*

Αποστολέας Θέμα: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012;  (Αναγνώστηκε 790827 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elena maria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 252
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1792 στις: Αύγουστος 26, 2011, 03:21:50 μμ »
ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ! Δέχομαι ερωτήματα και πάλι για τον ΑΣΕΠ. Τη γνώμη μου την έχω ξαναγράψει και θα την γράψω πάλι με νέα στοιχεία! Δε βλέπω ΑΣΕΠ για το 2012! Και για την ιστορία: Χθες έγινε «ντου» στο γραφείο της ΔΝΤ από συναδέλφους που ανήκουν στην κατηγορία του 30/μηνου! Τους απέκλεισε ΑΣΕΠ το 2012, λένε οι πληροφορίες μου, καλά διασταυρωμένες… Μην ακούτε τους εμπόρους της γνώσης (φροντιστήρια)! Το λιγοστό λίπος που σας έχει μείνει θέλουν… 



αυτα ειναι τα λεγόμενα του Καψαλάκη στον τοιχο του πριν απο μια ωρα περιπου για τον διαγωνισμό του Ασεπ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:52:36 »

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1793 στις: Αύγουστος 26, 2011, 03:25:02 μμ »
Αχ βρε ναι ο κ.Βεης πονηρουλης ενω τα δυο κοριτσια εχει αποδειχθει 1.5 χρονο τωρα απο τα λεγομενα τους ποσο αξιοπιστα ειναι...

Αποσυνδεδεμένος infinity_kos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1719
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1794 στις: Αύγουστος 26, 2011, 03:36:23 μμ »
ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ! Δέχομαι ερωτήματα και πάλι για τον ΑΣΕΠ. Τη γνώμη μου την έχω ξαναγράψει και θα την γράψω πάλι με νέα στοιχεία! Δε βλέπω ΑΣΕΠ για το 2012! Και για την ιστορία: Χθες έγινε «ντου» στο γραφείο της ΔΝΤ από συναδέλφους που ανήκουν στην κατηγορία του 30/μηνου! Τους απέκλεισε ΑΣΕΠ το 2012, λένε οι πληροφορίες μου, καλά διασταυρωμένες… Μην ακούτε τους εμπόρους της γνώσης (φροντιστήρια)! Το λιγοστό λίπος που σας έχει μείνει θέλουν… 



αυτα ειναι τα λεγόμενα του Καψαλάκη στον τοιχο του πριν απο μια ωρα περιπου για τον διαγωνισμό του Ασεπ
Στους φυσικους πχ δεν έχουν μείνει 30 μηνιτες .αρα δεν ισχύει για αυτους ο αποκλεισμός του ασεπ. :)
Λίγο μετά τα 1000 ο διορισμός.

Αποσυνδεδεμένος infinity_kos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1719
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1795 στις: Αύγουστος 26, 2011, 03:38:45 μμ »
Αχ βρε ναι ο κ.Βεης πονηρουλης ενω τα δυο κοριτσια εχει αποδειχθει 1.5 χρονο τωρα απο τα λεγομενα τους ποσο αξιοπιστα ειναι...
έτσι είναι η πολιτική . Απλά παλαιότερα υπήρχε ένα " αν και εφόσον ".
Λίγο μετά τα 1000 ο διορισμός.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:52:36 »

Αποσυνδεδεμένος atem

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 351
  • Thessaloniki
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1796 στις: Αύγουστος 26, 2011, 03:49:03 μμ »
ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ! Δέχομαι ερωτήματα και πάλι για τον ΑΣΕΠ. Τη γνώμη μου την έχω ξαναγράψει και θα την γράψω πάλι με νέα στοιχεία! Δε βλέπω ΑΣΕΠ για το 2012! Και για την ιστορία: Χθες έγινε «ντου» στο γραφείο της ΔΝΤ από συναδέλφους που ανήκουν στην κατηγορία του 30/μηνου! Τους απέκλεισε ΑΣΕΠ το 2012, λένε οι πληροφορίες μου, καλά διασταυρωμένες… Μην ακούτε τους εμπόρους της γνώσης (φροντιστήρια)! Το λιγοστό λίπος που σας έχει μείνει θέλουν… 



αυτα ειναι τα λεγόμενα του Καψαλάκη στον τοιχο του πριν απο μια ωρα περιπου για τον διαγωνισμό του Ασεπ

Eπειδη γνωριζω προσωπικα βουλευτη κυβερνωντος κομματος σε επαρχιακο νομο αφου ειμαστε απο το ιδιο χωριο μου ειπε οτι το πολιτικο γραφειο του δεχεται καθημερινα 10-20 τηλεφωνηματα για τον ΑΣΕΠ δηλαδη το ποτε θα διεξαχθει και τα περισσοτερα ειναι απο γυναικες ( ;D). Μαλιστα οσοι εχουν ακουσει οτι δεν θα ειναι στον νεο διαγωνισμο ειναι και οι πιο πιεστικοι.Ο ιδιος μου εχει πει οτι ο προγραμματισμος ειναι για το 2012.
Αναστασιάδης η Τάνκς;
Δογματικώς ΠΕ03.

Συνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1797 στις: Αύγουστος 26, 2011, 04:00:06 μμ »
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί το "ντου" που έκανε το 30μηνο στο γραφείο της υπουργού την πίεσε να αρνηθεί ότι θα κάνει ΑΣΕΠ το 2012. Εκείνοι που είναι στο 30μηνο θα διοριστούν ως το 2015 και έχουν απομείνει ελάχιστοι επειδή πολλοί από αυτούς διορίζονται από το 40% του ενιαίου πίνακα.

Αν μου λέγατε ότι πήγε και πίεσε το 24μηνο να μη γίνει ΑΣΕΠ θα ήταν πιο πιστευτό, διότι αν γίνει ΑΣΕΠ οι ελπίδες διορισμού του 24μήνου εξανεμίζονται.

Συνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1798 στις: Αύγουστος 26, 2011, 04:11:09 μμ »
Νομίζω πώς ακόμα και απο οικονομικής άποψης συμφέρει πολύ περισσότερο να κάνει έναν ΑΣΕΠ για λίγες ειδικότητες αρχές του 2012, παρά να διορίσει τους εναπομείναντες ασεπίτες 40% και 24μηνο στις ειδικότητες που το 60-40 τελείωσε και μετά να κάνει ασεπ για όλες τις ειδικότητες τέλη του '12 αρχές '13, όπως έχουν υποστηρίξει κάποιοι συνάδερφοι. Ένας ασεπ για ΠΕ02- 03- 04 και παράταση της μεταβατικής για τις ειδικότητες που έχουν ακόμα διοριστέους 60-40 για Χ χρόνια συμφέρει πολύ περισσότερο και από την άποψη των δαπανών του ίδιου του διαγωνισμού και των δαπανών των διορισμών (ανοιχτές θέσεις).
Το θέμα δεν είναι μόνο το τι συμφέρει, αλλά και το τι είναι νόμιμο...
Εξάλλου αν έχεις δίκιο ούτε φέτος θα έπαιρνε 150 συναδέλφους βασικών ειδικοτήτων από το 24μηνο.
Τη συμφέρει και το έκανε, αλλιώς θα κοιτούσε να διορίσει περισσότερους από ΑΣΕΠ για να ξεμπερδεύει με τις "υποχρεώσεις" της όπως έλεγε στη διάρκεια της χρονιάς. Άρα γιατί δεν τη συμφέρει να πάει σε ΑΣΕΠ συνολικά για όλες τις ειδικότητες το φθινόπωρο του 2012;

Έχετε σκεφτεί πόσα προβλήματα θα δημιουργήσει το να είναι άλλες ειδικότητες σε μεταβατική και σε εκείνες να παίρνει αναπληρωτές από κλειδωμένους πίνακες προϋπηρεσίας, ενώ στις βασικές ειδικότητες να παίρνει τους λίγους μόνιμους και τους πολλούς αναπληρωτές από τους νέους πίνακες που θα περιλαμβάνουν μόνο επιτυχόντες του διαγωνισμού και όσους είχαν 24 μήνες προϋπηρεσίας μέχρι 30-6-2010;

Επειδή θεωρώ ότι θα γίνει και μπάχαλο και δεν ξέρω αν είναι σωστό και συνταγματικά διότι δημιουργεί ανισότητες το να αγωνίζονται άλλοι με τον παλιό νόμο και άλλοι με τον 3848 να γίνουν μόνιμοι ή να εργαστούν ως αναπληρωτές, θεωρώ ότι είναι πιο λογικό να γίνει ΑΣΕΠ για όλες τις ειδκότητες μαζί το φθινόπωρο του 2012.

Αποσυνδεδεμένος atem

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 351
  • Thessaloniki
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1799 στις: Αύγουστος 26, 2011, 04:16:35 μμ »
Νομίζω πώς ακόμα και απο οικονομικής άποψης συμφέρει πολύ περισσότερο να κάνει έναν ΑΣΕΠ για λίγες ειδικότητες αρχές του 2012, παρά να διορίσει τους εναπομείναντες ασεπίτες 40% και 24μηνο στις ειδικότητες που το 60-40 τελείωσε και μετά να κάνει ασεπ για όλες τις ειδικότητες τέλη του '12 αρχές '13, όπως έχουν υποστηρίξει κάποιοι συνάδερφοι. Ένας ασεπ για ΠΕ02- 03- 04 και παράταση της μεταβατικής για τις ειδικότητες που έχουν ακόμα διοριστέους 60-40 για Χ χρόνια συμφέρει πολύ περισσότερο και από την άποψη των δαπανών του ίδιου του διαγωνισμού και των δαπανών των διορισμών (ανοιχτές θέσεις).
Το θέμα δεν είναι μόνο το τι συμφέρει, αλλά και το τι είναι νόμιμο...
Εξάλλου αν έχεις δίκιο ούτε φέτος θα έπαιρνε 150 συναδέλφους βασικών ειδικοτήτων από το 24μηνο.
Τη συμφέρει και το έκανε, αλλιώς θα κοιτούσε να διορίσει περισσότερους από ΑΣΕΠ για να ξεμπερδεύει με τις "υποχρεώσεις" της όπως έλεγε στη διάρκεια της χρονιάς. Άρα γιατί δεν τη συμφέρει να πάει σε ΑΣΕΠ συνολικά για όλες τις ειδικότητες το φθινόπωρο του 2012;

Έχετε σκεφτεί πόσα προβλήματα θα δημιουργήσει το να είναι άλλες ειδικότητες σε μεταβατική και σε εκείνες να παίρνει αναπληρωτές από κλειδωμένους πίνακες προϋπηρεσίας, ενώ στις βασικές ειδικότητες να παίρνει τους λίγους μόνιμους και τους πολλούς αναπληρωτές από τους νέους πίνακες που θα περιλαμβάνουν μόνο επιτυχόντες του διαγωνισμού και όσους είχαν 24 μήνες προϋπηρεσίας μέχρι 30-6-2010;

Επειδή θεωρώ ότι θα γίνει και μπάχαλο και δεν ξέρω αν είναι σωστό και συνταγματικά διότι δημιουργεί ανισότητες το να αγωνίζονται άλλοι με τον παλιό νόμο και άλλοι με τον 3848 να γίνουν μόνιμοι ή να εργαστούν ως αναπληρωτές, θεωρώ ότι είναι πιο λογικό να γίνει ΑΣΕΠ για όλες τις ειδκότητες μαζί το φθινόπωρο του 2012.

Μηπως γιατι το μυνημα της ειναι οτι καποιες ειδικοτητες (οχι και τοσο βασικες) θα πρεπει να ξεχασουν τον διορισμο στην εκπαιδευση;
Αναστασιάδης η Τάνκς;
Δογματικώς ΠΕ03.

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1800 στις: Αύγουστος 26, 2011, 04:19:38 μμ »
Να προετοιμαστώ για κάτι που είναι πολύ πιθανόν να μη γίνει στην ειδικότητά μου ή να γίνει μετά από 1 ή 2 χρόνια;

Στο δικό μου κλάδο 6 μήνες, κατά τη γνώμη μου πάντα, σοβαρού διαβάσματος είναι αρκετοί.

Εμένα η προετοιμασία για την επιτυχία ( διορισμός μέσω ΑΣΕΠ ) μου πήρε  μια δεκαετία . Από τη στιγμή που πήρα πτυχίο και ξεκίνησα λίγα ιδιαίτερα είχα ξεκινήσει την προετοιμασία χωρίς να το καταλάβω. Τα 7 από τα 10 αυτά χρόνια δίδασκα και σε φροντιστήριο. Εκεί να δεις. Διάβαζα από τις 8 το πρωί ως τις 2 το μεσημέρι , μετά φροντιστήριο ως τις 11 το βράδυ και έκλεινα με ένα 3ωρο διάβασμα τη νύχτα ( μετά από το επόμενο πρωί πάλι από την αρχή ) .  Τι διάβαζα ?  Τα πρώτα χρόνια έλυνα ασκήσεις . Πολλές ασκήσεις. Έλυνα 50 ( για σιγουριά ) και στο φροντιστήριο προλάβαινα να κάνω τις 5 στα παιδιά . Αλλά αν μου ζητούσαν να λύσω και κάποια άλλη ? Έπρεπε να είμαι πάντα σε φόρμα . Ε , τα τελευταία χρόνια διάβασα και λίγα παιδαγωγικά για τον ΑΣΕΠ . Τελικά ήρθε ο διορισμός . Δεν πάει χαμένο το διάβασμα . Διαβάζεις χωρίς να ασχολείσαι πότε θα γίνει ο διαγωνισμός .

Υπάρχει τέτοια ειδικότητα ε?      Που να ήξερα όταν συμπλήρωνα το μηχανογραφικό ? 
     :D

Αποσυνδεδεμένος vasouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Life is wooondeeerfuuul..
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1801 στις: Αύγουστος 26, 2011, 04:38:48 μμ »
Να προετοιμαστώ για κάτι που είναι πολύ πιθανόν να μη γίνει στην ειδικότητά μου ή να γίνει μετά από 1 ή 2 χρόνια;

Στο δικό μου κλάδο 6 μήνες, κατά τη γνώμη μου πάντα, σοβαρού διαβάσματος είναι αρκετοί.

Εμένα η προετοιμασία για την επιτυχία ( διορισμός μέσω ΑΣΕΠ ) μου πήρε  μια δεκαετία . Από τη στιγμή που πήρα πτυχίο και ξεκίνησα λίγα ιδιαίτερα είχα ξεκινήσει την προετοιμασία χωρίς να το καταλάβω. Τα 7 από τα 10 αυτά χρόνια δίδασκα και σε φροντιστήριο. Εκεί να δεις. Διάβαζα από τις 8 το πρωί ως τις 2 το μεσημέρι , μετά φροντιστήριο ως τις 11 το βράδυ και έκλεινα με ένα 3ωρο διάβασμα τη νύχτα ( μετά από το επόμενο πρωί πάλι από την αρχή ) .  Τι διάβαζα ?  Τα πρώτα χρόνια έλυνα ασκήσεις . Πολλές ασκήσεις. Έλυνα 50 ( για σιγουριά ) και στο φροντιστήριο προλάβαινα να κάνω τις 5 στα παιδιά . Αλλά αν μου ζητούσαν να λύσω και κάποια άλλη ? Έπρεπε να είμαι πάντα σε φόρμα . Ε , τα τελευταία χρόνια διάβασα και λίγα παιδαγωγικά για τον ΑΣΕΠ . Τελικά ήρθε ο διορισμός . Δεν πάει χαμένο το διάβασμα . Διαβάζεις χωρίς να ασχολείσαι πότε θα γίνει ο διαγωνισμός .

Υπάρχει τέτοια ειδικότητα ε?      Που να ήξερα όταν συμπλήρωνα το μηχανογραφικό ? 
     :D

 Έχοντας συμμετάσχει ήδη σε 2 ασεπ, σε 8 εξεταστικές, σε 2 πανελλήνιες εξετάσεις με 14 μαθήματα,σε εξετάσεις για το ecdl,  σε εξετάσεις για 3 γλώσσες, ναι το παραδέχομαι, έχω κουραστεί να διαβάζω!Θέλω να κάνω πράξη επιτέλους όσα έχω διαβάσει και στον ελεύθερο χρόνο μου μετά τη δουλειά 2-3 ώρες μες τη μέρα, προτιμώ να σκέφτομαι δραστηριότητες για τα παιδάκια μου στο παιδικό σταθμό, που θα θέλουν να βλέπουν μια δασκάλα χαρούμενη κι όχι μια δασκάλα ζόμπι απ'το πολύ διάβασμα.Κι όταν με το καλό βγει η ημερομηνία του ασεπ, θα διαβάσω 4-5-6 μήνες κι αν τελικά αξίζω ας διοριστώ κι αν δεν αξίζω δε πειράζει κανείς δε χάνεται..Χωρίς παρεξήγηση μιλάω για το πως εγώ βλέπω τα πράγματα.Καθένας έχει δικαίωμα στη δική του άποψη και οπτική γωνία.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1802 στις: Αύγουστος 26, 2011, 04:42:55 μμ »
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί το "ντου" που έκανε το 30μηνο στο γραφείο της υπουργού την πίεσε να αρνηθεί ότι θα κάνει ΑΣΕΠ το 2012. Εκείνοι που είναι στο 30μηνο θα διοριστούν ως το 2015 και έχουν απομείνει ελάχιστοι επειδή πολλοί από αυτούς διορίζονται από το 40% του ενιαίου πίνακα.

Αν μου λέγατε ότι πήγε και πίεσε το 24μηνο να μη γίνει ΑΣΕΠ θα ήταν πιο πιστευτό, διότι αν γίνει ΑΣΕΠ οι ελπίδες διορισμού του 24μήνου εξανεμίζονται.
Είναι θέμα πολιτικής βούλησης. Μπορεί να κάνει μία ρύθμιση για τους 24μηνίτες και να διοριστούν με το καλό του χρόνου. Ποιο το νόημα δηλαδή να "κλείσει" από πέρυσι τον πίνακα του 24μηνου και να μην εντάσσονται άλλοι; Θα δούμε τι θα γίνει.

Συνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1803 στις: Αύγουστος 26, 2011, 05:09:03 μμ »
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί το "ντου" που έκανε το 30μηνο στο γραφείο της υπουργού την πίεσε να αρνηθεί ότι θα κάνει ΑΣΕΠ το 2012. Εκείνοι που είναι στο 30μηνο θα διοριστούν ως το 2015 και έχουν απομείνει ελάχιστοι επειδή πολλοί από αυτούς διορίζονται από το 40% του ενιαίου πίνακα.

Αν μου λέγατε ότι πήγε και πίεσε το 24μηνο να μη γίνει ΑΣΕΠ θα ήταν πιο πιστευτό, διότι αν γίνει ΑΣΕΠ οι ελπίδες διορισμού του 24μήνου εξανεμίζονται.
Είναι θέμα πολιτικής βούλησης. Μπορεί να κάνει μία ρύθμιση για τους 24μηνίτες και να διοριστούν με το καλό του χρόνου. Ποιο το νόημα δηλαδή να "κλείσει" από πέρυσι τον πίνακα του 24μηνου και να μην εντάσσονται άλλοι; Θα δούμε τι θα γίνει.
Σωστό και αυτό. Αν ήθελε να διορίσει τους 24μηνίτες ας τους έκανε ρύθμιση παρόμοια με του 30μηνου π.χ. μέχρι το 2015 και ας διόριζε κανονικά το 60-40 για να μπορούσε να προχωρήσει σε ΑΣΕΠ για όλους χωρίς να αγχώνονται οι 24μηνίτες και να πιέζουν να μη γίνει ΑΣΕΠ για να μη χάσουν την ελπίδα για διορισμό.
Είναι παράλογο και αντισυνταγματικό να τραβάει με μεταβατική το διορισμό των ασεπιτών και του 40% αντίστοιχα που διορίζεται παράλληλα μέχρι την έναρξη εφαρμογής του 3848.

Συνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1804 στις: Αύγουστος 26, 2011, 05:18:10 μμ »
Μηπως γιατι το μυνημα της ειναι οτι καποιες ειδικοτητες (οχι και τοσο βασικες) θα πρεπει να ξεχασουν τον διορισμο στην εκπαιδευση;
Εγώ συνάδελφε δεν έχω κανένα όφελος αν ο διαγωνισμός γίνει Άνοιξη ή Φθινόπωρο του 2012, επειδή είμαι ήδη διοριστέος του προηγούμενου ΑΣΕΠ, οπότε η νομιμότητα επιβάλλει να μας διορίσει με συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα. Όπως είδες, όμως, δεν μας διόρισε όλους το 2010 που έπρεπε, ούτε και το 2011, αλλά στις θέσεις μας θα πάρει αναπληρωτές για να διδάξουν αυτά που θα έπρεπε να διδάσκουμε εμείς!

Θεωρώ ότι είναι λάθος το να διαχωρίζονται οι ειδικότητες σε βασικές και μη, διότι ούτως ή άλλως όταν προκηρύχθηκε ο ΑΣΕΠ του 2008 οι θέσεις για τις "βασικές ειδικότητες" ήταν πολλαπλάσιες από τις τεχνικές ειδικότητες και αυτό ήταν αρκετό για να νιώθουμε τη διαφορά. Εξάλλου το ότι δεν διοριστήκαμε οφείλεται σε μείωση των συνολικών διορισμών και όχι επειδή είμαστε κορεσμένες ειδικότητες, όπως θέλουν να λένε.
Απόδειξη για αυτό είναι οι 546 διορισμοί, έναντι των 20.000 αναπληρωτών...

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Απ: Θα γίνει ΑΣΕΠ το 2012?
« Απάντηση #1805 στις: Αύγουστος 26, 2011, 05:30:46 μμ »
Yποτίθεται ότι θα μας ενημέρωναν έξι μήνες πριν για τις αλλαγές που θα έκαναν σχετικά με το διαγωνισμό, έτσι δεν είναι;Ν' αρχίζουμε δηλαδή να διαβάζουμε πράγματα που δε θα είναι στην ύλη χωρίς να γνωρίζουμε το πώς και το πότε; Mε τι διάθεση; Μ' αρέσει το αντικείμενο μου, δουλεύω πάνω σ΄αυτό αλλά όταν έχεις και οικογένεια και υποχρεώσεις και επίσης έναν πολύ καλό βαθμό στον προηγούμενο διαγωνισμό, δε βρίσκω επαρκές κίνητρο...
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 491
Σύνολο: 503

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.