*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2011  (Αναγνώστηκε 511106 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1386 στις: Αύγουστος 30, 2011, 06:25:07 μμ »
Μια άσχετη παρατήρηση: πιό πολλοί περιμένουν σ' αυτό το θέμα, την ανακοίνωση των αποσπάσεων παρά λίγες ημέρες πριν τους διορισμούς...
Παράξενοι καιροί....

Καλά αποτελέσματα σε όλους :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:23:45 »

Αποσυνδεδεμένος GR

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 576
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1387 στις: Αύγουστος 30, 2011, 06:25:35 μμ »
εδω θα την βγαλουμε αποψε;;;;;;; :-X :-X :-X
Έτσι μέχρι να βγάλουμε ρίζες στο πάτωμα, να φουσκώσουν τα ματάκια μας στον Η/Υ, να πιαστεί ο ...... στην καρέκλα κ εγω δεν ξέρω τι άλλο!!! >:(
Σας συγχαιρω για την υπομονη σας και συμπασχω,αν και αδιοριστη.Τα ιδια περναμε και μεις περιμενοντας καθε χρονο τις φασεις των αναπληρωτων.Αισχος.

Αποσυνδεδεμένος Sonaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1388 στις: Αύγουστος 30, 2011, 06:27:28 μμ »
Και μετα ολοι απορουν γτ οι δασκαλοι τρελαινονται και αρχιζουν τα ψυχοφαρμακα και τα ηρεμιστηκα. Εγω απο αλεξ/πολη θα πρεπει να κατεβω στην παρο και για 3η χρονια να αφησω μονο το συζυγο....ελεος πια....

Αποσυνδεδεμένος Emma29

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1389 στις: Αύγουστος 30, 2011, 06:34:44 μμ »
Και μετα ολοι απορουν γτ οι δασκαλοι τρελαινονται και αρχιζουν τα ψυχοφαρμακα και τα ηρεμιστηκα. Εγω απο αλεξ/πολη θα πρεπει να κατεβω στην παρο και για 3η χρονια να αφησω μονο το συζυγο....ελεος πια....
Συμπάσχω...εγώ πρέπει να είμαι Φλώρινα και ο άντρας μου Καλαμάτα αν δεν πάρω απόσπαση για Καλαμάτα. Και υπόψιν:είμαστε και οι δυο από Κεντρική Μακεδονία και θεωρήσαμε πιο εύκολο να ζητήσω εγώ απόσπαση για Μεσσηνία παρά εκείνος για οπουδήποτε στη Μακεδονία.Θα είναι η τέταρτη χρονια που θα είμαστε χώρια(ελπίζω όμως να γίνει το θαύμα!). Και όλοι μας λένε ''μα αφού είστε και οι δυο εκπαιδευτικοι,γιατί δεν είστε μαζί???'' Τί να απαντήσω???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:23:45 »

Αποσυνδεδεμένος effie kat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1390 στις: Αύγουστος 30, 2011, 06:37:00 μμ »
Έτσι, έτσι, μαζί με τις αναπληρώτριες φίλες μου που πασχίζουν για το διορισμό μέσα από επιτυχίες στον ΑΣΕΠ, 24άμηνα κ.α. πτυχία μαζί με γνώσεις ταχυδακτυλουργικής και ναυαγοσωστικής (μόνο αυτό δεν ζητάνε πιά!), ας βλέπουν όλοι τις...πομπές των προνομούχων εσωτερικών μεταναστών αυτού του τόπου. Χα!

Αποσυνδεδεμένος black21

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1391 στις: Αύγουστος 30, 2011, 06:39:23 μμ »
Ελπίζω όλα αυτά που γράφονται σε αυτό το νήμα, να διαβάζονται και από κάποιους που θεωρούν προνομιούχους τους εκπαιδευτικούς. Ειλικρινά, εύχομαι την επόμενη χρονιά να είμαστε όλοι κοντά στις οικογένειες μας.

Αποσυνδεδεμένος elefthe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1392 στις: Αύγουστος 30, 2011, 06:40:30 μμ »
n.sof, elefthe, gallikou, efi77, AnnaO, black21, GRETEL, Amarilis23, efstathia, effie kat, freesoulsophie, mkoum, iona, SOKAL, ioustina flemotomou, Mits2007, apinf, ntinab, ericPaker, marvac, Emma29, Cess, papaki24, Erofilaki, ffotini30, toureiffel, gumus, anna_kriti, myria, Chrisa rou, mokrina, kindim, escozul, despoinak, daskalitsa, BELLISSIMA, teo75, gioas, argy1010, MG12, amstrad, dimpana, miltosmpi, mariefrance, msa, ninja, efkola, mastrk7, ann83, aimi, gard, radiki, sybe, angie78, KELLYNIKOL, kamakis, MrDegree, edume, ribo, penny_ct, εγκαταληψη, stakon, perperas, lkt, agatha14, Sonaki, Souli, Giotak, vaios, Mystirios, martina, christos1900, aisana, euaggeliamich, darmenos, lamp84 και 190 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

ΜΗΝ ΔΩ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΕΣΑς ΝΑ ΞΕΧΝΑΕΙ ΤΙ ΤΡΑΒΑΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΨΗΦΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ ΣΤΙς ΕΚΛΟΓΕΣ  ΣΑς ΕΣΚΙΣΑ...

Αποσυνδεδεμένος effie kat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1393 στις: Αύγουστος 30, 2011, 06:41:08 μμ »
emma, εάν επιτρέπεται και δεν γίνομαι αδιάκριτη, τί ειδικότητες είστε με τον σύζυγο;

Αποσυνδεδεμένος gallikou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 718
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1394 στις: Αύγουστος 30, 2011, 06:41:50 μμ »
Και μετα ολοι απορουν γτ οι δασκαλοι τρελαινονται και αρχιζουν τα ψυχοφαρμακα και τα ηρεμιστηκα. Εγω απο αλεξ/πολη θα πρεπει να κατεβω στην παρο και για 3η χρονια να αφησω μονο το συζυγο....ελεος πια....
Συμπάσχω...εγώ πρέπει να είμαι Φλώρινα και ο άντρας μου Καλαμάτα αν δεν πάρω απόσπαση για Καλαμάτα. Και υπόψιν:είμαστε και οι δυο από Κεντρική Μακεδονία και θεωρήσαμε πιο εύκολο να ζητήσω εγώ απόσπαση για Μεσσηνία παρά εκείνος για οπουδήποτε στη Μακεδονία.Θα είναι η τέταρτη χρονια που θα είμαστε χώρια(ελπίζω όμως να γίνει το θαύμα!). Και όλοι μας λένε ''μα αφού είστε και οι δυο εκπαιδευτικοι,γιατί δεν είστε μαζί???'' Τί να απαντήσω???
Έχεις απόλυτο δίκιο... Νομίζω ότι το πιο σημαντικό είναι να βγούμε από τον κόσμο μας και να κάνουμε την κοινωνία να κατανοήσει τι τραβάμε. Ότι δεν είμαστε κάτι βολεμένοι τύποι που κάθονται τρεις μήνες τον χρόνο... Αν πάρουμε μαζί μας την κοινωνία και οι διεκδικήσεις μας θα βρίσκουν πιο εύκολα ανταπόκριση. Τώρα όλοι μας αντμετωπίζουν σαν τεμπέληδες και αγνοούν την ταλαιπωρία μας. Γι' αυτό κάνουν και άσχετες ερωτήσεις, όπως η παραπάνω. Εμένα πάντως με ρωτάνε: "που είσαι χωρισμένη με παιδί, δεν μετράει;"

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1395 στις: Αύγουστος 30, 2011, 06:43:09 μμ »
Ελπίζω όλα αυτά που γράφονται σε αυτό το νήμα, να διαβάζονται και από κάποιους που θεωρούν προνομιούχους τους εκπαιδευτικούς. Ειλικρινά, εύχομαι την επόμενη χρονιά να είμαστε όλοι κοντά στις οικογένειες μας.
++++++

Αποσυνδεδεμένος Emma29

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1396 στις: Αύγουστος 30, 2011, 06:44:10 μμ »
emma, εάν επιτρέπεται και δεν γίνομαι αδιάκριτη, τί ειδικότητες είστε με τον σύζυγο;
Ο σύζυγος είναι δάσκαλος (οπότε αδύνατο να αποσπαστεί Φλώρινα που έχω εγώ οργανική) και εγώ είμαι Αγγλικών(πρωτοβάθμια).

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1397 στις: Αύγουστος 30, 2011, 06:44:42 μμ »
ΜΗΝ ΔΩ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΕΣΑς ΝΑ ΞΕΧΝΑΕΙ ΤΙ ΤΡΑΒΑΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΨΗΦΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ ΣΤΙς ΕΚΛΟΓΕΣ  ΣΑς ΕΣΚΙΣΑ...
Την βλέπω σε κανένα ψηφοδέλτιο επικρατείας την ηρωίδα της συναίνεσης, μην ανησυχείς...

Αποσυνδεδεμένος Amarilis23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1398 στις: Αύγουστος 30, 2011, 06:45:10 μμ »
Παιδιά τι γίνεται με αυτό το ΚΥΣΔΕ; Έχει κανείς νεότερα;
Η παιδεία, καθάπερ ευδαίμων χώρα, πάντα τ' αγαθά φέρει.

Αποσυνδεδεμένος mastrk7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2011
« Απάντηση #1399 στις: Αύγουστος 30, 2011, 06:46:34 μμ »
ΜΗΝ ΔΩ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΕΣΑς ΝΑ ΞΕΧΝΑΕΙ ΤΙ ΤΡΑΒΑΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΨΗΦΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ ΣΤΙς ΕΚΛΟΓΕΣ  ΣΑς ΕΣΚΙΣΑ...
Την βλέπω σε κανένα ψηφοδέλτιο επικρατείας την ηρωίδα της συναίνεσης, μην ανησυχείς...
Όπως και το 2009 άλλωστε...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 623
Σύνολο: 632

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.