*

Αποστολέας Θέμα: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά  (Αναγνώστηκε 94753 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #252 στις: Ιούνιος 13, 2011, 11:28:37 μμ »
αν μπορει καποιος με αναλογη εμπειρια ας απαντησει εχετε κανει αναπληρωση με δρομολογιο καθημερινα 60χλμ π.χ Θεσ/νικη-Βεροια .Θα καταρρευσω αν το τολμησω η να ρισκαρω να δηλωσω μονο Θεσ/νικη.Και ολα αυτα γιατι δεν αντεχω να ξαναδιαλυσω  για τριτη χρονια την οικογενεια μου

Στο σχολείο μας (Δράμα) έχουμε αναπληρωτή που έρχεται κάθε μέρα από την Κομοτηνή (143 χλμ!). Απ ό,τι ξέρω έρχεται μαζί με άλλους και μοιράζονται τα έξοδα.
Αν είσαι ψηλά στον πίνακα δήλωσε μόνο Θεσσαλονίκη. Αν όχι ρίσκαρέ το, λύσεις θα βρεθούν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:56:15 »

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1392
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #253 στις: Ιούνιος 13, 2011, 11:39:39 μμ »
ΣΕΙΡΑ 880 ΠΕΡΙΠΟΥ ΦΙΛΟΛΟΓΟΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #254 στις: Ιούνιος 14, 2011, 12:30:56 πμ »
ΣΕΙΡΑ 880 ΠΕΡΙΠΟΥ ΦΙΛΟΛΟΓΟΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ!
Όλοι οι Θεσσαλονικείς είναι σε πλεονεκτική θέση γεωγραφικά, ώστε να μπορούν να διδάσκουν σε όμορους νομούς. Για μένα που μένω δυτικά, έχω εύκολη πρόσβαση για Κατερίνη όπου εργάστηκα τρία χρόνια, για Κιλκίς όπου εργάστηκα δυο χρόνια (ένα μέσα στην πόλη και ένα στην Αξιούπολη) για Σέρρες (εργάζεται φέτος μια συνάδελφος που μένει ανατολικά προς Βασιλικά. Εμένα το μόνο που θα με δυσκόλευε θα ήταν η Χαλκιδική.
Πριν μερικά χρόνια μου έλεγε μια άλλη συνάδελφος ότι πήγαινε από το Ωραιόκαστρο στην Κρύα Βρύση Πέλλας.
Κουράστηκε μεν αλλά το κατάφερε. Φυσικά μοιράζονταν τη βενζίνη καθώς πήγαιναν γκρουπ 4 ατόμων μαζί.
Για να μη σου πω ότι όταν ήμουν φοιτητής στη Λάρισα, βρήκα στο λεωφορείο μια καθηγήτρια Αγγλικών που πηγαινοέρχονταν από θεσσαλονίκη, επειδή δεν ήθελε να είναι μακριά από την οικογένειά της...
Εσύ ξέρεις τις αντοχές σου, αλλά μερικές φορές ο σκοπός έχει μόνο σημασία, Αν καταφέρεις να έχεις και εργασία και οικογένεια μαζί, τότε θα έχεις πετύχει το στόχο. Κι αν θα σου λείπει ύπνος ελπίζω να μην οδηγείς για να μπορείς να γλαρώνεις και λίγο!!! καλό κουράγιο στις επιλογές σου

Αποσυνδεδεμένος gallikou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 718
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #255 στις: Ιούνιος 14, 2011, 12:43:12 πμ »
αν μπορει καποιος με αναλογη εμπειρια ας απαντησει εχετε κανει αναπληρωση με δρομολογιο καθημερινα 60χλμ π.χ Θεσ/νικη-Βεροια .Θα καταρρευσω αν το τολμησω η να ρισκαρω να δηλωσω μονο Θεσ/νικη.Και ολα αυτα γιατι δεν αντεχω να ξαναδιαλυσω  για τριτη χρονια την οικογενεια μου
Είμαι μόνιμη και από την εμπειρία μου μπορώ να σου πω ότι όλοι σχεδόν πηγαινοερχόμαστε με γκρουπ από όμορους νομούς της Θεσ/νίκης. 60 χλμ δεν είναι πολλά. Ο καλύτερος νομός είναι όλος ο νομός  Κιλκίς. Από εκεί όλοι με γκρουπ δουλεύουν. Η Πέλλα θέλει προσοχή, γιατί η Αριδαία είναι δύσκολη, αλλά για Γιαννιτσά, Πέλλα, Καλή, Καριώτισσα, Κρύα Βρύση θα βρεις σίγουρα γκρουπ. Από Πιερία και Ημαθία πηγαινοέρχονται επίσης, αλλά οικονομικά είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει τα διόδια. Επίσης Χαλκιδική πρώτο πόδι και μέχρι Πολύγυρο πηγαινοέρχονται. Προσοχή, όταν σε καλέσουν, βάλε προς το τέλος τις πρωτεύουσες των νομών, γιατί από αυτές δεν πηγαινοέρχονται εύκολα συνάδελφοι, οι περισσότεροι που υπηρετούν στις πρωτεύουσες των νομών είναι και μόνιμοι κάτοικοι εκεί. Αυτά και εύχομαι να σε καλέσουν!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:56:15 »

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1392
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #256 στις: Ιούνιος 14, 2011, 01:02:15 πμ »
ευχαριστω θερμα για τις πολυτιμες συμβουλες σας!Μπορω να πω οτι χαλαρωσα λιγο!Παντως στον ΕΒΡΟ και στην ΚΡΗΤΗ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΗΓΑΙΝΩ!ΕΛΕΟΣ!

Αποσυνδεδεμένος Amedeus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep fighting!
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #257 στις: Ιούνιος 15, 2011, 12:04:42 πμ »
Είμαι για δεύτερη χρονιά Βέροια φέτος. Όντως είναι δύσκολο το εγχείρημα Θεσ/νίκη -Βέροια κάθε μέρα, αλλά δεν υπάρχει και άλλη λύση. Να φανταστείς ότι ξυπνάω κάθε μέρα 6:15 για να προλάβω να είμαι εγκαίρως στο σχολείο. Έχει τύχη να πάω και πρώτος από τους ντόπιους συναδέλφους. Πάντως μεγάλο ρόλο παίζει ο διευθυντής του σχολείου, αν είναι καλός μπορεί και να σου πει μην έρχεσαι αύριο δεν χρειάζεται...
Δικαιοσύνη ἐστί τά ἑαυτοῦ πράττειν ἕκαστον καί μή πολυπραγμονεῖν.

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1392
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #258 στις: Ιούνιος 20, 2011, 11:36:23 μμ »
lasid  η Κατερινη εχει διοδια και αν ναι ποσα?απο το Ωραιοκαστρο ειναι μακρια? επισης η δ κιλκις Ευρωπος Μουριων βολευει?

Αποσυνδεδεμένος solidarite

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #259 στις: Ιούνιος 20, 2011, 11:55:11 μμ »
η κατερινη εχει διοδια.2.80 μαλγαρα κ λιγο πριν την κατερινη νομιζω 2.30. εχω καιρο να το κανω. ειναι γυρω στα 40-45 λεπτα απο ωραιοκαστρο θεσσαλονικης. παντως σε βολευει ολο το κιλκις αφου μπορεις να βγαινεις στο μελισσοχωρι και απο εκει ειναι κανα 20λεπτο. Το εκανε μια συναδελφος. κιλκις δαγκωτο!!!

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1392
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #260 στις: Ιούνιος 21, 2011, 12:03:54 πμ »
συναδελφε ευχαριστω.ποιες αλλες περιοχες προτεινεις? βεροια ?απο που πηγαινω?τελος για την κρυα βρυση, λυκειο καλης τιγνωμη εχεις?

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #261 στις: Ιούνιος 21, 2011, 12:14:44 πμ »

[/quote]Μήπως γνωρίζει κανείς: αν κάποιος προσληφθεί σε ιδιωτικό δημοτικό (έχοντας μεταπτυχιακό) αναγνωρίζεται κανονικά η προυπηρεσία σύμφωνα με την ειδικότητά του ή όχι;;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 21, 2011, 12:17:26 πμ από katiafil »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #262 στις: Ιούνιος 21, 2011, 12:29:52 πμ »
lasid  η Κατερινη εχει διοδια και αν ναι ποσα?απο το Ωραιοκαστρο ειναι μακρια? επισης η δ κιλκις Ευρωπος Μουριων βολευει?
Από Θεσσαλονίκη για Κατερίνη ο μόνος σταθμός διοδίων που υπάρχει είναι των Μαλγάρων.
Όταν πηγαίναμε με έναν συνάδελφο το 2003-2004 με ένα 1000cc cinquecento με πολύ φθηνότερη βενζίνη από σήμερα, άξιζε να παρακάμπτουμε τα διόδια (2,00€ ήταν τότε) μέσω Μαλγάρων-Χαλάστρας όταν είχαμε 10 λεπτά παραπάνω στη διάθεσή μας αν δε βαριόμασταν. Τώρα αν το επιχειρήσει κάποιος, μπορεί και να κάψει περισσότερη βενζίνη από το κόστος των διοδίων που θα γλιτώσει.

Η Κατερίνη απέχει 70 Km από τη Θεσσαλονίκη. Λογικά από το Ωραιόκαστρο θα κάνεις 10 Km παραπάνω.
Εγώ που μένω Ηλιούπολη και είμαι πολύ κοντά στην περιφερειακή οδό έχω άμεση πρόσβαση.
Όπως είπα το 2006 πήγαινα στην Αξιούπολη 70 Km μακριά. Δεδομένου ο ο Εύρωπος είναι πριν από το Πολύκαστρο είναι αρκετά κοντά.

Οι Μουριές φαίνονται κάπως μακριά, αλλά υπάρχουν αρκετοί φαντάζομαι που κάνουν το δρομολόγιο από Θεσσαλονίκη. Λάβε υπόψη σου ότι εσύ αν βγεις από Μελισσοχώρι φεύγεις κατευθείαν Κιλκίς για Μουριές. Επίσης, από τον κλάδο της Εγνατίας Οδού που συνδέει Ωραιόκαστρο με Ιωνία βγαίνεις γρήγορα στην προέκταση της Μοναστηρίου από όπου λίγο πριν τη Χαλκηδόνα και τον Βαθύλακκο στα δεξιά που γράφει προς Ευζώνους φτάνεις στον Εύρωπο.

Αν θες να πάρεις μια εικόνα για την τοποθεσία των πρώην Δήμων Ευρώπου και Μουριών στο Νομό Κιλκίς σου παραθέτω χάρτη από τη Βικιπαίδεια:

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%94%CE%AE%CE%BC%CE%BF%CF%82_%CE%9C%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B9%CF%8E%CE%BD

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #263 στις: Ιούνιος 21, 2011, 12:39:44 πμ »
συναδελφε ευχαριστω.ποιες αλλες περιοχες προτεινεις? βεροια ?απο που πηγαινω?τελος για την κρυα βρυση, λυκειο καλης τιγνωμη εχεις?
Για Κρύα βρύση πηγαίνεις από την προέκταση της Μοναστηριού που σου έλεγα πριν, αλλά δε στρίβεις δεξιά για Ευζώνους, συνεχίζεις ευθεία μέχρι τη Χαλκηδώνα και ακόμα πιο πέρα, όπως σε κατευθύνει η οδική σήμανση.

Βέροια μπορείς να πας και από Χαλκηδώνα αριστερά. Είναι η παλιά εθνική οδός θεσσαλονίκης - Βέροιας και περνάς μέσα από αρκετά χωριά, μεγαλύτερο των οποίων είναι η Αλεξάνδρεια, αλλά ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΟΔΙΑ.
Ο άλλος δρόμος για Βέροια είναι αφού περάσεις τα διόδια των Μαλγάρων κάπου σου βγάζει πινακίδα δεξιά για βέροια και πρέπει να συναντάς και άλλα διόδια εκεί...!!!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #264 στις: Ιούνιος 21, 2011, 12:47:21 πμ »
η κατερινη εχει διοδια.2.80 μαλγαρα κ λιγο πριν την κατερινη νομιζω 2.30. εχω καιρο να το κανω. ειναι γυρω στα 40-45 λεπτα απο ωραιοκαστρο θεσσαλονικης. παντως σε βολευει ολο το κιλκις αφου μπορεις να βγαινεις στο μελισσοχωρι και απο εκει ειναι κανα 20λεπτο. Το εκανε μια συναδελφος. κιλκις δαγκωτο!!!
Δεν έχει δεύτερα διόδια για Κατερίνη. Ίσως τα δεύτερα διόδια που αναφέρεις είναι αυτά που συναντάς όταν στρίβεις δεξιά για Βέροια. Πάντως 2,80+2,30=5,10 και άλλα τόσα για επιστροφή δε λέει. Αν δίνει κάθε μέρα 10€ στα διόδια η ahgioma θα της κοστίσει πολύ η Βέροια από την Εγνατία Οδό.

Είχα κι εγώ μια συνάδελφο που πήγαινε από Ωραιόκαστρο-Κιλκίς, αλλά οφείλουμε να ομολογήσουμε ότι εκείνος ο δρόμος που βγαίνεις στο μελισσοχώρι μέσα από στροφές στο βουνό δεν είναι πολύ ασφαλής το χειμώνα με βροχή και χιόνι.

Αποσυνδεδεμένος fainareti

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #265 στις: Ιούνιος 22, 2011, 01:30:13 πμ »
Γειά σας!θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: είμαι Φιλόλογος και δουλέυω σαν αναπληρώτρια δυο χρόνια τώρα.Ημουν σε νησιά. Τώρα θα ήθελα΄να δηλώσω Θεσσαλονικη. Τι πιθανότητες έχω να με προσλάβουν εκεί φέτος;, δεδομένου ότι έχουν γίνει και αρκετές συγχωνεύσεις;
Η μοίρα του ανθρώπου είναι η εξελιξη.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 26
Επισκέπτες: 329
Σύνολο: 355

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.