*

Αποστολέας Θέμα: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά  (Αναγνώστηκε 94512 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10794
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #266 στις: Ιούνιος 22, 2011, 02:12:31 πμ »
Γειά σας!θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: είμαι Φιλόλογος και δουλέυω σαν αναπληρώτρια δυο χρόνια τώρα.Ημουν σε νησιά. Τώρα θα ήθελα΄να δηλώσω Θεσσαλονικη. Τι πιθανότητες έχω να με προσλάβουν εκεί φέτος;, δεδομένου ότι έχουν γίνει και αρκετές συγχωνεύσεις;
Η αλήθεια είναι ότι δεν είμαι φιλόλογος για να μπορώ να ξέρω πώς είναι στην ειδικότητά σας τα πράγματα, αλλά όλοι ξέρουμε ότι η προϋπηρεσία του 2010-2011 δε θα καταχωρηθεί στους πίνακες. Οπότε έχεις μόρια από αναπλήρωση μόνο μιας χρονιάς, όταν πολλοί άλλοι φιλόλογοι έχουν προϋπηρεσίες τεράστιες. Δε θέλω να σε απογοητεύσω. Μακάρι να καταφέρεις να εργαστείς στη θεσσαλονίκη, αλλά το βλέπω δύσκολο έως ακατόρθωτο.

Ας μιλήσουν και οι φιλόλογοι, όμως, γιατί κάπου μπορεί να κάνω λάθος το σκεπτικό μου...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:50:09 »

Αποσυνδεδεμένος fainareti

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #267 στις: Ιούνιος 22, 2011, 02:48:37 μμ »
Σ΄ευχαριστώ. Ο μόνος λόγος που με κάνει να ελπίζω είναι οτι είμαι σε καλή σειρά στον πίνακα των αναπλωρωτών. Οπωσδήποτε όμως θέλει τύχη.
Η μοίρα του ανθρώπου είναι η εξελιξη.

Αποσυνδεδεμένος dessi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 523
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #268 στις: Ιούνιος 22, 2011, 02:56:16 μμ »
Γειά σας!θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: είμαι Φιλόλογος και δουλέυω σαν αναπληρώτρια δυο χρόνια τώρα.Ημουν σε νησιά. Τώρα θα ήθελα΄να δηλώσω Θεσσαλονικη. Τι πιθανότητες έχω να με προσλάβουν εκεί φέτος;, δεδομένου ότι έχουν γίνει και αρκετές συγχωνεύσεις;

Ο μόνος τρόπος να σε πάρουν Θεσσαλονίκη είναι να δηλώσεις μόνο αυτή την περιοχή! Με τεράστιο ρίσκο βέβαια. Μπορεί όμως οχι και τόσο μεγάλο. Ο μόνος κίνδυνος που υπάρχει είναι να πας αναπληρώτρια σε επόμενες φάσεις και όχι από την αρχή της σχολικής χρονιάς.

Για παράδειγμα εγώ έχασα περιζήτητες περιοχές όπως Α' Αθηνας διότι δεν τις δήλωσα καθόλου. Τις πήραν άτομα με σειρά πιο κάτω από μένα στον πίνακα!

Αποσυνδεδεμένος Amedeus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep fighting!
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #269 στις: Ιούνιος 22, 2011, 04:25:20 μμ »
Γειά σας!θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: είμαι Φιλόλογος και δουλέυω σαν αναπληρώτρια δυο χρόνια τώρα.Ημουν σε νησιά. Τώρα θα ήθελα΄να δηλώσω Θεσσαλονικη. Τι πιθανότητες έχω να με προσλάβουν εκεί φέτος;, δεδομένου ότι έχουν γίνει και αρκετές συγχωνεύσεις;

Παίζει ρόλο το πότε ανοίγουν οι διάφορες περιοχές. Συνήθως η Θεσσαλονίκη δεν ανοίγει πρώτη, ή αν ανοίξει πηγαίνουν της ειδικής κατηγορίας στην πρώτη φάση. Θα πρέπει να είσαι πολύ πάνω στον πίνακα για να ελπίζεις. Εγώ με 250 περίπου σειρά πέρσι με πήραν Α΄φάση Ημαθίας και στην δεύτερη φάση που άνοιξε η Θεσσαλονίκη πήραν άλλους με λιγότερα μόρια από εμένα. Μπορείς όμως να ρισκάρεις;;
Δικαιοσύνη ἐστί τά ἑαυτοῦ πράττειν ἕκαστον καί μή πολυπραγμονεῖν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:50:09 »

Αποσυνδεδεμένος fainareti

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #270 στις: Ιούνιος 22, 2011, 10:33:46 μμ »
Είμαι γύρω στο 106,γι΄αυτό ρωτάω.Ισχύει πάντως αυτό που λέτε, ότι παιζει ρόλο το πότε θα ανοίξουν κάποιες περιοχές.Έχει ο Θεός....
Η μοίρα του ανθρώπου είναι η εξελιξη.

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1392
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #271 στις: Ιούνιος 22, 2011, 10:58:45 μμ »
amedeus απο θεσσαλονικη ειναι πιο κοντα η α ημαθιας η ηβ ημαθιας?ο δρομος απο χαλκηδονα ειναι πιο κοντινος?

Αποσυνδεδεμένος Amedeus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep fighting!
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #272 στις: Ιούνιος 23, 2011, 12:29:57 πμ »
amedeus απο θεσσαλονικη ειναι πιο κοντα η α ημαθιας η ηβ ημαθιας?ο δρομος απο χαλκηδονα ειναι πιο κοντινος?

Η Β Ημαθίας είναι πιο κοντά απ΄ότι η Α Ημαθίας. Ο δρόμος από Χαλκηδόνα δεν είναι καλός έχει κίνηση το πρωί και γίνονται και πολλά τροχαία. Θέλει πολύ προσοχή. Εγώ πάω από την Εγνατία και κάνω περίπου μια ώρα. Το πρόβλημα είναι μέχρι να βγεις στην Εγνατία από τη Θεσσαλονίκη. Τώρα στο σχολείο που είμαι εγώ είχε μέχρι τώρα κενό το οποίο κάλυπτα αλλά του χρόνου έρχεται με οργανική μια φιλόλογος η οποία όμως θα πάρει άδεια εγκυμοσύνης. Πάντως μην φανταστείς ότι έχει και πολλά κενά η Βέροια.
Δικαιοσύνη ἐστί τά ἑαυτοῦ πράττειν ἕκαστον καί μή πολυπραγμονεῖν.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10794
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #273 στις: Ιούνιος 23, 2011, 12:51:17 πμ »
amedeus απο θεσσαλονικη ειναι πιο κοντα η α ημαθιας η ηβ ημαθιας?ο δρομος απο χαλκηδονα ειναι πιο κοντινος?

Η Β Ημαθίας είναι πιο κοντά απ΄ότι η Α Ημαθίας. Ο δρόμος από Χαλκηδόνα δεν είναι καλός έχει κίνηση το πρωί και γίνονται και πολλά τροχαία. Θέλει πολύ προσοχή. Εγώ πάω από την Εγνατία και κάνω περίπου μια ώρα. Το πρόβλημα είναι μέχρι να βγεις στην Εγνατία από τη Θεσσαλονίκη. Τώρα στο σχολείο που είμαι εγώ είχε μέχρι τώρα κενό το οποίο κάλυπτα αλλά του χρόνου έρχεται με οργανική μια φιλόλογος η οποία όμως θα πάρει άδεια εγκυμοσύνης. Πάντως μην φανταστείς ότι έχει και πολλά κενά η Βέροια.
Η Ahgioma έχει γρήγορη πρόσβαση στη Εγνατία κατευθείαν από το Ωραιόκαστρο!

Αποσυνδεδεμένος teris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #274 στις: Ιούνιος 23, 2011, 12:54:12 πμ »
Τι είπε η Υπουργός Παιδείας Άννα Διαμαντοπούλου στη Βουλή για τις προσλήψεις εκπαιδευτικών,

Στα δύο χρόνια 2010-2011 έχουμε είκοσι τρεις χιλιάδες συνταξιοδοτήσεις. Οι προσλήψεις δεν θα είναι παραπάνω από τρεισήμισι χιλιάδες. Θα μειωθεί κατά ένα πολύ μεγάλο αριθμό, περισσότερο από το 50%, ο αριθμός των αναπληρωτών εκπαιδευτικών. Στα πανεπιστήμια και στα Τ.Ε.Ι. έχουμε μείωση των προϋπολογισμών που φθάνει μέχρι και το 50%. Αυτή είναι η πραγματικότητα και τη ζουν όλοι.Στα πανεπιστήμια και στα Τ.Ε.Ι. έχουμε μείωση των προϋπολογισμών που φθάνει μέχρι και το 50%. Αυτή είναι η πραγματικότητα και τη ζουν όλοι.

δεν τα λεω εγω.......... η Αννουλα τα λεει....................
οποτε αν παει και η αναπληρωση αστα βραστα...............

Αποσυνδεδεμένος ribo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #275 στις: Ιούνιος 23, 2011, 01:10:32 πμ »
"Αυτή είναι η πραγματικότητα και τη ζουν όλοι"


Δε νομίζω Τάκη!

Αποσυνδεδεμένος Amedeus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep fighting!
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #276 στις: Ιούνιος 23, 2011, 03:14:59 μμ »
amedeus απο θεσσαλονικη ειναι πιο κοντα η α ημαθιας η ηβ ημαθιας?ο δρομος απο χαλκηδονα ειναι πιο κοντινος?

Η Β Ημαθίας είναι πιο κοντά απ΄ότι η Α Ημαθίας. Ο δρόμος από Χαλκηδόνα δεν είναι καλός έχει κίνηση το πρωί και γίνονται και πολλά τροχαία. Θέλει πολύ προσοχή. Εγώ πάω από την Εγνατία και κάνω περίπου μια ώρα. Το πρόβλημα είναι μέχρι να βγεις στην Εγνατία από τη Θεσσαλονίκη. Τώρα στο σχολείο που είμαι εγώ είχε μέχρι τώρα κενό το οποίο κάλυπτα αλλά του χρόνου έρχεται με οργανική μια φιλόλογος η οποία όμως θα πάρει άδεια εγκυμοσύνης. Πάντως μην φανταστείς ότι έχει και πολλά κενά η Βέροια.
Η Ahgioma έχει γρήγορη πρόσβαση στη Εγνατία κατευθείαν από το Ωραιόκαστρο!

Εγώ αναφέρομαι σε μένα που μένω στο κέντρο της Θεσσαλονίκης και όχι στο Ωραιόκαστρο!!!!
Δικαιοσύνη ἐστί τά ἑαυτοῦ πράττειν ἕκαστον καί μή πολυπραγμονεῖν.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10794
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #277 στις: Ιούνιος 23, 2011, 03:34:57 μμ »
amedeus απο θεσσαλονικη ειναι πιο κοντα η α ημαθιας η ηβ ημαθιας?ο δρομος απο χαλκηδονα ειναι πιο κοντινος?
Η Β Ημαθίας είναι πιο κοντά απ΄ότι η Α Ημαθίας. Ο δρόμος από Χαλκηδόνα δεν είναι καλός έχει κίνηση το πρωί και γίνονται και πολλά τροχαία. Θέλει πολύ προσοχή. Εγώ πάω από την Εγνατία και κάνω περίπου μια ώρα. Το πρόβλημα είναι μέχρι να βγεις στην Εγνατία από τη Θεσσαλονίκη. Τώρα στο σχολείο που είμαι εγώ είχε μέχρι τώρα κενό το οποίο κάλυπτα αλλά του χρόνου έρχεται με οργανική μια φιλόλογος η οποία όμως θα πάρει άδεια εγκυμοσύνης. Πάντως μην φανταστείς ότι έχει και πολλά κενά η Βέροια.
Η Ahgioma έχει γρήγορη πρόσβαση στη Εγνατία κατευθείαν από το Ωραιόκαστρο!
Εγώ αναφέρομαι σε μένα που μένω στο κέντρο της Θεσσαλονίκης και όχι στο Ωραιόκαστρο!!!!
Υπέθεσα ότι αφού απαντούσες στην Ahgioma που ρωτούσε αν είναι πιο κοντά η Α΄Ημαθίας ή η Β΄Ημαθίας και αν ο δρόμος από Χαλκηδόνα είναι πιο κοντινός, το ζήτημα ήταν πώς θα έβγαινε εκείνη πιο γρήγορα στην Εγνατία αν είχε κίνηση. Τέλοσπαντων είναι προτιμότερο για εκείνη να πηγαίνει από την Εγνατία αν παραβλέψουμε τα διόδια.

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1392
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #278 στις: Ιούνιος 23, 2011, 04:27:26 μμ »
σας ευχαριστω για το ενδιαφερον σας ειμαι σε απογνωση δεν μπορω να απομακρυνθω πανω απο 45 λεπτα την ημερα ψαχνω οτι πιο κοντινο κατεληξα α,β,γ,δ,ε θεσ/νικης
α,β,γ, κιλκις  β ημαθιας γ πελλας  τι λετε ?

Αποσυνδεδεμένος Amedeus

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep fighting!
    • Προφίλ
Απ: τρόπος πρόσληψης αναπληρωτων την επομενη χρονιά
« Απάντηση #279 στις: Ιούνιος 23, 2011, 04:37:25 μμ »
Μια χαρά είναι οι περιοχές που θα βάλεις. Να είσαι σίγουρη ότι με τα μόρια που έχεις θα σε πάρουν αν όχι στην α΄φάση, σίγουρα στην β΄. Είναι προτιμότερο στην β φάση και πιο κοντά στο σπίτι σου παρά την απίστευτη ταλαιπωρία και τα έξοδα μετακίνησης που θα έχεις κάθε μήνα. Να φανταστείς ότι εγώ ήθελα για Βέροια κάθε μήνα 400€ για βενζίνη και 112€ διόδια. Καλή επιτυχία!
Δικαιοσύνη ἐστί τά ἑαυτοῦ πράττειν ἕκαστον καί μή πολυπραγμονεῖν.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158519
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 557
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 528
Σύνολο: 549

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.