*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2011  (Αναγνώστηκε 511075 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος christos1900

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1274 στις: Αύγουστος 30, 2011, 01:43:46 μμ »
καλά πλάκα μας κάνουν?εγω το βράδυ 3 κ κάτι θα ταξιδεύω για αθήνα για να είμαι αύριο, απόγευμα κρήτη, το εισιτήριό μου δεν το αγόρασα ακόμα, πρέπει να το πληρώσω μέχρι τις 8 το βράδυ κ αυτοί λένε οτι θα συνεδριάσουν στις 6?Πάμε καλά?Μα τι άνθρωποι είναι αυτοί?
Αυτοί μας κάνουν πλάκα κι εμείς ζούμε ένα δράμα!!!! Δεν νομίζω να είναι άνθρωποι, γιατί μια τέτοια συμπεριφορά απλούστατα δεν ταιριάζει σε ανθρώπους!!! Αν όμως δεν παρουσιαστεί κανένας από εμάς 1 Σεπτέμβρη, θα τους κοπεί η διάθεση για πλάκα!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:21:48 »

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1275 στις: Αύγουστος 30, 2011, 01:49:49 μμ »
καλά πλάκα μας κάνουν?εγω το βράδυ 3 κ κάτι θα ταξιδεύω για αθήνα για να είμαι αύριο, απόγευμα κρήτη, το εισιτήριό μου δεν το αγόρασα ακόμα, πρέπει να το πληρώσω μέχρι τις 8 το βράδυ κ αυτοί λένε οτι θα συνεδριάσουν στις 6?Πάμε καλά?Μα τι άνθρωποι είναι αυτοί?

Εγώ πάντως έβγαλα εισιτήρια για όλους για Κρήτη, ακόμα και για το μωρό. Και αν τελικά προλάβουν να ανακοινωθούν μέχρι αύριο στις 11 που φεύγει το καράβι έχει καλώς.
Όσο για το χωρίς πλαφόν εννοεί ότι αν μια περιοχή έχει 10 λειτουργικά κενά θα γίνουν με μοριοδότηση 10 αποσπάσεις άσχετα αν προέρχονται απο υπερραριθμιες. Αλλιώς δεν έχει νόημα η μοριοδότηση. Το βέβαιο όμως είναι ότι τα λειτουργικά κενά είναι πολυ κουτσουρεμενα, και αυτο θα το δείτε μετα γιατί σε πολλές περιοχές τα λειτουργικά κενά εχουνυπολογιστει με υπερωριες
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος suliet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1276 στις: Αύγουστος 30, 2011, 01:51:33 μμ »
καλά πλάκα μας κάνουν?εγω το βράδυ 3 κ κάτι θα ταξιδεύω για αθήνα για να είμαι αύριο, απόγευμα κρήτη, το εισιτήριό μου δεν το αγόρασα ακόμα, πρέπει να το πληρώσω μέχρι τις 8 το βράδυ κ αυτοί λένε οτι θα συνεδριάσουν στις 6?Πάμε καλά?Μα τι άνθρωποι είναι αυτοί?
Αυτοί μας κάνουν πλάκα κι εμείς ζούμε ένα δράμα!!!! Δεν νομίζω να είναι άνθρωποι, γιατί μια τέτοια συμπεριφορά απλούστατα δεν ταιριάζει σε ανθρώπους!!! Αν όμως δεν παρουσιαστεί κανένας από εμάς 1 Σεπτέμβρη, θα τους κοπεί η διάθεση για πλάκα!!!!!
μα κοντευω να πάθω εγκεφαλικό κ μαζι με εμένα όλοι οι δικοί μου πήραν άδεια κ άφησαν τις δουλείες τους μήπως κ χρειαστεί να κάνω μετακόμιση!μια ερώτηση να κάνω:αν πάρει κάποιος απόσπαση ,σε περίπτωση που δεν ειναι μία σεπτέμβρη εκεί για ανάληψη υπηρεσίας θα έχει κυρώσεις?

Αποσυνδεδεμένος GRETEL

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1277 στις: Αύγουστος 30, 2011, 01:56:21 μμ »
Απο αιρετό του ΚΥΣΔΕ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΕΤΥΧΑ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ οι αποσπάσεις δευτεροβάθμιας θα ανακοίνωθούν ή σήμερα πολύ αργά το βράδυ αν προλάβουν αλλιώς αύριο!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:21:48 »

Αποσυνδεδεμένος christos1900

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1278 στις: Αύγουστος 30, 2011, 01:56:51 μμ »
καλά πλάκα μας κάνουν?εγω το βράδυ 3 κ κάτι θα ταξιδεύω για αθήνα για να είμαι αύριο, απόγευμα κρήτη, το εισιτήριό μου δεν το αγόρασα ακόμα, πρέπει να το πληρώσω μέχρι τις 8 το βράδυ κ αυτοί λένε οτι θα συνεδριάσουν στις 6?Πάμε καλά?Μα τι άνθρωποι είναι αυτοί?
Αυτοί μας κάνουν πλάκα κι εμείς ζούμε ένα δράμα!!!! Δεν νομίζω να είναι άνθρωποι, γιατί μια τέτοια συμπεριφορά απλούστατα δεν ταιριάζει σε ανθρώπους!!! Αν όμως δεν παρουσιαστεί κανένας από εμάς 1 Σεπτέμβρη, θα τους κοπεί η διάθεση για πλάκα!!!!!
μα κοντευω να πάθω εγκεφαλικό κ μαζι με εμένα όλοι οι δικοί μου πήραν άδεια κ άφησαν τις δουλείες τους μήπως κ χρειαστεί να κάνω μετακόμιση!μια ερώτηση να κάνω:αν πάρει κάποιος απόσπαση ,σε περίπτωση που δεν ειναι μία σεπτέμβρη εκεί για ανάληψη υπηρεσίας θα έχει κυρώσεις?
Ζήτησε αναρρωτική, αιμοδοτική ή και κανονική αν χρειαστεί. Ή το πιο απλό με μια υπεύθυνη δήλωση, καθαρίζεις! Τι να κάνουμε δηλαδή, να γίνουμε χίλια κομμάτια, δεν είμαστε άνθρωποι εμείς; Δεν μπρορούν να μας κάνουν τίποτα!!!!

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1279 στις: Αύγουστος 30, 2011, 01:58:45 μμ »
H συνεδρίαση του ΚΥΣΠΕ συνεχίζεται. Τα στοιχεία όλα έχουν δοθεί στη μηχανοργάνωση χωρίς περιορισμό μορίων .
Τι σημαίνει αυτό :
Χθες, αργά το βράδυ , πληροφορηθήκαμε ότι από το Υπουργείο Παιδείας είχε τεθεί , αυθαίρετα, «πλαφόν» για δικαίωμα απόσπασης στα 23 μόρια, πράγμα που σήμαινε ότι κανείς συνάδελφος κάτω από 23 μόρια δε θα έπαιρνε απόσπαση, έστω και αν υπήρχαν κενά στην περιοχή προτίμησής του. Τα ποσοστά ικανοποίησης των αιτήσεων απόσπασης , με αυτά τα δεδομένα , θα ανερχόταν στο 35%.
Μετά από την άμεση παρέμβαση των αιρετών και του Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε. το «πλαφόν» ακυρώθηκε και οι αποσπάσεις θα γίνουν με βάση τα κενά της κάθε περιοχής , χωρίς άλλους περιορισμούς.
Οι αποσπάσεις θα ανακοινωθούν όταν το ΚΥΣΠΕ ολοκληρώσει τις εργασίες του ,περίπου στις 7.00 μ.μ..
23 μόρια?Και γιατί δεν είχε ακουστεί πουθενά αυτό?Γιατί δεν είχε ανοίξει κανείς το στοματάκι του να μας πει τι ήθελαν να κάνουν?Δηλαδή μας έβαλαν να κάνουμε αίτηση απόσπασης και μετά θα μας έλεγαν ''ατυχήσατε...είστε κάτω από τα 23  μόρια...''?Πάλι καλά που δεν θα γίνει...ας ελπίσουμε τουλάχιστον...

Αποσυνδεδεμένος darmenos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1280 στις: Αύγουστος 30, 2011, 01:59:54 μμ »
απο το υπουργειο μιλησα μολις τωρα , μου ειπαν αυριο απογευμα! δεν εχουν το θεο τους

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1281 στις: Αύγουστος 30, 2011, 02:03:10 μμ »
Απο αιρετό του ΚΥΣΔΕ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΕΤΥΧΑ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ οι αποσπάσεις δευτεροβάθμιας θα ανακοίνωθούν ή σήμερα πολύ αργά το βράδυ αν προλάβουν αλλιώς αύριο!!
Αυτό πάλι να τους ΠΕΤΎΧΕΙς ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ, είναι μεγάλη επιτυχία. εγώ εδώ και 2 ώρες δεν μπορώ να πετύχω κανέναν. Από απλή περιέργεια τον είδες να έχει καταλάβει σε τι θέση είμαστε ή απλά στα έλεγε όλα σε στυλ πληροφόρησης. Γιατί το "αύριο" είναι λίγο βαρύ...

Αποσυνδεδεμένος boukitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1282 στις: Αύγουστος 30, 2011, 02:04:36 μμ »
Παιδιά, επειδή όλοι έχουμε το άγχος μας...όταν λέτε π.χ. "αύριο απόγευμα" , συμπληρώστε σας παρακαλώ... : της Πρωτοβάθμιας ή της Δευτεροβάθμιας;;;;

Αποσυνδεδεμένος GRETEL

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1283 στις: Αύγουστος 30, 2011, 02:07:59 μμ »
Απο αιρετό του ΚΥΣΔΕ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΕΤΥΧΑ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ οι αποσπάσεις δευτεροβάθμιας θα ανακοίνωθούν ή σήμερα πολύ αργά το βράδυ αν προλάβουν αλλιώς αύριο!!
Αυτό πάλι να τους ΠΕΤΎΧΕΙς ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ, είναι μεγάλη επιτυχία. εγώ εδώ και 2 ώρες δεν μπορώ να πετύχω κανέναν. Από απλή περιέργεια τον είδες να έχει καταλάβει σε τι θέση είμαστε ή απλά στα έλεγε όλα σε στυλ πληροφόρησης. Γιατί το "αύριο" είναι λίγο βαρύ...

Ξέρετε πώς τον πέτυχα? Σήκωσε το τηλέφωνο να τηλεφωνήσει αλλά εκείνη τη στιγμή είχε ανοίξει η γραμμή και άκουγα που πατούσε τα πλήκτρα!!!!!!!! Συγχρονικότητα. Εχει πρόβλημα το σύστημα είπε γι'αυτό δεν βγήκαν ακόμα της πρωτοβάθμιας και γι'αυτό αργούν και οι δικές μας. Και ότι θα κάνουν οτι μπορούν για να βγούνε σήμερα το βράδυ αλλά αν δεν προλάβουν -που δεν θα προλάβουν- αυριο πια.

Αποσυνδεδεμένος vassogar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1284 στις: Αύγουστος 30, 2011, 02:12:26 μμ »
τι 23 μορια; και θα γεμιζαν τοσα κενα;

Αποσυνδεδεμένος darmenos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1285 στις: Αύγουστος 30, 2011, 02:17:20 μμ »
πρωτοβαθμιας εννοω! για δευτεροβαθμιας απο βδομαδα ...

Αποσυνδεδεμένος phi_lol

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1286 στις: Αύγουστος 30, 2011, 02:18:36 μμ »
Απο αιρετό του ΚΥΣΔΕ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΕΤΥΧΑ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ οι αποσπάσεις δευτεροβάθμιας θα ανακοίνωθούν ή σήμερα πολύ αργά το βράδυ αν προλάβουν αλλιώς αύριο!!
Αυτό πάλι να τους ΠΕΤΎΧΕΙς ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ, είναι μεγάλη επιτυχία. εγώ εδώ και 2 ώρες δεν μπορώ να πετύχω κανέναν. Από απλή περιέργεια τον είδες να έχει καταλάβει σε τι θέση είμαστε ή απλά στα έλεγε όλα σε στυλ πληροφόρησης. Γιατί το "αύριο" είναι λίγο βαρύ...

Ξέρετε πώς τον πέτυχα? Σήκωσε το τηλέφωνο να τηλεφωνήσει αλλά εκείνη τη στιγμή είχε ανοίξει η γραμμή και άκουγα που πατούσε τα πλήκτρα!!!!!!!! Συγχρονικότητα. Εχει πρόβλημα το σύστημα είπε γι'αυτό δεν βγήκαν ακόμα της πρωτοβάθμιας και γι'αυτό αργούν και οι δικές μας. Και ότι θα κάνουν οτι μπορούν για να βγούνε σήμερα το βράδυ αλλά αν δεν προλάβουν -που δεν θα προλάβουν- αυριο πια.

Λέτε να τους ΠΕΤΥΧΕΙ και καμιά πέτρα;  ::) ::) ::)
Everybody lies

Αποσυνδεδεμένος dimari

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1287 στις: Αύγουστος 30, 2011, 02:19:25 μμ »
πρωτοβαθμιας εννοω! για δευτεροβαθμιας απο βδομαδα ...

Πλάκα κάνεις??? από που το έμαθες?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159847
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 630
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 606
Σύνολο: 623

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.