*

Αποστολέας Θέμα: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012;  (Αναγνώστηκε 790818 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vasouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Life is wooondeeerfuuul..
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1834 στις: Αύγουστος 30, 2011, 11:33:30 μμ »
Καταρχήν ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!
Αν δε διοριστούν και οι άλλοι 78 νηπιαγωγοί ασεπίτες δεν πρόκειται να γίνει ΑΣΕΠ για την ειδικότητά σας.
Εδώ δεν έχουν αρχίσει να διαβάζουν πολλοί συνάδελφοι βασικών ειδικοτήτων στις οποίες οι διοριστέοι εξαντλούνται, θα το κάνεις εσύ που λες ότι δεν έχεις λεφτά γα πέταμα χωρίς να μπορεί να γίνει άμεσα ΑΣΕΠ για νηπιαγωγούς;
Το ίδιο σκέφτομαι κι εγώ απλά μπορείς να είσαι ποτέ σίγουρος με τόσες αλλαγές σε όσα λένε οι "αρμόδιοι";Σίγουρα οι πιθανότητες ελαχιστοποιούνται για μας εφόσον υπάρχουν ακόμη αδιόριστοι αλλά φοβάμαι το ενδεχόμενο ανακοίνωσης του ασεπ σε διάστημα όπου δε θα έχω περιθώριο επιλογής...

Όποιος δεν έχει λεφτά για πέταμα, δεν τα πετάει σε φροντιστήρια κλπ, αλλά διαβάζει και προετοιμάζεται μόνος του.-
Της ίδιας άποψης ήμουν κι εγώ πριν λίγο καιρό Landau, αλλά έχοντας συμμετάσχει ήδη σε 2 ασεπ, όντας επιτυχούσα κ' στους 2 αλλά μη διοριστέα σκέφτομαι πως ίσως πρέπει να κάνω κάτι παραπάνω για να καταφέρω κάποια στιγμή να δω το όνομά μου στο πίνακα των διοριστέων.

Κατά την άποψη μου ο επόμενος ΑΣΕΠ δεν θα περιλαμβάνει την ειδικότητα μας...Υπάρχουν αρκετοί αδιόριστοι απο τον προηγούμενο, σε αντίθεση με άλλες ειδικότητες όπως οι μαθηματικοί στις οποίες έχουν απορροφηθεί όλοι. Προσωπικά δεν θα έκανα προετοιμασία χωρίς να ξέρω αν θα γίνει ΑΣΕΠ για μας και πολύ περισσότερο δεν θα στηριζόμουν στο τι λένε τα φροντιστήρια...
Γι'αυτό κι εγώ ζητάω τη γνώμη από συναδέλφους, γιατί ξέρω πως τα κάθε είδους φροντιστήρια σκέφτονται πάνω απ'όλα σαν επιχειρηματίες που δε θέλουν να χάσουν τους πελάτες τους αλλά από όσο το έχω ψάξει κι εγώ στην ίδια άποψη έχω καταλήξει κ μάλλον θα το αναβάλλω προς το παρόν..ελπίζοντας για το καλύτερο..



« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 30, 2011, 11:44:08 μμ από vasouli »
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:59:06 »

Αποσυνδεδεμένος Boldini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όχι άλλο κάρβουνο(ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1835 στις: Αύγουστος 30, 2011, 11:38:48 μμ »
Μιας κ' πλέον τίθεται το ενδεχόμενο να γίνει ασεπ για κάποιες ειδικότητες, οι πιθανότητες να συμμετάσχουν οι νηπιαγωγοί (όποτε κ' με όποιο τρόπο γίνει) ποιες είναι κατά τη γνώμη σας?Σίγουρα κανείς δεν μπορεί να πει με σιγουριά ούτε καν η ίδια η υπουργός...αλλά σκέφτομαι να ξεκινήσω άμεσα μαθήματα προετοιμασίας κ' πρέπει να το αποφασίσω εντός των ημερών κ' δε ξέρω τι να κάνω..κ' φυσικά δεν έχω λεφτά για πέταμα κ' αν είναι να κάνω κάποια προετοιμασία μη πάει χαμένη..Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

αφού αποφάσισες να πας σε φροντιστήριο,ξεκίνα το διάβασμα να τα φρεσκάρεις λίγο,συγκέντρωσε τυχόν απορίες και ερωτήσεις κλπ
και όταν με το καλό βγει η προκήρυξη πηγαίνεις και στο φροντιστήριο
μέχρι τότε μπορεί να αισθάνεσαι σίγουρη από το δικό σου διάβασμα και να μην το χρειαστείς ;)

Αποσυνδεδεμένος vasouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Life is wooondeeerfuuul..
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1836 στις: Αύγουστος 30, 2011, 11:49:56 μμ »
Μιας κ' πλέον τίθεται το ενδεχόμενο να γίνει ασεπ για κάποιες ειδικότητες, οι πιθανότητες να συμμετάσχουν οι νηπιαγωγοί (όποτε κ' με όποιο τρόπο γίνει) ποιες είναι κατά τη γνώμη σας?Σίγουρα κανείς δεν μπορεί να πει με σιγουριά ούτε καν η ίδια η υπουργός...αλλά σκέφτομαι να ξεκινήσω άμεσα μαθήματα προετοιμασίας κ' πρέπει να το αποφασίσω εντός των ημερών κ' δε ξέρω τι να κάνω..κ' φυσικά δεν έχω λεφτά για πέταμα κ' αν είναι να κάνω κάποια προετοιμασία μη πάει χαμένη..Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

αφού αποφάσισες να πας σε φροντιστήριο,ξεκίνα το διάβασμα να τα φρεσκάρεις λίγο,συγκέντρωσε τυχόν απορίες και ερωτήσεις κλπ
και όταν με το καλό βγει η προκήρυξη πηγαίνεις και στο φροντιστήριο
μέχρι τότε μπορεί να αισθάνεσαι σίγουρη από το δικό σου διάβασμα και να μην το χρειαστείς ;)

Κάπως έτσι σκοπεύω να κινηθώ κ' νομίζω πως είναι κ το ποιο λογικό, απλά θεώρησα πως ίσως μέσω του φροντιστηρίου κατευθύνω κ το διάβασμά μου γιατί προφανώς κάτι κάνω λάθος για να μην έχω πιει νερό ακόμη στη πηγή..Από απορίες μπόλικες..Ελπίζω μόνο να μπορέσω όταν κ αν με το καλό βγει η προκήρυξη να το εντάξω στο πρόγραμμά μου γιατί όταν δουλεύεις παράλληλα είναι λίγο δύσκολο..
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Boldini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όχι άλλο κάρβουνο(ΠΕ60)
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1837 στις: Αύγουστος 31, 2011, 12:23:04 πμ »
vasouli καλή δύναμη εύχομαι
καταλαβαίνω άμα δουλεύεις παράλληλα είναι λίγο ζόρικα αλλά μπορείς να τα καταφέρεις
να ξέρεις κι εγώ πήγα σε φροντιστήριο,αν θέλεις μία γνώμη στείλε μου πμ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:59:06 »

Αποσυνδεδεμένος atem

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 351
  • Thessaloniki
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1838 στις: Αύγουστος 31, 2011, 12:37:17 πμ »
Μιας κ' πλέον τίθεται το ενδεχόμενο να γίνει ασεπ για κάποιες ειδικότητες, οι πιθανότητες να συμμετάσχουν οι νηπιαγωγοί (όποτε κ' με όποιο τρόπο γίνει) ποιες είναι κατά τη γνώμη σας?Σίγουρα κανείς δεν μπορεί να πει με σιγουριά ούτε καν η ίδια η υπουργός...αλλά σκέφτομαι να ξεκινήσω άμεσα μαθήματα προετοιμασίας κ' πρέπει να το αποφασίσω εντός των ημερών κ' δε ξέρω τι να κάνω..κ' φυσικά δεν έχω λεφτά για πέταμα κ' αν είναι να κάνω κάποια προετοιμασία μη πάει χαμένη..Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

αφού αποφάσισες να πας σε φροντιστήριο,ξεκίνα το διάβασμα να τα φρεσκάρεις λίγο,συγκέντρωσε τυχόν απορίες και ερωτήσεις κλπ
και όταν με το καλό βγει η προκήρυξη πηγαίνεις και στο φροντιστήριο
μέχρι τότε μπορεί να αισθάνεσαι σίγουρη από το δικό σου διάβασμα και να μην το χρειαστείς ;)

Κάπως έτσι σκοπεύω να κινηθώ κ' νομίζω πως είναι κ το ποιο λογικό, απλά θεώρησα πως ίσως μέσω του φροντιστηρίου κατευθύνω κ το διάβασμά μου γιατί προφανώς κάτι κάνω λάθος για να μην έχω πιει νερό ακόμη στη πηγή..Από απορίες μπόλικες..Ελπίζω μόνο να μπορέσω όταν κ αν με το καλό βγει η προκήρυξη να το εντάξω στο πρόγραμμά μου γιατί όταν δουλεύεις παράλληλα είναι λίγο δύσκολο..

Μην κοιτας τις πατρωνειες που εκτοξευουν διαφοροι των οποιων ο ..λος ειναι καλυμενος σε καθε περιπτωση.Την στιγμη που ο ΑΣΕΠ αυτος μπορει να ειναι και ο τελευταιος για αρκετα χρονια θα κανεις οτι μπορεις για να πετυχεις περισσοτερα.
Αναστασιάδης η Τάνκς;
Δογματικώς ΠΕ03.

Αποσυνδεδεμένος vasouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Life is wooondeeerfuuul..
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1839 στις: Αύγουστος 31, 2011, 12:41:00 πμ »
vasouli καλή δύναμη εύχομαι
καταλαβαίνω άμα δουλεύεις παράλληλα είναι λίγο ζόρικα αλλά μπορείς να τα καταφέρεις
να ξέρεις κι εγώ πήγα σε φροντιστήριο,αν θέλεις μία γνώμη στείλε μου πμ
Σ'ευχαριστώ πολύ!Το ξέρω οτι είναι ζόρικα αλλά άμα θέλεις κάτι πολύ όλα γίνονται..έχεις π.μ.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος vasouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Life is wooondeeerfuuul..
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1840 στις: Αύγουστος 31, 2011, 12:44:56 πμ »
Μιας κ' πλέον τίθεται το ενδεχόμενο να γίνει ασεπ για κάποιες ειδικότητες, οι πιθανότητες να συμμετάσχουν οι νηπιαγωγοί (όποτε κ' με όποιο τρόπο γίνει) ποιες είναι κατά τη γνώμη σας?Σίγουρα κανείς δεν μπορεί να πει με σιγουριά ούτε καν η ίδια η υπουργός...αλλά σκέφτομαι να ξεκινήσω άμεσα μαθήματα προετοιμασίας κ' πρέπει να το αποφασίσω εντός των ημερών κ' δε ξέρω τι να κάνω..κ' φυσικά δεν έχω λεφτά για πέταμα κ' αν είναι να κάνω κάποια προετοιμασία μη πάει χαμένη..Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

αφού αποφάσισες να πας σε φροντιστήριο,ξεκίνα το διάβασμα να τα φρεσκάρεις λίγο,συγκέντρωσε τυχόν απορίες και ερωτήσεις κλπ
και όταν με το καλό βγει η προκήρυξη πηγαίνεις και στο φροντιστήριο
μέχρι τότε μπορεί να αισθάνεσαι σίγουρη από το δικό σου διάβασμα και να μην το χρειαστείς ;)

Κάπως έτσι σκοπεύω να κινηθώ κ' νομίζω πως είναι κ το ποιο λογικό, απλά θεώρησα πως ίσως μέσω του φροντιστηρίου κατευθύνω κ το διάβασμά μου γιατί προφανώς κάτι κάνω λάθος για να μην έχω πιει νερό ακόμη στη πηγή..Από απορίες μπόλικες..Ελπίζω μόνο να μπορέσω όταν κ αν με το καλό βγει η προκήρυξη να το εντάξω στο πρόγραμμά μου γιατί όταν δουλεύεις παράλληλα είναι λίγο δύσκολο..

Μην κοιτας τις πατρωνειες που εκτοξευουν διαφοροι των οποιων ο ..λος ειναι καλυμενος σε καθε περιπτωση.Την στιγμη που ο ΑΣΕΠ αυτος μπορει να ειναι και ο τελευταιος για αρκετα χρονια θα κανεις οτι μπορεις για να πετυχεις περισσοτερα.
Κ αυτό σκοπεύω να κάνω αλλά αν είναι να κάνω κάτι ας το κάνω τουλάχιστον σε μια σχετική χρονική περίοδο, όχι 1 ή 2 ή κ περισσότερα χρόνια πριν τον διαγωνισμό.Σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου!
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος sia30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1841 στις: Αύγουστος 31, 2011, 12:51:57 πμ »
ΠΕ 10 ειναι μεσα;

Αποσυνδεδεμένος atem

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 351
  • Thessaloniki
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1842 στις: Αύγουστος 31, 2011, 07:22:04 πμ »
H Διαμαντοπουλου στο ραδιοφωνο του σκαι γυρω στις 9 σημερα.Για να δουμε αν θα πει τιποτα.
Αναστασιάδης η Τάνκς;
Δογματικώς ΠΕ03.

Αποσυνδεδεμένος atem

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 351
  • Thessaloniki
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1843 στις: Αύγουστος 31, 2011, 09:33:09 πμ »
H Διαμαντοπουλου στο ραδιοφωνο του σκαι γυρω στις 9 σημερα.Για να δουμε αν θα πει τιποτα.

Πριν λιγο

Δημοσιογραφος: Θα γινει ΑΣΕΠ το 2012;

Διαμαντοπουλου: Ο προγραμματισμος ειναι να γινει το 2012. Περιμενουμε εγκριση απο το ΥΠΟΙΚ για τον αριθμο προσληψεων.


Αναστασιάδης η Τάνκς;
Δογματικώς ΠΕ03.

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1844 στις: Αύγουστος 31, 2011, 10:22:44 πμ »
H Διαμαντοπουλου στο ραδιοφωνο του σκαι γυρω στις 9 σημερα.Για να δουμε αν θα πει τιποτα.

Πριν λιγο

Δημοσιογραφος: Θα γινει ΑΣΕΠ το 2012;

Διαμαντοπουλου: Ο προγραμματισμος ειναι να γινει το 2012. Περιμενουμε εγκριση απο το ΥΠΟΙΚ για τον αριθμο προσληψεων.




Για τον αριθμό των προσλήψεων; Αφού δεν προκηρύσσεται συγκεκριμένος αριθμός θέσεων με τον νέο νόμο...
Μήπως αυτή η ρύθμιση δεν ήταν συμβατή με τον νόμο για τις προσλήψεις μέσω ΑΣΕΠ...  :-\

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1845 στις: Αύγουστος 31, 2011, 10:25:47 πμ »
καλημερα!μας δουλευουν!παρ΄το αυγο και κουρεφτο! ;)
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1846 στις: Αύγουστος 31, 2011, 10:27:09 πμ »
H Διαμαντοπουλου στο ραδιοφωνο του σκαι γυρω στις 9 σημερα.Για να δουμε αν θα πει τιποτα.

Πριν λιγο

Δημοσιογραφος: Θα γινει ΑΣΕΠ το 2012;

Διαμαντοπουλου: Ο προγραμματισμος ειναι να γινει το 2012. Περιμενουμε εγκριση απο το ΥΠΟΙΚ για τον αριθμο προσληψεων.




Για τον αριθμό των προσλήψεων; Αφού δεν προκηρύσσεται συγκεκριμένος αριθμός θέσεων με τον νέο νόμο...
Μήπως αυτή η ρύθμιση δεν ήταν συμβατή με τον νόμο για τις προσλήψεις μέσω ΑΣΕΠ...  :-\

Η εξήγηση μπορεί να είναι και πιο απλή.. η Δ. να μην θυμάται καν το νόμο που της ετοιμάσανε και υπέγραψε, με αποτέλεσμα να πετάει κάτι τέτοια τώρα. Το βρίσκετε απίθανο;  ::)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1847 στις: Αύγουστος 31, 2011, 10:56:45 πμ »
H Διαμαντοπουλου στο ραδιοφωνο του σκαι γυρω στις 9 σημερα.Για να δουμε αν θα πει τιποτα.

Πριν λιγο

Δημοσιογραφος: Θα γινει ΑΣΕΠ το 2012;

Διαμαντοπουλου: Ο προγραμματισμος ειναι να γινει το 2012. Περιμενουμε εγκριση απο το ΥΠΟΙΚ για τον αριθμο προσληψεων.




Ποιο αριθμο προσληψεων; Εχει παθει αλτζχαιμερ η γυναικα; Πριν ενα μηνα ο Βενιζελος πιστωσε 600 θεσεις στο υπουργειο παιδειας και κανεις δεν τους πηρε με τις ντοματες.Και τωρα τι θα πιστωσει 60 θεσεις για το νεο ασεπ ;Μη σας πω καλυτερα 6 θεσεις και θα ξεμπερδεψουν απο εμας εξ απαντος.Ποτε θα γινουν εκλογες θεε μου ;Να ξεκουμπιστουν να ησυχασουμε και ας ανεβει οποιος θελει , χειροτερος παντως δε θα ναι με τιποτα , αυτοι εχουν ξεπερασει καθε οριο. >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159878
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 497
Σύνολο: 510

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.