*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2011-2012  (Αναγνώστηκε 185006 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος froski

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 (πρώην 17.02) Μηχανολόγος
    • Προφίλ
Εχεις   κανει  ποτε  αιτηση  και  αντι  για  σενα  προσλαβανε  καποιον  με  λιγοτερα μορια; Εκανες  ενσταση  και  δε  δικαιωθηκες;
Απαντησε  μου  αν  αδικηθηκες  ποτε  ή  αν  μεταφερεις  απλα  τα  λογια  αλλων.
O Green με κάλυψε απόλυτα (thanks!)
kyriakh, αναφέρομαι στο παρελθόν που υπήρχε άλλο καθεστώς προσλήψεων. Δεν υπήρχαν πίνακες ούτε μπορούσες να βασιστείς σε συγκεκριμένα στοιχεία για να κάνεις ένσταση.
Δεν μεταφέρω λόγια άλλων. Είμαστε "μικρή" ειδικότητα και γνωριζόμαστε καλά μεταξύ μας τόσο στον πίνακα του υπουργείου όσο και στους πίνακες του ΟΑΕΔ.
Είναι ευτυχές το γεγονός ότι πλέον είναι πιο καθαρός ο τρόπος πρόσληψης και μοριοδότησης, αλλά το κακό είχε γίνει λίγα χρόνια πριν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10881
  • Φύλο: ’ντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Εχεις   κανει  ποτε  αιτηση  και  αντι  για  σενα  προσλαβανε  καποιον  με  λιγοτερα μορια; Εκανες  ενσταση  και  δε  δικαιωθηκες;
Απαντησε  μου  αν  αδικηθηκες  ποτε  ή  αν  μεταφερεις  απλα  τα  λογια  αλλων.
O Green με κάλυψε απόλυτα (thanks!)
kyriakh, αναφέρομαι στο παρελθόν που υπήρχε άλλο καθεστώς προσλήψεων. Δεν υπήρχαν πίνακες ούτε μπορούσες να βασιστείς σε συγκεκριμένα στοιχεία για να κάνεις ένσταση.
Δεν μεταφέρω λόγια άλλων. Είμαστε "μικρή" ειδικότητα και γνωριζόμαστε καλά μεταξύ μας τόσο στον πίνακα του υπουργείου όσο και στους πίνακες του ΟΑΕΔ.
Είναι ευτυχές το γεγονός ότι πλέον είναι πιο καθαρός ο τρόπος πρόσληψης και μοριοδότησης, αλλά το κακό είχε γίνει λίγα χρόνια πριν.
Ναι, αυτά πρέπει να έγιναν παλιότερα. Από το 2003 που έκανα την πρώτη αίτηση και προσλήφθηκα, δημοσίευαν κανονικά πίνακες. Το σπαστικό από τότε, όμως, είναι ότι αλλάζουν κάθε χρόνο τα κριτήρια των προκηρύξεων και φέτος είναι η χειρότερη περίπτωση με τη δήλωση μόνο ενός νομού.

Αποσυνδεδεμένος mar84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
    • Προφίλ
Ενδιαφέρομαι να κάνω ένσταση τι χρειάζεται να τους στείλω? Γνωρίζει κανείς?

Αποσυνδεδεμένος vladi307

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλή σας μέρα, δείτε παρακάτω τι χρειάζεται για τις ενστάσεις (είναι απόσπασμα από την επίσημη εγκύκλιο):

Ενστάσεις

Η Επιτροπή μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας αξιολόγησης των υποψηφίων,
παραδίδει ή αποστέλλει στον Διευθυντή της σχολής μαθητείας τους συγκεντρωτικούς πίνακες
αξιολόγησης και τον πίνακα αποκλειομένων των υποψήφιων εκπαιδευτικών του κάθε
σχολείου.Ο Διευθυντής της σχολής μαθητείας του Ο.Α.Ε.Δ. την επόμενη εργάσιμη ημέρα, από
την παραλαβή των πινάκων αναρτά σε εμφανές σημείο της Εκπαιδευτικής Μονάδας
αντίγραφα των Πινάκων Αξιολόγησης και του Πίνακα Αποκλειομένων και ανακοίνωση για το
δικαίωμα των Υποψηφίων Ωρομισθίων Εκπαιδευτικών υποβολής ένστασης κατά των
Πινάκων μέσα σε προθεσμία (5) πέντε εργάσιμων ημερών από την ημερομηνία ανάρτησης
τους.
Η ένσταση υποβάλλεται ή αποστέλλεται από τον/την υποψήφιο/α στη Διοίκηση του
ΟΑΕΔ υπόψη Δευτεροβάθμιας Επιτροπής Αξιολόγησης Ωρομίσθιου Εκπαιδευτικού
Προσωπικού (Δ/νση : Εθνικής Αντιστάσεως 8, ’λιμος, Τ.Κ. 174 56).
Η αποστολή των ενστάσεων γίνεται ταχυδρομικώς συστημένα, με courier από τον/την
υποψήφιο/α.
Οι ενστάσεις κατά των πινάκων από υποψηφίους εκπαιδευτικούς που πήραν
μέρος στην επιλογή για να εξεταστούν πρέπει:
Να έχουν υποβληθεί μέσα στην προβλεπόμενη χρονική προθεσμία.
Να περιλαμβάνουν τα πλήρη στοιχεία του υποψήφιου στη σχολή μαθητείας
και την ειδικότητα για την οποία ήταν υποψήφιος και τους συγκεκριμένους λόγους για τους
οποίους ενίσταται αναλυτικά.
Κανένα νέο δικαιολογητικό δεν λαμβάνεται υπόψη μετά τη λήξη υποβολής των
αιτήσεων.Οι νέοι τελικοί πίνακες, που θα προκύψουν μετά την ολοκλήρωση του έργου της
επιτροπής ενστάσεων, παραδίδονται στον Διευθυντή της αντίστοιχης Εκπαιδευτικής Μονάδας
και αναρτώνται εντός δύο (2) ημερών στον πίνακα Ανακοινώσεων της Εκπαιδευτικής
Μονάδας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
παντως παρατηρησα πολλα λαθη φετος στα μορια. εμενα ουτε το μεταπτυχιακο μου, μου μετρησαν και νομιζω ουτε τα μορια προυπηρεσιας τα μετρησαν σωστα. και παρατηρησα λαθη και σε γνωστους μου συναδελφους

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
OAEΔ: Προσλήψεις ωρομίσθιου εκπαιδευτικού προσωπικού στις ΕΠΑΣ μαθητείας ΟΑΕΔ - Ανακοινώθηκαν οι μοριοδοτήσεις - Ενστάσεις έως 18/7

Αποτελέσματα Αξιολόγησης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού για τις ΕΠΑ.Σ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ ΟΑΕΔ για το σχολικό έτος 2011-2012
 
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
 
Από τον Οργανισ΅ό Απασχόλησης Εργατικού Δυνα΅ικού ανακοινώνεται, ότι τα αποτελέσ΅ατα της υπ’ αριθ΅. Β119675/24-5-11 προκήρυξης ειδικοτήτων για την πρόσληψη ωρομισθίου προσωπικού στις ΕΠΑ.Σ Μαθητείας (για το σχολικό έτος 2011-2012) έχουν αναρτηθεί στις Εκπαιδευτικές Μονάδες και στην ιστοσελίδα του Ο.Α.Ε.Δ. (www.oaed.gr)
 
Ενστάσεις υποψηφίων δύνανται να υποβάλλονται μέχρι 18/7/2011, η΅έρα Δευτέρα, στη Διοίκηση του ΟΑΕΔ, υπόψη Δευτεροβάθμιας Επιτροπής Αξιολόγησης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού. Ταχ Δ/νση : Εθνικής Αντιστάσεως 8, ’λι΅ος, Τ.Κ. 17456.

Η αποστολή των ενστάσεων γίνεται ταχυδρομικώς συστημένα ή ΅ε ταχυμεταφορά (courier).

Η όλη διαδικασία προβλέπεται στην υπ’ αριθ΅. Β119675/24-5-11 προκήρυξη.

http://www.alfavita.gr/artro.php?id=38927
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος serik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
καλησπέρα παιδιά! Πόσο μοριοδοτείται το μεταπτυχιακό και πόσο η παιδαγωγική κατάρτιση (ΑΣΠΑΙΤΕ); Ενώ έχω και τα 2 έχω την εντύπωση οτι θα έπρεπε να έχω το λιγότερο 3000 μόρια + προϋπηρεσίες. Στους πίνακες με βλέπω με περίπου 2500.

Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
νομίζω μεταπτυχιακό 1000, παιδαγωγική 1200. προϋπηρεσία μόνο από βθμια και όχι την πλήρη φετινή, αλλά μέχρι τέλη Μαΐου όπως ζητήθηκε. για ξανατσέκαρε.  ;)

Αποσυνδεδεμένος GOLDENGIRL

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
πρώτη φορά έκανα τα χαρτιά μου.σε καλούν δηλαδή αν σχηματιστούν τμήματα; μπορεί και να μην σχηματιστούν και να πάρουν τον τρίτο ενώ πχ μπορεί κάποιος να είναι δεύτερος ή να πάρουν το δεύτερο χωρίς να ειδοποιήσουν τον πρώτο;;;;

 λέω τώρα....

διαφωτίστε με γιατί θέλω να ελπίζω , να έχω κάτι να ελπίζω ::) αλλιώς δεν τη παλεύω τη κατάσταση μαζί με τη ζέστη.. :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: ’ντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
πρώτη φορά έκανα τα χαρτιά μου.σε καλούν δηλαδή αν σχηματιστούν τμήματα; μπορεί και να μην σχηματιστούν και να πάρουν τον τρίτο ενώ πχ μπορεί κάποιος να είναι δεύτερος ή να πάρουν το δεύτερο χωρίς να ειδοποιήσουν τον πρώτο;;;;

 λέω τώρα....

διαφωτίστε με γιατί θέλω να ελπίζω , να έχω κάτι να ελπίζω ::) αλλιώς δεν τη παλεύω τη κατάσταση μαζί με τη ζέστη.. :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
σε καλούν μόνο εάν σχηματιστούν τμήματα, δηλ μπορεί και για μια ώρα, εγώ πέρυσι για τρία τμήματα αγγλικών μου έδωσαν τρεις ώρες σε 2 διαφορετικές ημέρες :-\ :-\ :-\πάντα ειδοποιούν με τη σειρά κατάταξης και όποιος δεν πάει του ζητούν υπεύθυνη δήλωση για να προχωρήσουν στον επόμενο

Αποσυνδεδεμένος GOLDENGIRL

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
σε ευχαριστώ μακάρι να μου δώσουν έστω και τρεις ώρες

Αποσυνδεδεμένος serik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
έχει κανείς κάνα link για την μοριοδότηση των προσόντων για φέτος;

Αποσυνδεδεμένος serik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
κανεις; Γιατι μεχρι αυριο ειναι οι ενστασεις

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: ’ντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
κανεις; Γιατι μεχρι αυριο ειναι οι ενστασεις
τα έχει όλα στο site του ΟΑΕΔ www.oaed.gr

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162180
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 669
Σύνολο: 683

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.