*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2011  (Αναγνώστηκε 511084 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maria1978

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • ΠΕ 15
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #854 στις: Αύγουστος 26, 2011, 09:29:21 μμ »
γνωρίζω ότι πολλές διευθύνσεις έχουν δώσει απο αρχές ιουλίου τα κενά σε πολλούς νομούς.....υπάρχουν και άλλες δε που δεν έδωσαν τίποτα....αφού είχαν καταληκτική ημερομηνία να δώσουν λειτουργικά κενά γιατί δεν έδωσαν????δεύτερον έμαθα μέσα ιουλίου απο αιρετό του πυσδε οτι φετος οι αποσπασεις θα γίνουν σε οργανικά κενα.....αυτό και αν ήταν βόμβα??? αρα???τα μαγειρεύουν για να μην κάνουν ούτε αποσπάσεις ούτε διορισμούς....θα πάρουν και κανένα αναπληρωτή μέσω ΕΣΠΑ και θα τους  χρυσώσει το χάπι....και αφου γίνουν όλα αυτά αμφιβάλλω αν κανείς μας θα μιλάει εδώ μέσα....γιατί μας έχουν κάνει να μην μπορούμε να κάνουμε ούτε κιχ....με τις υγείες μας λοιπόν....
Δύο πράγματα ειναι απέραντα: η βλακεία των ανθρώπων και το σύμπαν...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:00:22 »

Αποσυνδεδεμένος GRETEL

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #855 στις: Αύγουστος 26, 2011, 09:39:39 μμ »
....και μεσα σε ολα η ΔΔΕ Κυκλαδων καλει άπαντες να παρουσιαστουν ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ 1/9, όσους είναι στη διάθεση ΠΥΣΔΕ στα σχολεια που υπηρετούσαν πέρυσι και τους νεοδιόριστους στη Συρο....!!
Αντε ...καλές διακοπές...!!!

http://dide.kyk.sch.gr/

Δηλαδή εγώ που ήμουν πέρυσι αθήνα με απόσπαση, δεν έχω οργανική αλλά ανήκω γ' κυκλάδων και πέρυσι με είχαν τοποθετήσει σε λειτουργικό κενό στην αμοργό αλλά είχα απόσπαση, πού θα παρουσιαστώ????????????????!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος maria1978

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • ΠΕ 15
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #856 στις: Αύγουστος 26, 2011, 09:47:03 μμ »
....και μεσα σε ολα η ΔΔΕ Κυκλαδων καλει άπαντες να παρουσιαστουν ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ 1/9, όσους είναι στη διάθεση ΠΥΣΔΕ στα σχολεια που υπηρετούσαν πέρυσι και τους νεοδιόριστους στη Συρο....!!
Αντε ...καλές διακοπές...!!!

http://dide.kyk.sch.gr/

Δηλαδή εγώ που ήμουν πέρυσι αθήνα με απόσπαση, δεν έχω οργανική αλλά ανήκω γ' κυκλάδων και πέρυσι με είχαν τοποθετήσει σε λειτουργικό κενό στην αμοργό αλλά είχα απόσπαση, πού θα παρουσιαστώ????????????????!!!!!!!
εγω που ημουν στη διαθεση του πυσδε 3 χρονια και με τοποθετουσαν σε λειτουργικό κενό παρουσιαζόμουν κάθε χρόνο εκεί....πάρε ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις καλού κακού!
Δύο πράγματα ειναι απέραντα: η βλακεία των ανθρώπων και το σύμπαν...

Αποσυνδεδεμένος GRETEL

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #857 στις: Αύγουστος 26, 2011, 09:51:52 μμ »
Θα τρελλαθώ ...θα πηδηχτώ από το παράθυρο.... Εχω ανοιχτό εισητήριο για σύρο γιατί λόγω της απεργίας δεν μπόρεσα να πάω στις 30 . Αν υποψιαστώ ότι θα τρέχω αμοργό θα φρικάρω. Και αν δεν πάρεις απόσπαση και είσαι δ.πυσδε τί κάνεις μένεις στο προηγούμενο λειτουργικό κενό που μπορεί να μην τοποθετηθείς καν εκεί φέτος?


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:00:22 »

Αποσυνδεδεμένος maria1978

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • ΠΕ 15
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #858 στις: Αύγουστος 26, 2011, 10:01:27 μμ »
Θα τρελλαθώ ...θα πηδηχτώ από το παράθυρο.... Εχω ανοιχτό εισητήριο για σύρο γιατί λόγω της απεργίας δεν μπόρεσα να πάω στις 30 . Αν υποψιαστώ ότι θα τρέχω αμοργό θα φρικάρω. Και αν δεν πάρεις απόσπαση και είσαι δ.πυσδε τί κάνεις μένεις στο προηγούμενο λειτουργικό κενό που μπορεί να μην τοποθετηθείς καν εκεί φέτος?
το καλύτερο θα ήταν να πάρεις ένα τηλέφωνο στη διευθυνση να σε διαφωτίσει κάποιος υπεύθυνα για το που θα παρουσιαστείς....πριν την αμοργό που σε είχαν τοποθετήσει ?κανονικά παρουσιαζόμαστε σε κάποιο σχολείο...εμένα μου έλεγαν επειδη ήμουν και γω αποσπασμένη να παρουσιάζομαι στο σχολείο που με τοποθετούσαν τη τελευταία χρονιά..μπλέξιμο...μην αγχωνεσαι....και πάρε τηλέφωνο να συνενοηθείς και πές τους οτι δεν μπορείς να είσαι αμοργό τουλάχιστον να παρουσιαστείς στη συρο....
Δύο πράγματα ειναι απέραντα: η βλακεία των ανθρώπων και το σύμπαν...

Αποσυνδεδεμένος GRETEL

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #859 στις: Αύγουστος 26, 2011, 10:03:41 μμ »
Θα τρελλαθώ ...θα πηδηχτώ από το παράθυρο.... Εχω ανοιχτό εισητήριο για σύρο γιατί λόγω της απεργίας δεν μπόρεσα να πάω στις 30 . Αν υποψιαστώ ότι θα τρέχω αμοργό θα φρικάρω. Και αν δεν πάρεις απόσπαση και είσαι δ.πυσδε τί κάνεις μένεις στο προηγούμενο λειτουργικό κενό που μπορεί να μην τοποθετηθείς καν εκεί φέτος?
το καλύτερο θα ήταν να πάρεις ένα τηλέφωνο στη διευθυνση να σε διαφωτίσει κάποιος υπεύθυνα για το που θα παρουσιαστείς....πριν την αμοργό που σε είχαν τοποθετήσει ?κανονικά παρουσιαζόμαστε σε κάποιο σχολείο...εμένα μου έλεγαν επειδη ήμουν και γω αποσπασμένη να παρουσιάζομαι στο σχολείο που με τοποθετούσαν τη τελευταία χρονιά..μπλέξιμο...μην αγχωνεσαι....και πάρε τηλέφωνο να συνενοηθείς και πές τους οτι δεν μπορείς να είσαι αμοργό τουλάχιστον να παρουσιαστείς στη συρο....

Eυχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ

Αποσυνδεδεμένος pransot

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
  • Δάσκαλος
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #860 στις: Αύγουστος 26, 2011, 10:38:17 μμ »
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως αν δεν πάρω απόσπαση έχω στείλει με φαξ αίτηση άδειας για 1-2/9 (αιμοδοτική ή κανονική). Δε θα κάνω 1000 χλμ χωρίς κανένα λόγο. Θα έχω να ταξιδεύω μια ολόκληρη χρονιά για να βλέπω την οικογένειά μου (γυναίκα έγκυο και 3 παιδιά) και θα σπεύσω να τρέξω;
Δες τη θετική πλευρά της ζωής.
Αν αδυνατείς να τη δεις, επινόησέ την!

Αποσυνδεδεμένος σκράπας

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ούτε ένας μαθητής χαμένος
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #861 στις: Αύγουστος 26, 2011, 10:52:14 μμ »
να πάει η Κυρία να δουλέψει. έτσι και αλλιώς δε δούλεψε ποτέ στη ζωή της. από 25 χρονών την νομαρχέσα παρίστανε. α, ρε παπα-νδρέου/λιάνη ακόμα οι έλληνες έχουν δρόμους με το όνομά σου.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 26, 2011, 10:54:24 μμ από σκράπας »

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #862 στις: Αύγουστος 26, 2011, 10:59:48 μμ »
Το ΚΥΣΠΕ θα συνεδριασει την Δευτερα για να επικυρωσει τις αποσπασεις απο Πυσπε σε Πυσπε.
Το ΚΥΣΔΕ ποτε θα συνεδριασει???
Επισης αν ισχυουν αυτα που λεει ο συναδερφος Mackis θα τραβιομαστε στην οργανικη μας σιγουρα να φαμε τα λεφτα που δεν εχουμε. Μας βλεπω ολους για αναρρωτικες , αιμοδοτικες και δε συμμαζευεται.
Το ΚΥΣΔΕ θα συνεδριάσει στις 30 Αυγούστου:
Αποσπάσεις καθηγητών : δεν έχουν το Θεό τους!!!

 

Οργή και αγανάκτηση νοιώθουν χιλιάδες καθηγητές, οι οποίοι υπέβαλαν αίτηση απόσπασης από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ, με την παρελκυστική τακτική που ακολουθεί το Υπουργείο  Παιδείας.

Οι αιτήσεις για απόσπαση έγιναν τον Ιούνιο και ,πέντε μέρες πριν την έναρξη της σχολικής χρονιάς, ακόμη δεν έχουν συζητηθεί στο αρμόδιο Όργανο (ΚΥΣΔΕ).

Σύμφωνα με πληροφορίες μας αυτό θα γίνει, το νωρίτερα, την επόμενη Τρίτη 30 Αυγούστου και την Πέμπτη 1 Σεπτεμβρίου οι συνάδελφοι θα είναι υποχρεωμένοι να αναλάβουν υπηρεσία στη νέα τους θέση.

Ούτε ιερό ούτε όσιο.

Είναι δυνατόν να τακτοποιηθούν ζητήματα όπως η εύρεση κατοικίας και σχολείου φοίτησης των παιδιών μέσα σε μια μέρα;

Η αναισθησία σε όλο της το μεγαλείο.

Καταγγέλλουμε την αβελτηρία των αρμοδίων του Υπουργείου Παιδείας και ζητάμε έστω και την  ύστατη στιγμή να πρυτανεύσει η λογική.

                                                                      Λάρισα 26/8/2011

                                                            Δ.Α.Κ.Ε. Καθηγητών ν. Λάρισας


Από www.alfavita.gr
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #863 στις: Αύγουστος 26, 2011, 11:07:40 μμ »
Επιπλέον:
Συνεδρίαση του ΚΥΣΠΕ τη Δευτέρα 29 -8- 2011 , για εξέταση των αποσπάσεων στα Πειραματικά , τα ΚΕΔΔΥ και από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ.Τα λειτουργικά των ΚΕΔΔΥ όλης της χώρας.
Συναδέλφισσες, συνάδελφοι

 

1. Τη Δευτέρα 29 -8 -2011 , στις 9.00 π.μ., θα συνεδριάσει το ΚΥΣΠΕ με θέματα ημερήσιας διάταξης :

α) «Εξέταση αιτήσεων εκπαιδευτικών Π.Ε. για απόσπαση σε ΚΕ.Δ.Δ.Υ. και διαμόρφωση σχετικής πρότασης».

β) «Εξέταση αιτήσεων εκπαιδευτικών Π.Ε. για απόσπαση σε Πειραματικά Σχολεία και διαμόρφωση σχετικής πρότασης».

γ) «Επικύρωση πινάκων αποσπάσεων από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ για το σχολικό έτος 2011-2012».

2. Οι αιτήσεις απόσπασης από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ ανέρχονται σε 6835. Υπενθυμίζω ότι πέρυσι  είχαν υποβληθεί 6344 αιτήσεις και ικανοποιήθηκαν στην α’ φάση 3997 (ποσοστό 63,00%).

3. Οι αιτήσεις αποσπάσεων για τα ΚΕΔΔΥ είναι: 53 δασκάλων, 21 νηπιαγωγών, 7 φυσικής αγωγής και 1 αγγλικής γλώσσας. Από το τμήμα ειδικής αγωγής του Υπουργείου Παιδείας κατατέθηκαν σήμερα στο ΚΥΣΠΕ τα λειτουργικά κενά των ΚΕΔΔΥ όλης της χώρας , τα οποία και σας κοινοποιώ για ενημέρωσή σας.

Ακολουθεί ο σχετικός πίνακας.

 

Δημήτρης Μπράτης

Φυσικά από www.alfavita.gr
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος Amorgos05

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #864 στις: Αύγουστος 26, 2011, 11:28:51 μμ »
 ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 06, 2016, 04:30:39 μμ από Amorgos05 »

Αποσυνδεδεμένος marinaser

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #865 στις: Αύγουστος 27, 2011, 12:34:39 πμ »
  Αγανακτισμένη παρακολουθώ τα τεκταινόμενα έχοντας βγάλει εισιτήριο για Κω από Θεσσαλονίκη, από την οποία θα επιστρέψω στη Θεσσαλονίκη στις 7/9  για την επιμόρφωση και θα ξαναγυρίσω στην Κω στις 11/9 μαζί με τα δυο παιδάκια μου, αν δεν πάρω την απόσπαση(που δε θα την πάρω).Μεταξύ όλων αυτών να βρω σπίτι, να τακτοποιήσω τα παιδιά σε σχολείο και να αποχαιρετίσουμε οι τρεις μας τον μπαμπά μας που θα μείνει πίσω.Και πίστευα ότι, αν διοριστώ, θα λυθούν τα προβλήματά μου,Κούνια που με κούναγε!!!!!!!!!!!1

Αποσυνδεδεμένος taratazoum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
  • Φύλο: Γυναίκα
  • back in black
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #866 στις: Αύγουστος 27, 2011, 12:38:42 πμ »
  Αγανακτισμένη παρακολουθώ τα τεκταινόμενα έχοντας βγάλει εισιτήριο για Κω από Θεσσαλονίκη, από την οποία θα επιστρέψω στη Θεσσαλονίκη στις 7/9  για την επιμόρφωση και θα ξαναγυρίσω στην Κω στις 11/9 μαζί με τα δυο παιδάκια μου, αν δεν πάρω την απόσπαση(που δε θα την πάρω).Μεταξύ όλων αυτών να βρω σπίτι, να τακτοποιήσω τα παιδιά σε σχολείο και να αποχαιρετίσουμε οι τρεις μας τον μπαμπά μας που θα μείνει πίσω.Και πίστευα ότι, αν διοριστώ, θα λυθούν τα προβλήματά μου,Κούνια που με κούναγε!!!!!!!!!!!1
εγω απλαευχομαι να την παρεις τιποτα αλλο...εστω και καθυστερημενα..
αντε γιατι αρχιζω και εκνευριζομαι κι αλλο με την κυρια ο Θεος να την κανει...ΑΝΝΑ !
Δεν εχω κανει αιτηση για αποσπαση..αλλα οσο διαβαζω στο forum τις συζητησεις μας δεν ξερω κατι με πιανει..καλα αποτελεσματα σε ολους παιδια!
δεν ειμαι τρελλη!!!!το υπουργειο θα με οδηγησει στο ψυχιατρειο!!

Αποσυνδεδεμένος blethalassa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
  • ...κύριε Κλεό, θα μας κάνεις τον ρέφερι ?
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #867 στις: Αύγουστος 27, 2011, 12:43:49 πμ »
επειδή έχω φρικάρει μ όλα αυτά που διαβάζω εδώ και μέρες , ας μου πει όποιος χριστιανός ξέρει
ποιες περιοχές της ελλάδας εμφαν'ιζουν πλεονασμα σε πε02
και ποιες ελλειμα (σε αττική)?

 ???

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159849
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 600
Σύνολο: 610

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.118 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.