*

Αποστολέας Θέμα: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής  (Αναγνώστηκε 211869 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #504 στις: Αύγουστος 26, 2011, 08:27:02 μμ »
Το νόημα του κλειδώματος στο φτωχό μου μυαλό είναι το εξής:δεν θα μαζεύονται περισσότεροι με δικαιώματα διορισμού και άρα μεγαλύτερος πονοκέφαλος για αυτήν..Τώρα θα μου πεις"αφού δεν πρόκειται να διοριστούν ούτε αυτοί που κλειδώθηκαν"...Άντε βγάλε άκρη!Πολύ θέλει ο άνθρωπος μετά για να τρελαθεί;;;;Βεβιασμένες και απερίσκεπτες κινήσεις.......
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #505 στις: Αύγουστος 26, 2011, 08:29:37 μμ »
Το κλείδωμα των πινάκων ήταν άλλη μια παράλογη κίνηση όπως και τόοοοοσες άλλες στις οποίες μας έχει συνηθίσει η Α.Δ.!!!
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #506 στις: Αύγουστος 26, 2011, 08:30:55 μμ »
με περασμενες τις προυπηρεσιες των 3-4 χρονων?
Αυτό θα ήταν το τέλειο....Αλλά θα ξεσηκωθούν όσοι δεν δούλεψαν....Πέρυσι φωνάζαμε να μην αρνείται κανείς αναπλήρωση....Το ξαναλέω.Μην αρνείστε αναπλήρωση,είναι κρίμα.....
Και αν παραμείνουν κλειδωμένοι θα ξεσηκωθούν όσοι δούλεψαν.
Σε αυτό το θέμα έχω τοποθετηθεί επανειλημμένα.Η αδικία μας πνίγει όσους δουλέψαμε,γιατί θα μπορούσαμε να το διεκδικήσουμε ως αίτημα...αλλά τώρα δεν μπορούμε.
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος evants

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #507 στις: Αύγουστος 26, 2011, 09:31:19 μμ »
συγνώμη ρε παιδιά,για να θέσουμε τα πράγματα στη σωστή τους βάση.Είμαι στους 02 περίπου στο 800.Πάνω μου βρίσκονται ένα σωρό άτομα που δεν έχουν επιτυχία ασεπ αλλά έχουν τρία παιδιά και τροφοδοτούσαν τον πίνακα κάθε χρόνο,προσπερνώντας με στην αναπλήρωση,με αποτέλεσμα είτε να τρέχω σε ωρομισθία είτε να καλούμαι με καθυστέρηση ως αναπληρωτής.Θέλετε να διαμαρτυρηθώ που δε θα διοριστούν έγκαιρα πριν από μένα που ήμουν μια ανάσα από την πηγή αλλά νερό δεν ήπια εξαιτίας τους και για μόνιμο διορισμό αλλά και για τη δουλειά που συντηρεί την οικογένειά μου κάθε χρόνο;
Είναι μπροστά μου ιδιωτικοί,σιβιτανίδιοι,πδς,οαεδ και δε συμμαζεύεται.Θέλετε να διαμαρτυρηθώ γι΄αυτούς;Δηλαδή να διαμαρτυρηθώ που δε θα διορίζονται ερήμην ασεπ και εμού όσοι είχαν δουλέψει σε ιδιωτικά ενώ εγώ ........ και τώρα εικονικά απολύονται,λες και το κράτος,δηλαδή ΚΑΙ ΕΓΩ μέσα σ’αυτό,έχω την υποχρέωση να τους δώσω άλλη εργασία.
Ναι,συνάδελφοι,δεν είστε όλοι λαμόγια,όσοι έχετε προϋπηρεσία χωρίς ασεπ,θα ήταν απαίσιο να εξακοντίζουμε κατηγορίες επί δικαίους και αδίκους,όμως ΚΑΙ ΕΝΑΣ να υπάρχει,εγώ δεν μπορώ να το γνωρίζω και μου ζητάτε να συμπαραταχθώ με κάποιον που εκτός ηθικού πλαισίου και συχνά και νομικού,όταν έγλυφε κατουρημένες ποδιές,με κατέστησε αδιόριστο-άρα ανύπαρκτο κατά την ‘‘προσφιλή‘‘ μας Α.Δ.-εκπαιδευτικό από το 2006..
Η πρότασή μου σε διάφορα τόπικ στο φόρουμ είναι σταθερά:κατάρτιση λίστας με υποχρεωτική επιτυχία ασεπ και προϋπηρεσία ΜΕΤΑ την επιτυχία.Για χάρη της ενότητας,ανασκευάζω την πρότασή μου κι ας είναι εις βάρος μου και εις βάρος πολλών όπως καταλαβαίνω:
Λίστα με υποχρεωτική την επιτυχία σε οποιονδήποτε ασεπ από το 1997 και ασχέτως βαθμολογίας με τη συμπλήρωση 24 μηνών πραγματικής προϋπηρεσίας σε δημόσιο-και μόνο-σχολείο του υπουργείου παιδείας.
Και για να μην μπορεί το υπουργείο να αναμασά την καραμέλα ότι οι αναπληρωτές καλύπτουν έκτακτες ανάγκες,αντί της τριετίας στην αρχική τοποθέτηση ,να θεσμοθετηθεί η υποχρέωση των νεοδιοριζόμενων με αυτή τη ρύθμιση να υπηρετούν την πρώτη διετία ή τριετία όπου διατάξει η ανάγκη κάθε φορά,δηλαδή κάθε νέο σχολικό έτος.


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #508 στις: Αύγουστος 26, 2011, 09:50:23 μμ »
oi τριτεκνοι μας φταινε τωρα?ενταξει μας εφαγαν τη σειρατι να κανουμε αφου υπηρχε νομος του κρατους εσυ αν ειχες 3 παιδια δεν θα το εκμεταλλευοσουν?

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #509 στις: Αύγουστος 26, 2011, 09:51:09 μμ »
24 μήνες μέχρι το 10 που κλείδωσαν οι πίνακες;Αυτό δεν είναι δίκαιο.Άλλοι φέτος θα συμπλήρωναν 24μηνο.Έχεις δίκιο για τα βύσματα αλλά φταίνε και αυτοί που άφησαν τους συναδέλφους να πατήσουν εκεί.Στο δικό μου κλάδο δεν υπάρχει περίπτωση να δεις αναπλήρωση αν δεν έχεις περάσει ασεπ.....
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος evants

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #510 στις: Αύγουστος 26, 2011, 09:58:19 μμ »
oi τριτεκνοι μας φταινε τωρα?ενταξει μας εφαγαν τη σειρατι να κανουμε αφου υπηρχε νομος του κρατους εσυ αν ειχες 3 παιδια δεν θα το εκμεταλλευοσουν?
σοβαρά μιλάς τώρα;Δηλαδή δεν καταλαβαίνεις ότι αυτό το μέτρο μπορείς να το δεις ως τιμωρητική στάση του κράτους απέναντι στους άτεκνους ή σε όσους δεν έχουν τη φυσική δυνατότητα να τεκνοποιούν κατά βούληση και παραγγελία;
Όσο για την άνεση του να λες ‘‘‘εντάξει,μας φάγαν τη σειρά οι τρίτεκνοι‘‘‘.....

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #511 στις: Αύγουστος 26, 2011, 10:00:01 μμ »
akoma  και οσοι ειναι απο πδς οαεδ σιβ. κλπ πατησαν σε νομους του κρατους στην ουσια ολοι αυτοι ειναι ανθρωποι απλοι που εχασαν πολυτιμα ΧΡΟΝΙΑ  απο τη ζωη τους κοντευουν τα 40+ και καταστραφηκαν ενω θαμπορουσαν να στραφουν αλλου

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #512 στις: Αύγουστος 26, 2011, 10:02:06 μμ »
akoma  και οσοι ειναι απο πδς οαεδ σιβ. κλπ πατησαν σε νομους του κρατους στην ουσια ολοι αυτοι ειναι ανθρωποι απλοι που εχασαν πολυτιμα ΧΡΟΝΙΑ  απο τη ζωη τους κοντευουν τα 40+ και καταστραφηκαν ενω θαμπορουσαν να στραφουν αλλου
Ας τους κόψουμε ένα επίδομα... Κανένας νόμος του κράτους δεν προέβλεπε από το παράθυρο και καταχρηστικές προσλήψεις.

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #513 στις: Αύγουστος 26, 2011, 10:04:04 μμ »
συναδελφοι αν δεν τα ξεπερασουμε ολα αυτα μας βλεπω αδιοριστους και με σπασμενα νευρα

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #514 στις: Αύγουστος 26, 2011, 10:07:29 μμ »
Είμαστε ήδη αδιόριστοι και με σπασμένα νεύρα. Και δεν έχει ξεκινήσει καν το νέο σύστημα.

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #515 στις: Αύγουστος 26, 2011, 10:10:59 μμ »
αν ηταν καταχρηστικες οι προσληψεις δε θα επρεπε να ανακληθουν?παει τελειωσε οτι εγινε εγινε ας ειμαστε ρεαλιστες και ενωμενοι

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #516 στις: Αύγουστος 26, 2011, 10:13:10 μμ »
αν ηταν καταχρηστικες οι προσληψεις δε θα επρεπε να ανακληθουν?παει τελειωσε οτι εγινε εγινε ας ειμαστε ρεαλιστες και ενωμενοι
Δεν μπορούμε να είμαστε ενωμένοι όσο ακόμα υπάρχουν αφενός πολλοί πίνακες διορισμών με αντικρουόμενα συμφέροντα και αφετέρου βυσματικές προϋπηρεσίες. Συγγνώμη, εγώ αλληλέγγυος με το βύσμα αδυνατώ να νιώσω.

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Συντονισμός ενεργειών για παράταση της μεταβατικής
« Απάντηση #517 στις: Αύγουστος 26, 2011, 10:14:03 μμ »
Ενωμένοι σε τι ακριβώς;
Αν δεν υπάρχουν σαφή και συγκεκριμένα πλαίσια διεκδίκησης και αιτημάτων, δεν έχει νόημα η a priori ενότητα.
Ας τεθούν οι προτάσεις και τα αιτήματα και εκεί ας δούμε σε τι συμφωνούμε ή όχι (που ήδη υπάρχουν διαφωνίες, και λογικό). Ενότητα γενικά και αόριστα δεν υπάρχει.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159837
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 583
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 577
Σύνολο: 583

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.229 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.