*

Αποστολέας Θέμα: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012  (Αναγνώστηκε 318426 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 23, 2011, 11:38:50 πμ »
Καλλημερα και απο μενα !!!! και γω γυρω στους 500 πιστευω γυρω στα μεσα Σεπτ. αν και πιο πολυ μ αγχωνει οταν βγει ο πινακας μηπως με καπελωσουν καποιοι με '' ΚΑΤΑΛΑΘΟς " μορια και αυτο παει να γινει έμμονη ιδέα ακομη και στην ξαπλωστρα οταν ειμαι ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:09:01 »

Αποσυνδεδεμένος evants

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 23, 2011, 11:49:15 πμ »
Καλημερα κι απο μενα.Γιατι ρε παιδια τριτο 10ημερο;Εγω πιστευω 10-15 Σεπτεμβρη θα βγει η α φαση.Αν οι αποσπασεις βγουν γυρω στις 20-25 Αυγουστου μετα δεν μενει κατι αλλο.Αλλωστε η υπουργος θα ρισκαρει να ανοιξουν τα σχολεια αδεια;Η α φαση θα βγει νωρις για να καλυψει ο,τι μπορει.
Αποκλείεται οι αποσπάσεις να ανακοινωθούν νωρίτερα από το πρώτο δεκαπενθήμερο του Σεπτέμβρη. Τουλάχιστον εγώ από τη Δευτεροβάθμια της Δωδεκανήσου αυτή την πληροφορία έχω. Πέρυσι οι αποσπάσεις έγιναν πολύ νωρίς και γι'αυτό δεν προκάλεσαν αναστάτωση στους αναπληρωτές. Φέτος όμως τα πράγματα είναι διαφορετικά. Θα τοποθετηθούν πρώτοι οι νεοδιόριστοι ,θα γίνουν οι αποσπάσεις και θα ακολουθήσουν οι αναπληρώσεις. Άρα, περί τα τέλη Σεπτεμβρίου -από 20 και μετά-προβλέπω την α' φάση αναπλήρωσης.
δε θεωρώ απαραίτητο να γνωρίζουν με ακρίβεια τα αρχικά κενά,οπότε και οι αποσπάσεις να μην έχουν γίνει πάλι μπορούν να καλέσουν αναπληρωτές σε...εφεδρεία.Άλλωστε έχει γίνει παράδοση να περιμένουν τοποθέτηση έως και ένα μήνα σχεδόν >:(.Ο σκοπός είναι να φανούν τα σχολεία σε ετοιμότητα.

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 23, 2011, 12:41:34 μμ »
Χαιρετώ και εγώ όλα τα παλιά (μερικά και παμπάλαια θα΄λεγα) αλλά και τα νέα μέλη του φόρουμ! Μετά από μία "φορτωμένη" υποχρεώσεων χρονιά, κατά την οποία ούτε ως επισκέπτης δεν προλάβαινα να μπω στο φόρουμ, να΄μαστε πάλι εδώ, στο ίδιο έργο θεατές... και αυτό το καλοκαίρι...
Να τολμήσω και εγώ μία πρόβλεψη; Όχι, ότι έχω το κληρονομικό χάρισμα αλλά με βάση την κοινή λογική. Στις οδηγίες για την πιστοποίηση στις ΤΠΕ β΄επιπέδου, για την οποία ξεκίνησαν οι αιτήσεις προχθές, διάβασα ότι δίνεται και δεύτερη περίοδος αιτήσεων από 16-09 έως 22-09-2011 για "νέους ενδιαφερόμενους π.χ. ενεργούς αναπληρωτές", καθώς τώρα δεν μπορούμε να κάνουμε εμείς οι απολυμένοι αναπληρωτές αίτηση. Άρα, σκέφτομαι τώρα εγώ με την κοινή λογική που έλεγα παραπάνω (τώρα θα μου πείτε το Υπουργείο δια βίου ταλαιπωρίας, ασυνέπειας και παραλόγου διαθέτει άραγε κοινή λογική; ρητορικό το ερώτημα) δεν πρέπει να έχουν κληθεί οι πρώτοι τουλάχιστον αναπληρωτές, για να έχουν το δικαίωμα αίτησης, έως τις 21-09; Αν και πάλι το βρίσκω εξαιρετικά άδικο να μην έχουν δικαίωμα στην πιστοποίηση οι αναπληρωτές της β΄ή και των άλλων φάσεων, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα...

Adigonaki μου, ελπίζω να σου φέρει όντως γούρι η έναρξη αυτού του τόπικ! :-* :-* :-*
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 23, 2011, 12:44:45 μμ από tonik »
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 23, 2011, 12:56:58 μμ »
Καλημέρα και από εμένα. Μετά από μια επίσης φορτωμένη χρονιά, παραμένω στην πόλη αγκαλιά με το κλιματιστικό και θαυμάζω όσους τολμηρούς θα πάνε διακοπές (τρέξε για εισιτήρια εργατικής εστίας, στήσου στη σειρά, πάρε χίλια δυο τηλέφωνα μέχρι να βρεις κάτι τότε που το θες, φόρτωσε μπαγκάζια κτλ-κτλ-κτλ-και μόνο που τα λέω κουράζομαι..). Προσωπική μου πρόβλεψη είναι πως η Α΄ φάση θα γίνει αρχές Σεπτεμβρίου. Δεν θα σπιλώσει την τιμή της ότι τα σχολεία ξεκινάνε ξανά με το μισό προσωπικό. Μετά τα νέα μέτρα και την έχθρα όλων κατά των "βολεμένων" δημοσίων υπαλλήλων, θα φροντίσει να δουλέψει ρολόι η δουλειά.Για αριθμό δεν μπορώ καν να προβλέψω. Ας βγούνε οι πίνακες πρώτα..Αλήθεια πότε να τους περιμένουμε??

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:09:01 »

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 23, 2011, 01:23:17 μμ »
Εγω αν εξαιρεσουμε την πρωτη χρονια που ημουνα ασχετη και δεν ηξερα οτι θα με καλουσαν , τις επομενες την εχω βγαλει πανω απο το πληκτολογιο με τις ωρες εν αναμονει του..καλεσματος!!  :D Αλλα δεν ειναι λιγο νωρις; Σιγα μην εχουν την εννοια μας στο Υπουργειο δια βιου..τυραννιας οπως προειπε ευστοχα ο συναδελφος! :D

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 23, 2011, 03:15:14 μμ »
Πρόβλεψη δική μου, διογκωμένη ίσως κάπως: 600, 3η εβδομάδα του Σεπτεμβρίου.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 24, 2011, 01:31:43 πμ »
Εγω αν εξαιρεσουμε την πρωτη χρονια που ημουνα ασχετη και δεν ηξερα οτι θα με καλουσαν , τις επομενες την εχω βγαλει πανω απο το πληκτολογιο με τις ωρες εν αναμονει του..καλεσματος!! :D Αλλα δεν ειναι λιγο νωρις; Σιγα μην εχουν την εννοια μας στο Υπουργειο δια βιου..τυραννιας οπως προειπε ευστοχα ο συναδελφος! :D

Έτσι ακριβώς την πάτησα και εγώ!  :'( Και φυσικά, ωραία η παρέα του pde, αλλά η άγνοια των προηγούμενων ετών με είχε κρατήσει μακριά από... πολλές άσπρες τρίχες εις την κεφαλήν! :(

ΥΓ. Και μην τολμήσει κανείς να μου πει το γνωστό λαϊκό απόφθεγμα άσπρα μαλλιά στην κεφαλή... ;)
Αλλά, από την άλλη, και τι με νοιάζει, δεν είμαι άνδρας! :D

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 24, 2011, 08:29:06 πμ »
Καλημερα κι απο μενα.Γιατι ρε παιδια τριτο 10ημερο;Εγω πιστευω 10-15 Σεπτεμβρη θα βγει η α φαση.Αν οι αποσπασεις βγουν γυρω στις 20-25 Αυγουστου μετα δεν μενει κατι αλλο.Αλλωστε η υπουργος θα ρισκαρει να ανοιξουν τα σχολεια αδεια;Η α φαση θα βγει νωρις για να καλυψει ο,τι μπορει.
Αποκλείεται οι αποσπάσεις να ανακοινωθούν νωρίτερα από το πρώτο δεκαπενθήμερο του Σεπτέμβρη. Τουλάχιστον εγώ από τη Δευτεροβάθμια της Δωδεκανήσου αυτή την πληροφορία έχω. Πέρυσι οι αποσπάσεις έγιναν πολύ νωρίς και γι'αυτό δεν προκάλεσαν αναστάτωση στους αναπληρωτές. Φέτος όμως τα πράγματα είναι διαφορετικά. Θα τοποθετηθούν πρώτοι οι νεοδιόριστοι ,θα γίνουν οι αποσπάσεις και θα ακολουθήσουν οι αναπληρώσεις. Άρα, περί τα τέλη Σεπτεμβρίου -από 20 και μετά-προβλέπω την α' φάση αναπλήρωσης.

καλημερα παλιοφιλε!!!
...συνετος,απλος και περιεκτικος ο λογος σου, as usual...
ομως, τι πρεμουρα ειναι αυτη με την  πρωτη φαση απο σενα τον ηδη διορισμενο??  ...οταν λες ..."περιμενουμε" ?  8) 8) 8)
Φίλε μου, αν και διορίστηκα , δεν ξεχνώ όσους/-ες είναι ακόμη στην αναμονή. Αγωνιώ κι εγώ και μάλιστα ιδιαίτερα για ...ορισμένες περιπτώσεις. Καταλαβαίνεις ...  ;)

Αποσυνδεδεμένος stave

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 24, 2011, 09:39:42 πμ »
Ε, αφού πήρα φόρα ας περάσω κι από δω για μια καλημέρα! Γεια σου adigonaki με το θέμα σου!!! Μόλις το είδα ξαφνιάστηκα ομολογώ...διεκδικείς το ρεκόρ ταχύτητας!! Του χρόνου θα σε φάω..θα το ανοίξω από τον Ιούνιο ;D ;D

Υ.Γ. Ξέρω ότι κι εσύ κι εγώ και αρκετοί άλλοι από δω και του χρόνου την πρώτη φάση θα περιμένουμε...ας είναι τουλάχιστον του χρόνου η τελευταία μας..... και μετά διορισμός.....και μετά ξύπνησα..... :(


adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 24, 2011, 12:06:25 μμ »
Καλημέρα σε όοοοοοολη την παλιοπαρέα! stave, tonik (με τζίν) γεια και χαρά σας!!!Κανείς δε θα με προλάβει στο να ανοίγει το topic αυτό, για όσο θα είμαι αναπληρώτρια!!!!Έχω αναφαίρετο δικαίωμα!Και πολλή θετική ενέργεια, ελάτε πλησιάστε πιο κοντά στην οθόνη σας!Σας στέλνω τη θετική μου ενέργεια με ένα φιλάκι, το οποίο θα το νιώσετε εντός 40 δευτερολέπτων ως απαλό αεράκι....Άντε και του χρόνου, να είναι η τελευταία μας φορά στα topic σχετικά με την αναπλήρωση(διότι θα πάρουμε διορισμό-προαγωγή) :)

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 24, 2011, 04:28:52 μμ »
Καλημέρα σε όοοοοοολη την παλιοπαρέα! stave, tonik (με τζίν) γεια και χαρά σας!!!Κανείς δε θα με προλάβει στο να ανοίγει το topic αυτό, για όσο θα είμαι αναπληρώτρια!!!!Έχω αναφαίρετο δικαίωμα!Και πολλή θετική ενέργεια, ελάτε πλησιάστε πιο κοντά στην οθόνη σας!Σας στέλνω τη θετική μου ενέργεια με ένα φιλάκι, το οποίο θα το νιώσετε εντός 40 δευτερολέπτων ως απαλό αεράκι....Άντε και του χρόνου, να είναι η τελευταία μας φορά στα topic σχετικά με την αναπλήρωση(διότι θα πάρουμε διορισμό-προαγωγή) :)

Ευτυχώς που έβαλες την παρένθεση μετά, γιατί έτσι όπως το διάβασα... σκιάχτηκα! ;)

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 24, 2011, 04:32:37 μμ »
Καλημέρα σε όοοοοοολη την παλιοπαρέα! stave, tonik (με τζίν) γεια και χαρά σας!!!Κανείς δε θα με προλάβει στο να ανοίγει το topic αυτό, για όσο θα είμαι αναπληρώτρια!!!!Έχω αναφαίρετο δικαίωμα!Και πολλή θετική ενέργεια, ελάτε πλησιάστε πιο κοντά στην οθόνη σας!Σας στέλνω τη θετική μου ενέργεια με ένα φιλάκι, το οποίο θα το νιώσετε εντός 40 δευτερολέπτων ως απαλό αεράκι....Άντε και του χρόνου, να είναι η τελευταία μας φορά στα topic σχετικά με την αναπλήρωση(διότι θα πάρουμε διορισμό-προαγωγή) :)

Τι σε κάνει τόσο αισιόδοξη Adigoni?? Μακάρι να είναι η τελευταία φορά αναπλήρωσης και μετά η προαγωγή... :)

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 24, 2011, 04:41:42 μμ »
To κακό είναι ότι για πολλούς από όσους έχασαν το διορισμό πέρυσι και φέτος όντως μπορεί να είναι η τελευταία χρονιά αναπλήρωσης, αν γίνει ΑΣΕΠ το 12. :(

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 24, 2011, 06:01:10 μμ »
Eάν γίνει ΑΣΕΠ και δεν πετύχεις, κρατάς έναν από προηγούμενους και προυπηρεσία. Εάν πετύχεις κρατάς το νέο, έναν από προγούμενους και προυπηρεσια? Ευελπιστώ όμως πως δεν θα γίνει το 12 νέος.. :-\

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159848
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 630
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 618
Σύνολο: 634

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.159 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.