*

Αποστολέας Θέμα: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012;  (Αναγνώστηκε 794410 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1372 στις: Ιούλιος 28, 2011, 12:16:57 μμ »
Δε μου αρεσουν οι συμβουλες και ποτε μου δεν ακουσα κανεναν. ομως εφόσον ζητας τη γνωμη μας θα σου πω το εξης:
Αλλο δρομο δεν εχεις, συνεπως οταν και όποτε γινει ο ΑΣΕΠ, εσυ θα προετοιμαστεις οσο μπορεις καλυτερα και θα πας με το λιγοτερο αγχος,χωρις να βαζεις στο μυαλο σου τι μορια εχει ο καθενας ,γιατι εχασες ηδη το παιχνιδι.
Κάνεις λοιπον την προσπαθεια σου, γιατι ποτε δεν ξερεις πως ερχονται τα πραγματα αλλα και πως αλλάζουν οι συνθηκες για αναπληρωση.
Φετος μιλαμε για ενα συστημα διαμαντοπουλικο, ισως του χρονου μιλαμε για αλλο...
Καλη τυχη απο μενα!
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:35:48 »

Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1373 στις: Ιούλιος 28, 2011, 12:31:07 μμ »
Ευχαριστώ αν και ο προβληματισμός μου δεν αφορά εμένα (ανήκω στην κατηγορία των παλαιών αδιόριστων εκπαιδευτικών με εμπειρία που περιέγραφα πιο πάνω) αλλά μιλάω εξ ονόματος των παιδιών που τελειώνουν τώρα ( μέσα στα οποία σε λίγο θα είναι και η κόρη μου). Απλώς διαπιστώνω με λύπη μου ότι θα αντιμετωπίσουν και αυτά τις ίδιες δυσκολίες που βρήκαμε κι εμείς μπροστά μας πριν από 20  χρόνια. Αν λοιπόν το καινούριο σύστημα ήταν πιο δίκαιο από τα προηγούμενα (τα πάρα πολλά προηγούμενα που πέρασαν από πάνω μας) δεν θα έπρεπε να συμβαίνει αυτό...Κρίμα για άλλη μια φορά λοιπόν.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1374 στις: Ιούλιος 28, 2011, 12:55:42 μμ »
 γενικοτερα για τους νεους συναδελφους μιλησα. Αφορα ολους αυτους και πιστευω πως οι νεοι συναδελφοι ειναι πιο αδικημενοι με αυτο το συστημα. Ομως και οι μεγαλυτεροι εχουν τα δίκια τους!
Άλλο όπλο για να παλεψουν δεν εχουν παρα τον ΑΣΕΠ (οταν γινει)  ;)
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1375 στις: Ιούλιος 28, 2011, 01:00:48 μμ »
γενικοτερα για τους νεους συναδελφους μιλησα. Αφορα ολους αυτους και πιστευω πως οι νεοι συναδελφοι ειναι πιο αδικημενοι με αυτο το συστημα. Ομως και οι μεγαλυτεροι εχουν τα δίκια τους!
Άλλο όπλο για να παλεψουν δεν εχουν παρα τον ΑΣΕΠ (οταν γινει)  ;)

Μάρκο έτσι όπως είναι αυτή τη στιγμή τα πράγματα, και ΑΣΕΠ να γίνει κάποια στιγμή, περισσότερο με φρούδες ελπίδες θα γεμίζει αυτούς που θα κληθούν να δώσουν...Δεν ξέρω πλέον αν αξίζει κάποιος να φθείρεται με τον ΑΣΕΠ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:35:48 »

Αποσυνδεδεμένος anastasia86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1376 στις: Ιούλιος 28, 2011, 01:39:54 μμ »
γενικοτερα για τους νεους συναδελφους μιλησα. Αφορα ολους αυτους και πιστευω πως οι νεοι συναδελφοι ειναι πιο αδικημενοι με αυτο το συστημα. Ομως και οι μεγαλυτεροι εχουν τα δίκια τους!
Άλλο όπλο για να παλεψουν δεν εχουν παρα τον ΑΣΕΠ (οταν γινει)  ;)

Μάρκο έτσι όπως είναι αυτή τη στιγμή τα πράγματα, και ΑΣΕΠ να γίνει κάποια στιγμή, περισσότερο με φρούδες ελπίδες θα γεμίζει αυτούς που θα κληθούν να δώσουν...Δεν ξέρω πλέον αν αξίζει κάποιος να φθείρεται με τον ΑΣΕΠ...

Συμφωνώ απολύτως... ως νέα γενιά. ;) Δεν θα εγγυάται τίποτα πλέον μια επιτυχία στον ΑΣΕΠ αν και όποτε γίνει, αλλά όλοι νομίζω θα προσπαθήσουμε όσο μπορούμε και θα πάμε να δώσουμε.. γιατί αυτή η ρημάδα η ελπίδα κάνει πάντα τη ζημιά, όσο και αν ξέρουμε πως δεν έχει αποτέλεσμα! :-\
Πες αυτό που θες, όπως θα ήθελες να το ακούσεις...

Αποσυνδεδεμένος infinity_kos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1720
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1377 στις: Ιούλιος 28, 2011, 01:50:05 μμ »
γενικοτερα για τους νεους συναδελφους μιλησα. Αφορα ολους αυτους και πιστευω πως οι νεοι συναδελφοι ειναι πιο αδικημενοι με αυτο το συστημα. Ομως και οι μεγαλυτεροι εχουν τα δίκια τους!
Άλλο όπλο για να παλεψουν δεν εχουν παρα τον ΑΣΕΠ (οταν γινει)  ;)

Μάρκο έτσι όπως είναι αυτή τη στιγμή τα πράγματα, και ΑΣΕΠ να γίνει κάποια στιγμή, περισσότερο με φρούδες ελπίδες θα γεμίζει αυτούς που θα κληθούν να δώσουν...Δεν ξέρω πλέον αν αξίζει κάποιος να φθείρεται με τον ΑΣΕΠ...

Συμφωνώ απολύτως... ως νέα γενιά. ;) Δεν θα εγγυάται τίποτα πλέον μια επιτυχία στον ΑΣΕΠ αν και όποτε γίνει, αλλά όλοι νομίζω θα προσπαθήσουμε όσο μπορούμε και θα πάμε να δώσουμε.. γιατί αυτή η ρημάδα η ελπίδα κάνει πάντα τη ζημιά, όσο και αν ξέρουμε πως δεν έχει αποτέλεσμα! :-\
και στον τζόγο μήπως αυτή η ελπίδα δεν κάνει την ζημιά?
Λίγο μετά τα 1000 ο διορισμός.

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1378 στις: Ιούλιος 28, 2011, 01:51:07 μμ »
Δε μου αρεσουν οι συμβουλες και ποτε μου δεν ακουσα κανεναν. ομως εφόσον ζητας τη γνωμη μας θα σου πω το εξης:
Αλλο δρομο δεν εχεις, συνεπως οταν και όποτε γινει ο ΑΣΕΠ, εσυ θα προετοιμαστεις οσο μπορεις καλυτερα και θα πας με το λιγοτερο αγχος,χωρις να βαζεις στο μυαλο σου τι μορια εχει ο καθενας ,γιατι εχασες ηδη το παιχνιδι.
Κάνεις λοιπον την προσπαθεια σου, γιατι ποτε δεν ξερεις πως ερχονται τα πραγματα αλλα και πως αλλάζουν οι συνθηκες για αναπληρωση.
Φετος μιλαμε για ενα συστημα διαμαντοπουλικο, ισως του χρονου μιλαμε για αλλο...
Καλη τυχη απο μενα!
Δεν ρίχνονται όλοι στη μάχη με τα ίδια όπλα και είναι λογικό να συμβαίνει αυτό με ένα σύστημα που αφήνει αδιόριστους εκπαιδευτικούς με τεράστιες προϋπηρεσίες,αντί να "καθαρίζει"και να διορίζει όσους παλεύουν για τουλάχιστον 4 χρόνια.....Θα προετοιμαστείς όσο μπορείς ναι...αλλά παίξε και ένα τζόκερ,γιατί χωρίς αριθμό θέσεων θα πρέπει να γράψει ο νέος 90 και ο παλιός 80 για να είναι μέσα(κατά προσέγγιση πάντα)......
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 28, 2011, 01:53:23 μμ από Lila_76 »
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος anastasia86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 418
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1379 στις: Ιούλιος 28, 2011, 01:55:30 μμ »
γενικοτερα για τους νεους συναδελφους μιλησα. Αφορα ολους αυτους και πιστευω πως οι νεοι συναδελφοι ειναι πιο αδικημενοι με αυτο το συστημα. Ομως και οι μεγαλυτεροι εχουν τα δίκια τους!
Άλλο όπλο για να παλεψουν δεν εχουν παρα τον ΑΣΕΠ (οταν γινει)  ;)

Μάρκο έτσι όπως είναι αυτή τη στιγμή τα πράγματα, και ΑΣΕΠ να γίνει κάποια στιγμή, περισσότερο με φρούδες ελπίδες θα γεμίζει αυτούς που θα κληθούν να δώσουν...Δεν ξέρω πλέον αν αξίζει κάποιος να φθείρεται με τον ΑΣΕΠ...

Συμφωνώ απολύτως... ως νέα γενιά. ;) Δεν θα εγγυάται τίποτα πλέον μια επιτυχία στον ΑΣΕΠ αν και όποτε γίνει, αλλά όλοι νομίζω θα προσπαθήσουμε όσο μπορούμε και θα πάμε να δώσουμε.. γιατί αυτή η ρημάδα η ελπίδα κάνει πάντα τη ζημιά, όσο και αν ξέρουμε πως δεν έχει αποτέλεσμα! :-\
και στον τζόγο μήπως αυτή η ελπίδα δεν κάνει την ζημιά?

Για όλα αυτή φταίει, άσ' τα να πάνε!χιχιχι!!  :P
Πες αυτό που θες, όπως θα ήθελες να το ακούσεις...

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1380 στις: Ιούλιος 28, 2011, 02:38:14 μμ »
Στο ιδιο ακριβως "κλίμα", οταν γινει ΑΣΕΠ,  νεοι και παλιοι θα προσελθουν ;)
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1381 στις: Ιούλιος 28, 2011, 02:44:09 μμ »
Στο ιδιο ακριβως "κλίμα", οταν γινει ΑΣΕΠ,  νεοι και παλιοι θα προσελθουν ;)

Σωστα, αλλά η γεύση της αποτυχίας είναι εντελώς διαφορετικη μεταξύ νέου και παλιού, οπως και της επιτυχιας αντιστοιχα.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1382 στις: Ιούλιος 28, 2011, 03:33:47 μμ »
Στο ιδιο ακριβως "κλίμα", οταν γινει ΑΣΕΠ,  νεοι και παλιοι θα προσελθουν ;)

Σωστα, αλλά η γεύση της αποτυχίας είναι εντελώς διαφορετικη μεταξύ νέου και παλιού, οπως και της επιτυχιας αντιστοιχα.

Σωστα! Οπως γινεται παντα και σε ολα.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1383 στις: Ιούλιος 28, 2011, 03:47:04 μμ »
Ενα πιθανο σεναριο που ''εφτασε'' στ'αυτια μου του χρονου σεπτεμβρη στις βασικες μονο 24μηνο(που θα μεινει)+αναπληρωτες γιατι θα πρεπει να κατεβουν και στους αλλους διοριστεους των αλλων ειδικοτητων,αντε γιατι εσκασα.

Αποσυνδεδεμένος glianna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1384 στις: Ιούλιος 28, 2011, 04:02:08 μμ »
Ενα πιθανο σεναριο που ''εφτασε'' στ'αυτια μου του χρονου σεπτεμβρη στις βασικες μονο 24μηνο(που θα μεινει)+αναπληρωτες γιατι θα πρεπει να κατεβουν και στους αλλους διοριστεους των αλλων ειδικοτητων,αντε γιατι εσκασα.

Sorry! Επαναδιατυπώνεις γιατί δεν καταλαίνω...

Αποσυνδεδεμένος georgeMath

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 169
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕΟ3
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1385 στις: Ιούλιος 28, 2011, 04:03:35 μμ »
Ενα πιθανο σεναριο που ''εφτασε'' στ'αυτια μου του χρονου σεπτεμβρη στις βασικες μονο 24μηνο(που θα μεινει)+αναπληρωτες γιατι θα πρεπει να κατεβουν και στους αλλους διοριστεους των αλλων ειδικοτητων,αντε γιατι εσκασα.
?

Sorry! Επαναδιατυπώνεις γιατί δεν καταλαίνω...


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161415
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 614
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 562
Σύνολο: 574

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.055 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.