*

Αποστολέας Θέμα: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;  (Αναγνώστηκε 20471 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Εγώ είμαι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 769
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #70 στις: Μάρτιος 18, 2011, 01:08:49 πμ »
σεμέλη μη γράφεις τη λέξη έθνος θα γίνεις εθνίκι σαν εμένα :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:49:49 »

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #71 στις: Μάρτιος 18, 2011, 01:10:23 πμ »
...Επίσης μπορείτε απλά να παραιτηθείτε από το δημόσιο... ;D 8)
..παρακαλω? σε ποιον απευθυνεστε κυρια μου?
τι λογια ειναι αυτα σε ανθρωπους που ουτε καν υποψιαζεστε τι "λογης" ειναι...? ...behave yourself , που θα ελεγε και καποιος  ΠΕ06...

...και γω οτι βαριεμαι ΑΦΟΡΗΤΑ ειπα, δεν εκαλυφθης ομως...ουτε με αποκαλεσες Θεο , οπως την bitch ... γιατι αυτη η αδικια στο προσωπο μου ?? εεεεεε??

Αποσυνδεδεμένος semeli ΠΕ02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #72 στις: Μάρτιος 18, 2011, 01:14:13 πμ »
Λες Έρση μου;;  ;D ;D  Ας παρακολουθήσουμε λοιπόν όλοι μαζι, σαν ευχάριστη παρέα, την ''έγκριτη'' εκπομή του φερεφώνου  ΣΚΑΙ,  ''1821, η γέννηση ενός Έθνους''...!!!  :o :-X  bitch, πολύ γέλιο με τους ''κουραδόμαγκες'' ( χρόνια είχα να ακούσω αυτήν την λέξη ! )  ;D  Πάντως έχω γνωρίσει αρκετούς τέτοιους και μάλιστα κρατικοδίαιτους... :-X

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #73 στις: Μάρτιος 18, 2011, 01:15:16 πμ »
σεμέλη μη γράφεις τη λέξη έθνος θα γίνεις εθνίκι σαν εμένα :)
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D έθνος, έθνος, έθνος, έθνος, έθνος, έθνος......    :P :P :P
(μου θυμίζει το....μπεκ μπεκ μπεκ μπεκ των ράδιο αρβύλα....χαχα)


Kozzi honey, you're being naughty tonight!!  Eisai Kara- God!!! :P :P :P :P :P
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:49:49 »

Αποσυνδεδεμένος semeli ΠΕ02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #74 στις: Μάρτιος 18, 2011, 01:16:49 πμ »
kozzi1, έγραψα παραπάνω σε ποιους απευθύνομαι, μπορείς να ανατρέξεις και να διαβάσεις... ;)
ΟΚ, είσαι και εσύ θεός, καλύφθηκες τώρα;;;  ;D

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #75 στις: Μάρτιος 18, 2011, 01:22:32 πμ »
L.a., απευθύνομαι σε όσους από τη μια αρέσκονται στο να καρπώνονται τα οφέλη του δημόσιου τομέα ( και, πίστεψέ με, είναι πολλά, σε σχέση με τον ιδιωτικό τομέα ) αλλά από την άλλη ΒΑΡΙΟΥΝΤΑΙ να γράψουν και να εκφωνήσουν έναν λόγο, μια μέρα τόσο σημαντική για το Έθνος μας...Και στην τελική, όπως ειπώθηκε, ας μην είναι τόσο ''εθιμοτυπικός'', ζούμε τόσο πρωτόγνωρες κοινωνικές-οικονομικές-πολιτικές καταστάσεις, που μπορούν να δοθούν ποικίλες προεκτάσεις στον λόγο...Καλέ, να σας τον γράψω εγώ;;; ;D

...ζουμε οντως τραγικες - οχι πρωτογνωρες ιστορικα - καταστασεις...αλλα μπορειτε να δωσετε προεκτασεις και μεσα στις αιθουσες , μιλωντας με τα παιδια...  κι οχι απευθυνομενοι σε καρεκλοκενταυρους που κρυφοκοιτανε το  κοντο ταγιερακι της νεοδιοριστης δασκαλας, δικαστινας, γιατρινας...που εχουν παραγγειλει ηδη το κοντοσουβλι στο καφενειο και αγχωνονται μην κρυωσει... και μην ακουστει παλι οτι "ο εκπαιδευτικος θα εμπνευσει με το λογο του το λαο, θα μεταλαμπαδευσει τη φλογα....."
η μονη φλογα που καιει ακομα ειναι το καρβουνο στην ψησταρια μετα την εκδηλωση...

σεμέλη μη γράφεις τη λέξη έθνος θα γίνεις εθνίκι σαν εμένα :)
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D έθνος, έθνος, έθνος, έθνος, έθνος, έθνος......    :P :P :P
(μου θυμίζει το....μπεκ μπεκ μπεκ μπεκ των ράδιο αρβύλα....χαχα)


Kozzi honey, you're being naughty tonight!!  Eisai Kara- God!!! :P :P :P :P :P

...naughty naughty boy, shame on you!!!!! ...gotcha ,bitch!!!!

kozzi1, έγραψα παραπάνω σε ποιους απευθύνομαι, μπορείς να ανατρέξεις και να διαβάσεις... ;)
ΟΚ, είσαι και εσύ θεός, καλύφθηκες τώρα;;;  ;D

...,...εννοεις "καρα-θεος"  φυσικα κι εσυ...
καλε, ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΑΦΟΡΗΤΑ να ξανατρεχω πανω στα θεματα....
αστο, θα δω αυριο.

Αποσυνδεδεμένος semeli ΠΕ02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #76 στις: Μάρτιος 18, 2011, 01:25:19 πμ »
Αν ΒΑΡΙΕΣΑΙ πάντως τόσο, μπορώ να σου γράψω εγώ τον λόγο... ;D

Αποσυνδεδεμένος semeli ΠΕ02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #77 στις: Μάρτιος 18, 2011, 01:28:32 πμ »
Δεν σκέφτονται ΜΟΝΟ οι καρεκλοκένταυροι τον καφέ , το κοντοσούβλι κ.λπ...Αλλά και πολλοί δάσκαλοι, γιατροί και οι λοιπές κατηγορίες που ανέφερες...Βλέπω άλλωστε πόσοι εκπαιδευτικοί μαζεύονται στις διαμαρτυρίες... :-X

Αποσυνδεδεμένος semeli ΠΕ02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #78 στις: Μάρτιος 18, 2011, 01:31:51 πμ »
Και επειδή βλέπω ότι στάθηκες στο επίθετο που χρησιμοποίησα-πρωτόγνωρος-επίτρεψέ μου να θεωρώ ότι η ''εκλεγμένη χούντα'' είναι κάτι πρωτόγνωρο. Προσωπική μου άποψη, αν και δεν νομίζω ότι έχει ΚΑΜΙΑ σημασία  για το συγκεκριμενο θέμα, το αναφέρω επειδή το επεσήμανες. Σημασία έχει ότι η σημερινή κατάσταση μπορεί να δώσει έναυσμα για ενδιαφέροντες ''αφυπνιστικούς'' λόγους.

Αποσυνδεδεμένος L.a.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 225
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #79 στις: Μάρτιος 18, 2011, 01:32:30 πμ »
Δεν ξερω σε ποια σχολεια εχετε υπηρετησει, ποιοι ειναι οι συναδελφοι σας
και ποιες οι παρεες σας εκτος σχολειου, προσωπικα ομως συναναστρεφομαι με
πολλα ατομα που δεν εχουν σαν μονο γνωμονα των ενεργειων τους την ελλειψη βαρεμαρας η μη..
Ατομα τα οποια δε γουσταρουν πουκαμισο, ατομα που δε γουσταρουν τα PRλικια και τα γλειψιματα,
και επειδη ετσι κι αλλιως αυτα γινονται και το ξερουν, επιλεγουν να μην εχουν πρωταγωνιστικο ρολο
σε εκδηλωσεις οπου τα PRιλικια κορυφωνονται..Ατομα που δε γουσταρουν τον τροπο που συνδεεται
η εκκλησια με το σχολειο, και μεχρι να σταματησει αυτο, επιλεγουν πολλες φορες να ΜΗ δηλωσουν αθεοι, αθρησκοι,
θρησκευτικοι αντιρρησιες η οτιδηποτε αλλο, αλλα να κανουν κανονικα το μαθημα των θρησκευτικων για να σταματησουν το θρησκευτικο παραλογισμο ''απο τα μεσα''..Δε δεχονται ομως να εκφωνουν λογους μεσα σε εκκλησιες,και οσο η ελαστικοτητα των νομων του ελληνικου συστηματος τους το επιτρεπει αυτο, θα συνεχισουν να το κανουν..(αυτο το τελευταιο περι εκκλησιας και σχολειου ειναι απαντηση σε μια συζητηση που ανοιξες bitch ενω ξερουμε οτι δε θα βγει ακρη σε αυτο το τοπικ...)
Τελος, υπαρχουν ανθρωποι και ειναι παρα πολλες χιλιαδες απο αυτους και στο χωρο της εκπαιδευσης
που γνωριζουν ατομα οπως ο Ναζιμ Χικμετ και αντιλαμβανονται οτι πατριωτισμος και εθνικισμος δεν
ειναι το ιδιο ουτε στο μυαλο των Τουρκων, ουτε σε κανενα λαο...
 Αν ολα οσα σας περιγραφω πιο πανω σας φαινονται εξωγηινα και πρωτακουστα
τοτε η δεν ΕΤΥΧΕ να γνωρισετε πολλες ομαδες ανθρωπων η ΕΠΙΛΕΞΑΤΕ
να συναναστρεφεστε σε κυκλους οπου ευδοκιμουν τα εθνικια απ' τη μια
και οι κουραδομαγκες απ'την αλλη...

Αποσυνδεδεμένος semeli ΠΕ02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #80 στις: Μάρτιος 18, 2011, 01:35:38 πμ »
...Ωστόσο εξακολουθείτε να είστε υπαλληλοι του Υπουργείου Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων...Και να μην εργάζεστε τις ημέρες θρησκευτικών εορτών-αργιών...

Αποσυνδεδεμένος Εγώ είμαι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 769
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #81 στις: Μάρτιος 18, 2011, 01:39:57 πμ »
Ναζίμ Χικμέτ

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9D%CE%B1%CE%B6%CE%AF%CE%BC_%CE%A7%CE%B9%CE%BA%CE%BC%CE%AD%CF%8

εντάξει τώρα L.A.;;;;

Στην Ελλάδα ζούμε τις εθνικές εορτές τιμούμε τους όποιους χαρακτηρισμούς τους επιστρέφω σ εσένα και σταματώ εδώ , είναι προφανής η διάκριση στις παρέες μας

Αποσυνδεδεμένος xenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Λίγες λέξεις,πολλές σκέψεις
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #82 στις: Μάρτιος 18, 2011, 01:50:28 πμ »


αυτές τις "δικαιολογίες" όπως πολύ σωστά είπες υποπτευόμουν κι εγώ οτι θα επικαλούντο (σωστά το γράφω τούτο άραγε) οι "ιδεολόγοι" της παρέας.
πάμε τώρα στο ψητό:
ας τις πάρουμε μία  μία λοιπόν για να αποδείξουμε ποσο "δικαιολογίες" ειναι:

το "είμαι ενάντια στο κράτος και δε θα πάω να το εκθειάσω σε διάφορα πανηγύρια" είναι εντελώς άκυρο γιατί οπως κι εσύ ανέφερες , πολύ απλά σε μια τέτοια εκδήλωση ΔΕΝ εκθειάζεις το κράτος αλλά την Ιστορία του Έθνους σου. Να ξεχωρίζουμε λοιπόν τις λέξεις Κράτος, Ιστορία και Έθνος. Απ΄την άλλη, σκέφτομαι ότι αν κάποιος είναι ενάντια στο Κράτος δεν κάθεται να το Υπηρετεί και να περιμένει από το Κράτος να τον ταϊζει. Οι Βιοποριστικοί Λόγοι που επικαλούνται κάποιοι εξ αυτού επίσης δεν στέκουν γιατί μπορείς άνετα να ...βιοπορισθείς και ως ελεύθερος επαγγελματίας και να δείξεις εμπράκτως πόσο χ@σμ@νο το έχεις το Κράτος...Αλλά ΚΑΙ έτσι ΚΑΙ γιουβέτσι εμένα μου κάνει κάτι σε κουραδόμαγκας.  (σόρρυ κιόλας).

το "είμαι ενάντια στον Εθνικισμό" επισης τρώει χοντρό άκυρο γιατί δε σου επιβάλει κανείς - ΚΑΝΕΙΣ ΟΜΩΣ- να εκθειάσεις τον Εθνικισμό και να παρουσιάσεις το ελληνικό έθνος ώς την  Αρεία Φυλή ώστε να την καταβρούν τα εθνίκια απο κάτω. Ίσα ίσα μπορεις να χώσεις πανταχόθεν και πυρ ομαδόν άμα θες. Εξάλλου - όπως επίσης ανέφερες -  και πάλι να ξεχωρίζουμε τις έννοιες: Άλλο Εθνικισμός και άλλο Πατριωτισμός. Το πρώτο ειναι αμφιλεγόμενο -το δεύτερο δεν είναι σε καμία περίπτωση -εκτός και αν είσαι Κάφρος. ( ή τούρκος...)

το "είμαι ενάντια στην Εκκλησία και δε θα κάνω μαγκες τους τράγους"  είναι τόσο αίολο που καταντάει γραφικό. Και βεβαίως χρειάζεται μεγάλη ανάλυση το θέμα, ωστόσο θα περιοριστώ στα βασικά: Δεδομένου  οτι ο επίσημος διαχωρισμός εκκλησίας - κράτους  ΔΕΝ υφίσταται, και δεδομένου οτι ο εκπ/κός είναι  υπάλληλος ενός υπουργειου που περιλαμβάνει και το "θρησκευμάτων" στον τίτλο του το να λες 'εγώ είμαι εναντια" είναι ευσεβής πόθος και εκεί παραμένει.
Εξάλλου, όσοι υποστηρίζουν αυτή την άποψη ειναι κατά τη γνώμη μου ανακόλουθοι.
 Αν εισαι ενάντια στην Εκκλησία και σε όλο αυτο το πανηγυράκι που θεωρείς ότι εκπροσωπεί, να μην είσαι ε π ι λ ε κ τ ι κ ά   ενάντια...να είσαι full time. Όπερ σημαίνει, εσύ μεσιέ και μαντάμ  που είσαι ενάντια στην εκκλησια, στον αγιασμό να χωθεις και να κάνεις διοικητικές εργασίες 8-2 για να διατρανώσεις την αντίθεσή σου...να προσέρχεσαι κανονικά τις μέρες των διακοπών των Χριστουγέννων και του Πάσχα ( γιατί αυτές είναι ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΕΣ γιορτές που εσένα δε σε βρίσκουν σύμφωνο) και το ιδιο να κάνεις των Τριών Ιεραρχών, του Αγίου Πνεύματος, στις τοπικές γιορτές και σε κάθε είδους άλλη επισημα θεσμοθετημένη Θρησκευτική Εορτή. Αλλιώς είσαι απλά ...μπουρούχας.
Και αν αρχισουμε τωρα να μιλάμε για το ότι αυτές είναι επίσημες γιορτές του κράτους και επίσημες αργίες, θα ανταπαντήσω ότι και η παρέλαση και ο Εκκλησιασμός μια χαρά Επίσημες εκδηλώσεις είναι  με τις οποίες κορυφώνεται ο εορτασμός των Επίσημων αργιών που μόλις πριν λίγο επικαλέσθηκες-- οποτε πάλι μιλάμε για επιλεκτικότητα.

τέλος, όσον αφορά το lifestyle ( και εδώ απαντώ σε εσένα συγκεκριμενα L.A. ) δε νομίζω να χρειάζεται να φορέσεις τα καλά σου για να εκφωνήσεις έναν λόγο. Ήμαρτον! Τζινάκι, πουκαμισιά και εφοσον διαθέτεις την ανάλογη κώμη, αλογουρά μια χαρά ντύσιμο είναι. Μας ήρθε εμας έτσι ο γυμναστής κάποια χρόνια πριν και ήταν χάρμα ιδέσθαι.... ο καθένας θα κανει τα τσατσιλίκια και PRιλίκια του - τα οποία τα κάνει ούτως ή άλλως, δεν περιμένει ούτε εσένα ούτε την παρέλαση για να τα κάνει. Με το να εισαι εκει και με το στυλάκι σου να "χαλάς την πιάτσα" ίσα ίσα που του χαλάς και την εικόνα.... Αν λοιπον θες να κάνεις κάτι αληθινά επαναστατικό οφείλεις να σκάσεις μύτη με το δικό σου dress code και αφ΄ενος να τους το τρίψεις στη μούρη αφ' ετέρου να ξεκολλησεις από την επανάσταση του καναπέ.  ;D ;D ;D

Επομένως, ανακεφαλαιώνοντας, θα συμφωνήσω μαζί σου LA. - ότι όλα αυτά δεν ειναι παρά Δικαιολογίες... και αφού είναι τέτοιες...πείτε ρε παιδιά ότι βαριέστε να πάτε και αφήστε τις Ιδεολογίες στην άκρη..... Ε, τώρα, εκαλύφθην!!! :P :P :P

1."ιδεολόγοι" της παρέας
2. είμαι ενάντια στο κράτος
3. πόσο χ@σμ@νο  έχεις το Κράτος
4. ΚΑΙ έτσι ΚΑΙ γιουβέτσι
5. κουραδόμαγκας
6. είμαι ενάντια στον Εθνικισμό
7.  Άλλο Εθνικισμός και άλλο Πατριωτισμός             
8. είσαι Κάφρος
9. δε θα κάνω μάγκες τους τράγους
10. εσύ μεσιέ και μαντάμ  που είσαι ενάντια στην εκκλησία
11. μπουρούχας
12. τσατσιλίκια και PRιλίκια του
13. χαλάς την πιάτσα
14. επανάσταση του καναπέ

έκανα μια πρόσθεση  όλων των παραπάνω και έβγαλα άθροισμα 

    Και στον ληστή ψωμί και στον χωροφύλακα χαμπέρι!!!!

και δυστυχώς και ευτυχώς δεν περιγράφεις στο κείμενο σου μόνον συμπεριφορές εκπαιδευτικών…..αλλά της κοινωνίας μας ολόκληρης…….και δεν μπορώ να μην συμφωνήσω μαζί σου. :)

Αποσυνδεδεμένος L.a.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 225
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτική η εκφώνηση πανηγυρικού;
« Απάντηση #83 στις: Μάρτιος 18, 2011, 02:50:24 πμ »
semeli, πρωτον παλι μπερδευει αυτο το δευτερο πληθυντικο που χρησιμοποιεις..σε ποιους απευθυνεσαι..??
δευτερον το υπουργειο αλλαξε ονομα...τριτον ο μονος τροπος να αλλαξεις το συστημα συνδεσης εκκλησιας-σχολειου ''απο τα μεσα'',
ειναι να συνεχιζεις να εργαζεσαι στο υπουργειο το οποιο εμπεριεχει τη λεξη ''θρησκευματων''
και να συνεχισεις να διδασκεις θρησκευτικα...
τεταρτον τι προτεινεις για τις μερες των θρησκευτικων εορτων..??
οποιος δασκαλος δεν ειναι χριστιανος, το τμημα του να κανει χριστουγεννα, ανασταση κλπ μαθημα
ωστε να μη θεωρηθει λουφαδορος..??κι αν ανηκει σε καποια μουσουλμανικη αιρεση που λεει να αραζεις σπιτι σου
ενα μηνα στο ραμαζανι, τοτε να αραξει..?? η τοτε δε μας ενδιαφερει η θρησκεια του..?? γενικα αδυνατω να ακολουθησω το συλλογισμο σου..δεν ειναι σοβαρα πραγματα αυτα...
πεμπτον, ειπαμε να μην κανουμε εδω αυτην την κουβεντα, αν θες να τη συνεχισεις ανοιξε αλλο τοπικ
για τις σχεσεις εκκλησιας με το σχολειο κ γενικα του κρατικους θεσμους...
Ερση εσυ χαρακτηριζεις τον εαυτο σου με αυτα που γραφεις..
Προφανως κανεις καλα που σταματας γιατι δε μπορει κ δεν θελω να υπαρξει διαλογος μεταξυ μας...
Προφανως και οι παρεες μας διαφερουν.. Δεν εχω καμια σχεση με τους κυκλους σου,
που ειναι το 0,0002% του ελληνικου πληθυσμου, γιατι τοσοι ειναι τα εθνικια και οι νοσταλγοι των Ναζι...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159873
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 342
Σύνολο: 355

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.