*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2011-2012  (Αναγνώστηκε 184994 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος paralia1978

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
    • Προφίλ
Ωραία τελικά άρχισαν και καλούνε από παντού. Μόλις με κάλεσαν από την ΕΠΑΣ Βέροιας και μου είπαν να είμαι εκεί μετά τις 2 μ.μ. της Δευτέρας. Φυσικά εγώ δεν τον άφησα να κλείσει αμέσως. Ρώτησα για πόσες ώρες μιλάμε και εκείνος ρώτησε αν είμαι Ελεύθερος Επαγγελματίας ή ιδιωτικός υπάλληλος ή αναπληρωτής. Όταν είπα ότι δε δουλεύω πουθενά αλλού, μου είπε ότι έχει 16 ώρες και μάλιστα σε 4 μέρες. Αυτό είναι τέλειο γιατί δε χρειάζεται να τρέχω κάθε μέρα από τη Θεσσαλονίκη στη Βέροια, αλλά και επειδή χρειαζόμουν 4 ένσημα την εβδομάδα για να βγω άνετα στο ταμείο ανεργίας μετά την απόλυση στις αρχές Ιουνίου!  :D :D :D
Lasid  μπραβο...  καλη συνεχεια .... μην χαθεις ομως ..  ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος rolls

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Σε μας δεν εγινε τμημα της ειδικοτητας μου ουτε στα ΕΠΑΣ ουτε στα ΙΕΚ. Perfect!!!!
για ποια ειδικοτητα;

ΠΕ 18.....

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Σήμερα στην ΕΠΑΣ Λάρισας πληροφορήθηκα ότι δε θα καλέσουν από Αγγλικής κ άλλες ειδικότητες που δε μου ειπαν, επειδή θα καλύπτουν ωράριο οι μόνιμοι. Όταν ρώτησα γιατί τότε έκαναν προκύρηξη,αφού είχαν ήδη πληρότητα, δικαιολόγησαν ότι αυτό οφείλουν να το κάνουν απο το Υπουργείο Παιδείας για να είναι καλυμμένοι. Αυτό όμως αντιπαρέρχεται της προκύρηξης για ωρομίσθιο προσωπικό, για να μην πω ότι είναι παράνομο; Επομένως, δεν έχουμε δικαίωμα ένστασης σε μαζικό επίπεδο οι του κλάδου κ όχι μόνο, επειδή θιγόμαστε γενικώς;
Αν διαβάσεις λίγο πιο πίσω στο φόρουμ το έχει αναφέρει ήδη ο mpesg ότι η ΕΠΑΣ Λάρισας δε θα καλέσει Αγγλικής, επειδή η Γαλλικός που είναι μόνιμη έχει επάρκεια διαδασκαλίας Αγγλικών και τους καλύπτει.

Ίσως όντως να δεσμεύονται από το υπουργείο παιδείας να καλέσουν όλες τις ειδικότητες, αλλά η προκήρυξη γράφει σαφώς ότι και πρώτος να είσαι στον πίνακα μπορεί να μην πάρεις ωράριο αν δε δημιουργηθεί τμήμα ή αν έχουν καλυφθεί οι ώρες από μόνιμο προσωπικό. Δε νομίζω ότι υπάρχει δικαίωμα ένστασης, ούτε έχει νόημα η διεκδίκηση των ωρών με νομική οδό. Αυτή φυσικά είναι η προσωπική μου άποψη με βάση την εμπειρία που έχω τα 8 χρόνια που διδάσκω ως ωρομίσθιος στον ΟΑΕΔ.
ωραια με την επαρκεια θα καλυφτουν οι ωρες των αγγλικων........και με το proficiency της πληροφορικής οι ωρες της πληροφορικης................και η καθαρίστρια θα αναλάβει τα εργαστήρια και η κατοχος του κυλικειου τα μαθηματικα και την φυσικη.................ΜΠΑΝΑΝΙΑ!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος foinix

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να γεννηθεί η ελπίς!
    • Προφίλ
ΜΠΟΥΡΔΕΣ ΜΠΟΥΡΔΕΣ ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
ΜΠΟΥΡΔΕΣ ΜΠΟΥΡΔΕΣ ...
ναι αλλα δυστυχως συμβαινουν και δεν ειναι σεναρια επιστημονικης φαντασιας

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ωραία τελικά άρχισαν και καλούνε από παντού. Μόλις με κάλεσαν από την ΕΠΑΣ Βέροιας και μου είπαν να είμαι εκεί μετά τις 2 μ.μ. της Δευτέρας. Φυσικά εγώ δεν τον άφησα να κλείσει αμέσως. Ρώτησα για πόσες ώρες μιλάμε και εκείνος ρώτησε αν είμαι Ελεύθερος Επαγγελματίας ή ιδιωτικός υπάλληλος ή αναπληρωτής. Όταν είπα ότι δε δουλεύω πουθενά αλλού, μου είπε ότι έχει 16 ώρες και μάλιστα σε 4 μέρες. Αυτό είναι τέλειο γιατί δε χρειάζεται να τρέχω κάθε μέρα από τη Θεσσαλονίκη στη Βέροια, αλλά και επειδή χρειαζόμουν 4 ένσημα την εβδομάδα για να βγω άνετα στο ταμείο ανεργίας μετά την απόλυση στις αρχές Ιουνίου!  :D :D :D

Μπραβο Lasid! Καλη αρχη!  :)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10880
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Ωραία τελικά άρχισαν και καλούνε από παντού. Μόλις με κάλεσαν από την ΕΠΑΣ Βέροιας και μου είπαν να είμαι εκεί μετά τις 2 μ.μ. της Δευτέρας. Φυσικά εγώ δεν τον άφησα να κλείσει αμέσως. Ρώτησα για πόσες ώρες μιλάμε και εκείνος ρώτησε αν είμαι Ελεύθερος Επαγγελματίας ή ιδιωτικός υπάλληλος ή αναπληρωτής. Όταν είπα ότι δε δουλεύω πουθενά αλλού, μου είπε ότι έχει 16 ώρες και μάλιστα σε 4 μέρες. Αυτό είναι τέλειο γιατί δε χρειάζεται να τρέχω κάθε μέρα από τη Θεσσαλονίκη στη Βέροια, αλλά και επειδή χρειαζόμουν 4 ένσημα την εβδομάδα για να βγω άνετα στο ταμείο ανεργίας μετά την απόλυση στις αρχές Ιουνίου!  :D :D :D
Lasid  μπραβο...  καλη συνεχεια .... μην χαθεις ομως ..  ;)
Σ'ευχαριστώ paralia1978. Δε θα χαθώ. Εδώ θα είμαι, αλλά είναι λογικό ότι θα λείπω αρκετές ώρες λόγω δουλειάς.
Μπραβο Lasid! Καλη αρχη!  :)
Ευχαριστώ κι εσένα φίλε!  :)
Άντε τώρα εύχομαι να προσληφθείτε κι εσείς...

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Οι επασ οαεδ λειτουργουνε σε απογευματινο ωραριο (14:30 - 20:30)?

Αποσυνδεδεμένος mar84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
    • Προφίλ
Παιδιά μήπως γνωρίζει κανείς για Ν. Κοζάνης;  Κάλεσαν;

Καλή αρχή παιδιά!

Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Οι επασ οαεδ λειτουργουνε σε απογευματινο ωραριο (14:30 - 20:30)?

1 πρωινό - 4 απογευματινά
οι ώρες που γράφεις χοντρικά.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10880
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Οι επασ οαεδ λειτουργουνε σε απογευματινο ωραριο (14:30 - 20:30)?
Όχι λειτουργούν και πρωί και απόγευμα. Γενικά οι μαθητές κάθε μέρα πηγαίνουν το πρωί στη δουλειά για πρακτική εξάσκηση. Μια μέρα, όμως, την εβδομάδα έχουν ένα 6ωρο ή 7ωρο πρωινό ωράριο στον ΟΑΕΔ και οι υπόλοιπες 14 ώρες από τις 21 συνολικά που παρακολουθούν την εβδομάδα είναι μοιρασμένες σε 3ωρα και 4ωρα στις άλλες 4 μέρες της εβδομάδας. Την ημέρα που είναι πρωινοί στο σχολείο οι μαθητές δεν πηγαίνουν στη δουλειά.

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εγω δηλαδη ποτε θα πηγαινω για μαθημα? Πρωι ή απογευμα? Υποθετωντας οτι εχω 21 ωρες..

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εσενα Lasid για τις 16 ωρες σου ειπανε ποτε θα πηγαινεις (πρωι-απογευμα)?

Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Εγω δηλαδη ποτε θα πηγαινω για μαθημα? Πρωι ή απογευμα? Υποθετωντας οτι εχω 21 ωρες..

το πιο λογικό για 21 είναι να έχεις 4 απογευματινά 4ωρα και 1 πρωινό 5ωρο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 772
Σύνολο: 782

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.