*

Αποστολέας Θέμα: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012;  (Αναγνώστηκε 796503 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1596 στις: Αύγουστος 19, 2011, 10:27:46 πμ »
Δεν τους έχω καμιά εμπιστοσύνη ,γιατί είναι αφερέγγυοι,αλλά φαίνεται λογικό να κάνει ΑΣΕΠ.Όλα τ' άλλα σενάρια μου φαίνονται ανυπόστατα.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:02:38 »

Αποσυνδεδεμένος julie_v

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έγινα δασκάλα για τα λεφτά και τη δόξα!
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1597 στις: Αύγουστος 19, 2011, 10:30:10 πμ »
Δεν είπε πότε έχουν σκοπό να τον κάνουν, γτ δεν ξέρουν ΑΝ θα τον κάνουν. Είπε ανοίγει ο δρόμος, γτ είναι υποχρεωμένοι να τον κάνουν, αλλά το πότε θα δώσει το ΥΠΕΣ έγκριση είναι άλλου παπά ευαγγέλιο....
Άρχισα να μετράω πρόβατα για να κοιμηθώ...
Τι να δω; Λείπανε δυο. Αστυνομία, ανακρίσεις, χαμός...
Τέσσερις το πρωί κοιμήθηκα...
Eίναι να μη σου τύχει...!!

Αποσυνδεδεμένος flux

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1598 στις: Αύγουστος 19, 2011, 10:35:16 πμ »
Δεν είπε πότε έχουν σκοπό να τον κάνουν, γτ δεν ξέρουν ΑΝ θα τον κάνουν. Είπε ανοίγει ο δρόμος, γτ είναι υποχρεωμένοι να τον κάνουν, αλλά το πότε θα δώσει το ΥΠΕΣ έγκριση είναι άλλου παπά ευαγγέλιο....

Λαθος κανεις το λεει.Για αυτες που εχουν φετος εξαντληθει εννοειται οτι πρεπει να γινει μεχρι την ανοιξη.Δεν χρειαζεται να το πει.Χρειαζεται και λιγη κριση  στον διαγωνισμο.

Αποσυνδεδεμένος julie_v

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έγινα δασκάλα για τα λεφτά και τη δόξα!
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1599 στις: Αύγουστος 19, 2011, 10:43:19 πμ »
Λαθος κανεις το λεει.Για αυτες που εχουν φετος εξαντληθει εννοειται οτι πρεπει να γινει μεχρι την ανοιξη.Δεν χρειαζεται να το πει.Χρειαζεται και λιγη κριση  στον διαγωνισμο.

Ανέφερε κάπου τη λέξη "άνοιξη";
Δυστυχώς έχω πάψει πλέον να πιστεύω αυτά που λένε, δεν μπορώ να αρχίσω να φαντάζομαι κιόλας ότι λένε αυτά που ενδεχομένως θα με συνέφεραν...  :(
Άρχισα να μετράω πρόβατα για να κοιμηθώ...
Τι να δω; Λείπανε δυο. Αστυνομία, ανακρίσεις, χαμός...
Τέσσερις το πρωί κοιμήθηκα...
Eίναι να μη σου τύχει...!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:02:38 »

Αποσυνδεδεμένος elena maria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 252
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1600 στις: Αύγουστος 19, 2011, 10:44:07 πμ »
ειπε Η Χριστοφιλοπούλου οτι ανοιγει ο δρομος για ασεπ σε οσες ειδικότητες εχει εξαντληθει το 60-40 αλλα νομίζω οτι χρειάζεται και κάποια προετοιμασία για να γίνει ο διαγωνισμός και αυτη η διαδικασία θέλει χρόνο. Δεν θα έπρεπε ήδη να ειχαν αρχίσει οι διαδικασιες αυτές?

Αποσυνδεδεμένος KERY12

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04 02
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1601 στις: Αύγουστος 19, 2011, 10:45:33 πμ »
Συγνώμη ρε παιδιά αλλά βιάζεστε να βγάλετε συμπεράσματα .Πρώτα από όλα είπε ότι είναι σε συνεννόηση με το υπουργείο εσωτερικών ,πράγμα που δε γίνεται γιατί εκεί δεν ξέρουν πως θα είναι τα πράγματα στην οικονομία ακόμα για να δώσουν θέσεις ή έγκριση για ΑΣΕΠ. Από την άλλη ο Βέης διαψεύδει λέει ότι δεν έχει συζυτηθεί καν το ενδεχόμενο ενός νέου διαγωνισμού ,αφού αυτός κοστίζει στο ελληνικό δημόσιο πολλά χρήματα . Έπειτα μέσα στο υπουργείο ξέρω καλά ότι ήταν στις διαθέσεις τους να γίνει το Φεβρουάριο ο ΑΣΕΠ αλλά ως δια μαγείας το πήραν πάλι πίσω λόγω έλλειψης χρημάτων και το μετέθεσαν για μετά το 13 παρακαλώ για τον ίδιο λόγο (αυτό είναι πρόσφατο ).Συμπέρασμα μας δουλεύουν όλους και κυρίως παίζουν ένα πολύ καλό επικοινωνιακό παιχνίδι .Αυτά είχα να σας πω και επειδή γνωρίζω ότι πολλοί θα με αμφισβητήσουν εγώ απλά σας παραθέτω πράγματα που γνωρίζω .Του χρόνου έχουν στην προθεσή τους να πάρουν ίσως επιλαχόντες από τον ΑΣΕΠ του ΄08 και για τους φιλολόγους μέχρι το πέρας της μεταβατικής ο ενιαίος ΙΣΩς φτάσει μέχρι τα 20 μόρια (με κάθε επιφύλαξη αυτό )

νομιζω οτι αυτο ειναι το λογικο

Αποσυνδεδεμένος flux

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1602 στις: Αύγουστος 19, 2011, 10:50:42 πμ »
Λαθος κανεις το λεει.Για αυτες που εχουν φετος εξαντληθει εννοειται οτι πρεπει να γινει μεχρι την ανοιξη.Δεν χρειαζεται να το πει.Χρειαζεται και λιγη κριση  στον διαγωνισμο.

Ανέφερε κάπου τη λέξη "άνοιξη";
Δυστυχώς έχω πάψει πλέον να πιστεύω αυτά που λένε, δεν μπορώ να αρχίσω να φαντάζομαι κιόλας ότι λένε αυτά που ενδεχομένως θα με συνέφεραν...  :(

Οχι δεν ειναι απαραιτητο να γινει την ανοιξη. Μπορει να τον κανει και Γεναρη 2012. 40 ημερες μετα την ληξη της ημερομηνιας καταθεσης αιτησεων ας πουμε καπου εκει στο  Νοεμβρη.

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1603 στις: Αύγουστος 19, 2011, 10:51:15 πμ »
Ασεπ μέχρι το καλοκαίρι του 12 ΔΕΝ προλαβαίνουν να κάνουν όσο και αν το θέλει ο φίλος μου ο flux. Έπειτα ο Βέης αγαπητέ μου είπε από 13 και έχω τις δηλώσεις του να στις στείλω σε π.μ αν θέλεις . Και σας λέω πράγματι ήθελαν την άνοιξη αλλά αναβλήθηκε η προθεσή τους .Τώρα αν κάνουν τέλος 12 αρχές 13 είναι κάτι που μου φαίνεται πιο κοντά στην ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ πραγματικότητα .

Αποσυνδεδεμένος flux

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1604 στις: Αύγουστος 19, 2011, 10:53:27 πμ »
Ασεπ μέχρι το καλοκαίρι του 12 ΔΕΝ προλαβαίνουν να κάνουν όσο και αν το θέλει ο φίλος μου ο flux. Έπειτα ο Βέης αγαπητέ μου είπε από 13 και έχω τις δηλώσεις του να στις στείλω σε π.μ αν θέλεις . Και σας λέω πράγματι ήθελαν την άνοιξη αλλά αναβλήθηκε η προθεσή τους .Τώρα αν κάνουν τέλος 12 αρχές 13 είναι κάτι που μου φαίνεται πιο κοντά στην ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ πραγματικότητα .

Βαλε τις δηλωσεις του Βεη εδω. Εγω παντως δεν εχω ακουσει κατι τετοιο.

Αποσυνδεδεμένος ALICE365

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έν οίδα ότι ουδέν οίδα
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1605 στις: Αύγουστος 19, 2011, 10:54:26 πμ »
dina 94 έχει λογική αυτο που λες εκτόςτου οτι αν προχωρησει σε διορισμους απο επιλαχόντες-αναπληρωτές τοτε ουσιαστικα γυρναμε στην επειτηρίδα.

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1606 στις: Αύγουστος 19, 2011, 10:59:32 πμ »
Επειδή αγαπητε flux και τις δηλώσεις διάβασα εγώ και άλλα πολλά άτομα μαζί με εμένα και τις άκουσα και τις πληροφορήθηκα και τις διασταύρωσα ,όταν πάω σπίτι μου θα στις στείλω σε π.μ έτσι για να μην παραπληροφορούμε με πάθος 8)τους συναδέλφους που αγωνιούν .Τώρα εσύ αν επιμένεις κάτσε διάβασε ,δεν σου το απαγορεύει κανένας .

Αποσυνδεδεμένος flux

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1607 στις: Αύγουστος 19, 2011, 11:00:40 πμ »
Επειδή αγαπητε flux και τις δηλώσεις διάβασα εγώ και άλλα πολλά άτομα μαζί με εμένα και τις άκουσα και τις πληροφορήθηκα και τις διασταύρωσα ,όταν πάω σπίτι μου θα στις στείλω σε π.μ έτσι για να μην παραπληροφορούμε με πάθος 8)τους συναδέλφους που αγωνιούν .Τώρα εσύ αν επιμένεις κάτσε διάβασε ,δεν σου το απαγορεύει κανένας .
Ο βεης μιλησε για το 2011 και τιποτα αλλο.Βαλε τις δηλωσεις εδω δημοσια να τις δουν ολοι.

Αποσυνδεδεμένος marcy

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1608 στις: Αύγουστος 19, 2011, 11:06:24 πμ »
Γι’αυτό επιμένω και λέω ότι πρέπει να τους πιέσουμε να βγάλουν γρήγορα την ανακοίνωση για παράταση της μεταβατικής για μερικές ή όλες τις ειδικότητες και όχι να μας το αφήσουν τελευταία στιγμή!!!!!
Αν ισχύσει αυτό που λέει η dina 94 τότε πάμε για παράταση μεταβατικής για την φετινή αλλά και την επόμενη χρονιά.Αν όχι οι βασικές τουλάχιστον ειδικότητες πρέπει να αρχίσουν να προετοιμάζονται για ΑΣΕΠ.
Πότε θα το ξέρουμε αυτό;
Δεν πρέπει λοιπόν να ξέρουμε από νωρίς, ώστε να προγραμματίσουμε και εμείς την ζωή μας;

Το να κάνουμε αναλύσεις εδώ και να προσπαθούμε να ερμηνεύσουμε ο καθένας με διαφορετικό τρόπο τα αινιγματικά λεγόμενα της υπουργού κ υφυπουργού δεν βγάζει πουθενά!   
Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1609 στις: Αύγουστος 19, 2011, 11:12:27 πμ »
Λοιπόν...

1. Να δω πότε θα κάνω το ECDL... ( Μιλάμε για την απόλυτη σαχλαμάρα. Όλοι μας (πάνω από το 90%) έχει τις βασικές γνώσεις υπολογιστή και θα πρέπει να τις πιστοποιήσουμε πληρώνοντας.  >:(  Από τους μόνιμους και πάνω από 50  πρέπει να το ζητήσει...)

2. Να ψάξω στις κούτες από την τελευταία μετακόμιση τα βιβλία διδακτικής και παιδαγωγικών...

3. Να ξεσκονίσω τα βιβλία φυσικής, χημείας και γεωλογίας για τον ΑΣΕΠ...

4. Να αγοράσω καινούρια βιβλία Βιολογίας, γιατί έχασα (ή πέταξα; )  :P  αυτά που είχα από τον προηγούμενο διαγωνισμό...

5. Να ξεκινήσω ελαφρές προπονήσεις (έχουμε και επικίνδυνη ηλικία) είδικα με ασκήσεις στην μέση για να αντέξω τις σκληρές καρέκλες του διαγωνισμού τις 5 - 6 ώρες...

6. Να πάω σε οφθαλμίατρο  για έλεγχο. Η πρσβυωπία πρέπει να αυξήθηκε τόσες ώρες μπροστά στην οθόνη...

7.  Να κάνω ασκήσεις αυτοσυγκέντρωσης μη ξεχαστώ και με πιάσουν τα υπαρξιακά μου την ώρα του διαγωνισμού... να αναρωτηθώ πχ: "τι κάνω μωρέ εγώ πάλι εδώ;"  , γιατί μπορεί να κάψω φλάντζες και να με μαζέψουν...


8. Tι ξέχασα; ....

Τώρα που το σκέφτομαι, όλα τα παραπάνω έχουν και κάποιο κόστος. Λέτε, αυτό να εννοούν όταν μιλάνε για αναθέρμανση της οικονομίας;  :P   Ανοίχτηκα μωρέ και με τα βαφτίσια της μικρής μου και δεν βγαίνω...  ::)

Άσε μπορεί και να μην κάνει... Δεν βρίσκω και τις σημειώσεις μου από τους τελευταίους διαγωνισμούς...
Καλός ήταν και ο τελευταίος βαθμός. Αναπληρωτής μάλλον ξαναπάω. Καλύτερα να δώσω μετά τα 50 σαν πρόληψη κατά του Altsheimer...  8) 8) 8) 8)




 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162208
  • Σύνολο θεμάτων: 19243
  • Σε σύνδεση σήμερα: 567
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 490
Σύνολο: 494

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.063 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.