*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2011  (Αναγνώστηκε 511086 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pransot

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
  • Δάσκαλος
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #630 στις: Αύγουστος 24, 2011, 03:09:38 μμ »
Στο ανακοινωθέν του Μπράτη εκτός των άλλων διάβασα

Με απόφαση του Συμβουλίου δόθηκαν μόρια συνυπηρέτησης σε συναδέλφους που έχουν αποδεδειγμένα, συζύγους άνεργους.

http://www.mpratis.gr/index.php/2010-09-03-17-59-29/420-2011-08-24-10-41-55

Τι σημαίνει αυτό; Εγώ έχω γυναίκα άνεργη και έγκυο. Τα ανέφερα και τα δύο στο επιπλέον πεδίο της δήλωσης, αλλά δεν προσκόμισα αντίστοιχο δικαιολογητικό, σύμφωνα και με την αντίστοιχη λογική υπόδειξη της συναδέλφου στο γραφείο.

Είναι δυνατόν να ισχύσει κάτι τετοιο; Δεν είναι αντίθετο με την προκήρυξη; Είναι νόμιμο; Αν εγώ δεν πάρω απόσπαση στην περιοχή μου δε θα δικαιούμαι να κάνω ένσταση; Τι θα μου απαντήσουν; Ας πρόσεχες; Μιλάμε για 10 μόρια!!! Αντίστοιχα άλλοι συνάδελφοι που θα πάρουν απόσπαση με βάση αυτά τα μόρια δε θα φοβούνται ότι λόγω ενστάσεων μπορεί να τις χάσουν; Δεν είναι αυθαίρετη αυτή η κίνηση; Διαφωτίστε με παρακαλώ οι εμπειρότεροι.
Ευχαριστώ.

ΥΓ Συγχαρητήρια για το φόρουμ. Ελπίζω από εδώ και πέρα να το χρησιμοποιώ περισσότερο
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 24, 2011, 03:17:46 μμ από pransot »
Δες τη θετική πλευρά της ζωής.
Αν αδυνατείς να τη δεις, επινόησέ την!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:05:01 »

Αποσυνδεδεμένος sabrina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #631 στις: Αύγουστος 24, 2011, 03:10:01 μμ »
Καλησπέρα... Τα νεύρα τσατάλια μετά την τελευταία ανακοίνωση του Μπράτη...
Εγώ έχω κάνει αίτηση απόσπασης εντός ΠΥΣΠΕ. Να υποθέσω ότι ΑΝ βγουν οι αποσπάσεις από νομό σε νομό τη Δευτέρα, οι εντός νομού πότε θα βγουν; Εγώ που στο καλό θα παρουσιαστώ 1η του μηνός;

Αποσυνδεδεμένος radiki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 107
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #632 στις: Αύγουστος 24, 2011, 03:12:32 μμ »
Δεν μπορώ να καταλάβω κάτι.Αφού οι αποσπάσεις για ΠΥΣΠΕ βγήκαν σήμερα γιατι δεν τις ανακοινώνουν επιτέλους να τελειώνουμε?Γιατί πρέπει να περιμένουμε μέχρι τη Δευτέρα?
Σήμερα συζητήθηκαν. Εξετάστηκαν οι ανακλήσεις, οι εκπρόθεσμες κτλ. Κανονικά έπρεπε να τις έχουν έτοιμες αλλά...

Αποσυνδεδεμένος INDI

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #633 στις: Αύγουστος 24, 2011, 03:16:34 μμ »
ποσο ακομη υπομονη να κανουμε βρε παιδια!!!αν κι εγω πιστευω οτι θα τις βγαλουν νωριτερα.....ολη την ημερα στον υπολογιστη....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:05:01 »

Αποσυνδεδεμένος argy1010

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #634 στις: Αύγουστος 24, 2011, 03:18:58 μμ »
Καλησπέρα... Το ΚΥΣΔΕ συνεδριάζει...Καλή τύχη
Ειναι σιγουρο αυτο?
Θα βγουν και οι αποσπασεις των ΠΥΣΔΕ τη Δευτερα μαζι με των ΠΥΣΠΕ?

Αποσυνδεδεμένος well

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #635 στις: Αύγουστος 24, 2011, 03:23:45 μμ »
Έλεος πια! Τη Δευτέρα??!! Μας έχουν βγάλει την ψυχή! Τόσες πολλές δουλειές έχουν!??

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #636 στις: Αύγουστος 24, 2011, 03:40:05 μμ »
Καλή ερώτηση. Το πιθανότερο είναι ότι εφόσον προορίζεται για πυσπε να την εγκρίνει πρώτα το κυσπε που συνενδριαζει πρώτο και να σταλεί στο κυσδε για έγκριση. Οπότε μάλλον τον πρώτο λόγο να τον έχει το κυσπε

Καμία σχέση οι συνεδριάσεις του ΚΥΣΠΕ με τις συνεδριάσεις του ΚΥΣΔΕ, το ΚΥΣΠΕ ασχολείται (μεταξύ άλλων) με μεταθέσεις- αποσπάσεις Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης και το ΚΥΣΔΕ με τις αντίστοιχες διαδικασίες της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #637 στις: Αύγουστος 24, 2011, 03:51:09 μμ »
Καλησπέρα... Τα νεύρα τσατάλια μετά την τελευταία ανακοίνωση του Μπράτη...
Εγώ έχω κάνει αίτηση απόσπασης εντός ΠΥΣΠΕ. Να υποθέσω ότι ΑΝ βγουν οι αποσπάσεις από νομό σε νομό τη Δευτέρα, οι εντός νομού πότε θα βγουν; Εγώ που στο καλό θα παρουσιαστώ 1η του μηνός;
Προφανώς στην προσωρινή σου τοποθέτηση ή στην οργανική σου αν έχεις, οι αποσπάσεις εντός ΠΥΣΠΕ ή ΠΥΣΔΕ συνήθως αργούν, προηγούνται σύμφωνα με τη νομοθεσία οι τοποθετήσεις όσων βρίσκονται στη διάθεση ή είναι λειτουργικά υπεράριθμοι (με μόρια) και έπονται οι τοποθετήσεις όσων θα πάρουν απόσπαση τώρα από ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ οι οποίες μέχρι πέρσι συνεξετάζονταν με τις αιτήσεις όσων ζητούν απόσπαση εντός ΥΣ, μέχρι πέρσι η συνεξέταση αυτών των αιτήσεων γινόταν με κοινωνικά  ;D κριτήρια, φέτος έχουμε μοριοδότηση, βασισμένη σε εγκυκλίους βέβαια, δεν υπάρχει νομοθετική ρύθμιση :o.
Πάντως οι συνδικαλιστές της ΟΛΜΕ έχουν πάρει θέση να προηγούνται οι τοποθετήσεις όσων ζητούν απόσπαση εντός ΥΣ από τις τοποθετήσεις όσων έρχονται με απόσπαση απο άλλα ΠΥΣΔΕ ή ΠΥΣΠΕ.
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #638 στις: Αύγουστος 24, 2011, 03:53:42 μμ »
Ότι ναναι μου φαίνεται πως γίνεται. Η μοριοδότηση ανεργου έχει νόημα μόνο σε περίπτωση εντοπιότητας. Και γω έχω ανεργη σύζυγο αλλα δεν είχα ιδέα για τέτοια μοριοδότηση.όσο υπάρχουν ασάφειες δεν έχει νόημα η ένσταση γιατί δημιουργούνται ένα σορό παραθυράκια. Φέτος προβλέπεται λίγο μπάχαλο λόγω αρκετών ασαφειων. Οπότε η που θα ικανοποιηθεί το μεγαλύτερο μέρος των αποσπάσεων για να μην έχουμε αντιδράσεις, με την προϋπόθεση ότι υπάρχουν λειτουργικά κενά, η θα γίνει χαμός με τις ενστάσεις.
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #639 στις: Αύγουστος 24, 2011, 03:58:47 μμ »
Στο ανακοινωθέν του Μπράτη εκτός των άλλων διάβασα

Με απόφαση του Συμβουλίου δόθηκαν μόρια συνυπηρέτησης σε συναδέλφους που έχουν αποδεδειγμένα, συζύγους άνεργους.

http://www.mpratis.gr/index.php/2010-09-03-17-59-29/420-2011-08-24-10-41-55

Τι σημαίνει αυτό; Εγώ έχω γυναίκα άνεργη και έγκυο. Τα ανέφερα και τα δύο στο επιπλέον πεδίο της δήλωσης, αλλά δεν προσκόμισα αντίστοιχο δικαιολογητικό, σύμφωνα και με την αντίστοιχη λογική υπόδειξη της συναδέλφου στο γραφείο.

Είναι δυνατόν να ισχύσει κάτι τετοιο; Δεν είναι αντίθετο με την προκήρυξη; Είναι νόμιμο; Αν εγώ δεν πάρω απόσπαση στην περιοχή μου δε θα δικαιούμαι να κάνω ένσταση; Τι θα μου απαντήσουν; Ας πρόσεχες; Μιλάμε για 10 μόρια!!! Αντίστοιχα άλλοι συνάδελφοι που θα πάρουν απόσπαση με βάση αυτά τα μόρια δε θα φοβούνται ότι λόγω ενστάσεων μπορεί να τις χάσουν; Δεν είναι αυθαίρετη αυτή η κίνηση; Διαφωτίστε με παρακαλώ οι εμπειρότεροι.
Ευχαριστώ.

ΥΓ Συγχαρητήρια για το φόρουμ. Ελπίζω από εδώ και πέρα να το χρησιμοποιώ περισσότερο

Εφόσον τα ανέφερες στο επιπλέον πεδίο της δήλωσης έπρεπε να προσκομίσεις και τα αντίστοιχα δικαιολογητικά, οι συνάδελφοι των γραφείων δεν είναι παντογνώστες, και δεν μπορείς να ζητήσεις και ευθύνες εκ των υστέρων, εξάλλου προσωπική άποψη εξέφρασε η συγκεκριμένη υπάλληλος. Να κάνεις ένσταση σε κάθε περίπτωση αν χρειαστεί, όσο για την τύχη της τι να σου πώ, μην εκπλαγείς αν σου πουν "ας το προσκόμιζες" ;D
Καλή τύχη...
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος dreaming

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 441
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #640 στις: Αύγουστος 24, 2011, 03:59:32 μμ »
Καλα ειναι δυνατο να βγουν οι αποσπασεις τη Δευτερα και να ταξιδεψουμε τη Τεταρτη οσοι δε πηραμε;Θυμαμαι τη χρονια μαθαμε τις αποσπασεις στις 15-6 με Στυλιανιδη νομιζω υπουργο.Το μόνο καλοκαίρι χωρίς άγχος.

Αποσυνδεδεμένος well

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #641 στις: Αύγουστος 24, 2011, 04:05:40 μμ »
Καλα ειναι δυνατο να βγουν οι αποσπασεις τη Δευτερα και να ταξιδεψουμε τη Τεταρτη οσοι δε πηραμε;Θυμαμαι τη χρονια μαθαμε τις αποσπασεις στις 15-6 με Στυλιανιδη νομιζω υπουργο.Το μόνο καλοκαίρι χωρίς άγχος.

Μα θα έχουμε 2 μέρες διορία!   ;)

Αποσυνδεδεμένος sabrina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #642 στις: Αύγουστος 24, 2011, 04:08:46 μμ »
Προφανώς στην προσωρινή σου τοποθέτηση ή στην οργανική σου αν έχεις, οι αποσπάσεις εντός ΠΥΣΠΕ ή ΠΥΣΔΕ συνήθως αργούν

...αργούν αλλά δεν είναι κατάσταση αυτή. Εγώ περιμένω απόσπαση από ένα νησί σε άλλο. Χρήματα δεν εχω να αλλάζω πλοία και λιμάνια. Έτσι όπως τα έχουν κάνει με βλέπω να πηγαίνω στο νησί που εχω ζητήσει να πάρω απόσπαση, γιατι εάν δεν την πάρω έχω μια ολοκληρη μετακόμιση να κάνω...

Αποσυνδεδεμένος GIDA

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #643 στις: Αύγουστος 24, 2011, 04:17:30 μμ »
ME 29.5 μορια ( τριτεκνος) και αλλα 10 συνυπηρετησης παιρνω αποσπαση;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159849
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 584
Σύνολο: 595

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.269 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.