*

Αποστολέας Θέμα: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012;  (Αναγνώστηκε 795307 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #350 στις: Απρίλιος 08, 2011, 12:23:57 μμ »
Βασίζεστε σε "αποκλειστικές και ασφαλείς πληροφορίες" από ένα μπλογκ;
Αν γράψω κι εγώ ότι σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες που έχω, ο Παπακωνσταντίνου είπε στον ΓΑΠ "Γιώργο δεν μπορώ άλλο! Τα χτεσινά σούσι που μας κέρασες, με πείραξαν στο στομάχι!" θα είναι λίγοτερο ασφαλής πληροφορία;
Ας μην παρασυρόμαστε από τον καθένα που γράφει ό,τι θέλει (βέβαια δεν αποκλείω πρόωρες εκλογές, αλλά δεν το βασίζω σε τέτοιες "πληροφορίες" από μπλογκ).
Προσωπικά δε βασίστηκα σε κανένα blog.Την άποψή μου κατέθεσα σύμφωνα με όσα πιστεύω.
Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι δε θα προσπαθήσω για τον ΑΣΕΠ επειδή πιστεύω πως θα χρεωκοπήσουμε!
Γι αυτούς είναι όλα προκαθορισμένα.Εμείς αν μη τι αλλο πρέπει να διατηρήσουμε ζωντανή την ελπίδα!
Όσο για τα blog γενικότερα τα θεωρώ πολύ πιο αντικειμενικά από οποιοδήποτε μέσο ενημέρωσης!Αν περίμενα να στηριχθώ στις ειδήσης της τηλεόρασης σώθηκα...θα πρέπει να ασχολούμαι με το τί έκανε η Άντζελα και το κάθε σούργελο!
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:46:59 »

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #351 στις: Απρίλιος 08, 2011, 12:31:01 μμ »
Βασίζεστε σε "αποκλειστικές και ασφαλείς πληροφορίες" από ένα μπλογκ;
Αν γράψω κι εγώ ότι σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες που έχω, ο Παπακωνσταντίνου είπε στον ΓΑΠ "Γιώργο δεν μπορώ άλλο! Τα χτεσινά σούσι που μας κέρασες, με πείραξαν στο στομάχι!" θα είναι λίγοτερο ασφαλής πληροφορία;
Ας μην παρασυρόμαστε από τον καθένα που γράφει ό,τι θέλει (βέβαια δεν αποκλείω πρόωρες εκλογές, αλλά δεν το βασίζω σε τέτοιες "πληροφορίες" από μπλογκ).
Προσωπικά δε βασίστηκα σε κανένα blog.Την άποψή μου κατέθεσα σύμφωνα με όσα πιστεύω.
Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι δε θα προσπαθήσω για τον ΑΣΕΠ επειδή πιστεύω πως θα χρεωκοπήσουμε!
Γι αυτούς είναι όλα προκαθορισμένα.Εμείς αν μη τι αλλο πρέπει να διατηρήσουμε ζωντανή την ελπίδα!
Όσο για τα blog γενικότερα τα θεωρώ πολύ πιο αντικειμενικά από οποιοδήποτε μέσο ενημέρωσης!Αν περίμενα να στηριχθώ στις ειδήσης της τηλεόρασης σώθηκα...θα πρέπει να ασχολούμαι με το τί έκανε η Άντζελα και το κάθε σούργελο!

Υπάρχουν blog και blog.. Μερικά είναι όντως αξιόλογα, αλλά τα περισσότερα δεν λένε τίποτα.
Όσο για τον ΑΣΕΠ, αν δεν γίνει αρχές 2012, το πολύ πολύ να πάει προς μέσα (άνοιξη δηλαδή) με τέλη του 2012, και αυτό θα εξαρτηθεί και από τους διορισμούς του Αυγούστου. Προσωπική άποψη βέβαια  :)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #352 στις: Απρίλιος 08, 2011, 12:35:48 μμ »
O αντρας μου χθες κατεβηκε στο υπουργειο Αναπτυξης για το προγραμμα εξοικονομησης ενεργειας, που 'ναι στασιμο δυο χρονια απο αποψη χρηματοδοτησης και για ενα αλλο μεγαλυτερο προγραμμα. Τα πραγματα ειναι παρα πολυ δυσκολα ,οχι για θεσεις διορισμων αλλα ακομα και για συνταξεις , μισθους κτλ.Εννοειται οτι του ειπαν ολα πανε πισω και βλεπουμε.Τα πραματα ειναι πολυ ρευστα ,τι να ανακοινωσουν ;αφου και οι ιδιοι δεν ξερουν, εχουν χασει το μπουσουλα!

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #353 στις: Απρίλιος 08, 2011, 04:23:00 μμ »
Εκλογές θα γίνουν σε λίγους μήνες (αυτό το ξέρω μέσα από το Πασόκ ,από στέλεχος ). Μάλλον θα βγεί οικουμενική για να απολύσουν δημοσίους υπαλλήλους ή να βάλουν χέρι στις ΔΕΚΟ (κοινή λογική ) .ΑΣΕΠ δεν γίνεται που να χτυπιέται κάτω η Διαμάντω με το ταγιέρ και χωρίς (αυτό το έμαθα ...από κάπου.. ;D).Ίσως ο Παπ. δοκιμάσει ανασχηματισμό πριν τις εκλογές κατά τις οποίες η αγαπημένη σε όλους Αννούλα θα αποχαιρετίσει το υπουργείο (προσωπικά εύχομαι να μη ξαναδεί υπουργείο αλλά δυστυχώς δεν νομίζω ότι θα πιάσει η ευχή μου )

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:46:59 »

Αποσυνδεδεμένος popaki1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #354 στις: Απρίλιος 08, 2011, 04:53:34 μμ »
Εκλογές θα γίνουν σε λίγους μήνες (αυτό το ξέρω μέσα από το Πασόκ ,από στέλεχος ). Μάλλον θα βγεί οικουμενική για να απολύσουν δημοσίους υπαλλήλους ή να βάλουν χέρι στις ΔΕΚΟ (κοινή λογική ) .ΑΣΕΠ δεν γίνεται που να χτυπιέται κάτω η Διαμάντω με το ταγιέρ και χωρίς (αυτό το έμαθα ...από κάπου.. ;D).Ίσως ο Παπ. δοκιμάσει ανασχηματισμό πριν τις εκλογές κατά τις οποίες η αγαπημένη σε όλους Αννούλα θα αποχαιρετίσει το υπουργείο (προσωπικά εύχομαι να μη ξαναδεί υπουργείο αλλά δυστυχώς δεν νομίζω ότι θα πιάσει η ευχή μου )
Με τόσες γνωριμίες  που εχεις  :o ξερεις σίγουρα ποιος θα βγει και ποιος θα ειναι υπουργός παιδείας
Μην μας λες μάλλον και μας αγχώνεις περισσότερο :P
Ελα πες.
Σίγουρα ξέρεις
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 08, 2011, 04:58:29 μμ από popaki1 »

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #355 στις: Απρίλιος 08, 2011, 05:20:15 μμ »
Εκλογές θα γίνουν σε λίγους μήνες (αυτό το ξέρω μέσα από το Πασόκ ,από στέλεχος ). Μάλλον θα βγεί οικουμενική για να απολύσουν δημοσίους υπαλλήλους ή να βάλουν χέρι στις ΔΕΚΟ (κοινή λογική ) .ΑΣΕΠ δεν γίνεται που να χτυπιέται κάτω η Διαμάντω με το ταγιέρ και χωρίς (αυτό το έμαθα ...από κάπου.. ;D).Ίσως ο Παπ. δοκιμάσει ανασχηματισμό πριν τις εκλογές κατά τις οποίες η αγαπημένη σε όλους Αννούλα θα αποχαιρετίσει το υπουργείο (προσωπικά εύχομαι να μη ξαναδεί υπουργείο αλλά δυστυχώς δεν νομίζω ότι θα πιάσει η ευχή μου )
Μήπως ξέρεις πότε θα γίνει και η Δευτέρα Παρουσία ; Έλα, μη μας παιδεύεις ! Πες μας να ξέρουμε να χαρούμε τη ζωή μας πριν βγει ο Χάρος παγανιά... (Ε, ρε, πού να σφίξουν και οι ζέστες !)

Αποσυνδεδεμένος mariagizella

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #356 στις: Απρίλιος 08, 2011, 06:09:03 μμ »
 ;D ;D ωραία τα λέτε

Συγνώμη που διακόπτω τέτοια κουβέντα, αλλά έχω μία ταπεινή απορρία: συνήθως, πόσο χρονικό διάστημα μεσολαβεί ανάμεσα στην προκήρυξη του διαγωνισμού και στις εξετάσεις?

Αποσυνδεδεμένος arist2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #357 στις: Απρίλιος 08, 2011, 06:27:41 μμ »

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #358 στις: Απρίλιος 08, 2011, 06:30:10 μμ »
;D ;D ωραία τα λέτε

Συγνώμη που διακόπτω τέτοια κουβέντα, αλλά έχω μία ταπεινή απορρία: συνήθως, πόσο χρονικό διάστημα μεσολαβεί ανάμεσα στην προκήρυξη του διαγωνισμού και στις εξετάσεις?


Ελα ντε.. Τοσες φορες εδωσα αλλα το εχω..απωθησει!! Λιγος σχετικα. Νομιζω βγαινει κατα Αυγουστο  μερια (για να μας μαυρισει το καλοκαιρι..) και ο διαγωνισμος προγραμματιζεται μεσα στο φθινοπωρο αλλα τελικα καταληγει να γινει χειμωνα. Η υλη αν ενθυμουμαι ορθως βγαινει σε αλλη φαση , γυρω στον εναν μηνα μετα την προκηρυξη (δηλ κατα Σεπτεμβρη μερια..) Αυτα απο τις πικρες μνημες μου απο το κολαστηριο του Ασεπ!! (ενταξει μη βαρατε εχω την υπερβολη στο αιμα μου αλλα αν δεν κανεις και κανενα κρυο αστειο αυτους τους χαλεπους καιρους.. λαλησες!!!)

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #359 στις: Απρίλιος 08, 2011, 06:31:38 μμ »
;D ;D ωραία τα λέτε

Συγνώμη που διακόπτω τέτοια κουβέντα, αλλά έχω μία ταπεινή απορρία: συνήθως, πόσο χρονικό διάστημα μεσολαβεί ανάμεσα στην προκήρυξη του διαγωνισμού και στις εξετάσεις?

Ο τελευταίος ΑΣΕΠ προκυρήχθηκε (έκδοση ΦΕΚ) στις 20/10, λήξη υποβολής αιτήσεων 11/11 και επρόκειτο να διεξαχθεί 20 και 21 Δεκεμβρίου. Τελικά εγινε 24 και 25 Ιανουαρίου.

Αυτή τη φορά θα γίνουν δομικές αλλαγές στην ύλη και η κ. υπουργός έχει υποσχεθεί  ;D ότι θα κάνει ανακοινώσεις 1 χρόνο πριν.

Καταλαβαίνεις τι έχει να γίνει αν ανακοινωθεί διαγωνισμός με ημερομηνία διεξαγωγής 2 μήνες μετά και αλλαγμένη ύλη...

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #360 στις: Απρίλιος 08, 2011, 06:32:02 μμ »
Εκλογές θα γίνουν σε λίγους μήνες (αυτό το ξέρω μέσα από το Πασόκ ,από στέλεχος ). Μάλλον θα βγεί οικουμενική για να απολύσουν δημοσίους υπαλλήλους ή να βάλουν χέρι στις ΔΕΚΟ (κοινή λογική ) .ΑΣΕΠ δεν γίνεται που να χτυπιέται κάτω η Διαμάντω με το ταγιέρ και χωρίς (αυτό το έμαθα ...από κάπου.. ;D).Ίσως ο Παπ. δοκιμάσει ανασχηματισμό πριν τις εκλογές κατά τις οποίες η αγαπημένη σε όλους Αννούλα θα αποχαιρετίσει το υπουργείο (προσωπικά εύχομαι να μη ξαναδεί υπουργείο αλλά δυστυχώς δεν νομίζω ότι θα πιάσει η ευχή μου )

Στο καλο να παει και να μην μας γραφει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος mariagizella

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #361 στις: Απρίλιος 08, 2011, 06:57:41 μμ »
 @moustard & stelios, ευχαριστώ για την άμεση απάντηση  ;)

οι αλλαγές στην ύλη αφορούν και στο γνωστικό και στα ψυχοπαιδαγωγικά?  :o
..δεν έχω ξαναδώσει ασεπ... οπότε ως ''ύλη'' θεωρείται αυτή των προηγούμενων διαγωνισμών?
το μεταπτυχιακό και το πιστοποιητικό ΕΠΠΑΙΚ της Ασπαιτε, προσμετρώνται στην τελική μοριοδότηση?
Α! σχετικά με το πιστοποιητικό γνώσης-χρήσης Η/Υ & προγραμμάτων, ισχύει ημερονηνία λήξης και στο πλαίσιο του ασεπ??? δηλαδή πρέπει να ξαναδώσω αν το έχω πάρει το '07 ή το '08? 

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #362 στις: Απρίλιος 08, 2011, 07:01:53 μμ »
οι αλλαγές στην ύλη αφορούν και στο γνωστικό και στα ψυχοπαιδαγωγικά?  :o
..δεν έχω ξαναδώσει ασεπ... οπότε ως ''ύλη'' θεωρείται αυτή των προηγούμενων διαγωνισμών?
το μεταπτυχιακό και το πιστοποιητικό ΕΠΠΑΙΚ της Ασπαιτε, προσμετρώνται στην τελική μοριοδότηση?
Α! σχετικά με το πιστοποιητικό γνώσης-χρήσης Η/Υ & προγραμμάτων, ισχύει ημερονηνία λήξης και στο πλαίσιο του ασεπ??? δηλαδή πρέπει να ξαναδώσω αν το έχω πάρει το '07 ή το '08?
Οι αλλαγές στην ύλη είναι άγνωστες και όπως έγραψα, η κ. υπουργός όταν ψηφίστηκε ο νέος νόμος είχε υποσχεθεί ότι θα μας ενημερώσει 1 χρόνο πριν τον διαγωνισμό.

Όλα τα πιστοποιητικά Η/Υ ανανεώνονται κάθε χρόνο. Κανένα δεν έχει αφεθεί να λήξει. Η διάταξη περί 3ετούς διάρκειας δεν έχει εφαρμοστεί.

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #363 στις: Απρίλιος 08, 2011, 09:34:14 μμ »
Αγαπητέ Sun ο Χάρος έχει ήδη βγει παγανιά και δεν το΄χεις καταλάβει !!! Οι ζέστες σφίγγουν σιγά σιγά ,η αλήθεια είναι αυτή ,αλλά αν βγω αληθινή να δω τι θα πεις μετά .Και στην τελική δεν έχω γνωριμίες απλά μεταφέρω το κλίμα που εισπράττω γύρω μου από σημαντικά ή ασήμαντα πρόσωπα .Δυστυχώς όμως ,ήθελα να ενημερώσω και όχι να γίνω γραφική  ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161772
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 463
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 328
Σύνολο: 329

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.