*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις 2011  (Αναγνώστηκε 228841 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος any

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #350 στις: Αύγουστος 25, 2011, 03:17:32 μμ »
οι νεοδιοριστοι του '11 , και αυτοι με μορια που τυχον εχουν απο αναπληρωση σε σχολεια; ή δε θα παιξουν κανενα ρολο;

όχι, για όσους θα διοριστούν τώρα, στην παρούσα φάση τοποθετήσεων δε θα μετρήσουν τα μόρια απο υπηρετήσεις ως αναπληρωτές / ωρομίσθιοι κτλ γιατί αυτή η προϋπρεσία δε θα προλάβει να αναγνωρισθεί για ΜΚ και για να υπολογισθούν τα μόρια θα πρέπει πρώτα να έχει αναγνωρισθεί η προϋπηρεσία.

εχει ακουσει κανεις ποτε θα τοποθετηθουμε εμεις που μειναμε στη διαθεση και δεν πηραμε οργανικη?για πρωτοβαθμια μιλαω!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:58:06 »

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #351 στις: Αύγουστος 25, 2011, 03:23:35 μμ »
οι νεοδιοριστοι του '11 , και αυτοι με μορια που τυχον εχουν απο αναπληρωση σε σχολεια; ή δε θα παιξουν κανενα ρολο;

όχι, για όσους θα διοριστούν τώρα, στην παρούσα φάση τοποθετήσεων δε θα μετρήσουν τα μόρια απο υπηρετήσεις ως αναπληρωτές / ωρομίσθιοι κτλ γιατί αυτή η προϋπρεσία δε θα προλάβει να αναγνωρισθεί για ΜΚ και για να υπολογισθούν τα μόρια θα πρέπει πρώτα να έχει αναγνωρισθεί η προϋπηρεσία.

εχει ακουσει κανεις ποτε θα τοποθετηθουμε εμεις που μειναμε στη διαθεση και δεν πηραμε οργανικη?για πρωτοβαθμια μιλαω!

Αυτό εξατράται από το εκάστοτε ΠΥΣΠΕ.
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος Έλενα Μιχ.

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #352 στις: Αύγουστος 25, 2011, 03:42:54 μμ »
εδω δεν εχουμε τοποθετηθει εμεις, που εχουμε κανει αιτηση για οργανικη!!!!! χαχαχαχαχα

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #353 στις: Αύγουστος 25, 2011, 05:19:19 μμ »
bitch,θελω  κι  εγω  να  σε  ρωτησω   κατι. Γνωριζεις  τι  θα  γινει  με  τις  γκαρσονες β' των  γαλλογερμανικων που  υπηρετουμε  σε  δυσπροσιτα  (αλλα  πανεμορφα) κι ουτε  η  μια  ουτε  η  αλλη  συμπληρωνουμε  τον  αριθμο  παιδιων  που  οριζει  το  υπουργειο για  νησιωτικοτητα (15  μαθητες  το  μεγαλυτερο  τμημα  μας) ; Απ'οτι  φαινεται  δε  θα  διδαχθουν  καθολου  β'  ξενη  γλωσσα ετσι  οπως  τα  κανανε; Υποθετω  δε  θα  μας  κρατησουν  για decoration. Προσωπικα  θα  ηθελα  να  ειμαι  και  παλι  στο  ιδιο  νησι  οχι  μονο  γιατι  δε  θελω  να  ταλαιπωρω  τους  γιους  μου  με  καινουρια  προσαρμογη αλλα  γιατι  δε  θα  μου  ξανατυχει - απο  οτι  διαβαζω  απο  σας - να  ειμαι  σε  τετοιο  σουπερ  σχολικο  περιβαλλον, αχρηστη  δε  θελω  να  ειμαι ομως(δεν  ειναι  off topic, εχει  σχεση  με  τοποθετησεις  και  υπεραριθμους)

πόσα σχολεία έχει το νησί; Μπορεί αν έχει δύο να κάνουν το ένα γαλλόφωνο και το άλλο γερμανόφωνο ώστε να συμπληρώνεται ο ελάχιστος αριθμός. Με την πρωτοβάθμια τι παίζει; Υπάρχουν πλέον αυτές οι γλώσσες στο πρόγραμμα; ( το λέω μήπως σας διαθέσει ολικά εκεί). Διαφορετικά, βγαίνετε υπεράριθμοι και πάτε σε άλλο σχολείο της ίδιας περιοχής, ή του ίδιου νομού, ή της ίδιας περιφέρειεας ή ...ό,τι του φανεί.....

Η αλήθεια είναι ότι το θέμα ανήκει στο τμήμα εκπαιδευτικών θεμάτων και εγώ ανήκω στο διοικητικών οποτε δεν ξέρω να σου απαντήσω με σιγουριά.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι με τους ξενόγλωσσους ( γκαρσόνες α και β alike) τα κανε μαντάρα... (από πού να ρίξω το φάσκελο δεν ξέρω....) Τι να πω βρε Κυριακή μου!!!! ο Θεός βοηθός με τούτα που βλέπουμε και ακούμε....
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:58:06 »

Αποσυνδεδεμένος @G

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Φύλο: Γυναίκα
  • so and so ...
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #354 στις: Αύγουστος 25, 2011, 05:29:00 μμ »
[ =Damien link==22813.msg470198#msg470198 =1313750553]
Συνάδελφοι, γειά σας!
Εν αναμονή των τοποθετήσεων μας (δεύτερη χρονιά διορισμένη), ήθελα να σας ρωτήσω το εξής: σε περίπτωση που δεν έχουμε ώρες-οπότε θεωρούμαστε υπεράριθμοι-υπάρχει περίπτωση να μας μετακινήσουν σε άλλο νομό;υπάρχει κάποιο σημείο στην ισχύουσα νομοθεσία που να αναφέρεται κάτι τέτοιο;το ρωτάω γιατι ο διευθυντής της δευτεροβάθμιας μας το είχε επισημάνει από πέρυσι....και αν είναι να φύγω και να πάω πιο κοντά στο σπίτι μου καλώς,  αλλιώς....
μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος που θα το βρώ;ή τέλος πάντων τί γίνεται σε αυτή την περίπτωση;
Φυσικά και γίνεται και φέτος θα γίνει σχεδόν σίγουρα. Ο νέος νόμος της Αννούλας προβλέπει μετακίνηση προσωπικού όπου υπάρχει ανάγκη. Να σου δώσω ένα παράδειγμα. Εγώ είμαι τώρα στα Δωδεκάνησα. Ανήκω γενικά όμως στην περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου. Που σημαίνει ότι για τις ανάγκες αυτής της ρημάδας της υπηρεσίας μπορεί το ΠΥΣΔΕ να με τοποθετήσει όπου αυτό κρίνει σκόπιμο, αν δεν υπάρχει κενό στην περιοχή που είμαι. Μετάφραση, μπορεί να με στείλει σε όποιο νησί των Δωδεκανήσων και των Κυκλάδων επίσης, γιατί είναι και αυτές στην περιφέρειά μας... Δηλαδή Χ...ε μέσα..... Αν διαβάσεις το νόμο της Αννούλας θα το δεις μέσα.

Πότε έγινε αυτό; Δεν το πήρα πρέφα! Εγώ είμαι νεοδιόριστη του 2010 στην πρωτοβάθμια Δωδεκανήσου! Υπάρχει περίπτωση αν με βγάλουν υπεράριθμη να με τοποθετήσουν σε άλλη πρωτοβάθμια; Και αν ναι πού; Μόνο Κυκλάδες ή και προς τα πάνω σε άλλο γραφείο των Δωδεκανήσων; Ποιός νόμος το επιτρέπει αυτό;

Mπορει να αποσπαστεις σε αλλο ΠΥΣΠΕ της ιδιας περιφερειακης δ/νσης με αποφαση του περιφερειακου διευθυντη ή σε ΠΥΣΠΕ αλλης περιφερειακης δ/νσης με αποφαση του υπουργου Παιδειας (Ν. 3848/2010).


Και αυτό θα μετράει σαν να υπηρετείς κανονικά την υποχρεωτική τριετία στον τόπο πρώτου διορισμού;

Ας υποθέσουμε ότι είμαστε υπεράριθμοι και μας στέλνουν σε άλλο νομό...Την 3η χρονιά θα επιστρέψουμε στον αρχικό νομό διορισμού μας???
[/quote]

Ναι μετραει σαν να υπηρετεις την υποχρεωτικη τριετια διοτι μετακινηθηκες για τις αναγκες της υπηρεσιας.
Την επομενη χρονια επιστρεφεις παλι στον τοπο διορισμου και αναλογα με το αν πλεοναζεις η οχι ακολουθειται η ιδια διαδικασια.

Αποσυνδεδεμένος xhmikos23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #355 στις: Αύγουστος 25, 2011, 06:35:32 μμ »
το χαρτι που εχουμε παρει το ΜΚ 17 να το παμε στις δευτεροβαθμιες που θα παρουσιαστουμε;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #356 στις: Αύγουστος 25, 2011, 07:14:42 μμ »
το χαρτι που εχουμε παρει το ΜΚ 17 να το παμε στις δευτεροβαθμιες που θα παρουσιαστουμε;

όχι - θα το βγάλουνε εκ νέου με την αναγνώριση της προϋπηρεσίας που θα κάνει σε ύστερη φάση το ΠΥΣΔΕ.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #357 στις: Αύγουστος 25, 2011, 07:16:29 μμ »
Οι τοποθετήσεις γίνονται αφού γίνουν οι αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ, ή τις βγάζουν ανεξάρτητα;

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #358 στις: Αύγουστος 26, 2011, 11:03:26 πμ »
Οι τοποθετήσεις γίνονται αφού γίνουν οι αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ, ή τις βγάζουν ανεξάρτητα;
Πρέπει να βγούν πρώτα οι αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ, δηλαδή να έχει ολοκληρωθεί ο κύκλος όλων των αποσπάσεων αυτής της α φάσης ;)
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #359 στις: Αύγουστος 26, 2011, 11:12:29 πμ »
το χαρτι που εχουμε παρει το ΜΚ 17 να το παμε στις δευτεροβαθμιες που θα παρουσιαστουμε;
τι χαρτί είναι αυτό; είσαι διορισμένος του 10; από πού το παίρνουμε;

Αποσυνδεδεμένος drakoulina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #360 στις: Αύγουστος 26, 2011, 11:55:28 πμ »
Και πότε θα βγουν οι αποσπάσεις για να καταφέρουμε να τοποθετηθούμε κι εμείς; Υπάρχει έστω και μία πιθανότητα να καταφέρουμε να είμαστε 1 Σεπτεμβρίου στα σχολεία;

Αποσυνδεδεμένος Ornella

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #361 στις: Αύγουστος 26, 2011, 03:30:43 μμ »
Για τις αποσπάσεις είπανε την Τρίτη.Μετά θα συνεδριάσουν τα ΠΥΣΔΕ για να γίνουν οι τοποθετήσεις

Αποσυνδεδεμένος xhmikos23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #362 στις: Αύγουστος 26, 2011, 05:55:14 μμ »
το χαρτι που εχουμε παρει το ΜΚ 17 να το παμε στις δευτεροβαθμιες που θα παρουσιαστουμε;
τι χαρτί είναι αυτό; είσαι διορισμένος του 10; από πού το παίρνουμε;

οχι, φετος διοριζομαι αλλα εχω ηδη 36 μηνες προπυπηρεσια και εχω αλλαξει ΜΚ...

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2011
« Απάντηση #363 στις: Αύγουστος 26, 2011, 06:50:05 μμ »
το χαρτι που εχουμε παρει το ΜΚ 17 να το παμε στις δευτεροβαθμιες που θα παρουσιαστουμε;
τι χαρτί είναι αυτό; είσαι διορισμένος του 10; από πού το παίρνουμε;

οχι, φετος διοριζομαι αλλα εχω ηδη 36 μηνες προπυπηρεσια και εχω αλλαξει ΜΚ...
οκ, εγώ παρερμήνευσα,sorry   :( Καλή τοποθέτηση

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161772
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 463
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 335
Σύνολο: 338

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.