*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?  (Αναγνώστηκε 147408 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #322 στις: Αύγουστος 26, 2011, 01:27:01 μμ »
Για να φτάσει τους περσινούς αναπληρωτές πρέπει να πάρει 2204 άτομα. Αλλά και τόσους να μην πάρει 2100 πρέπει να πάρει.
Demetroula το 2204 προκύπτει από τον αριθμό των αναπληρωτών που πήρε πέρσι με σειρά κατάταξης στο πίνακα μαζί με τις ειδικές κατηγορίες που προστέθηκαν φέτος στο πίνακα;Γιατί αν δε κάνω λάθος στο περσινό πίνακα σταμάτησε  στο 1824. Σε ρωτάω για να δω τι πρέπει να ελπίζω για φέτος με σειρά γύρω στο 2100 μετά τους διορισμούς..
2100 αναπληρωτές εννοώ συνολικά όλους όσους θα δουλέψουν (όπως το νούμερο 1913). Φέτος το σύστημα σταμάτησε στη θέση 1840. Πάνω από τη θέση 2030 (μετά τους διορισμούς) υπάρχουν 111 άτομα που υπάρχουν και στον πίνακα της ειδικής (άρα κάποιοι θα πάνε εκεί, δεν ξέρω πόσοι θα είναι, 30-50 ίσως). Οπότε ο πίνακας ίσως πάει στο 2050 μετά τους διορισμούς (στο περίπου πάντα). Πρέπει να υπολογίζεις και 100 τρίτεκνους κάτω από τη θέση 2050, που θα σε περάσουν. Και όλα αυτά αν πάρει 70-100 άτομα λιγότερα απ' ότι πέρυσι, αν πάρει τα ίδια έχεις κι εσύ ελπίδες, αν πάρει 200 άτομα λιγότερα από πέρυσι (όπως έγινε και φέτος) τότε θα πάρει μέχρι τη θέση 1950-2000 (μετά τους διορισμούς).
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:22:27 »

Αποσυνδεδεμένος Maria GrBl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #323 στις: Αύγουστος 26, 2011, 01:32:51 μμ »
Για να φτάσει τους περσινούς αναπληρωτές πρέπει να πάρει 2204 άτομα. Αλλά και τόσους να μην πάρει 2100 πρέπει να πάρει.
Demetroula το 2204 προκύπτει από τον αριθμό των αναπληρωτών που πήρε πέρσι με σειρά κατάταξης στο πίνακα μαζί με τις ειδικές κατηγορίες που προστέθηκαν φέτος στο πίνακα;Γιατί αν δε κάνω λάθος στο περσινό πίνακα σταμάτησε  στο 1824. Σε ρωτάω για να δω τι πρέπει να ελπίζω για φέτος με σειρά γύρω στο 2100 μετά τους διορισμούς..
2100 αναπληρωτές εννοώ συνολικά όλους όσους θα δουλέψουν (όπως το νούμερο 1913). Φέτος το σύστημα σταμάτησε στη θέση 1840. Πάνω από τη θέση 2030 (μετά τους διορισμούς) υπάρχουν 111 άτομα που υπάρχουν και στον πίνακα της ειδικής (άρα κάποιοι θα πάνε εκεί, δεν ξέρω πόσοι θα είναι, 30-50 ίσως). Οπότε ο πίνακας ίσως πάει στο 2050 μετά τους διορισμούς (στο περίπου πάντα). Πρέπει να υπολογίζεις και 100 τρίτεκνους κάτω από τη θέση 2050, που θα σε περάσουν. Και όλα αυτά αν πάρει 70-100 άτομα λιγότερα απ' ότι πέρυσι, αν πάρει τα ίδια έχεις κι εσύ ελπίδες, αν πάρει 200 άτομα λιγότερα από πέρυσι (όπως έγινε και φέτος) τότε θα πάρει μέχρι τη θέση 1950-2000 (μετά τους διορισμούς).


ΒΑΣΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΨΙΛΟΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ, ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΘΕΣΗ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 1900  ΣΤΟΝ ΕΝΙΑΙΟ ΠΙΝΑΚΑ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΦΩΝΑΞΟΥΝ ΦΕΤΟΣ ?
Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!!!!

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #324 στις: Αύγουστος 26, 2011, 01:35:36 μμ »
ΒΑΣΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΨΙΛΟΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ, ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΘΕΣΗ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 1900  ΣΤΟΝ ΕΝΙΑΙΟ ΠΙΝΑΚΑ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΦΩΝΑΞΟΥΝ ΦΕΤΟΣ ?
Ε, ναι!  ;D
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Maria GrBl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #325 στις: Αύγουστος 26, 2011, 01:38:28 μμ »
ΒΑΣΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΨΙΛΟΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ, ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΘΕΣΗ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 1900  ΣΤΟΝ ΕΝΙΑΙΟ ΠΙΝΑΚΑ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΦΩΝΑΞΟΥΝ ΦΕΤΟΣ ?
Ε, ναι!  ;D

ΜΑΚΑΡΙ :D
Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:22:27 »

Αποσυνδεδεμένος vasouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Life is wooondeeerfuuul..
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #326 στις: Αύγουστος 26, 2011, 01:41:45 μμ »
Για να φτάσει τους περσινούς αναπληρωτές πρέπει να πάρει 2204 άτομα. Αλλά και τόσους να μην πάρει 2100 πρέπει να πάρει.
Demetroula το 2204 προκύπτει από τον αριθμό των αναπληρωτών που πήρε πέρσι με σειρά κατάταξης στο πίνακα μαζί με τις ειδικές κατηγορίες που προστέθηκαν φέτος στο πίνακα;Γιατί αν δε κάνω λάθος στο περσινό πίνακα σταμάτησε  στο 1824. Σε ρωτάω για να δω τι πρέπει να ελπίζω για φέτος με σειρά γύρω στο 2100 μετά τους διορισμούς..
2100 αναπληρωτές εννοώ συνολικά όλους όσους θα δουλέψουν (όπως το νούμερο 1913). Φέτος το σύστημα σταμάτησε στη θέση 1840. Πάνω από τη θέση 2030 (μετά τους διορισμούς) υπάρχουν 111 άτομα που υπάρχουν και στον πίνακα της ειδικής (άρα κάποιοι θα πάνε εκεί, δεν ξέρω πόσοι θα είναι, 30-50 ίσως). Οπότε ο πίνακας ίσως πάει στο 2050 μετά τους διορισμούς (στο περίπου πάντα). Πρέπει να υπολογίζεις και 100 τρίτεκνους κάτω από τη θέση 2050, που θα σε περάσουν. Και όλα αυτά αν πάρει 70-100 άτομα λιγότερα απ' ότι πέρυσι, αν πάρει τα ίδια έχεις κι εσύ ελπίδες, αν πάρει 200 άτομα λιγότερα από πέρυσι (όπως έγινε και φέτος) τότε θα πάρει μέχρι τη θέση 1950-2000 (μετά τους διορισμούς).

Ας σκεφτόμαστε θετικά, οτι θα πάρει δηλαδή ή τα ίδια ή ακόμη καλύτερα περισσότερα..τι να πω με την αύξηση που παρουσιάζεται στις πιστώσεις για τον γενικό αριθμό των αναπληρωτών, πάλι ριγμένοι θα 'μαστε οι νηπιαγωγοί;Βέβαια αν δε δούμε τίποτα δεν είναι σίγουρο, οπότε ας ελπίζουμε για το καλύτερο..Καλή επιτυχία σου εύχομαι!
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #327 στις: Αύγουστος 26, 2011, 01:45:39 μμ »
Ας σκεφτόμαστε θετικά, οτι θα πάρει δηλαδή ή τα ίδια ή ακόμη καλύτερα περισσότερα..τι να πω με την αύξηση που παρουσιάζεται στις πιστώσεις για τον γενικό αριθμό των αναπληρωτών, πάλι ριγμένοι θα 'μαστε οι νηπιαγωγοί;Βέβαια αν δε δούμε τίποτα δεν είναι σίγουρο, οπότε ας ελπίζουμε για το καλύτερο..Καλή επιτυχία σου εύχομαι!
Καλή επιτυχία κι από μένα! Όλα θα παιχτούν στις συνταξιοδοτήσεις. Αν είναι γύρω στις 700 θα είναι καλά (πρόπερσι ήταν 500, πέρσι 1000). Εγώ είμαι θέση 2030 περίπου και όπως καταλαβαίνεις είμαι σε αναμμένα κάρβουνα, και θα είμαι για πολύ ακόμα. :)
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Ελεάνθη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #328 στις: Αύγουστος 26, 2011, 01:50:31 μμ »
δημητρουλα απο αυτους που διοριστηκαν με το 60% μονο 4 ηταν στον πινακα μασ?αν ναι γιατι αφαιρεισ 61?πρεπει λιγοτερουσ

Αποσυνδεδεμένος vasouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Life is wooondeeerfuuul..
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #329 στις: Αύγουστος 26, 2011, 01:50:57 μμ »
Ας σκεφτόμαστε θετικά, οτι θα πάρει δηλαδή ή τα ίδια ή ακόμη καλύτερα περισσότερα..τι να πω με την αύξηση που παρουσιάζεται στις πιστώσεις για τον γενικό αριθμό των αναπληρωτών, πάλι ριγμένοι θα 'μαστε οι νηπιαγωγοί;Βέβαια αν δε δούμε τίποτα δεν είναι σίγουρο, οπότε ας ελπίζουμε για το καλύτερο..Καλή επιτυχία σου εύχομαι!
Καλή επιτυχία κι από μένα! Όλα θα παιχτούν στις συνταξιοδοτήσεις. Αν είναι γύρω στις 700 θα είναι καλά (πρόπερσι ήταν 500, πέρσι 1000). Εγώ είμαι θέση 2030 περίπου και όπως καταλαβαίνεις είμαι σε αναμμένα κάρβουνα, και θα είμαι για πολύ ακόμα. :)
Ας ελπίσουμε οτι δε θα ισχύσει και στις συνταξιοδοτήσεις το κάθε πέρσι και καλύτερα..μπας και δούμε λίγο φως κι εμείς!Καταλαβαίνω δε λες τίποτα..το θυμάμαι και από πέρσι οτι ήμασταν σχετικά κοντά, άντε φέτος μακάρι να πάνε τα πράγματα πολύ καλύτερα και για μας και για όλους!
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #330 στις: Αύγουστος 26, 2011, 01:54:34 μμ »
δημητρουλα απο αυτους που διοριστηκαν με το 60% μονο 4 ηταν στον πινακα μασ?αν ναι γιατι αφαιρεισ 61?πρεπει λιγοτερουσ
Τους αφαίρεσα από τον πίνακα έναν-έναν, γιατί δεν ήξερα να το κάνω συνολικά. Αποκλείεται να έχω κάνει λάθος. Από τα 6 άτομα των ειδικών κατηγοριών στον πίνακά μας πρέπει να ήταν οι 4 ή οι 5, δεν θυμάμαι καλά. Συνολικά από τις 61, οι 5 δεν ήταν στον πίνακά μας. Οπότε αυτές που είστε πάνω από το 1800 αφαιρείτε 56 άτομα.
vasouli, σου εύχομαι ολόψυχα να σε καλέσουν, εν μέρει γιατί αυτό θα σημαίνει ότι θα έχουν καλέσει κι εμένα... ;D ;D ;D  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 26, 2011, 01:56:42 μμ από Demetroula »
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος nanakimou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #331 στις: Αύγουστος 26, 2011, 01:56:11 μμ »
Το καλό με το κλάδο μας είναι ότι ασχολούμαστε με μικρές ηλικιακές ομάδες! Οι γονείς δεν έχουν λεφτά πλέον για να στείλουν τα παιδιά τους στον ιδιωτικό τομέα με αποτέλεσμα να έχει αυξηθεί ο αριθμός στο δημόσιο! Όπως επίσης (και σημαντικότερο) οι γονείς για αυτές τις ηλικίες ξεσηκώνονται, απαιτούν από την πρωτοβάθμια να στείλει εκπαιδευτικό προσωπικό και αυτό είναι υπέρ μας! Δεν μπορούν να μας ρίξουν κατά την άποψη ως προς την αναπλήρωση!

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #332 στις: Αύγουστος 26, 2011, 01:59:43 μμ »
Το καλό με το κλάδο μας είναι ότι ασχολούμαστε με μικρές ηλικιακές ομάδες! Οι γονείς δεν έχουν λεφτά πλέον για να στείλουν τα παιδιά τους στον ιδιωτικό τομέα με αποτέλεσμα να έχει αυξηθεί ο αριθμός στο δημόσιο! Όπως επίσης (και σημαντικότερο) οι γονείς για αυτές τις ηλικίες ξεσηκώνονται, απαιτούν από την πρωτοβάθμια να στείλει εκπαιδευτικό προσωπικό και αυτό είναι υπέρ μας! Δεν μπορούν να μας ρίξουν κατά την άποψη ως προς την αναπλήρωση!
Συμφωνώ, αλλά και πάλι μπορούν να υπάρξουν αλχημείες. Φέτος λειτούργησαν 82 λιγότερα νηπιαγωγεία και εργάστηκαν 66 λιγότεροι νηπιαγωγοί, ενώ τα παιδιά ήταν 7000 περισσότερα. Η αναλογία από 1/11,4 πήγε 1/12,01.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Maria GrBl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #333 στις: Αύγουστος 26, 2011, 02:07:17 μμ »
ΤΟ ΕΙΔΑΤΕ ΑΥΤΟ: ΠΡΟΣΛΗΨΗ 16220 ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ Κ ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ ΣΕ ΑΒΑΘΜΙΑ Κ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ!!!!!!!!
ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.....ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΝΙΑΙΟΣ ΠΙΝΑΚΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΑΣ ΑΦΑΙΡΟΥΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑΝ ΈΤΣΙ ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ?
Ανέβασα τον πίνακά μας μετά τους διορισμούς. Περιμένω να εγκριθεί από το site για να εμφανιστεί στα αρχεία. Είδα ακόμα έναν πίνακα, αλλά ήταν λάθος. Με έδειχνε 4 θέσεις πιο κάτω, μάλλον γιατί δεν είχε αφαιρέσει τους διοριστέους από τις ειδικές κατηγορίες. Αν περιμένεις λίγη ώρα θα σου το εμφανίσει. Έχει τίτλο: "Ενιαίος Πίνακας Αναπληρωτών ΠΕ60 (μετά τους διορισμούς)".

ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ, ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΕΙΣ ΕΔΩ?


Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!!!!

Αποσυνδεδεμένος vasouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 207
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Life is wooondeeerfuuul..
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #334 στις: Αύγουστος 26, 2011, 02:09:05 μμ »
δημητρουλα απο αυτους που διοριστηκαν με το 60% μονο 4 ηταν στον πινακα μασ?αν ναι γιατι αφαιρεισ 61?πρεπει λιγοτερουσ
Τους αφαίρεσα από τον πίνακα έναν-έναν, γιατί δεν ήξερα να το κάνω συνολικά. Αποκλείεται να έχω κάνει λάθος. Από τα 6 άτομα των ειδικών κατηγοριών στον πίνακά μας πρέπει να ήταν οι 4 ή οι 5, δεν θυμάμαι καλά. Συνολικά από τις 61, οι 5 δεν ήταν στον πίνακά μας. Οπότε αυτές που είστε πάνω από το 1800 αφαιρείτε 56 άτομα.
vasouli, σου εύχομαι ολόψυχα να σε καλέσουν, εν μέρει γιατί αυτό θα σημαίνει ότι θα έχουν καλέσει κι εμένα... ;D ;D ;D  ;)

Μακάρι!!Να σε ρωτήσω κι εγώ κάτι σχετικά με το πίνακα..καταρχήν σε ευχαριστούμε πολύ για το κόπο που έκανες!Από τη σειρά μας δεν αφαιρούμε όσους διορίστηκαν;Εγώ γιατί στο πίνακα σου έχω ίδια σειρά με τον πίνακα του e-aitisi;
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #335 στις: Αύγουστος 26, 2011, 02:09:20 μμ »
ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ, ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΑΝΕΒΑΣΕΙΣ ΕΔΩ?
Θα πρέπει να περιμένεις λίγη ώρα γιατί πρέπει να ελεγχθεί από το διαχειριστή.
ΠΕ60

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162171
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 804
Σύνολο: 819

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.13 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.