γνωρίζω που μπορείς να απευθυνθείς:σε εμένα! ;D
Το βιβλίο αυτό το είχαμε στο Α' Έτος...Γενικά μπήκα απο θεωρητική κατεύθυνση και ακόμα και στα θετικά μαθήματα,τα πήγα πολύ καλά,οπότε μη σε ανησυχεί!Λοιπόν,αν θες στείλε μου προσωπικό μήνυμα και θα σου στείλω εγώ το βιβλίο και τις σημειώσεις ταχυδρομικώς...Πολύ βατά όμως όλα,μην αγχωθείς με αυτά!Απλά κάνε την προσπάθεια σου να μπεις στο Παιδαγωγικό..Εγώ πάντως είμαι πρόθυμη να εξυπηρετήσω!!!Μην ταλαιπωρηθείς περισσότερο μιας και είσαι στο νησί ;)

Αποσυνδεδεμένος anastasia25

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #87 στις: Σεπτέμβριος 11, 2009, 01:21:36 μμ »
χαχαχα  ;D ;D ;D ;D!!!!! ωραία θα σου στείλω μήνυμα....... εγώ έχω τελειώσει γεωλογικό στο ΑΠΘ κ ευτυχώς είχαμε μαθηματικά ...αλλά..αλλά....
 ευχαριστώ κ πάλι!!!  ;D..γιατί είμαι κ σε νησί... χαχα ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:17:49 »

Αποσυνδεδεμένος bubuka

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #88 στις: Σεπτέμβριος 12, 2009, 03:35:29 μμ »
για τη δευτερη σχολη μου ξαναεδωσα πανελληνιες στα 26.στα 31 μου πηγα και ορκιστηκα με την κορη μου μωρο στην ακαλια.τιποτε δεν ειναι ακατορθωτο.οσο για το διλημμα πανελληνιες η κατατακτηριες,σιγουρα το πρωτο.γιατι στις κατατακτηριες δεν μπορεις να δεις γραπτο,παιρνουν ουτως η αλλως :) και οταν περασεις δεν δικαιουσαι ουτε πασο,ουτε βιβλια
η επανασταση ξεκιναει απο μεσα μας

Αποσυνδεδεμένος elinag

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #89 στις: Οκτώβριος 31, 2009, 01:54:56 μμ »
ρε παιδιά όσοι δίνετε κατατακτήριες για παιδαγωγικό Αλεξανδρούπολης ή ΄Φλώρινας,τα μαθηματικά πώς σας φάνηκαν?Εγώ δυσκολεύομαι αρκετά,ίσως επειδή έχω χροοοοοοοοοονια να τα πιάσω...

Αποσυνδεδεμένος muppet

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #90 στις: Νοέμβριος 21, 2009, 12:28:46 πμ »
Καλησπέρα..Θα ήθελα να μεδιαφωτίσει κάποιος...
Είμαι απόφοιτη Γενικού Λυκείου 1998 . Έχω δικαίωμα να δώσω πανελλήνιες εξετάσεις?Ενδιαφέρομαι για ψυχολογία, μπορώ να δώσω?
Τί πρέπει να κάνω?πού ? Δεν έχω ιδέα...Ενημερώστε, παρακαλώ, αν γνωρίζετε..
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 09, 2012, 03:22:22 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #91 στις: Νοέμβριος 21, 2009, 01:41:57 πμ »
φυσικα κ μπορεις. θα πας τον φεβρουαριο στο σχολειο σου και θα κανεις αιτηση.θα ρωτησεις κ ποια μαθηματα μπορεις να δωσεις.

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #92 στις: Νοέμβριος 21, 2009, 10:05:15 πμ »
Καλησπέρα..Θα ήθελα να μεδιαφωτίσει κάποιος...
Είμαι απόφοιτη Γενικού Λυκείου 1998 . Έχω δικαίωμα να δώσω πανελλήνιες εξετάσεις?Ενδιαφέρομαι για ψυχολογία, μπορώ να δώσω?
Τί πρέπει να κάνω?πού ? Δεν έχω ιδέα...Ενημερώστε, παρακαλώ, αν γνωρίζετε..

Θα  πας στο Λύκειο της γειτονιά σου και θα ενημερώσεις οτι θέλεις να δώσεις  εξετάσεις.Αυτοί θα σου πουν να πας τον Φεβρουάριο για να κάνεις την αίτηση
Θα διαλέξεις κατεύθυνση-Θεωρητική εφόσον θέλεις Ψυχολογία- και απο εκει και πέρα συμμετέχεις κανονικά στις εξετάσεις
Τα μαθήματα που θα εξεταστείς είναι :Αρχαία-Ιστορία-Λατινικά-Νεολ. Λογοτεχνία  και ένα μάθημα επιλογής απο τα εξης γενικής Παιδείας : Φυσική ή Μαθηματικά ή Ιστορία ή Βιολογία
Τα Μαθήματα βαρύτητας είναι τα Αρχαία και η Ιστορία

Οι βαθμοί σου θα είναι μόνο τα γραπτά σου δηλ οτι γράψεις

Καλή Επιτυχία

Αποσυνδεδεμένος fair_play

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #93 στις: Νοέμβριος 21, 2009, 01:11:19 μμ »

Τα μαθήματα που θα εξεταστείς είναι :Αρχαία-Ιστορία-Λατινικά-Νεολ. Λογοτεχνία  και ένα μάθημα επιλογής απο τα εξης γενικής Παιδείας : Φυσική ή Μαθηματικά ή Ιστορία ή Βιολογία
Τα Μαθήματα βαρύτητας είναι τα Αρχαία και η Ιστορία

Οι βαθμοί σου θα είναι μόνο τα γραπτά σου δηλ οτι γράψεις

Καλή Επιτυχία


Και Νεοελληνική Γλώσσα γενικής παιδείας (Έκθεση κλπ).
Από τα μαθήματα γενικής παιδείας σχετικά εύκολη επιλογή είναι η Βιολογία. Μικρή ύλη και εύκολες ασκήσεις.

Κατα τη γνώμη μου πρέπει να συμβουλευτείς κάποιον Φιλόλογο για την ύλη και την προετοιμασία σου.
Και σύντομα γιατί ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος για την Ψυχολογία που ενδιαφέρεσαι.

Καλή δύναμη!

Αποσυνδεδεμένος Daskalos!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #94 στις: Φεβρουάριος 04, 2010, 05:20:41 πμ »
Καλημερα :)!!

Καταρχας, θελω να πω ενα μεγαλο μπραβο, σε εκεινους που εχουν δυναμη και θεληση και προσπαθουν να πετυχουν τους στοχους και τα ονειρα του παρα τις αντικειμενικες δυσκολιες!! Πραγματικα σας θαυμαζω και σας θεωρω προτυπα :)... Ειμαι πρωτοετης φοιτητης του παιδαγωγικου τμηματος της Αλεξανδρουπολης και αν χρειαστειτε καποια βοηθεια, οποιασδηποτε φυσεως, ειμαι προθυμος να προσφερω τα μεγιστα!!

Καλη τυχη

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #95 στις: Φεβρουάριος 04, 2010, 10:11:44 μμ »
Αναρωτιέμαι γιατί το Υπουργείο Παιδείας δεν μοιράζει ένα φυλλάδιο με οδηγίες για τα παιδιά για τις πανελλήνιες (επιστημονικά πεδία, περσινές βάσεις, τρόπος υπολογισμού μορίων κλπ). Παλιά μοίραζε. Τώρα όχι. Περικοπές από εκεί θα κάνει; Εδώ κάθε φροντιστήριο βγάζει το δικό του ενημερωτικό φυλλάδιο!

Επίσης γιατί δεν υπάρχει στην ιστοσελίδα του Υπουργείου τουλάχιστον η γνωστή εφαρμογή (που έχουν όλα τα φροντιστήρια στις ιστοσελίδες τους. αυτή που έχουν προμηθευτεί από την keystone (www.keystone.gr)) που σου υπολογίζει αυτόματα τα μόρια?

Ακόμα και για την ενημέρωση και τον προσανατολισμό των παιδιών πρέπει να μεριμνούν τα φροντιστήρια;

Αποσυνδεδεμένος rorygr

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1105
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #96 στις: Φεβρουάριος 04, 2010, 10:18:53 μμ »
Αναρωτιέμαι γιατί το Υπουργείο Παιδείας δεν μοιράζει ένα φυλλάδιο με οδηγίες για τα παιδιά για τις πανελλήνιες (επιστημονικά πεδία, περσινές βάσεις, τρόπος υπολογισμού μορίων κλπ). Παλιά μοίραζε. Τώρα όχι. Περικοπές από εκεί θα κάνει; Εδώ κάθε φροντιστήριο βγάζει το δικό του ενημερωτικό φυλλάδιο!

Επίσης γιατί δεν υπάρχει στην ιστοσελίδα του Υπουργείου τουλάχιστον η γνωστή εφαρμογή (που έχουν όλα τα φροντιστήρια στις ιστοσελίδες τους. αυτή που έχουν προμηθευτεί από την keystone (www.keystone.gr)) που σου υπολογίζει αυτόματα τα μόρια?

Ακόμα και για την ενημέρωση και τον προσανατολισμό των παιδιών πρέπει να μεριμνούν τα φροντιστήρια;

το φροντιστηριο εχει κερδη απο ολα αυτα γιατι δειχνει εμπρακτα το ενδιαφερον του για τα παιδια...το υπουργειο δεν το θεωρει σημαντικο φαινεται...και μην ξεχναμε και το καλοκαιρι..ποιος αραγε φροντιζει για την σωστη συμπληρωση των μηχανογραφικων τον Ιουλιο ; ποιος λυνει αποριες σχετικα με σχολες και επαγγελματικες προοπτικες; οχι το δημοσιο σχολειο παντως..δυστυχως...

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Πανελλήνιες μετά από χρόνια
« Απάντηση #97 στις: Φεβρουάριος 04, 2010, 10:25:26 μμ »
σωστα! Να,ποιος λυνει αποριες για το μηχανογραφικο,....

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΣ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΣ

http://www.youtube.com/watch?v=ip_j4fCqF7s
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159780
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 664
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 653
Σύνολο: 670

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.12 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.