*

Αποστολέας Θέμα: Αλλαγες στην εγκυκλιο αναπληρωτων 2011-2012  (Αναγνώστηκε 87121 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος julie_v

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έγινα δασκάλα για τα λεφτά και τη δόξα!
    • Προφίλ
Απ: Αλλαγες στην εγκυκλιο αναπληρωτων 2011-2012
« Απάντηση #266 στις: Ιούλιος 09, 2011, 04:00:17 μμ »
Γνωριζει κανεις τι ειναι το 7 κουτακι (προγραμμα εξειδικευμενης εκπαιδευτικης υποστηριξης για ενταξη μαθητων με αναπηρια ή ειδικες εκπαιδευτικες αναγκες;) και αν χρειαζεται καποιο ειδικο προσον για να το δηλωσει κανεις;; Οι αρμοδιοι δε γνωριζουν και ρωτανε ο ενας τον αλλον.. Ειναι ολοι ασχετοι ή εγω πεφτω στις περιπτωσεις;;  :o

Όχι, δεν χρειάζεται τίποτα...
Άρχισα να μετράω πρόβατα για να κοιμηθώ...
Τι να δω; Λείπανε δυο. Αστυνομία, ανακρίσεις, χαμός...
Τέσσερις το πρωί κοιμήθηκα...
Eίναι να μη σου τύχει...!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αλλαγες στην εγκυκλιο αναπληρωτων 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:51:56 »

Αποσυνδεδεμένος Nafs

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Αλλαγες στην εγκυκλιο αναπληρωτων 2011-2012
« Απάντηση #267 στις: Ιούλιος 10, 2011, 10:46:09 μμ »
Παιδιά κάνω την αίτηση και έχω βρεί ενα excel με τις περιοχές που έχει κάθε Α/θμια.. Αλλά δεν ξέρω αν είναι ενημερωμένο με βάση τους νέους Δήμους!!(-συγχωνευσεις) μήπως έχει κανείς κάτι πιο σίγουρο;;;
και για την Β/θμια βρήκα αυτό το site  moriade.comli.com (απο το pde )αλλά πάλι για τους ίδιους λόγους έχω τις ανησυχίες μου!!

Ξέρει κανείς σίγουρα;;;;!!!!  :)

Thanksss  :D

Αποσυνδεδεμένος Nellyza

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Αλλαγες στην εγκυκλιο αναπληρωτων 2011-2012
« Απάντηση #268 στις: Ιούλιος 10, 2011, 11:22:01 μμ »
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΙΚΑΝΚΕΣ 24 ΜΗΝΟ Η 30ΜΗΝΟ??

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Αλλαγες στην εγκυκλιο αναπληρωτων 2011-2012
« Απάντηση #269 στις: Ιούλιος 10, 2011, 11:28:26 μμ »
Σημαίνει ότι έχεις εργαστεί μέχρι και πέρσι το καλοκαίρι για 24 ή για 30 μήνες.Σαφώς, αν έχεις προσληφθεί τα 2 τελευταία χρόνια, δε νομίζω να τα συμπληρώνεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αλλαγες στην εγκυκλιο αναπληρωτων 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:51:56 »

Αποσυνδεδεμένος draminos.

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
    • Προφίλ
Απ: Αλλαγες στην εγκυκλιο αναπληρωτων 2011-2012
« Απάντηση #270 στις: Ιούλιος 10, 2011, 11:52:32 μμ »
Γνωριζει κανεις τι ειναι το 7 κουτακι (προγραμμα εξειδικευμενης εκπαιδευτικης υποστηριξης για ενταξη μαθητων με αναπηρια ή ειδικες εκπαιδευτικες αναγκες;) και αν χρειαζεται καποιο ειδικο προσον για να το δηλωσει κανεις;; Οι αρμοδιοι δε γνωριζουν και ρωτανε ο ενας τον αλλον.. Ειναι ολοι ασχετοι ή εγω πεφτω στις περιπτωσεις;;  :o

Αυτο το κουτακιαφορα την παραλληλη στηριξη για παιδια με μαθησιακες δυσκολιες ειτε στα κανονικα ειτε στα ειδικα σχολεια Αλλα οι πιθανοτητες ειναι μηδαμινες μια και σε επιλεγουν μονο αν εξαντληθουν οι πινακες της ειδικης αγωγης κατι το οποιο δεν εγινε ποτε μεχρι τωρα

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Αλλαγες στην εγκυκλιο αναπληρωτων 2011-2012
« Απάντηση #271 στις: Ιούλιος 10, 2011, 11:57:13 μμ »
Γνωριζει κανεις τι ειναι το 7 κουτακι (προγραμμα εξειδικευμενης εκπαιδευτικης υποστηριξης για ενταξη μαθητων με αναπηρια ή ειδικες εκπαιδευτικες αναγκες;) και αν χρειαζεται καποιο ειδικο προσον για να το δηλωσει κανεις;; Οι αρμοδιοι δε γνωριζουν και ρωτανε ο ενας τον αλλον.. Ειναι ολοι ασχετοι ή εγω πεφτω στις περιπτωσεις;;  :o

Αυτο το κουτακιαφορα την παραλληλη στηριξη για παιδια με μαθησιακες δυσκολιες ειτε στα κανονικα ειτε στα ειδικα σχολεια Αλλα οι πιθανοτητες ειναι μηδαμινες μια και σε επιλεγουν μονο αν εξαντληθουν οι πινακες της ειδικης αγωγης κατι το οποιο δεν εγινε ποτε μεχρι τωρα

Μαλιτσα.. Thanks  :)

Αποσυνδεδεμένος julie_v

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έγινα δασκάλα για τα λεφτά και τη δόξα!
    • Προφίλ
Απ: Αλλαγες στην εγκυκλιο αναπληρωτων 2011-2012
« Απάντηση #272 στις: Ιούλιος 11, 2011, 12:00:41 πμ »
Αυτο το κουτακιαφορα την παραλληλη στηριξη για παιδια με μαθησιακες δυσκολιες ειτε στα κανονικα ειτε στα ειδικα σχολεια Αλλα οι πιθανοτητες ειναι μηδαμινες μια και σε επιλεγουν μονο αν εξαντληθουν οι πινακες της ειδικης αγωγης κατι το οποιο δεν εγινε ποτε μεχρι τωρα

Σίγουρα έγινε πέρυσι στους ΠΕ70, αλλά & στη Β/βαθμια.
Σε παραπέμπω στις αντίστοιχες συζητήσεις για την Α/βαθμια (στο alfavita) & τη Β/βαθμια στο pde.
Άρχισα να μετράω πρόβατα για να κοιμηθώ...
Τι να δω; Λείπανε δυο. Αστυνομία, ανακρίσεις, χαμός...
Τέσσερις το πρωί κοιμήθηκα...
Eίναι να μη σου τύχει...!!

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Αλλαγες στην εγκυκλιο αναπληρωτων 2011-2012
« Απάντηση #273 στις: Ιούλιος 11, 2011, 07:51:44 πμ »
Κοιταξτε εγω τελικά εβάλα 25 ακω 5 αμω στα 40-45 λεπτά απο το σπίτι μου μη γίνει κ καμία στραβη κ πάρει πολλούς αμω κ την πατήσουμε..το κουτάκι δεν το εβάλα, πάντως αν δεν είχα υποχρεώσεις ή είχα μεγάλα παιδια θα το εβαζα

Εννοεις δεν εβαλες το κουτακι για αμω ή για ακω; Εγω προβληματιζομαι γιατι αν εχει θεση ακω εστω και στην αλλη ακρη γιατι να μην παω ακω αλλα να προηγηθει η επιλογη μου αμω καπου κοντα; Απο περσυ απο οτι θυμαμαι μου ειχαν πει πως προηγουνται οι συγκεκριμενες επιλογες (ειτε αμω, ειτε ακω) και μετα πανε στα κουτακια. Που σημαινει πως μπορει να παω αμω π.χ. στην Αθηνα αν το εχω δηλωσει τη στιγμη που μπορει να υπαρχει θεση ακω εστω και στο εβρο. Δεν ξερω τι να κανω  :-\ :( :'(

Γι αυτό φωνάζουμε κάποιοι απο πέρυσι ότι το υπουργείο γ@@@! Κ για να στο κάνω ακόμη πιο τραγικό: σκέψου εσύ πχ να έχεις 18 μόρια κ το κωλουπουργείο ξεκινά να καλει ΑΜΩ το Σεπτέμβρη, πας εσύ κυρία. Κ τον Οκτώβρη καλεί ΑΚΩ κ πάει ο άλλος που είναι και 400 θέσεις πιο κάτω απο εσένα επειδη πολύ απλά δεν δήλωσε ΑΜΩ!!!! Αυτός το παίζει αναπληρωτής κ "διορισμένος" κ εσύ φουκαράς ωρομίσθιος...ε συγγνώμη ανπληρωτης μειωμένου ωραρίου!!!!!
Αλλά εδω που έχουν φτάσει τα πράγματα στο Ελλαδιστάν ουτε εγω ξέρω ΤΙ να βάλω κ πως, παρόλο που ξέρω ότι μέχρι τέλος του 2011 θα παίρνω το ταμείο ανεργίας μου!
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αλλαγες στην εγκυκλιο αναπληρωτων 2011-2012
« Απάντηση #274 στις: Ιούλιος 11, 2011, 12:20:06 μμ »
Καλά, υπάρχει περίπτωση να καλέσουν πρώτα ΑΜΩ; Πέρσυ πρώτα ΑΚΩ κάλεσαν και μετά ΑΜΩ.

Αποσυνδεδεμένος dessi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 523
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αλλαγες στην εγκυκλιο αναπληρωτων 2011-2012
« Απάντηση #275 στις: Ιούλιος 11, 2011, 12:26:00 μμ »
Καλά, υπάρχει περίπτωση να καλέσουν πρώτα ΑΜΩ; Πέρσυ πρώτα ΑΚΩ κάλεσαν και μετά ΑΜΩ.

Προς τις τελευταίες φάσεις τούς καλούσαν μπερδεμένα: ΑΜΩ - ΑΚΩ μαζί στην ίδια λίστα. Πιθανόν φέτος να δούμε και κάτι τέτοιο από τις πρώτες φάσεις, πάντα στο πλαίσιο των περικοπών. Αν για παράδειγμα αυξηθεί το ωράριο των μονίμων ή δώσουν ώρες φιλολογικών μαθημάτων σε Ξενόγλωσσους τότε πιθανόν να μειωθούν οι ώρες και αν είναι απο 15 ώρες και κάτω τότε να αποφασίσουν να μην προσλάβουν ΑΚΩ και τον πληρώνουν τσάμπα!

Αποσυνδεδεμένος euginia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: Αλλαγες στην εγκυκλιο αναπληρωτων 2011-2012
« Απάντηση #276 στις: Ιούλιος 11, 2011, 12:50:36 μμ »
Κακημέρα .Θα ήθελα να ρωτησω το εξής ¨Για να διοριστεί κάποιος μόνιμος πρέπει να κάνει και αίτηση αναπληρωτή ή αρκεί να κάνει αίτηση όταν βγει η σχετική εγκύκλιος.Ρωτ'αω γιατί έχω σύμβαση 2ετίας με ιδιωτικό και το θεωρώ κουτό να κάνω αίτηση για αναπληρώτρια,

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αλλαγες στην εγκυκλιο αναπληρωτων 2011-2012
« Απάντηση #277 στις: Ιούλιος 11, 2011, 12:54:24 μμ »
Καλά, υπάρχει περίπτωση να καλέσουν πρώτα ΑΜΩ; Πέρσυ πρώτα ΑΚΩ κάλεσαν και μετά ΑΜΩ.

Προς τις τελευταίες φάσεις τούς καλούσαν μπερδεμένα: ΑΜΩ - ΑΚΩ μαζί στην ίδια λίστα. Πιθανόν φέτος να δούμε και κάτι τέτοιο από τις πρώτες φάσεις, πάντα στο πλαίσιο των περικοπών. Αν για παράδειγμα αυξηθεί το ωράριο των μονίμων ή δώσουν ώρες φιλολογικών μαθημάτων σε Ξενόγλωσσους τότε πιθανόν να μειωθούν οι ώρες και αν είναι απο 15 ώρες και κάτω τότε να αποφασίσουν να μην προσλάβουν ΑΚΩ και τον πληρώνουν τσάμπα!
Τέλεια..... :P

Αποσυνδεδεμένος marooned

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: Αλλαγες στην εγκυκλιο αναπληρωτων 2011-2012
« Απάντηση #278 στις: Ιούλιος 11, 2011, 04:05:58 μμ »
Κακημέρα .Θα ήθελα να ρωτησω το εξής ¨Για να διοριστεί κάποιος μόνιμος πρέπει να κάνει και αίτηση αναπληρωτή ή αρκεί να κάνει αίτηση όταν βγει η σχετική εγκύκλιος.Ρωτ'αω γιατί έχω σύμβαση 2ετίας με ιδιωτικό και το θεωρώ κουτό να κάνω αίτηση για αναπληρώτρια,
Κακημέρα όντως! Σου παραθέτω απαντήσεις από άλλο σημείο του φόρουμ:


        Να εκφρασω και γω την καχυποψια μου. Αυτη η επιλογη στην αιτηση των αναπληρωτων οτι δεν επιθυμω να προσληφθω ως αναπληρωτης  αλλα υποβαλλω το παρον μονο για ενταξη στους πινακες διορισμων δε μου φαινεται αθωα. Μηπως θελουν να δουν ποσοι ειναι διατεθημενοι να συμβιβαστουν με τα ψιχουλα της αναπληρωσης για ακομη μια χρονια  αντι κανονικου διορισμου; Θα μας τρελανουν!

    Αυτό αφορά όσους είναι να διοριστούν με προυπηρεσία..Οι διοριστέοι γ' φουρνιάς δεν είναι υποχρεωμένοι να κάνουν χαρτιά για αναπληρωτές-αν και δε θα ήταν συνετό, γιατί δεν είναι σίγουρο ότι θα τους διορίσει όλους τους εναπομείναντες φέτος.


Σωστά, και εγώ αυτό καταλαβαίνω από την επισήμανση της εγκυκλίου σελ.2


Δεν ξέρω κατά πόσο μπορείς να είσαι τόσο ασφαλής με το διετές της σύμβασής σου..ιδιωτικά είναι αυτά! Γιατί δεν κάνεις απλά την αίτηση χωρίς να συμπληρώσεις περιοχές; Απλά μαρκάρεις το αντίστοιχο κουτάκι.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Αλλαγες στην εγκυκλιο αναπληρωτων 2011-2012
« Απάντηση #279 στις: Ιούλιος 11, 2011, 06:07:20 μμ »
Καλά, υπάρχει περίπτωση να καλέσουν πρώτα ΑΜΩ; Πέρσυ πρώτα ΑΚΩ κάλεσαν και μετά ΑΜΩ.

που ζεις?????
Πέρυσι οταν γινοταν το όλο σκηνικό μόνο 3 άτομα ασχοληθήκαμε  (εδω στο pde) με το ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ!
Ισως βεβαια ειναι κ θεμα κλάδου! Σ εμάς τους πληροφορικούς ξεσκίστηκαν να καλούν ΠΡΩΤΑ ΑΜΩ (όπως κ εμένα 15 Νοέμβρη) κ μετάααααααααααααα βουρ όλοι ΑΚΩ! Αϊ σιχτηρ

Εν κατακλείδι θεωρω πως κ η φετινη εγύκλιο έχει ελλείψεις, έπρεπε να ξεκαθαρίζει ότι ως επι το πλείστον καλουνται πρωτα οι ΑΚΩ κ ότι προκυπτει να το δινουν σε ΑΜΩ....
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159610
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 329
Σύνολο: 329

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.134 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.