*

Αποστολέας Θέμα: Γίνονται αλλαγές στο πρόγραμμα σε μέρα απεργίας;  (Αναγνώστηκε 34054 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος antonis2200

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Γίνονται αλλαγές στο πρόγραμμα σε μέρα απεργίας;
« Απάντηση #56 στις: Φεβρουάριος 27, 2011, 03:40:02 μμ »
Συμφωνω μαζι σου οτι μερικες φορες ειμαστε κι εμεις που αρμενιζουμε στραβα...!!το εγραψα και αλλου...αυτο που χρειαζομαστε ειναι δουλεια,υπευθυνοτητα και ευσυνειδησια και τοτε μονο θα μπορουμε με σθενος να σταθουμε απεναντι στα κακοβουλα σχολια..!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γίνονται αλλαγές στο πρόγραμμα σε μέρα απεργίας;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:29:56 »

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γίνονται αλλαγές στο πρόγραμμα σε μέρα απεργίας;
« Απάντηση #57 στις: Φεβρουάριος 27, 2011, 03:43:52 μμ »
εμείς συζητάμε για το ωράριο σε μέρα απεργίας....άλλοι έχουν ενδιαφέρουσες προτάσεις για τον κλάδο μας...
 ::)

http://www.godvsdevil.gr/ekpaideytikoi-oi-pio-tempelides-ergazomenoi-toy-ellinikoy-dimosioy-kairos-einai-na-boithisoyn-toys-m

http://www.godvsdevil.gr/pyrkagies-ekpaideytikoi-pyrasfaleia
το συγκεκριμένο σάιτ είναι λαϊκίστικο. δεν υπάρχει λόγος να μας προβληματίζει. είναι προφανές ότι ο τύπος που το γράφει έχει το μυαλό του αλλού (βλ. διασημότητες)

Αποσυνδεδεμένος Εγώ είμαι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 769
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γίνονται αλλαγές στο πρόγραμμα σε μέρα απεργίας;
« Απάντηση #58 στις: Φεβρουάριος 27, 2011, 03:46:17 μμ »
bitch μου το εν λόγω άρθρο είναι τρομερά απαξιωτικό και εμπαθές είναι στραβός ο γιαλος όχι όλη η Μεσόγειος :)

Αποσυνδεδεμένος tamar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Άντρας
  • Φυσικός Ρ/Η
    • Προφίλ
Απ: Γίνονται αλλαγές στο πρόγραμμα σε μέρα απεργίας;
« Απάντηση #59 στις: Φεβρουάριος 27, 2011, 03:46:43 μμ »
εμείς συζητάμε για το ωράριο σε μέρα απεργίας....άλλοι έχουν ενδιαφέρουσες προτάσεις για τον κλάδο μας...
 ::)

http://www.godvsdevil.gr/ekpaideytikoi-oi-pio-tempelides-ergazomenoi-toy-ellinikoy-dimosioy-kairos-einai-na-boithisoyn-toys-m

http://www.godvsdevil.gr/pyrkagies-ekpaideytikoi-pyrasfaleia
Λίγο που περιηγήθηκα μέσα στο εν λόγω blog, είναι προφανές ότι το τύπος που γράφει αυτά τα κείμενα είναι τουλάχιστον κακεντρεχής και ακραίος και πιστεύει ότι για όλα τα δεινά αυτής της χώρας φταίνε οι δημόσιοι υπάλληλοι (οι εκπαιδευτικοί κυρίως;). Είναι οι απόψεις του όμως ενδεικτικές για το τι πιστεύει η Κοινωνία για τους εκπαιδευτικούς. Εννοείται ότι συμφωνώ με την bitch.
Ας το έχουμε υπόψη μας αυτό, ειδικά σε ό,τι αφορά τις συνδικαλιστικές μας διεκδικήσεις.
Όταν βλέπεις τυρί, ψάξε για τη φάκα....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γίνονται αλλαγές στο πρόγραμμα σε μέρα απεργίας;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:29:56 »

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γίνονται αλλαγές στο πρόγραμμα σε μέρα απεργίας;
« Απάντηση #60 στις: Φεβρουάριος 27, 2011, 03:48:55 μμ »
Αν και άσχετο με το θέμα που συζητιέται εδώ, όλοι αυτοί που γκρινιάζουν για ωράριο, ημέρες εργασίας κτλ των εκπαιδευτικών πλέον μου ακούγονται σαν μαθητές που με τίποτα δεν είναι ευχαριστημένοι ή σαν αποτυχημένοι που δεν κατάφεραν να περάσουν σε κάποια καθηγητική σχολή και πλέον το φέρουν βαρέως ή απλά σαν άνθρωποι με προσωπικά προβλήματα που θέλουν κάπου να ξεσπάσουν.
Αναρωτιέμαι, μπήκε κανείς τους σε τάξη; Άνοιξε ποτέ του ένα βιβλίο;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Γίνονται αλλαγές στο πρόγραμμα σε μέρα απεργίας;
« Απάντηση #61 στις: Φεβρουάριος 27, 2011, 03:50:08 μμ »
bitch μου το εν λόγω άρθρο είναι τρομερά απαξιωτικό και εμπαθές είναι στραβός ο γιαλος όχι όλη η Μεσόγειος :)

το άρθρο σαφώς και είναι αλλού ντ΄αλλού!! Γιαυτό και αναφέρθηκα στα σχόλια των blogers κάτω από το άρθρο. Πράγματι, αυτό που έγραψες tamar για τις συνδικαλιστικές μας διεκδικήσεις είναι σωστό. Ας έχουμε υπόψη μας και αυτά - καλύτερα αυτό παρά να εθελοτυφλούμε ....
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Γίνονται αλλαγές στο πρόγραμμα σε μέρα απεργίας;
« Απάντηση #62 στις: Φεβρουάριος 27, 2011, 03:53:20 μμ »
Συμφωνω μαζι σου οτι μερικες φορες ειμαστε κι εμεις που αρμενιζουμε στραβα...!!το εγραψα και αλλου...αυτο που χρειαζομαστε ειναι δουλεια,υπευθυνοτητα και ευσυνειδησια και τοτε μονο θα μπορουμε με σθενος να σταθουμε απεναντι στα κακοβουλα σχολια..!!

Συμφωνώ μαζί σου συνάδελφε! Να γίνουμε ο πρώτος κλάδος του δημόσιου και ιδιωτικού τομέα στην Ελλάδα που θα δείξει επιτέλους υπευθυνότητα και ευσυνειδησία.
Συγκριτικά με τους άλλους εγώ πιστεύω πως είμαστε μπροστά (πιο μπροστά και από τους παπάδες...), αλλά μπορούμε ακόμη περισσότερα!!!  :)  :)

Αποσυνδεδεμένος tamar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Άντρας
  • Φυσικός Ρ/Η
    • Προφίλ
Απ: Γίνονται αλλαγές στο πρόγραμμα σε μέρα απεργίας;
« Απάντηση #63 στις: Φεβρουάριος 27, 2011, 03:54:07 μμ »
Αν και άσχετο με το θέμα που συζητιέται εδώ, όλοι αυτοί που γκρινιάζουν για ωράριο, ημέρες εργασίας κτλ των εκπαιδευτικών πλέον μου ακούγονται σαν μαθητές που με τίποτα δεν είναι ευχαριστημένοι ή σαν αποτυχημένοι που δεν κατάφεραν να περάσουν σε κάποια καθηγητική σχολή και πλέον το φέρουν βαρέως ή απλά σαν άνθρωποι με προσωπικά προβλήματα που θέλουν κάπου να ξεσπάσουν.
Αναρωτιέμαι, μπήκε κανείς τους σε τάξη; Άνοιξε ποτέ του ένα βιβλίο;
Νομίζω ότι δεν είναι αυτό το ερώτημα. Τέτοιοι άνθρωποι πάντα υπήρχαν και πάντα θα υπάρχουν. Το ερώτημα για μένα είναι τι κάνει ο κλάδος των εκπαιδευτικών για να μη ρίχνει "νερό στο μύλο" όλων αυτών.
Όταν βλέπεις τυρί, ψάξε για τη φάκα....

Αποσυνδεδεμένος antonis2200

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Γίνονται αλλαγές στο πρόγραμμα σε μέρα απεργίας;
« Απάντηση #64 στις: Φεβρουάριος 27, 2011, 03:58:23 μμ »
Oπως ειπε και μια παλια συναδελφος στο σχολειο μου..το μεγαλο λαθος του συνδικαλισμου της ΔΕ ηταν που δεχτηκαν πριν χρονια την μειωση των διδακτικων ωρων ενω στην ουσια θα επρεπε να ειχαν αντιπροτεινει καλυτερες συνθηκες και μεγαλυτερους μισθους...

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Γίνονται αλλαγές στο πρόγραμμα σε μέρα απεργίας;
« Απάντηση #65 στις: Φεβρουάριος 27, 2011, 04:04:46 μμ »
Oπως ειπε και μια παλια συναδελφος στο σχολειο μου..το μεγαλο λαθος του συνδικαλισμου της ΔΕ ηταν που δεχτηκαν πριν χρονια την μειωση των διδακτικων ωρων ενω στην ουσια θα επρεπε να ειχαν αντιπροτεινει καλυτερες συνθηκες και μεγαλυτερους μισθους...

Συμφωνώ!
Να διεκδικήσουμε όλοι την κατάργηση της μείωσης του ωραρίου! Στην Α' θμια όλοι 25 ώρες και στην Β'θμια όλοι 21 ώρες!!

ΥΓ. Μπας και φύγουν πολλοί σε σύνταξη και διοριστούμε και εμείς... Υστερόβουλος;; Εμ...  8) 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος antonis2200

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Γίνονται αλλαγές στο πρόγραμμα σε μέρα απεργίας;
« Απάντηση #66 στις: Φεβρουάριος 27, 2011, 04:06:35 μμ »
Pano ειμαι διορισμενος..αλλα σε καταλαβαινω..!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Γίνονται αλλαγές στο πρόγραμμα σε μέρα απεργίας;
« Απάντηση #67 στις: Φεβρουάριος 27, 2011, 04:07:05 μμ »
Πάνο, άμα αυξηθεί το ωράριο πώς θα δημιουργηθούν κενά να διορισθεί και κανας άλλος χριστιανός; ΑΝ- υστερόβουλο σε βρίσκω... ;D ;D
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος antonis2200

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Γίνονται αλλαγές στο πρόγραμμα σε μέρα απεργίας;
« Απάντηση #68 στις: Φεβρουάριος 27, 2011, 04:09:30 μμ »
Yποθετω Bitch πως εννοει οτι αν αυξηθει το ωραριο ολοι αυτοι με τις 15-16 ωρες θα την κανουν με γοργα πηδηματακια...

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Γίνονται αλλαγές στο πρόγραμμα σε μέρα απεργίας;
« Απάντηση #69 στις: Φεβρουάριος 27, 2011, 04:09:59 μμ »
Πάνο, άμα αυξηθεί το ωράριο πώς θα δημιουργηθούν κενά να διορισθεί και κανας άλλος χριστιανός; ΑΝ- υστερόβουλο σε βρίσκω... ;D ;D

ΩΧ! Έκανα λάθος στις πράξεις...

Κάτω τα χέρια από το ωράριοοοο!!!!! Μόνο πάνω από το πτώμα σας θα περάσει η αύξηση του ωραρίου!!!
   >:( 8) 8) 8)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158512
  • Σύνολο θεμάτων: 19197
  • Σε σύνδεση σήμερα: 471
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 468
Σύνολο: 480

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.125 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.