*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012  (Αναγνώστηκε 495059 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος xristis23

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #504 στις: Ιούλιος 18, 2011, 08:32:06 μμ »
epistimik,εδώ που είμαι ήσουνα εκεί που είσαι θα΄ρθω!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D

πώς τα βλέπεις ως παλιότερη;;;;

είδες που σού'λεγα για την προυπηρεσία;;;; ;)

με το καλο να έρθεις λοιπόν!
κάθε χρόνο νομίζω ότι η προκήρυξη γίνεται και λίιιιιιιγο πιο σαφής
κάλλιο αργά βέβαια παρά ποτέ ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:41:08 »

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #505 στις: Ιούλιος 18, 2011, 08:33:22 μμ »
epistimik,εδώ που είμαι ήσουνα εκεί που είσαι θα΄ρθω!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D

πώς τα βλέπεις ως παλιότερη;;;;

είδες που σού'λεγα για την προυπηρεσία;;;; ;)

με το καλο να έρθεις λοιπόν!
κάθε χρόνο νομίζω ότι η προκήρυξη γίνεται και λίιιιιιιγο πιο σαφής
κάλλιο αργά βέβαια παρά ποτέ ;) ;)

με μπαστουνάκι θά'ρθω!!! ;D ;D ;D ;D

όλα καλά....... ;)

Αποσυνδεδεμένος ka8hghtria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #506 στις: Ιούλιος 18, 2011, 09:33:05 μμ »
Αν καποιος ανηκει στις ειδικες κατηγοριες ας μου πει: Εχω διαβασει την εγκυκλιο αλλα εκει με τα πιστοποιητικα υγειας και τος νομους μπερδευτικα... Εχω 67% και ανω περισυ που εκανα τα χαρτια μου κατεθεσα πιστοποιητικο με τον νομο 2643/98 φετος ισχυει ή πρεπει να βγαλω νεο πιστοποιητικο;

Γι αυτο εχει κανεις αποψη;

μα το λέει ξεκάθαρα, αν δεν είναι επ'αοριστου αυτό που έχεις πρέπει να βγάλεις νέο πιστοποιητικό με το νέο νόμο πάνω.
αλλιώς ξανακαταθέτεις αυτό που ήδη έχεις.

Αποσυνδεδεμένος tsikoman

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #507 στις: Ιούλιος 18, 2011, 09:52:21 μμ »
μερικές παρατηρήσεις


7. Όπου σε πάρουν πρώτα ΠΛΗΡΟΥΣ ωραρίου εκεί μένεις (ειδική,γενική,ΤΑΔ) και σε σβήνουν από τους άλλους πίνακες. Αν όμως σε πάρουν μειωμένου σε κάποιο πίνακα παραμένεις ενεργός σε όλους τους υπόλοιπους αλλά μόνο για πρόσληψη ως ΠΛΗΡΟΥΣ ωραρίου (σελ 30 επισ. VΙΙ)



ερώτηση για να δώ αν κατάλαβα σωστά:
με παίρνουν αναπληρωτή μειωμένου ωραρίου στην γενική αγωγή μιας πόλης
και με καλουν αναπληρωτή πλήρους ωραρίου (21ώρες) στην ειδική αγωγή στην ίδια πόλη.

τότε θα έχω την εβδομάδα 21 ώρες στην ειδική + όσες ώρες εννοείται το ΑΜΩ (υποθέτω 16) ;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:41:08 »

Αποσυνδεδεμένος tsikoman

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #508 στις: Ιούλιος 18, 2011, 09:57:15 μμ »
Καλησπέρα!!
 :)
Ένα καλό είναι το ότι ζητάνε πιστοποιητικό επάρκειας για τη Νοηματική. Όμως θα έπρεπε να σκεφτούν και όσους έχουν τελειώσει 4ο κύκλο (το έτος επάρκειας) και περιμένουν να δώσουν εξετάσεις για το πιστοποιητικό το Νοέμβρη. Δε θα έπρεπε να συμπεριληφθούν και αυτοί σε περίπτωση που απορροφηθούν όλοι όσοι έχουν πιστοποιητικά και υπάρχουν ανάγκες;
Γιατί τι είναι καλύτερο; να έχει κάποιος επάρκεια στη νοηματική και σεμινάριο ή 4ο κύκλο και μεταπτυχιακό; Νομίζω θα προτιμούσα το 2ο.

ερώτηση για να δώ αν κατάλαβα σωστα:
πλέον για τον Πίνακα ΕΑΕ απαιτείται η επάρκεια ενγ (όχι οι κύκλοι, όσους κι αν έχεις)
αλλά για τους Πίνακες ΕΑΕ+Braille, EAE+ΕΝΓ, ΕΑΕ+ΕΝΓ+Braille θα ισχύουν οι κύκλοι της ενγ  ;;;

(λεπτομέρειες σελ. 28 εγκυκλίου, αρ.3)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 18, 2011, 10:02:16 μμ από tsikoman »

Αποσυνδεδεμένος prigipesa1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #509 στις: Ιούλιος 18, 2011, 10:10:02 μμ »
καλησπερα σε ολους , παρακολουθω το forum απο περισυ , καλη μας επιτυχια για φετος ευχομαι !!! θα ηθελα να με διαφωτησει καποιος αν γνωριζει . Η απολυση μας ειναι καθε χρονο , 30 ιουνιου . Φετος πεφτει ομως σαββατο ( θα μου πειτε , εισαι τρελη , απλα εξαιτιας καποιου προσωπικου συμβαντος ειναι απαραιτητο να γνωριζω ) , τι γινεται σε αυτην την περιπτωση ? Υπαρχει πιθανοτητα να απολυθουμε 29 ? Και αν ναι ειναι απαραιτητο να πας την επομενη, δηλαδη δευτερα στην εκαστοτε δευτεροβαθμια , ή μπορεις και μετα απο καποιες μερες ? Υπαρχει δε πιθανοτητα να το τραβηξουν 2 Ιουλιου ? Σας παρακαλω αν γνωριζει καποιος παλιοτερος να μου πει , ευχαριστω ...

Αποσυνδεδεμένος kostzo10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #510 στις: Ιούλιος 18, 2011, 10:10:55 μμ »
μερικές παρατηρήσεις


7. Όπου σε πάρουν πρώτα ΠΛΗΡΟΥΣ ωραρίου εκεί μένεις (ειδική,γενική,ΤΑΔ) και σε σβήνουν από τους άλλους πίνακες. Αν όμως σε πάρουν μειωμένου σε κάποιο πίνακα παραμένεις ενεργός σε όλους τους υπόλοιπους αλλά μόνο για πρόσληψη ως ΠΛΗΡΟΥΣ ωραρίου (σελ 30 επισ. VΙΙ)


παραιτεισαι απο γενικη και πας ειδικη γιατι ειναι πληρους...σιγα μην σου δωσουν και υπερωριες


ερώτηση για να δώ αν κατάλαβα σωστά:
με παίρνουν αναπληρωτή μειωμένου ωραρίου στην γενική αγωγή μιας πόλης
και με καλουν αναπληρωτή πλήρους ωραρίου (21ώρες) στην ειδική αγωγή στην ίδια πόλη.

τότε θα έχω την εβδομάδα 21 ώρες στην ειδική + όσες ώρες εννοείται το ΑΜΩ (υποθέτω 16) ;;;

Αποσυνδεδεμένος maroulaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 471
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εχω και εγω μαρουλι στο δοντι;;;;;
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #511 στις: Ιούλιος 18, 2011, 10:13:45 μμ »
Καλησπέρα!!
 :)
Ένα καλό είναι το ότι ζητάνε πιστοποιητικό επάρκειας για τη Νοηματική. Όμως θα έπρεπε να σκεφτούν και όσους έχουν τελειώσει 4ο κύκλο (το έτος επάρκειας) και περιμένουν να δώσουν εξετάσεις για το πιστοποιητικό το Νοέμβρη. Δε θα έπρεπε να συμπεριληφθούν και αυτοί σε περίπτωση που απορροφηθούν όλοι όσοι έχουν πιστοποιητικά και υπάρχουν ανάγκες;
Γιατί τι είναι καλύτερο; να έχει κάποιος επάρκεια στη νοηματική και σεμινάριο ή 4ο κύκλο και μεταπτυχιακό; Νομίζω θα προτιμούσα το 2ο.

ερώτηση για να δώ αν κατάλαβα σωστα:
πλέον για τον Πίνακα ΕΑΕ απαιτείται η επάρκεια ενγ (όχι οι κύκλοι, όσους κι αν έχεις)
αλλά για τους Πίνακες ΕΑΕ+Braille, EAE+ΕΝΓ, ΕΑΕ+ΕΝΓ+Braille θα ισχύουν οι κύκλοι της ενγ  ;;;

(λεπτομέρειες σελ. 28 εγκυκλίου, αρ.3)

για τον πινακα νοηματικης κ νομηματικης +braille  απαιτειται επαρκεια οχι για τον γενικο της ειδικης
"....κ σου κουρσεύουν τη λαλιά κ ανάσα πια δεν έχεις...."

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #512 στις: Ιούλιος 18, 2011, 10:23:11 μμ »
βασικα απαιτείται η επάρκεια πλεον διαφορετικα οι κυκλοι δεν μετράνε καν...Και να φανταστείτε πως δεν συνέχισα νοηματική γιατι την πάτησα στους 2 πρώτους κυκλους και φοβόμουν πως θα την πατούσα και στον 3ο!και να που βγήκα αληθινή!!!  ;D

Αποσυνδεδεμένος kxrysa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #513 στις: Ιούλιος 18, 2011, 10:25:25 μμ »
καλησπερα σε ολους , παρακολουθω το forum απο περισυ , καλη μας επιτυχια για φετος ευχομαι !!! θα ηθελα να με διαφωτησει καποιος αν γνωριζει . Η απολυση μας ειναι καθε χρονο , 30 ιουνιου . Φετος πεφτει ομως σαββατο ( θα μου πειτε , εισαι τρελη , απλα εξαιτιας καποιου προσωπικου συμβαντος ειναι απαραιτητο να γνωριζω ) , τι γινεται σε αυτην την περιπτωση ? Υπαρχει πιθανοτητα να απολυθουμε 29 ? Και αν ναι ειναι απαραιτητο να πας την επομενη, δηλαδη δευτερα στην εκαστοτε δευτεροβαθμια , ή μπορεις και μετα απο καποιες μερες ? Υπαρχει δε πιθανοτητα να το τραβηξουν 2 Ιουλιου ? Σας παρακαλω αν γνωριζει καποιος παλιοτερος να μου πει , ευχαριστω ...


Η ΑΠΟΛΥΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΙΣ 30 ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΥΡΙΑΚΗ, ΑΡΓΙΑ ή ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ....
Αγάπα αυτό που έχεις τώρα που είναι κοντά σου πριν σε διδάξει η ζωή να το αγαπήσεις όταν θα είναι μακρυά σου....

Αποσυνδεδεμένος carmelita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #514 στις: Ιούλιος 18, 2011, 10:36:01 μμ »
Αγαπητοί φίλοι, θα χρειαστώ τα φώτα σας..
Ανήκω σε τεχνική ειδικότητα και φέτος παρακολούθησα το σεμινάριο Ειδ. Αγωγής του Παν. Μακεδονίας για προσωπικούς λόγους.
Αν κατάλαβα καλά στην εγκύκλιο αναφέρεται ότι ούσα χωρίς προυπηρεσία και με σεμινάριο μετά τις 31-8-10 δεν θα μπορώ να ενταχθώ σε κανένα πίνακα.. Άραγε να κάνω αίτηση μήπως και πάρουν άτομα χωρίς τα τυπικά προσόντα (όπως αναφέρεται) ή να μην κάνω τον κόπο?

Αποσυνδεδεμένος kxrysa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #515 στις: Ιούλιος 18, 2011, 10:48:04 μμ »
ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΝ ΔΕΚΤΗ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΤΥΠΙΚΑ ή ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΕΝΤΑΞΗΣ
Αγάπα αυτό που έχεις τώρα που είναι κοντά σου πριν σε διδάξει η ζωή να το αγαπήσεις όταν θα είναι μακρυά σου....

Αποσυνδεδεμένος carmelita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #516 στις: Ιούλιος 18, 2011, 10:49:17 μμ »
Ευχαριστώ για την απάντηση, το φοβόμουν αυτό...

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2011-2012
« Απάντηση #517 στις: Ιούλιος 18, 2011, 10:50:41 μμ »
Μάλλον εφόσον δεν καλύπτεις τις προυποθέσεις δεν θα σου επιτρέψουν να καταθέσεις αίτηση. Στην αίτηση της γενικής, συμπλήρωσες το τετραγωνάκι που λέει ότι εάν εξαντληθούν οι πίνακες της ειδικής, δεχεσαι να πας και στην ειδική εφόσον εξαντληθούν οι πίνακες αυτής;
22 χρόνια κάνω την αίτηση για αναπληρωτές χωρίς να βλέπω φως και άρχισα να δουλεύω, μόλις, πριν πριν 5 χρόνια και αφού ήμουν επιτυχούσα στο ΑΣΕΠ.
Στην ειδική αγωγή δούλεψα πρώτη φορά πέρσι ως αναπληρώτρια. Μην το βάζεις κάτω. ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 346
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 341
Σύνολο: 341

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.