*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?  (Αναγνώστηκε 146854 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #462 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 04:35:53 μμ »
αλήθεια βρε  παιδιά τόσοι πολλοί είναι οι τρίτεκνοι?

ναι ειναι πολλοι, μολις βγηκε ο νόμος ολοι ξαφνικα αρχισαν να γεννουν..........αντι να διαβαζουν στον ασεπ..... θυμαμαι πριν δυο χρονια σταματησαν σε μενα οι κλησεις αναπληρωτων για να παρουν τους τριτεκνουν. φοβερο. εαν με ειχαν παρει, τωρα θα ειχα τα μορια και θα διοριζομουν.....αστα!

καλά και εγώ τι έκανα ? διάβαζα ΑΣΕΠ και δεν κοιτουσα να γεννήσω ακόμη ένα παιδί, τώρα θα ήμουν διορισμένη ;) ;)
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:10:13 »

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #463 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 04:45:29 μμ »
Αυτό το ακούσατε? Φοβερό... Μπράβο στους συναδέλφους που το έγραψαν και το τραγούδησαν....Δώστε σημασία στα λόγια... Πρέπει να γίνει ύμνος των αναπληρωτών...για εμάς γράφτηκε...


http://www.youtube.com/watch?v=vBljaRDPD9k&feature=share

καλά φοβερό, τέλειο μακάρι να φτάσει στα αυτιά της μπας και ταρακουνηθεί λιγάκι ;) ;) ;)
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος natassoulini

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #464 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 04:50:22 μμ »
Εγώ είμαι η ανάποδη παιδιά ή είναι κι άλλοι σαν εμένα? Εδώ και 3 χρόνια που είμαι παντρεμένη δεν κάνω παιδί γιατί  πρώτα θέλω να διοριστώ.... αλλά βλέπω ότι πάει ανάποδα ! Όχι να διοριστώ για να μπορέσω να κάνω οικογένεια... αλλά κάνω οικογένεια  για να διοριστώ!!! Και μάλιστα πολυμελή!!! Η γνώμη μου ήταν πάντα η ίδια για τους τρίτεκνους ...θα πρέπει να προκυρήσσονται ξεχωριστές θέσεις και να διαγωνίζονται μεταξύ τους.... να χώριζε τις θέσεις σε γενική σειρά και ειδικές κατηγορίες!!!
Σκέφτομαι,άρα υπάρχω....    ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος try more..

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #465 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 04:57:32 μμ »
ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΨΑΛΑΚΗΣ
SOS - Η β΄ φάση αποσπάσεων θα καθυστερήσει... Ως τις 20 του Σεπτέμβρη! Δεν ξέρω αν συμπαρασύρει και τους αναπληρωτές!

μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο?να συμπαρασύρει κ τους αναπληρωτές?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:10:13 »

Αποσυνδεδεμένος atherina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #466 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 05:03:07 μμ »
 κ εγω ετσι σκεφτομουν natassoulini με τη λογικη οτι δε θα ηθελα να τραβαω το μωρο μου απο δω κ απο κει ας διοριστω ελεγα πρωτα κ μολις ερθω σπιτι μου το βλεπω...αλλα δεν το βλεπω να γινεται ετσι γιατι περνανε τα χρονια..

Αποσυνδεδεμένος natassoulini

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #467 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 05:09:31 μμ »
’στα ,atherina  έτσι είναι....παιδιά έχει τσεκάρει κανένας αν στις α/θμιες των νομών σας έχουν ανέβει τα λειτουργικά κενά , έτσι να παίρναμε καμία ιδέα...στης Κορίνθου dipe.kor.sch.gr ανέβηκαν 33 στο σύνολο και θα αφαιρεθούν 3 μόλις τοποθετηθούν οι τρείς που ήρθαν με απόσπαση...άρα 30 κενά η Κόρινθος απ΄οτι κατάλαβα... Σήμερα τα ανέβασαν
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 05, 2011, 05:11:09 μμ από natassoulini »
Σκέφτομαι,άρα υπάρχω....    ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος natassoulini

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #468 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 05:23:55 μμ »
http://www.paideia-ergasia.gr/

Λέτε αύριο?

6-7 Σεπτεμβρίου η ’ φάση αναπληρωτών
Σκέφτομαι,άρα υπάρχω....    ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος leta

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Θα έρθουν καλύτερες μέρες πε 60
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #469 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 05:42:03 μμ »
μακαρι να ειναι αληθινη αυτή η ανακοινωση κ να βγει γιατι δεν αντεχετε ολοι λενε τα δικα τους ποιον να πιστεψεις

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #470 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 07:05:05 μμ »
Δεν νομίζω ότι η β φάση των αποσπάσεων έχει σχέση με τους αναπληρωτές. Ξέρω από φίλες μου που πήραν απόσπαση στην α φάση ότι θα τους πουν την Παρασκευή που τοποθετούνται. Πιστεύω ότι πιο πολύ μας επηρεάζουν εμάς τους αναπληρωτές οι ήδη αποσπασμένοι. Γι αυτό και θεωρώ λίγο χλωμό να βγει αύριο ή μεθαύριο η α φάση αναπληρωτών. Εγώ πιστεύω το νωρίτερο που μπορεί να βγει η φάση είναι την Παρασκευή και θα την δούμε πάλι αργά το βράδυ όπως έγινε και πέρσι. Αλλιώς πάμε για την άλλη βδομάδα.

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #471 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 07:19:16 μμ »
Δεν νομίζω ότι η β φάση των αποσπάσεων έχει σχέση με τους αναπληρωτές. Ξέρω από φίλες μου που πήραν απόσπαση στην α φάση ότι θα τους πουν την Παρασκευή που τοποθετούνται. Πιστεύω ότι πιο πολύ μας επηρεάζουν εμάς τους αναπληρωτές οι ήδη αποσπασμένοι. Γι αυτό και θεωρώ λίγο χλωμό να βγει αύριο ή μεθαύριο η α φάση αναπληρωτών. Εγώ πιστεύω το νωρίτερο που μπορεί να βγει η φάση είναι την Παρασκευή και θα την δούμε πάλι αργά το βράδυ όπως έγινε και πέρσι. Αλλιώς πάμε για την άλλη βδομάδα.
Τα κενά αυτών που πήραν απόσπαση στην α φάση έχουν ήδη υπολογιστεί..’ρα δεν έχει σχέση με τους αναπληρωτές..Πολύ πιθανόν λοιπόν να βγει η α φάση αύριο.

Αποσυνδεδεμένος annoula1983

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #472 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 07:50:36 μμ »
Δεν νομίζω ότι η β φάση των αποσπάσεων έχει σχέση με τους αναπληρωτές. Ξέρω από φίλες μου που πήραν απόσπαση στην α φάση ότι θα τους πουν την Παρασκευή που τοποθετούνται. Πιστεύω ότι πιο πολύ μας επηρεάζουν εμάς τους αναπληρωτές οι ήδη αποσπασμένοι. Γι αυτό και θεωρώ λίγο χλωμό να βγει αύριο ή μεθαύριο η α φάση αναπληρωτών. Εγώ πιστεύω το νωρίτερο που μπορεί να βγει η φάση είναι την Παρασκευή και θα την δούμε πάλι αργά το βράδυ όπως έγινε και πέρσι. Αλλιώς πάμε για την άλλη βδομάδα.

Υπάρχουν νομοί που έχουν ήδη τοποθετήσει τους αποσπασμένους. Εξαρτάται από το κάθε ΠΥΣΠΕ και πότε θα συνεδριάσει. Οι Δ/νσεις Α/βάθμιας έχουν ήδη στείλει τον αριθμό των αναπληρωτών που ζητούν. Αν δεν πραγματοποιηθεί αυτή την εβδομάδα η ’ φάση τη Δευτέρα πάρα πολλά σχολεία δεν θα μπορέσουν να ανοίξουν. Δεν νομίζω να συμβεί αυτό. Ξέρω ότι είναι τρελοί στο Υπουργείο, αλλά δεν θα διακινδυνέψουν να γίνουν τόσο ρεζίλι.
Σκάσε και κολύμπα!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #473 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 07:58:44 μμ »
Ανέβασα έναν πίνακα με τις θέσεις αυτών που είναι και στον πίνακα ΣΜΕΑ.
http://www.pde.gr/index.php?action=tpmod;dl=item538.
Υπολογίστε η κάθε μία πόσους έχει από πάνω της. Α, οι θέσεις είναι αυτές που είχαμε το Σεπτέμβριο του 2010.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #474 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 08:14:34 μμ »
Λειτουργικά κενά, νηπιαγωγών στο ΠΥΣΠΕ Πειραιά http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=44164
Πίνακας Λειτουργικών Κενών Νηπιαγωγείων Α΄-Β΄ Περιοχής Δυτικής Αττικής http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=44151
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές θα πάρουν φέτος?
« Απάντηση #475 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 08:21:39 μμ »
Αυτό που έγραψα για τους αποσπασμένους της πρώτης φάσης δεν το είπα μόνο από απόψη κενών, απλά φαντάζομαι ότι τα γραφεία ή οι δευθύνσεις μάλλον, αφού τα γραφεία τείνουν προς κατάργηση θα έχουν ήδη πολύ δουλειά αυτόν τον καιρό και δεν θα θέλουν να επιβαρυνθούν και με αναπληρωτές εάν δεν τελειώσουν με τους αποσπασμένους πρώτα. (Υπάρχουν ΠΥΣΠΕ που δεν έχουν τοποθετήσει αποσπασμένους, μιλούσα για  Α΄ Αθήνας, εκεί αποσπάστηκαν οι φίλες μου)
"Σας αφήνω, αλλά τα νέα που μου έρχονται ως ψίθυροι αναφορικά με την Α Φάση δεν είναι καλά.Η dina94 φαίνεται ότι έχει πολύ καλές πηγές.Επειδή δεν μπορώ να διασταυρώσω τις πηγές μου, αλλά κι επειδή τις εμπιστεύομαι, μάλλον υπάρχει πίεση από τους συνδικαλιστές να προηγηθούν οι αποσπάσεις ή αν δεν, τότε να υπάρξει μία Α Φάση πολύ πολύ μικρή για να ικανοποιηθούν πρώτα οι αιτούντες απόσπαση." Αυτό το έγραψε μέλος στο topic "A φάση αναπληρωτών φιλολόγων" διαβάστε όσοι θέλετε λίγο τις προηγούμενες σελίδες αυτού του topic. Δεν ξέρω αν επηρεάζει εμάς που είμαστε πρωτοβάθμια, τα παιδιά της δευτεροβάθμιας πιστεύουν ότι επηρεάζομαστε από την β φάση των αποσπάσεων....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32323
  • Τελευταία: dondon
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161479
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 524
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 491
Σύνολο: 515

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.122 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.