*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12  (Αναγνώστηκε 430047 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #700 στις: Ιούλιος 07, 2011, 11:52:01 πμ »
που λέει ότι γράφουμε το ΑΜΩ και το ΑΚΩ?
Έχει νόημα να δηλώσει κάποιος ΑΜΩ? χαζό δεν είναι; γιατί κάποιος να θέλει ΑΜΩ? όλοι ΑΚΩ δεν θέλουν; ή κάνω λάθος;
Αν δεν γράψω τίποτα σημαίνει ότι μου κάνει ότι κάτσει; (είτε ΑΜΩ είτε ΑΚΩ)

Ένας πληροφορικός (ΠΕ19) δηλώνει Αθμια μόνο στους ωρομίσθιους ή και στους αναπληρωτές; Υφίσταται αναπληρωτής ΠΕ19 στην Αθμια;
Λέει ότι στα ολοήμερα προσλαμβάνονται μόνο από τον πίνακα ωρομίσθιων. Άρα δεν έχει νόημα ένας ΠΕ19 να δηλώσει Αθμια στους αναπληρωτές. Σωστά;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 07, 2011, 11:54:43 πμ από killbill »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:53:50 »

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #701 στις: Ιούλιος 07, 2011, 11:52:55 πμ »
Υποβάλλω την παρούσα αίτηση αποκλειστικά για ένταξη στους πίνακες διορισμών σχολικού έτους 2011-2012 – Δεν επιθυμώ να δηλώσω περιοχές προτίμησης για πρόσληψη ως αναπληρωτής εκπ/κός.   

Επειδή έχει φοβηθεί το μάτι  μου , με αυτό το υπουργείο.Τι θέλει να πει εδώ ο ποιητής ; Είναι κομμάτι απο την αίτηση.Μήπως είναι σχετικό με το νόμο να κάνουν όλοι υποχρεωτικά αίτηση ακόμη και οι ασεπίτες με φεκ , ειδάλλως δε διορίζονται.Εγω πχ ειμαι στο 24 μηνο και θελω να δηλώσω τις περιοχές αυτές για αναπλήρωση αλλά φοβάμια μην είναι καμία παγίδα και μας πουν μετα πως αποκλειόμαστε απο το διορισμό διότι δε τσεκάραμε αυτό το κουτάκι.Παρακαλώ όποιος ξέρει σίγουρα ας απαντήσει , για να μαστε σίγουροι.
Κάποιοι ίσως δε θέλουν να προσληφθούν ως αναπληρωτές.Άρα αυτοί θέλουν αποκλειστικά και μόνο την ύπαρξη του ονόματός τους στον πίνακα του 24μηνου για πιθανό διορισμό.
Όσοι όμως επιθυμούν να δουλέψουν και αναπληρωτές και, αν προκύψει από το 24μηνο, να διοριστούν κιόλας, δεν τσεκάρουν το συγκεκριμένο κουτάκι.Μόνο τσεκάρουν την ένταξη στον πίνακα.
Ελπίζω να έγινα κατανοητή.Έτσι τουλάχιστον το αντιλαμβάνομαι εγώ.
Αν κάποιος το αντιλαμβάνεται διαφορετικά ας μας πει τη γνώμη του μήπως και βγάλουμε κάποια άκρη γιατί πράγματι είναι ασαφές.
Κάπως έτσι είναι. Αν κάποιος είναι να διοριστεί (και είναι ας πούμε σίγουρος) πρέπει να κάνει αυτή την αίτηση. Δεν τον υποχρεώνει να δηλώσει περιοχές.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #702 στις: Ιούλιος 07, 2011, 12:08:36 μμ »
που λέει ότι γράφουμε το ΑΜΩ και το ΑΚΩ?
Έχει νόημα να δηλώσει κάποιος ΑΜΩ? χαζό δεν είναι; γιατί κάποιος να θέλει ΑΜΩ? όλοι ΑΚΩ δεν θέλουν; ή κάνω λάθος;
Αν δεν γράψω τίποτα σημαίνει ότι μου κάνει ότι κάτσει; (είτε ΑΜΩ είτε ΑΚΩ)

Ένας πληροφορικός (ΠΕ19) δηλώνει Αθμια μόνο στους ωρομίσθιους ή και στους αναπληρωτές; Υφίσταται αναπληρωτής ΠΕ19 στην Αθμια;
Λέει ότι στα ολοήμερα προσλαμβάνονται μόνο από τον πίνακα ωρομίσθιων. Άρα δεν έχει νόημα ένας ΠΕ19 να δηλώσει Αθμια στους αναπληρωτές. Σωστά;

στην περσινη εγκυκλιο (γιατι την φετινη δεν την διαβασα ακομα) εγραφε ξεκαθαρα να γραψεις διπλα απο την καθε περιοχη αμω ή ακω.
και φυσικα καποιος μπορει να θελει και αμω. πχ. στην περιοχη που μενει ή κ στις κοντινες επριοχες.
εδω αλλοι βαζουν κ το κουτακι οτι δεχονται προσληψη αμω σε ολη την ελλαδα.
υπαρχουν πε19 αμω (αυτο το ξερω σιγουρα) στην α'βαθμια. φανταζομαι οτι θα υπαρχουν κ ακω.

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #703 στις: Ιούλιος 07, 2011, 12:16:36 μμ »
αυτό που ρώτησα είναι τι νόημα έχει κάποιος να δηλώσει ΑΜΩ και όχι ΑΚΩ? τον χαλάει το ΑΚΩ και θέλει μόνο ΑΜΩ για μια περιοχή?

όσο για τους πληροφορικούς ΠΕ19, ρωτάω αν έχει νόημα κάποιος να δηλώσει Αθμια περιοχή για ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΉΣ . Υφίσταται αναπληρωτής ΠΕ19 στην Αθμια ή μόνο ωρομίσθιοι;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:53:50 »

Αποσυνδεδεμένος Natas@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #704 στις: Ιούλιος 07, 2011, 12:17:36 μμ »
που λέει ότι γράφουμε το ΑΜΩ και το ΑΚΩ?
Έχει νόημα να δηλώσει κάποιος ΑΜΩ? χαζό δεν είναι; γιατί κάποιος να θέλει ΑΜΩ? όλοι ΑΚΩ δεν θέλουν; ή κάνω λάθος;
Αν δεν γράψω τίποτα σημαίνει ότι μου κάνει ότι κάτσει; (είτε ΑΜΩ είτε ΑΚΩ)

Ένας πληροφορικός (ΠΕ19) δηλώνει Αθμια μόνο στους ωρομίσθιους ή και στους αναπληρωτές; Υφίσταται αναπληρωτής ΠΕ19 στην Αθμια;
Λέει ότι στα ολοήμερα προσλαμβάνονται μόνο από τον πίνακα ωρομίσθιων. Άρα δεν έχει νόημα ένας ΠΕ19 να δηλώσει Αθμια στους αναπληρωτές. Σωστά;

Διάβασε τη σελ.10 παρ. 2 και εξής, όπου υπάρχει και παράδειγμα συμπλήρωσης και στο οποίο αναφέρεται ολογράφως το Μειωμένου ωραρίου, οπότε αν γράψεις μόνο περιοχή θεωρείται κανονικού προφανώς.

Και υπάρχει και επισήμανση για το ποιοι κλάδοι μπορούν να δηλώσουν και α/θμια και β/θμια (και σε αυτούς περιλαμβάνονται και οι ΠΕ19 και ΠΕ20).

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 07, 2011, 12:22:05 μμ από Natas@ »
"Την άνοιξη αν δεν τη βρεις, τη φτιάχνεις"

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #705 στις: Ιούλιος 07, 2011, 12:22:23 μμ »
Και υπάρχει και επισήμανση για το ποιοι κλάδοι μπορούν να δηλώσουν και α/θμια και β/θμια.

Ακριβώς. Δεν λέει όμως για Αναπληρωτής ή για Ωρομίσθιος εκεί είναι η απορία μου.
Ενας ΠΕ19 μπορεί να δηλώσει και Αθμια και Βθμια. Το λέει και η προκύρηξη. Όμως δεν λέει αν θα δηλώσει για Αναπληρωτής ή για Ωρομίσθιος στην Αθμια. Έχω την εντύπωση ότι δεν υπάρχει το Αναπληρωτής ΠΕ19 στην Αθμια.
Ας βοηθήσει κάποιος

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #706 στις: Ιούλιος 07, 2011, 12:23:47 μμ »
αυτό που ρώτησα είναι τι νόημα έχει κάποιος να δηλώσει ΑΜΩ και όχι ΑΚΩ? τον χαλάει το ΑΚΩ και θέλει μόνο ΑΜΩ για μια περιοχή?

όσο για τους πληροφορικούς ΠΕ19, ρωτάω αν έχει νόημα κάποιος να δηλώσει Αθμια περιοχή για ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΉΣ . Υφίσταται αναπληρωτής ΠΕ19 στην Αθμια ή μόνο ωρομίσθιοι;

εεε τωρα που να ξερουμε την καψα του αλλουνου.  ;D μπορει να ειναι μαζοχας και να θελει μονο  αμω.  :P
υφισταται σου απαντησα πιο πανω. αμω στην α' βαθμια πηραν 2 συγγενικα μου προσωπα.

Αποσυνδεδεμένος mohitto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #707 στις: Ιούλιος 07, 2011, 12:26:57 μμ »
Και υπάρχει και επισήμανση για το ποιοι κλάδοι μπορούν να δηλώσουν και α/θμια και β/θμια.

Ακριβώς. Δεν λέει όμως για Αναπληρωτής ή για Ωρομίσθιος εκεί είναι η απορία μου.
Ενας ΠΕ19 μπορεί να δηλώσει και Αθμια και Βθμια. Το λέει και η προκύρηξη. Όμως δεν λέει αν θα δηλώσει για Αναπληρωτής ή για Ωρομίσθιος στην Αθμια. Έχω την εντύπωση ότι δεν υπάρχει το Αναπληρωτής ΠΕ19 στην Αθμια.
Ας βοηθήσει κάποιος

Στη στήλη ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ δηλώνεις ανάμεικτα πρωτοβάθμια ή δευτεροβάθμια αν θέλεις.
Στη στήλη ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ το ίδιο.

Αποσυνδεδεμένος Natas@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #708 στις: Ιούλιος 07, 2011, 12:36:45 μμ »
Έχω την εντύπωση ότι δεν υπάρχει το Αναπληρωτής ΠΕ19 στην Αθμια.

Μα η επισήμανση βρίσκεται στο Πεδίο "Αναπληρωτές-Περιοχές προτίμησης", άρα είναι για αναπληρωτές, εφόσον ρωτάς συγκεκριμένα για αυτό.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 07, 2011, 12:39:16 μμ από Natas@ »
"Την άνοιξη αν δεν τη βρεις, τη φτιάχνεις"

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #709 στις: Ιούλιος 07, 2011, 12:38:49 μμ »
Ψυχραιμία.  8)
Ας καθήσουμε όλοι να διαβάσουμε και να ξαναδιαβάσουμε και να ξαναδιαβάσουμε την εγκύκλιο ΟΛΗ. Πολλές απορίες απαντώνται στην ίδια την εγκύκλιο και ειδικά οι παλιότεροι που έχουμε καταθέσει ξανά αίτηση (οφείλουμε να) ξέρουμε πώς συμπληρώνεται η αίτηση.
Σκεφτείτε να έπρεπε, σαν τους μαθητές μας με το μηχανογραφικό, να καταθέσουμε και μόνοι μας την αίτηση ηλεκτρονικά.

συγγνώμη για το off topic.


Αποσυνδεδεμένος SMARTYN89

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #710 στις: Ιούλιος 07, 2011, 12:39:25 μμ »
Παιδιά τα εκκλησιαστικά σχολεία είναι ίδια με τα κανονικά στα μαθήματα? Δηλαδή πανελλήνιες, ίδια ύλη κτλ φαντάζομαι στη Φυσικη-Μαθηματικά (..) ή διαφέρουν θεμελιοδώς?

Θέλει λέει ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ σημείωμα μαζί!!! αλλιώς δε καταχωρείται καν!
έχετε εμπειρία απο αυτό το θέμα?

Αποσυνδεδεμένος Lenazagor

  • Συλλέκτης Παραστάσεων
  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 858
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Lenazagor
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #711 στις: Ιούλιος 07, 2011, 12:54:26 μμ »
Διαγράφηκαν κάποια προσβλητικά ή εκτος θέματος μηνύματα.

Αποσυνδεδεμένος teoka

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #712 στις: Ιούλιος 07, 2011, 01:06:22 μμ »
Παιδια καλημέρα! Θέλω, αν ξερει κάποις να μου λύσει μια απορία. Οι Ηλεκτρολόγοι Μηχανικοί και Μηχανικοί Υπολογιστών των τριών σχολών της χώρας που έχουν αυτόν τον τίτλο υπάγονται στον κλάδο ΠΕ19; Ρωτάω επειδη στο παράρτημα της προκύρηξης αναπληρωτών - ωρομισθίων, σε αυτόν το κλάδο, υπάρχει ο τίτλος Ηλεκτρολόγοι Μηχανικοί και Μηχανικοί Η.Υ., ο οποίος προφανώς δεν είναι ίδιος. Θα ήθελα μια αξιόπιστη απάντηση.Ευχαριστώ εκ των προταίρων.

Αποσυνδεδεμένος debed

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: αιτήσεις αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #713 στις: Ιούλιος 07, 2011, 01:09:36 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι! Μήπως μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί βγήκε πρώτα η εγκύκλιος για τους αναπληρωτές? Λογικά πρώτα δε θα έπρεπε να γίνουν οι διορισμοί? Θέλω να κάνω τα χαρτιά μου για διορισμό, δε θα έπρεπε να ξέρω πρώτα αν διορίζομαι ή όχι για να κάνω τότε τα χαρτιά μου για αναπληρώτρια? Αν κάνω αίτηση για αναπληρώτρια και με πάρουν πώς θα μπορέσω να διοριστώ μετά???
Πάντα πρώτα γίνονται οι αιτήσεις για αναπληρωτές και αργότερα οι μόνιμοι διορισμοί.
Συνήθως τέλη Ιουνίου/αρχές Ιουλίου οι αιτήσεις για αναπληρωτές και αρχές/μέσα Αυγούστου οι διορισμοί μονίμων.
Όποιοι είναι να διοριστούν μόνιμοι πρέπει οπωσδήποτε να κάνουν τώρα αίτηση αναπλήρωσης.


Αυτο ισχύει και για αυτούς που είναι διοριστέοι του ΑΣΕΠ, δηλαδη αυτούς που θα  διοριστούν με το 60%????? Εννοώ να υποβάλλουν οπωσδήποτε την αίτηση αναπλήρωσης??
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 07, 2011, 01:37:15 μμ από debed »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158560
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 526
Σύνολο: 537

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.