*

Αποστολέας Θέμα: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12  (Αναγνώστηκε 433659 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #826 στις: Ιούλιος 07, 2011, 06:37:14 μμ »
Όχι ΑΜΩ marion μόνο ΑΚΩ δήλωσε .Μη φοβάσαι θα σε πάρουν ,έχουν ανάγκη από φιλολόγους όχι αμω στις κύριες ειδικότητες .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:13:15 »

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #827 στις: Ιούλιος 07, 2011, 06:41:37 μμ »
Ο καθένας ας δηλώσει ό,τι θεωρεί συμφέρον για τον εαυτό του. Στο κάτω-κάτω, αν πάρουν κάποιον ΑΜΩ με 15 ώρες στην περιοχή του (ή κοντά σχετικά), θα του κακοφανεί να παίρνει 700+ για 15 ώρες/βδομάδα;
Η απόλυτη κατάντια είναι οι 4 ώρες ωρομισθίας, αλλά και πάλι ο καθένας επιλέγει ό,τι θέλει.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #828 στις: Ιούλιος 07, 2011, 06:43:34 μμ »
Ο καθένας ας δηλώσει ό,τι θεωρεί συμφέρον για τον εαυτό του. Στο κάτω-κάτω, αν πάρουν κάποιον ΑΜΩ με 15 ώρες στην περιοχή του (ή κοντά σχετικά), θα του κακοφανεί να παίρνει 700+ για 15 ώρες/βδομάδα;
Η απόλυτη κατάντια είναι οι 4 ώρες ωρομισθίας, αλλά και πάλι ο καθένας επιλέγει ό,τι θέλει.

Συμφωνώ, κι επειδή τα πράγματα ιδιαίτερα φέτος είναι πιο ρευστά από κάθε άλλη φορά, λέω να δηλώσω και ΑΜΩ.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #829 στις: Ιούλιος 07, 2011, 06:45:42 μμ »
Εγώ προβληματίζομαι γιατί όποιος βάζει το κουτάκι τρέχει το όνομά του πιο γρήγορα ,ενώ χωρίς αυτό καθυστερείς μια φάση.

Αυτό ποιος το είπε; Η μόνη περίπτωση να καθυστερήσεις είναι αν δεν έχεις βάλει το κουτάκι και δεν υπάρχουν περιοχές που να αντιστοιχούν στις προτιμήσεις σου. Αν υπάρχουν κενά εκεί όπου έχεις δηλώσει θα φύγεις στη σειρά σου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:13:15 »

Αποσυνδεδεμένος ΝΕΦΕΛΗ_1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #830 στις: Ιούλιος 07, 2011, 06:46:33 μμ »
Κι εγω εχω την εξης απορια: εκει που λεει κλαδος και ομαδοπ. ειδικοτητα τι γραφουμε?

τα εκανα το πρωι τα χαρτια. στον κλαδο γραφουμε ΠΕ02 , στην ομαδοπ. ειδικοτητα τιποτα.
"Φύσα Νοτιά μου κι άδικα λυπήθηκα

    σ' άλλους καιρούς μπορεί και ν' αγαπήθηκα.."

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #831 στις: Ιούλιος 07, 2011, 06:46:50 μμ »
κι εμενα να μου πεις τι ακριβως γραφουμε σε αυτα τα πεδια μιας και θα πας αυριο

ΥΓ: πηζουμει στους τονους στη σχολη εμεις οι φιλολογοι, μη μας τρελαινετε κι εσεις εδω  :P
μην ασχολείστε με αυτά που έτσι και αλλιώς οι υπάλληλοι λόγω των επιλογών που έχουν τα βάζουν μόνοι τους. Λες απλά ότι είσαι φιλόλογος (παντού ΠΕ02). Οι ΠΕ04 όμως ως κλάδο βάζουν ΠΕ04.01 ή ΠΕ04.02 κλπ.

Το πιο σημαντικό είναι να συμπληρώσεις σωστά προς το συμφέρον σου τις περιοχές προτίμησης και αν θα επιλέξεις παντού ΑΚΩ ή ΑΜΩ. Καθένας μας/καθεμιά μας με διαφορετικά κριτήρια επιλέγουμε. Είναι καθαρά προσωπικό το θέμα. Πρέπει όμως να πάρουμε και την ευθύνη των επιλογών μας. Να λάβουμε πάνω από όλα υπόψη την μεγάλη ποινή σε περίπτωση άρνησης (φέτος και το 2012-2013 δεν σε ξανακαλούν).


Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #832 στις: Ιούλιος 07, 2011, 06:48:22 μμ »
ΑΜΩ μόνο στα πέριξ.
εννοείται όχι κουτάκι.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #833 στις: Ιούλιος 07, 2011, 06:50:16 μμ »
ΑΜΩ μόνο στα πέριξ.
εννοείται όχι κουτάκι.

Δεν αμφιβάλλω για τους περισσότερους από εμάς ισχύει αυτό.

Αποσυνδεδεμένος virgi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #834 στις: Ιούλιος 07, 2011, 06:54:59 μμ »
Γιατι εννοειται ΟΧΙ κουτακι? ?Τοσο χαλια ειναι και που σε στελνουν δηλαδη?Αν δεν εχεις υποχρεωσεις, σπιτι, παιδια κτλ. τοτε δε νομιζω να υπαρχει προβλημα. Εκτος αν δε παλευεται καθολου εκει που σε στελνουν.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #835 στις: Ιούλιος 07, 2011, 06:55:59 μμ »
Σκέψου όμως ένα νέο άτομο που δεν έχει υποχρεώσεις, του αρέσει η περιπέτεια και υπολείπεται της περσινής βάσης κατά μερικά μόρια...

Γιατι εννοειται ΟΧΙ κουτακι? ?Τοσο χαλια ειναι και που σε στελνουν δηλαδη?Αν δεν εχεις υποχρεωσεις, σπιτι, παιδια κτλ. τοτε δε νομιζω να υπαρχει προβλημα. Εκτος αν δε παλευεται καθολου εκει που σε στελνουν.

συμφωνώ μαζί σου.

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #836 στις: Ιούλιος 07, 2011, 06:56:59 μμ »
αν δεν δηλώσω τίποτα (ούτε ΑΜΩ ούτε ΑΚΩ) δίπλα από μια περιοχή, τότε σημαίνει ότι δέχομαι και τα δύο;
δηλαδή για την περιοχή πρώτα θα εξεταστεί αν μπορεί να είμαι ΑΚΩ, αλλά αν αυτό δεν είναι δυνατόν τότε εξετάζεται το ΑΜΩ ?

Αποσυνδεδεμένος LEONTITO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #837 στις: Ιούλιος 07, 2011, 06:57:31 μμ »
κι εμενα να μου πεις τι ακριβως γραφουμε σε αυτα τα πεδια μιας και θα πας αυριο

ΥΓ: πηζουμει στους τονους στη σχολη εμεις οι φιλολογοι, μη μας τρελαινετε κι εσεις εδω  :P
μην ασχολείστε με αυτά που έτσι και αλλιώς οι υπάλληλοι λόγω των επιλογών που έχουν τα βάζουν μόνοι τους. Λες απλά ότι είσαι φιλόλογος (παντού ΠΕ02). Οι ΠΕ04 όμως ως κλάδο βάζουν ΠΕ04.01 ή ΠΕ04.02 κλπ.

Το πιο σημαντικό είναι να συμπληρώσεις σωστά προς το συμφέρον σου τις περιοχές προτίμησης και αν θα επιλέξεις παντού ΑΚΩ ή ΑΜΩ. Καθένας μας/καθεμιά μας με διαφορετικά κριτήρια επιλέγουμε. Είναι καθαρά προσωπικό το θέμα. Πρέπει όμως να πάρουμε και την ευθύνη των επιλογών μας. Να λάβουμε πάνω από όλα υπόψη την μεγάλη ποινή σε περίπτωση άρνησης (φέτος και το 2012-2013 δεν σε ξανακαλούν).
Μην τρελαίνεστε βρε παιδιά, τι θα γράψω εδώ και τι εκεί. Ούτως ή άλλως ΤΙΠΟΤΑ ΔΕ ΘΑ ΓΡΆΨΕΤΕ. Θα σας ρωτάει ο υπάλληλος και θα απαντάτε. Εγώ την έκανα σήμερα την αίτηση στη ββάθμια Τρικάλων είχε λίγο κόσμο αλλά μου πήρε μισή ωρίτσα να περιμένω ( ::) ::) ::)). Ούτε γραπτή αίτηση είχα ούτε τίποτα, κυριλέ με το καφεδάκι μου και την ταυτότητά μου (για παν ενδεχόμενο η ταυτότητα, αλλά τελικά με εξυπηρέτησε ένας φίλος μου και δε μου τη ζήτησε), 4 περιοχές δήλωσα ΑΚΩ κι έτοιμη. Ηρεμήστε, λοιπόν, σκεφτείτε τα δεδομένα της ζωής σας, ζυγίστε  τα υπέρ και τα κατά και μετά δηλώστε περιοχές και ωράριο. Μην αναλώνεστε σε ανούσια πράγματα όπως ο κλάδος και η ειδικότητα.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #838 στις: Ιούλιος 07, 2011, 06:58:38 μμ »
αν δεν δηλώσω τίποτα (ούτε ΑΜΩ ούτε ΑΚΩ) δίπλα από μια περιοχή, τότε σημαίνει ότι δέχομαι και τα δύο;
δηλαδή για την περιοχή πρώτα θα εξεταστεί αν μπορεί να είμαι ΑΚΩ, αλλά αν αυτό δεν είναι δυνατόν τότε εξετάζεται το ΑΜΩ ?
όχι! Σημαίνει ΑΚΩ.

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Εγκύκλιος αναπληρωτών κ ωρομισθίων 2011-12
« Απάντηση #839 στις: Ιούλιος 07, 2011, 07:01:38 μμ »
δηλαδή πρέπει να γράψω και τα δύο ΑΜΩ & ΑΚΩ αν με ενδιαφέρει να είμαι τουλάχιστον ΑΜΩ σε μια περιοχή; (δηλαδή με ενδιαφέρει οπωσδήποτε η περιοχή είτε σαν ΑΚΩ είτε σαν ΑΜΩ αν το ΑΚΩ δεν είναι δυνατόν)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161201
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 474
Σύνολο: 482

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.