*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12  (Αναγνώστηκε 433785 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος asus07

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #182 στις: Ιούνιος 28, 2011, 04:03:08 μμ »
Γεια σας κι απο μένα ειμαι καινουρια στο forum για ασεπ κ εγω ακουσα απο τα φροντηστηρια που κάνουν τα ανάλογα μαθήματα κ τα ειχαν σταματήσει περσι τετοια εποχή επειδή τελικά δεν θα γινόταν. Οσο για τις ετήσεις αναπληρωτών εμαθα οτι στην  πρωτοβάθμια σημερα ειπαν οτι απο σήμερα μπορούμε να κανουμε αιτήσεις...δεν εχει βγει κάτι online  προς το παρον βεβαια...

Εκτός από διασπορά ψευδών (λόγω άγνοιας φαντάζομαι) ειδήσεων, έχουμε και.. διασπορά ορθογραφικών λαθών.
Μέτρησα τουλάχιστον 4 λάθη (χώρια τα συντακτικά, και την έλλειψη τόνων στις περισσότερες λέξεις, αλλά το τελευταίο το παραβλέπω...). Αν τα βρεις, κερδίζεις 2ο μήνυμα  :D





Γιατι ορισμενοι εχετε την ταση να προσβαλλετε τοσο πολυ καποιους συναδελφους σας????


Δεν ξέρω τι κάνουν άλλοι, εγώ δεν προσέβαλα κανέναν στο συγκεκριμένο μήνυμά μου. Απλά τόνισα, με αγανάκτιση ίσως  :) , τα πολλά λάθη σε μήνυμα ενός wannabe εκπαιδευτικού.. Άλλο να ξεφύγει ένα λαθάκι, και άλλο τα πολλά (χώρια η παραπληροφόρηση...). Κάποιος που θέλει να λέγεται εκπαιδευτικός (ανεξαρτήτως ειδικότητας), πρέπει να προσέχει περισσότερο τι γράφει, και ακόμα κι αν δεν γνωρίζει κάτι, ας κάνει τον κόπο να το ψάξει πρώτα.

Είμαι παράλογος;  ???  ::)

Συμφωνώ μαζί σου.Δεν επιτρέπεται ως αυριανοί εκπαιδευτικοί να παραπληροφορούμε τον κόσμο .Καλό είναι να είμαστε γενικά προσεκτικοί σε αυτά που δημοσιεύουμε και να τα φιλτράρουμε.Όλοι έχουμε τον πόνο μας εδώ.Αλλά ας είμαστε συγκρατημένοι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:53:40 »

Αποσυνδεδεμένος asus07

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #183 στις: Ιούνιος 28, 2011, 04:38:32 μμ »
διαβάζω αρκετά θέματα αυτές τις μέρες και είναι να τρελαίνεσαι με τις βλακείες που ρωτάνε κάποιοι.Δηλαδή πόσο δύσκολο είναι να διαβάσουν μια εγκύκλιο ή μια ανακοίνωση και να κατανοήσουν το περιεχόμενο της?και μετα θέλουν να διδάξουν στα παιδιά μας.
ας μην κολλάμε λοιπόν στα ορθογραφικά λάθη αλλά στην ουσία των πραγμάτων.ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΘΕΙΤΕ.βάλτε το μυαλό σας να δουλέψει.(δεν αναφέρομαι στους προηγούμενους διαλόγους απλά αγανάκτισα με αυτά που βλέπω)

Αποσυνδεδεμένος mohitto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #184 στις: Ιούνιος 28, 2011, 04:51:40 μμ »
διαβάζω αρκετά θέματα αυτές τις μέρες και είναι να τρελαίνεσαι με τις βλακείες που ρωτάνε κάποιοι.Δηλαδή πόσο δύσκολο είναι να διαβάσουν μια εγκύκλιο ή μια ανακοίνωση και να κατανοήσουν το περιεχόμενο της?και μετα θέλουν να διδάξουν στα παιδιά μας.
ας μην κολλάμε λοιπόν στα ορθογραφικά λάθη αλλά στην ουσία των πραγμάτων.ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΘΕΙΤΕ.βάλτε το μυαλό σας να δουλέψει.(δεν αναφέρομαι στους προηγούμενους διαλόγους απλά αγανάκτισα με αυτά που βλέπω)
Δύσκολο δεν είναι για κανέναν.Απλά νομίζω ότι αυτό είναι και το νόημα της συζήτησης που κάνουμε.Να ανταλλάσσουμε γνώσεις και απόψεις.Δε θεωρώ βλακείες τις απορίες.

Αποσυνδεδεμένος asus07

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #185 στις: Ιούνιος 28, 2011, 04:56:19 μμ »
δες τι ρωτάνε σε κάποια topics και μετά πες μου αν τα θεωρείς βλακείες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:53:40 »

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #186 στις: Ιούνιος 28, 2011, 08:41:46 μμ »

Δεν ξέρω τι κάνουν άλλοι, εγώ δεν προσέβαλα κανέναν στο συγκεκριμένο μήνυμά μου. Απλά τόνισα, με αγανάκτιση ίσως  :) , τα πολλά λάθη σε μήνυμα ενός wannabe εκπαιδευτικού.. Άλλο να ξεφύγει ένα λαθάκι, και άλλο τα πολλά (χώρια η παραπληροφόρηση...). Κάποιος που θέλει να λέγεται εκπαιδευτικός (ανεξαρτήτως ειδικότητας), πρέπει να προσέχει περισσότερο τι γράφει, και ακόμα κι αν δεν γνωρίζει κάτι, ας κάνει τον κόπο να το ψάξει πρώτα.

Είμαι παράλογος;  ???  ::)

Wannabe? Δηλαδή δεν είναι? Δε πήρε πτυχίο ακόμα, ή προκειται για διαμαντοπουλισμό?

Σχετικά με τις αναλήψεις υπηρεσίας δε βλέπω σε τί μπορούν να χρησιμεύσουν, αν έχει κάποιος τη προϋπηρεσία. Άλλωστε μπορεί κάποιος να έκανε ανάληψη υπηρεσίας και να παραιτήθηκε λίγο καιρό μετά. Η προϋπηρεσία δείχνει και σε ποιά σχολεία και πόσο καιρό απασχολήθηκε.
Σχετικά με την εγκύκλιο τώρα, ειδικά για φέτος μ' αυτά που γίνονται δε νομίζω οτι μπορούμε να περιμένουμε κάτι πριν τη Δευτέρα. Προσωπική μου εκτίμηση είναι οτι ούτε τη Παρασκευή θα βγεί.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 28, 2011, 10:01:54 μμ από Giannis1 »
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #187 στις: Ιούνιος 29, 2011, 01:56:21 πμ »
Σχετικά με τις αναλήψεις υπηρεσίας δε βλέπω σε τί μπορούν να χρησιμεύσουν, αν έχει κάποιος τη προϋπηρεσία. Άλλωστε μπορεί κάποιος να έκανε ανάληψη υπηρεσίας και να παραιτήθηκε λίγο καιρό μετά. Η προϋπηρεσία δείχνει και σε ποιά σχολεία και πόσο καιρό απασχολήθηκε.

Οι μόνιμοι από ότι ξέρω τις κρατάνε μην τυχόν και γίνει κάποιο λάθος στον υπολογισμό των μορίων για τοποθετήσεις-μεταθέσεις. Άρα και σε εμάς μπορεί να χρειαστούν μετά το διορισμό, αφού τα μόρια αυτά δεν έχουν καμία σχέση με τα μόρια του ενιαίου πίνακα διορισμών. Μάλλον είναι απλά κατάλοιπο από παλαιότερες εποχές, αλλά δεν χάνουμε και τίποτα να τις κρατάμε (τόσο χαρτομάνι μαζεύουμε κάθε χρόνο).

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #188 στις: Ιούνιος 29, 2011, 11:20:16 πμ »
Aν διαβάζεις καιρό το φόρουμ θα θυμάσαι ίσως ότι τα άτομα με σχετικά καλή σειρά στον πίνακα αναπληρωτών δεν δηλώνουμε "ποτέ" ΑΜΩ, ακριβώς για να μη συμβεί αυτό που "έπαθες". Με κάποια επιφύλαξη ότι βάζουμε ΑΜΩ στον τόπο κατοικίας μας με ρίσκο. Κατα τα άλλα οι φάσεις αναπληρωτών μπορεί να περιέχουν ανακατεμένα ΑΚΩ και ΑΜΩ ανάλογα με τις ανάγκες.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Δεν το ήξερα ότι μια βγάζουν ΑΚΩ και μια ΑΜΩ ανακατεμένα σε όλους τους κλάδους. Άσε που αυτή η καινούργια ωρολογία πέρσι πρωτομπήκε και δεν ξέρεις πως προσλαμβάνουν. ΑΜΩ και εγώ μόνο Αθήνα δήλωσα πέρσι αλλά μάλλον φέτος δεν θα δηλώσω.
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος spis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #189 στις: Ιούνιος 29, 2011, 12:07:15 μμ »
Καλημέρα σε όλους. Στην ενημέρωση που έκανε χθες ο κ. Μπράτης αναφερόταν μόνο για την Πρωτοβάθμια ή είναι απλά εντύπωσή μου?
http://www.alfavita.gr/artro.php?id=37580

Αποσυνδεδεμένος dessi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 523
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #190 στις: Ιούνιος 29, 2011, 12:13:03 μμ »
Καλημέρα σε όλους. Στην ενημέρωση που έκανε χθες ο κ. Μπράτης αναφερόταν μόνο για την Πρωτοβάθμια ή είναι απλά εντύπωσή μου?
http://www.alfavita.gr/artro.php?id=37580

Οταν βγαίνει η Εγκύκλιος αφορά όλους (Πρωτοβάθμια + Δευτεροβάθμια). Σύμφωνα με Μπράτη λοιπόν υπάρχει περίπτωση να βγει μέχρι Παρασκευή! Διαφορετικά απο Δευτέρα! Οψόμεθα!

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #191 στις: Ιούνιος 29, 2011, 12:50:01 μμ »
Λέτε να τη βγάλουν μέχρι Παρασκευή, ενώ ταυτόχρονα απολύουν τους αναπληρωτές? Μήπως πρέπει να τελειώσουν πρώτα με τους αναπληρωτές  και μετά να βγάλουν τις αιτήσεις? Μή τους πέσει και πολύ δουλεία.... >:(

Αποσυνδεδεμένος kalamaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #192 στις: Ιούνιος 29, 2011, 02:14:57 μμ »
γεια σας! πρώτη φορα θα κάνω αίτηση και ηθελα να ρωτησω πως δηλωνουμε περιοχες. δηλαδη λεω 1. α αθηνων 2.β αθηνων
3. α . πειραια κτλ ? ετσι γενικα ? ή πρεπει πιο συγκεκριμένα?
επισης όταν λέει οτι χρειάζεται τίτλος σπουδων τι εννοει ? φτάνει μία βεβαιωση κτηση πτυχίου ?

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #193 στις: Ιούνιος 29, 2011, 02:20:22 μμ »
γεια σας! πρώτη φορα θα κάνω αίτηση και ηθελα να ρωτησω πως δηλωνουμε περιοχες. δηλαδη λεω 1. α αθηνων 2.β αθηνων
3. α . πειραια κτλ ? ετσι γενικα ? ή πρεπει πιο συγκεκριμένα?
επισης όταν λέει οτι χρειάζεται τίτλος σπουδων τι εννοει ? φτάνει μία βεβαιωση κτηση πτυχίου ?

ακριβως ετσι δηλωνεις περιοχες. μαζι με την αιτηση στις διευθυνσεις συνηθως υπαρχουν και φωτοτυπιες με τις περιοχες και τους κωδικους.
τιτλος σπουδων εννοειται οτι ειναι το πτυχιο σου, θα καταθεσεις μαζι με τα υπολοιπα χαρτια και ενα επικυρωμενο φωτοαντιγραφο του.
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος dessi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 523
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #194 στις: Ιούνιος 29, 2011, 03:24:43 μμ »
Σύμφωνα με ενημέρωση από το αρμόδιο τμήμα του Υπουργείου Παιδείας, εντός της εβδομάδας ή στις αρχές της επόμενης, αναμένεται να αποσταλεί στις Δ/νσεις ...............................................................................
η εγκύκλιος για την πρόσληψη αναπληρωτών εκπαιδευτικών


Δημήτρης Μπράτης

Αποσυνδεδεμένος kimolia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #195 στις: Ιούνιος 29, 2011, 04:16:43 μμ »
διαβάζω αρκετά θέματα αυτές τις μέρες και είναι να τρελαίνεσαι με τις βλακείες που ρωτάνε κάποιοι.Δηλαδή πόσο δύσκολο είναι να διαβάσουν μια εγκύκλιο ή μια ανακοίνωση και να κατανοήσουν το περιεχόμενο της?και μετα θέλουν να διδάξουν στα παιδιά μας.
ας μην κολλάμε λοιπόν στα ορθογραφικά λάθη αλλά στην ουσία των πραγμάτων.ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΘΕΙΤΕ.βάλτε το μυαλό σας να δουλέψει.(δεν αναφέρομαι στους προηγούμενους διαλόγους απλά αγανάκτισα με αυτά που βλέπω)
Δύσκολο δεν είναι για κανέναν.Απλά νομίζω ότι αυτό είναι και το νόημα της συζήτησης που κάνουμε.Να ανταλλάσσουμε γνώσεις και απόψεις.Δε θεωρώ βλακείες τις απορίες.

συμφωνώ κ εγώ mohito, άλλωστε απορίες μπορεί να εκφράσει ο καθένας μας είτε γιατί έχει διαβάσει μια εγκύκλιο είτε όχι.
Καμιά απορία δεν είναι βλακεία, αντιθέτως η στάση αγανάκτησης απέναντι στις απορίες είναι βλακεία. ;D
ως εκπαιδευτικοί είναι απαραίτητο να έχουμε υπομονή σ΄αυτές τις περιπτώσεις.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161205
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 643
Σύνολο: 654

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.